Skocz do zawartości
ONE

Sleeping Dogs

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, mam dziwny problem ze skrzynkami.Po ukończeniu fabuły zabrałem się za zbieranie wszystkich rzeczy do znalezienia. Zadowolony że znalazłem już wszystko do znalezienia zauważyłem że w dzielnicy central brakuje mi 1 skrzynki. Spędziłem chyba z pół godziny przyglądając się mapie central i okolic i wszystkie skrzynki widnieją jako otwarte (ich ikonka jest biała, a nie jak w przypadku nieotwartych szara). Albo jestem ślepy i nie mogę dostrzec tej nieotwartej skrzynki albo mam jakiegoś buga :D Mam więc pytanie: Czy znalezienie wszystkich znajdek zalicza się do 100% gry?? Mam około 98,2 bo mam jeszcze kilka misji w otwartym świecie do zaliczenia. Miał ktoś kiedyś podobny problem?? Z góry dzięki za pomoc ;)

P.S. Jak sprawdzić jakich broni mi brakuje do zaliczenia trofika Whatever's Handy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, mam dziwny problem ze skrzynkami.Po ukończeniu fabuły zabrałem się za zbieranie wszystkich rzeczy do znalezienia. Zadowolony że znalazłem już wszystko do znalezienia zauważyłem że w dzielnicy central brakuje mi 1 skrzynki. Spędziłem chyba z pół godziny przyglądając się mapie central i okolic i wszystkie skrzynki widnieją jako otwarte (ich ikonka jest biała, a nie jak w przypadku nieotwartych szara). Albo jestem ślepy i nie mogę dostrzec tej nieotwartej skrzynki albo mam jakiegoś buga :biggrin: Mam więc pytanie: Czy znalezienie wszystkich znajdek zalicza się do 100% gry?? Mam około 98,2 bo mam jeszcze kilka misji w otwartym świecie do zaliczenia. Miał ktoś kiedyś podobny problem?? Z góry dzięki za pomoc ;)

P.S. Jak sprawdzić jakich broni mi brakuje do zaliczenia trofika Whatever's Handy??

Dokładnie popatrz na nazwy lokacji - część jest skitrana za napisem, i prawie nie widoczna, nie trudno taką pominąć. Ew zostawiłeś którąś przy szulerni (patrz na morze otaczające mapę). A co do statystyk z bronią to możesz je sprawdzić w menu start

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem że niektóre są schowane za nazwami ale przybliżałem i oddalałem mapkę r2/l2 bodajże żeby widzieć wszystkie skrzynki :D Co do broni to chodziło mi o broń biała typu noże, klucze do kół itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zajebista gierka tylko irytujace jest prowadzenie samochodu i skupianie sie na czytanie dialogow..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mac1989

Sprawdź jeszcze raz Wzgórze Wiktorii (czy jak to tam się nazywa). Najlepiej przejdź się tam i obserwuj mini mapę. Jedna skrzynka pod napisem jest praktycznie niewidoczna. Broni się niestety nie da sprawdzić. Musisz po prostu znaleźć jakąś listę i z pamięci używać kilku brakujących.

@flahu

Taka zaleta napisów w grach. Jeśli ci to przeszkadza to się ucz języków :happy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zajebista gierka tylko irytujace jest prowadzenie samochodu i skupianie sie na czytanie dialogow..

zgadzam się- nie da się robić tego i tego przy tak małych napisach- BTW mogliby dawać opcję zwiększenia napisów bo domyślnie we wszystkich grach jest bardzo mała czcionka, z 2.55m na 40" ledwo widać je. Ja często zatrzymuję auto- czytam sobie napisy i jak skończą gadać jadę ale nie zawsze tak się da...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się- nie da się robić tego i tego przy tak małych napisach- BTW mogliby dawać opcję zwiększenia napisów bo domyślnie we wszystkich grach jest bardzo mała czcionka, z 2.55m na 40" ledwo widać je. Ja często zatrzymuję auto- czytam sobie napisy i jak skończą gadać jadę ale nie zawsze tak się da...

Można powtarzać misje, więc w razie czego możesz raz przejść dla przeczytania dialogów, a drugi raz grać normalnie (lub na odwrót). Ale ogólnie na 40'' faktycznie te literki są za małe (nie wspominając już, że mam wadę wzroku co jeszcze bardziej wpływa ujemnie na komfort czytania napisów).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Broni się niestety nie da sprawdzić. Musisz po prostu znaleźć jakąś listę i z pamięci używać kilku brakujących.

Oczywiście że można, jest w menu nie pamiętam w tej chwili nazwy opcji ale w zakłądce jest pokazane z jakiej broni ilu wrogów mamy zabitych, ile wystrzelonych kul, chyba opcja statystyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można powtarzać misje, więc w razie czego możesz raz przejść dla przeczytania dialogów, a drugi raz grać normalnie (lub na odwrót). Ale ogólnie na 40'' faktycznie te literki są za małe (nie wspominając już, że mam wadę wzroku co jeszcze bardziej wpływa ujemnie na komfort czytania napisów).

opcja powtórki misji to marne pocieszenie- osobiście lubię grać w każdy tytuł raz bo tylko wtedy fabuła mnie cieszy, jak już gram po raz 2gi to wiem ",że tu się coś stanie" co powoduje, że nie chce się grać po kilka razy w to samo. SD jest świetne ale jest tyle gier że nie ma kiedy wracać do ogranych tytułów- z tego też pwodu ps+ jest bdb ofertą bo odpada mi sprzedawanie ogranej pozycji co nie jest proste jeśli chcę sprzedać grę w swoim mieście.

Też mam wadę wzroku więc noszę soczewki ale IMO nawet bez wady te napisy są za małe - takie napisy to pasują do gier na pc, gdzie zwykle się gra z 0.5m od ekranu a nie do konsoli, na której się gra z 2-3m zwykle...

problem w tym, że takie napisy są standardem niestety we wszystkich grach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że można, jest w menu nie pamiętam w tej chwili nazwy opcji ale w zakłądce jest pokazane z jakiej broni ilu wrogów mamy zabitych, ile wystrzelonych kul, chyba opcja statystyka.

Tak, jeżeli chodzi o broń palną to jest taka opcja ale mi chodziło o to czy jest taka statystyka jeśli chodzi o broń biała typu noże, tasaki itp :)

danken00

No chyba nie pozostaje mi nic innego jak jeździć po central i okolicach i sprawdzać czy otwarte skrzynki są faktycznie otwarte :D no ale tak jak już pisałem sprawdzałem całą mapkę dosyć szczegółowo (szulernie i ścieki także) i na mapie wszystkie skrzynki są białe i widnieje napis skrzynka otwarta czy jakoś tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Bardzo podoba mi się randkowanie w SD (jest takie... prawdziwe) - naprawdę tworzy się jakąś relację i robi się fajne rzeczy (zupełnie inaczej niż w GTA4 gdzie grając w darta robiłem każdorazowo dziewiątką lotkę, taka ta minigra była trudna). Pozytywnie zaskoczyło mnie karaoke, gdzie spodziewałem się muzyki w stylu:

a nie tego, co jest naprawdę. Tylko strasznie mnie zirytowało

zachowanie Chinki od karaoke gdy rzuciła Weia. To było absurdalne.

Edytowane przez slababateria

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, jeżeli chodzi o broń palną to jest taka opcja ale mi chodziło o to czy jest taka statystyka jeśli chodzi o broń biała typu noże, tasaki itp :)

danken00

No chyba nie pozostaje mi nic innego jak jeździć po central i okolicach i sprawdzać czy otwarte skrzynki są faktycznie otwarte :biggrin: no ale tak jak już pisałem sprawdzałem całą mapkę dosyć szczegółowo (szulernie i ścieki także) i na mapie wszystkie skrzynki są białe i widnieje napis skrzynka otwarta czy jakoś tak.

Sprawdź tą mapkę:

Sleeping-Dogs-Central-Collectibles.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz ta na Wzgorzu Wiktorii? Tam jest jedna, centralnie pod napisem! Nie widac jej na mapie, tez mialem z tym problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może faktycznie jej nie mam. Jak tylko będę w domu to sprawdzę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno jej nie masz, to wlasnie jest ta brakujaca. Wlasnie mnie uswiadomili zdjeciem ze tam jest skrytka a jezdzilem po calej mapie jak glupi zeby znalezc ta brakujaca. Juz myslalem ze padlem ofiara glitcha i platyna poszla w..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ukonczylem gre , mam 29/36 przyslug , i wiecej na mapie zadne nie widnieja , czy te 7 sie pojawi potem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są przysługi które pokażą się jak będziesz blisko. np. odciągnięcie menela od sklepu. Kilka stron wstecz masz mapkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ukonczylem gre , mam 29/36 przyslug , i wiecej na mapie zadne nie widnieja , czy te 7 sie pojawi potem?

ukryte

do tego trofika zalicza sie tez jak cos 20 fur oraz 4 podziemne kręgi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, bardzo przyjemna gierka, miło, że dodali do Plusa. System walki mi bardziej przypadł do gustu niż w takich Batmanie, bo tam to był faceroll, byliśmy praktycznie niepokonani jak się ogarnęło kontrę i takedowny. A tutaj łatwo możemy w d... sko dostać za przeproszeniem no i przeciwnicy znają technikę prawdawnego bloku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To są przysługi które pokażą się jak będziesz blisko. np. odciągnięcie menela od sklepu. Kilka stron wstecz masz mapkę

Nie mam jak sprawdzić, bo jestem w pracy, ale czy wydarzenia i przysługi nie są liczone na osobnych licznikach w grze? Bo to o czym piszesz to wydarzenia ("events"), a nie przysługi ("favors"). Opieram się w tej chwili na statystykach ze strony.

/Edit

Cytat z Poradnika do Sleeping Dogs Patricko:

Do całości gry zaliczane są kolejno:

  • Misje Fabularne (30/30)
  • Sprawy (4/4)
  • Przysługi (36/36)
  • Losowe zdarzenia (28/28)
    -- Aresztowania dilerów (17/17)
    -- Usuwanie pijaków (4/4)
    -- Łapanie złodzieja (3/3)
    -- Śmieci w bagażniku (4/4)
  • Zlecenia (30/30)
    -- Tran - Dostarczanie samochodów (20/20)
    -- Roland - Zbieranie haraczy (6/6)
  • Kluby walki (4/4)
  • Wyścigi (20/20)

Edytowane przez Dilerus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak masz rację, czyli do tego będą randki ale je już zrobiłeś ?? Wiem że wielu osób złapało buga przy robieniu zadań. Najlepiej weź mapę i się przejedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×