Skocz do zawartości
LonsFenomenoo

Pro Evolution Soccer 2013

Rekomendowane odpowiedzi

Ten poziom defence/attack ustawia się bezpośrednio w czasie meczu po przez naciśnięcie L2 i na krzyżaku strzałka w górę lub w dół. Kwadraciki pojawiają się w lewym lub prawym dolnym rogu ekranu(w zależności, na którą bramkę atakujemy)

Właśnie o to mi chodziło , w końcu na forum jakieś konkretne info na ten temat , może panowie założycie osobny temat dotyczący taktyki ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogólnie do wyboru mamy tak:

- wybór formacji i ustawienia zawodników na boisku(4 różne warianty do ustawienia) - zmieniamy w czasie meczu po przez naciśnięcie na krzyżaku strzałki w prawo

- wybór taktyki do każdej formacji(4 różne warianty adekwatne do ustawienia) - tutaj mamy 6 suwaków(player support,support range, position switch, attacing style, pressing, defensive line i compactiviness) - możemy je ustawić manualnie(od 0 do 20 kresek) lub zdecydować się na jedną z przygotowanych taktyk(wtedy możemy ją skorygować tylko minimalnie) - zmieniamy w czasie meczu po przez naciśnięcie na krzyżaku strzałki w prawo(czyli ma to ścisły związek z wyborem i zmianą formacji)

- wybór specjanych zagrywek(defaultowo pod strzałką w lewo mamy manualne wychodzenie na pułapkę offsidową) pod strzałką w górę lub w dół możemy przypisać coś innego, możemy też zdecydować czy offside konsola ma zakładać automatycznie- w czasie meczu aktywujemy/dezaktywujemy strzałkami w lewo/pprawo/góra

- wybór nastawienia drużyny - to co wpominałem w czasie meczu L2+strzałka góra/dół(kropki widać w czasie meczu w dolnym rogu) - jedna kropeczka drużyna się broni i nie uczestniczy w akcjach obronnych, max kropek atakuje jak szalona, można w opcjach przedmeczowych(tam gdzie wybieramy specjalne zagrywki) wybrać czy konsola ma nastawienie druzyny zmieniać automatycznie czy my manualnie

To tyle tak na szybko, a jest chyba jeszcze tego trochę bo pamiętam, że gdzies się ustawiało by np obrońca nie wchodził/wchodził do dośrodkowań albo indywidualne krycie

-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Indywidualne krycie ustawia się najeżdżając w Game Planie na planszy boiska na naszego obrońcę i klikając :square:. Wyskoczy rameczka i tam ustawiamy pozycję czyli czy ma grać jako CB lub SW czy LB/RB, poniżej jest chyba o ile pamiętam (piszę z głowy) wybór kapitana a ta trzecia opcja to indywidualne krycie.

I tu jest z kolei problem który ja mam... umiem ustawić krycie ale za cholerę nie wiem jak je zlikwidować.

Można też ustawić by wybrany bądź wybrani obrońcy podłączali się do ataku. Opja JOIN ATTACK wybiera się wchodząc w którąś ikonę obok tych czterech taktyk. Nie pamiętam która ale to ta gdzie jest też ustawianie kto ma strzelać karne, dośrodkowywać z rożnych czy wykonywać rzuty wolne.

Edytowane przez Iceman31

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przed chwila przegrałem z jakimś kolesiem 2:1 obie bramki strzelił mi miedzy 70 a 90 minutą na pod męczonych grajków , nie zrobiłem ani jednej zmiany , bo naciskając START opcja była przekreślona OCB ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przed chwila przegrałem z jakimś kolesiem 2:1 obie bramki strzelił mi miedzy 70 a 90 minutą na pod męczonych grajków , nie zrobiłem ani jednej zmiany , bo naciskając START opcja była przekreślona OCB ?

Bo musiałeś mieć już pauzę i 120 sekund upłynęło heh

CZy w mLo gracie także z klasycznymi piłkarzami ?

Z tego co wiem to klasycznymi gra się tylko offline

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie maiłem pauzy , wygrywałem do przerwy 1:0 wiec nawet w game plan nie patrzyłem gdzieś około 65 min chciałem zrobic zmiany i nie mogłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie maiłem pauzy , wygrywałem do przerwy 1:0 wiec nawet w game plan nie patrzyłem gdzieś około 65 min chciałem zrobic zmiany i nie mogłem

Ale jak wcisnąłeś :start: to trzeba poczekać do jakiejś przerwy i wtedy powinna być pauza. Jeżeli czas jest wykorzystany to jest czerwone przekreślone kółko.Chyba, że jest opcja która wyłącz przerwę w trakcie meczu. Dziwny przypadek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co się działo wczoraj w MLO, miałem trzy specjalne mecze pod rząd o mały włos był wygrał wszystkie, dwa pierwsze pewna wygrana, a ostatni wygrywałem 2:1 do 90 minuty, leci doliczony czas a tu sfaulowałem przed polem karnym i koleś strzela z wolnego Adriano (CF). Szkoda, ale dzięki tym meczom kupiłem sobię Falcao jako rezerwowego napastnika, zamiast Rochchi'ego. :) Skład mi się ładnie wyklarował nawet.

Jak ustawić swoją nazwę teamu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do pięciu kresek taktyki atak/obrona. Generalnie np. wchodzi 3 czy 4 zawodników na dzień dobry w pole karne przy rogu. Jak zwiększymy z 3 do 4 kresek to będzie wchodził kolejny zawodnik. Przy maksie np. w końcowych minutach może pojawić się również bramkarz. Obniżanie tego z kolei powoduje, że zawodników tych jest mniej. Ma to też wpływ na to, jak bardzo zawodnicy idą do przodu/cofają się. Ja staram się grać na 3/4 kreskach. Jak wygrywam i mam ciężki mecz to zdarza mi się około 70 minuty obniżać i grać defensywnie.

Co do samych rogów jeszcze. Można w set piece settings ustawić, którzy z obrońców mają wchodzić na rogi (ostatnia opcja). Przy wysokich zawodnikach może się opłacić.

Krycie wyłącza się tak samo jak włącza. Trzeba wejść w ustawienia i odznaczyć zawodnika, którego kryjemy. Niestety często trudno zobaczyć w natłoku czy jest ono ustawione, czy nie. Była mowa o compactness. Nie wiem jak będzie się sprawdzać krycie indywidualne jeżeli odległości od przeciwników będą ustawione na duże. Nie próbowałem, bo to ja jestem tą osobą, którą ma cofniętą obronę i duży ścisk (0-5 na obu tych wskaźnikach).

Edytowane przez matit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polec ktos jakiegos taniego bramkarza bo ci standardowi nie obronili chyba ani jednego strzalu w swojej karierze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maciek, bramkarz Virreal lub J. Drobny z tanich. Z drozszych mialem juz Diego Alvesa i Szczesnego ale mnie nie przekonali. Kupilem Givena i to byl strzal w dziesiatke. Lapie wiekszosc tego co puszczal Szczesny i Alves.

Jason, MY TEAM - EDIT TEAM i tam masz kupe opcji typu zmiana numerow na koszulkach, zmiana nazwy skopiowanie designu teamu innego niz Twój oraz reset teamu czyli zaczynasz od nowa.

Tresor, ja Cie proszę zacznij wiecej grzebac w menu gry bo rzeczy o ktore pytasz sa tak latwo dostepne ze az wstyd o niektore pytac. Nie byles kiedys milosnikiem FIFY? Bo tam nawet online mozna wlaczyc pauze przerywajac przeciwnikowi akcje co uwazam za błąd ze strony producentów a za skur...synstwo ze strony graczy ze przerywaja piekna akcje. Notabene ostatnio gralem chyba z jakimis bylymi fifowcami bo patrze a gosc napierdala tym startem ze chyba popsul guzik. Ta ikona napieprzala szybciej niz stroboskop w dyskotece.

Matit, i to wlasnie chodzi ze tak wlasnie probowalem to krycie wyłączać. I nic z tego. Ciagle mi pokrywa przeciwnika.

Aaaa!! Panowie bo ja tak w sumie innej sprawie chcialem pisac a zaczalem odpowiadać.

Moze bysmy dopieli temat CZARNA LISTA i dodawali nicki gnojkow ktorzy spierdzielaja?

Edytowane przez Iceman31

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Iceman31 , nie byłem nigdy miłośnikiem fify , w ostatniego PESa grałem na ps2 , w online nigdy , a tez jakos nigdy na p2 nie wczuwałem sie w taktyke czy cos takiego , wkreciłem sie w MLO , wiem tez że nie które moje pytanie wołaja o pomste do nieba :P , ale jak sam na nie znam odp. to wole was zapytać ;).

Ogólnie odkąd gram w MLO to miałem narazie dwa mecze specjalne w tym jeden wczoraj , na szczeście oba wygrane to około 2 baniek wpadło , też wam tak wyszukuje długo przeciwnika , wogóle dzisiaj znalazło mi przeciwnika z samymi gwiazdami Falca,Ronaldo itd. i ja moje lamusy z góry mecz skazany na porażke oczywiscie w przerwie mkusiałem przerwać przy 3:0 nei było sensu juz sie meczyc :/ moj rating drużyny to 640.

Edytowane przez tresor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

, też wam tak wyszukuje długo przeciwnika , wogóle dzisiaj znalazło mi przeciwnika z samymi gwiazdami Falca,Ronaldo itd. i ja moje lamusy z góry mecz skazany na porażke oczywiscie w przerwie mkusiałem przerwać przy 3:0 nei było sensu juz sie meczyc :/ moj rating drużyny to 640.

a na ile gwiazdek masz asyste podań ? Ja grałem ostatnio na 2 ale przestawiłem na 3, bo właśnie długo wyszukiwało przeciwników i większość była mocno napakowana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a na ile gwiazdek masz asyste podań ? Ja grałem ostatnio na 2 ale przestawiłem na 3, bo właśnie długo wyszukiwało przeciwników i większość była mocno napakowana

Kolego tez to zauwazylem, ze na 3ech gwiazdkach jakos lepiej wyszukuje tych przeciwnikow.

PS- Wszolek w Hannover 96

Bo tam nawet online mozna wlaczyc pauze przerywajac przeciwnikowi akcje co uwazam za błąd ze strony producentów a za skur...synstwo ze strony graczy ze przerywaja piekna akcje. Notabene ostatnio gralem chyba z jakimis bylymi fifowcami bo patrze a gosc napierdala tym startem ze chyba popsul guzik. Ta ikona napieprzala szybciej niz stroboskop w dyskotece.

Ice fakt to bylo/jest tak spie*dolone jak drenaż na Stadionie Narodowym. W PESie lepiej to rozkminili z ta pauzą, ale czasami tez naciska sie :start: odruchowo, zeby przyspieszyc gre jak pila wylatuje za linie koncowa i ta yebnieta pauza sie wlacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a na ile gwiazdek masz asyste podań ? Ja grałem ostatnio na 2 ale przestawiłem na 3, bo właśnie długo wyszukiwało przeciwników i większość była mocno napakowana

Heh , możliwe ze mam na dwie czyli na 3 zmienić. Grałem dzisiaj z jednym "polaczkiem" pewnie czytelnik forum , bo elegancko sie grało bez chamówy na długie piłki :) oczywiście przegrałem , wogole cały dzień w PES do dupy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

następne pytanie .Czy jeżeli zrobię drużynę w mlO to ta drużyna będzie dostępna w trybie offline ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

następne pytanie .Czy jeżeli zrobię drużynę w mlO to ta drużyna będzie dostępna w trybie offline ?

Jest tam opcja Save team :) nie pamiętam dokładnie w której zakładce ale raczej łatwo znajdziesz później jest dostępna w ostatniej grupie drużyn :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmiana pass-support na 3 kreski poprawiła wyszukiwanie przeciwników , i przeciwnik ma podobna moc drużyny do mojej :) , tylko ze teraz to praktycznie kazde podanie dochodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmiana pass-support na 3 kreski poprawiła wyszukiwanie przeciwników , i przeciwnik ma podobna moc drużyny do mojej :) , tylko ze teraz to praktycznie kazde podanie dochodzi

Hm ja dużej różnicy nie widziałem. Wolałbym nawet na dwóch grać, bo na trzech to czasem leci w ogóle w inne miejsce niż chce. Ja sporo manualem stram się dogrywać, szczególnie prostopadłe to raczej wszystkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tego to nie wiedziałem że "kreski" mają wpływ na wyszukiwanie oponentów...

Czyli też jeszcze sporo nie wiem. Aczkolwiek ostatnio trochę przeorałem swój skład i jakoś lepiej mi się gra. Wypierniczyłem Eto'o, bo napastników w sumie mam a jako skrzydłowego kupiłem tego całego Agbonlahora czy jak to się tam pisze. Gość to sprinter ale zauważyłem że jest zwrotny i lecąc na speedzie można nagle puścić skręcić i dalej wio. robi to szybciej niż inni moi grajkowie. Wywaliłem też Fellainiego i zakupiłem Oscara (ktoś tu go polecał) i Belhandę.

Gram na dwie krechy i muszę powiedzieć że częściej wygrywam z koksami typu Eto'o , Pato, Robinho, Rooney i obrona takie same koksy niż z ludźmi o mniej napakowanych składach. Aż mnie to dziwi i to podwójnie. Bo pierwsze zdziwienie mam że z teoretycznie słabszymi potrafię żenująco przegrać a drugi raz się dziwię jak taki "koks" kupił tych wszystkich gwiazdorów przy tak nędznej grze. Przecież tani nie są.

Dodam że gram na dwie krechy ale dziś sprawdzę i przestawię na trzy. Jak mi się spodoba to pogram a jak nie to wracam na dwie :)

Team Strenght mam na teraz 790. Miałem 783 ale wywaliłem obrońcę Luisao i na jego miejsce kupiłem Javiera Zanettiego bo miałem braki w RB a środkowych i lewych mam sporo bo Alkwijd, Escude, Badstuber, Mamadou Sakho, Veloso i Culma mogą grać jako CB i LB a dodatkowo Culma i Veloso są jeszcze rasowymi DMF.

Edytowane przez Iceman31

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za radę odnośnie ustawienia drużyny na grę na spalone. W opcjach taktycznych włączyłem grę na pułapki offsidowe na ON, wspieram ją manualną aktywacją tej gry w czasie meczu (strzałka w lewo), do tego indywidualne krycie super szybkich zawodników oraz na bieżąco w czasie meczu zmieniam nastawienie drużyny(L2+dół/gora) na mega defensywę(jeden krawdracik) gdy przeciwnik jest przy piłce, po przechwycie i gdy ja rozgrywam zmieniam na 3-4 kwadraciki, a przy rożnych nawet na max by mieć dużo ludzi w polu karnym.

Liczba przechwyconych piłek bitych trójkątem dramatycznie wzrosła, już nie jest tak jak jeszcze nie dawno, że większość przechodziła przez moją obronę.

Zacząłem offline grać na kamerze blimp - normalnie chłopki małe prawie jak w Sensible z Amigi tylko, że tu biegamy horyzontalnie, a nie wertykalnie. Na tej kamerze ma się kapitalny przegląd pola - widać jak na dłoni kto gdzie stoi i czy jest kryty czy nie i czy można mu bezpiecznie podać. Oczywiście w online nie ma tej kamery i już parę razy bramkę straciłem bo podałem pod nogi rywala bo bo nie było widać, a odzwyczaiłem się zerkać nonstop na radar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem grać na tej kamerce ale pomimo że mam TV 40" to jakoś dziwnie mi się gra. Oczywiście pierwsze skojarzenia też miałem z Sensible Soccer z Amigi :)

Przegląd pola fajny ale i tak jakoś dziwnie mi to biega wszystko. Może się starzeję i kuźwa ślepnę :)

Ja z reguły grałem 4-4-2 takie tradycyjne czyli 4 obrona LB/CB/CB/RB, 4 pomoc LMF DMF, AMF, RMF i 2 CF. Ale ostatnio często korzystam ze zmiany taktyk i dostawiam do DMF jeszcze CMF a jeden CF schodzi jako SS. I muszę przyznać że to działa. Taktyki 4 ustawione na różną specyfikę - Long ball, all in attack, all in defence i quick counter.

I to działa!! Szczególnie zmieniam jak niektórzy już wszystko ustawią a potem nie włącza meczu tylko czeka jełop jeden do ostatniej sekundy w game plan żeby widzieć czy czasem czegoś nie zmieniam. To ja mu po gwizdku pyc inną taktykę i już. A jak klient pauzuje to zmieniam z powrotem i i tak nie wie jaką taktyką gram. Skoro inni oszukują na lagi i przerywanie meczów to ja gram taktyczno-psychologicznie.

I zacząłem mieć też w dupie rozgrywanie. Lubię to ale jak się nie da to :triangle: i mam to w dupie.

no chyba że mimo że np przegrywam ale widzę że gosć gra normalnie nie zaczyna się popisywać jak jakiś debil to gram też fair play. Można przegrać bo wiecznie się nie wygrywa i można to zrobić w fajnym stylu.

Nieraz nawet jak wygrałem pisałem do gościa że ładnie grał, że podaje i rozgrywa nawet lepiej niż ja tylko się gubi już pod samą bramką i dawałem rady co ma robić.

A np napadu śmiechu takiego ironicznego dostaje jak widzę głąba z Pato, Neymarem, Aguero i innymi co jak sobie nie radzi to nagle pojawiają się strzałki i cymbał mi strzałkuje po boisku cały mecz bo bez strzałki nie potrafi trafić.... ŻAŁOSNE!

Edytowane przez Iceman31

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można przegrać bo wiecznie się nie wygrywa i można to zrobić w fajnym stylu.

Nieraz nawet jak wygrałem pisałem do gościa że ładnie grał, że podaje i rozgrywa nawet lepiej niż ja tylko się gubi już pod samą bramką i dawałem rady co ma robić.

Daj wskazówki co robic pod samą bramka , bo też na to cierpie :D

Na 3 kreskach wiadomo gra łatwiejsza , ale mając zespół 640 wybieram mi podobnego przeciwnika , a na 2 kreskach , dość żę długo wyszukuje to zazwyczaj dróżyny napakowane gwiazdami. Jak ustawiacie krycie szybkich napastników to zazwyczaj których piłkarzy do tej funkcji angażujecie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×