Skocz do zawartości
SmaleC

FIFA 13

Rekomendowane odpowiedzi

Podpowiedz mi proszę co to jest skrót Hs ?

No i uwierz mi sporo gram, ale ciągle tak samo nie mam pomysłu gdzie i kogo podpytać o dobre rozgrywanie piłki i wykorzystywanie akcji.

Zdaje sobie sprawę, że musiałbym znaleźć ktoś naprawdę życzliwego by mi pomógł bezinteresownie.

Dlatego zdaje sobie sprawę, że porady, nauka, rozwój nie ma nic za darmo. Extra jakby można było by się spotkać i pograć na żywo.

Jak poczytasz cały wątek to znajdziesz sporo porad i jeszcze więcej "wściekania" na momentum (w tym moje).

Zaczynałem od dołu by dojść do mojego maxa czyli I/II ligi a uczyłem się na meczach online i głównie - dwóch kumplach punge i PolishWarrior poznanych na tym forum.

Moje rady:

1. wybierz sobie taktykę i zespół i naucz się nim grać. Polecam Zenit lub Atletico, ja grałem bardzo długo 4231 (najpopularniejsza taktyka w grze) lub 41212 (dobra do ataku). wystarczyło do V ligi. Potem poradzono mi zmienić na 442 false 9 i tak gram "na pamięć" do dziś.

2. Obrona to klucz - bez dobrej obrony nie ma ataku. Ja gram cofniętą linią 4 obrońców , nastawienie defensywne, taktyka - gra z kontry. Umiejętnie używaj X (pressing) i O (aktywny odbiór), nie ograniczaj się do jednej metody odbioru, rozwaznie stosuj wezwanie drugiego obrońcy. Ja tylko się da graj aktywnie w obronie pomocnikami, na obrońców przełączaj w ostateczności

3. Ustawienie asyst i zmian - ja mam wysokie piłki i częściowe w zmianie kierunku i dośrodkowaniu (jak grałeś w 12 to wiesz ze masę bramek strzela się z dośrodkowań), reszta asysty

4. Graj dużo nierankingowych online, wybieraj drużyny słabsze niż przeciwnik

5. Naucz się dobierać umiejętności zawodników do pozycji, nie zawsze ranking ogólny jest miarodajny, czasem zawodnik 75 ma lepsze parametry do pozycji niż taki z 80...

6. Znajdź partnera w "znajomych" i wymieniajcie się uwagami po meczu

7. Ustaw sobie rozegranie stałych fragmentów gry (rozne i wolne) na Arenie. Jak to zrobić znajdziesz np na YT. Ja podniosłem sobie skutecznośc 2x.

8. Spokój, spokój i jeszcze raz spokój. Jedyna dobra rada do jakiej się nie stosuję :). Zawsze trafisz na lepszego od siebie i nie nalezy się przejmowac porażkami nawet z tymi "niedzielnymi ogórkami".

TZN nie zmieniaj za dużo bo radykalne zmiany tylko pogarszają stan.

9. Obserwuj i wyciągaj wnioski, przewiduj zagrania przeciwnika, większość gra schematami.

10. Podanie do tyłu jest lepsze niż podanie do przodu na pałę. Czasem lepiej się cofnac i budować akcję od początku.

11. Im bardziej pusta bramka tym trudniej strzelić, paradoks ale tak jest. Wyczuj przycisk strzału najlepiej jak się da i nie wal z każdej sytuacji.

12. Naucz się strzelac karne w trybie treningu. FIFA daje karne z kapelusza i można dostać prezent, warto go wykorzystać. To samo tyczy bramkarza, trenuj ten fragment gry.

13. rozważ "zaczekanie na 14:))))

powodzenia,

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć jakiś filmik z punktu 7. Do tej pory rzuty rożne to dla mnie jakaś magia w tej grze choć gram cały czas pomiędzy 1 a 2 ligą w sezonach. Próbowałem już różnych wariantów, ale z mizernym skutkiem.

 

Co do wykonywania rzutów karnych to cały czas walę w środek pod poprzeczkę (prawa gałka do góry) i jak jeden na sto ktoś złapie to max ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie może mi ktoś wytłumaczyć jak chłop krowie na miedzy jak to jest z tym dryblingiem i odbiorem piłki. Ilekroć biegnę na bramkę przeciwnika i próbuję go ominąć lewą gałką lub sprint+lewa gałka to za każdym razem odbiera mi piłkę. Co ja mogę robić źle, rozegrałem już chyba z 50 meczy i za każdym razem to samo, jak nie podam to stracę piłkę. Natomiast rywale bez problemu radzą  sobię nawet z 2-3 moimi obrońcami, jak mam im odebrać piłkę jak ona dosłownie jest do nich przyklejona. Naciskam L2 (kontrola tempa)+O (odbiór) i nigdy nie udaje mi się trafić w piłkę, praktycznie za każdym razem przeciwnik w ostatniej chwili robi zwód i mija mnie jak tyczkę. To samo tyczy się sprintu kiedy zawodnik drużyny przeciwnej biegnie z piłką, a ja go szarpię odpycham to nigdy nie udaje mi się odebrać mu piłki tak się zastawia. Lecz gdy ja jestem w analogicznej sytuacji to obrońca przeciwnika podbiega i bez najmniejszych problemów wybija mnie z rytmu i zabiera piłkę.
Kupiłem giere dla zabicia czasu, nigdy nie miałem problemów w żadne FPSy na veteranach, czy samochodówki, no ale w Fife to ja jestem chyba jakiś upośledzony. Na początkującym ledwo daje sobię radę, a na zawodowca to się nawet nie przełączam, bo szkoda mi kolejnego rozdupconego pada. Jak ktoś ma jakieś porady co do mojego ciotowania to chętnie wysłucham.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pizipizi1 - kluczowym elementem w dryblingu jest timing. Co z tego, że ma się opanowane najlepsze zwody, ruletki, fejki i inne tricki, skoro zrobi się to w złym momencie, rywal wystawi kopyto i nasz goguś ląduje na ziemi. Z kolei czasem wystarczy tylko wychylić któryś z drążków w odpowiedniej chwili i robimy piękne minięcie. Gra jest niestety za szybka, żeby to się udawało za każdym razem. Na pewno pomaga przytrzymanie L1, bo ma się lepszą kontrolę nad dryblingiem.

Nie licz jednak na akcje w stylu Maradony z meczu z Anglia na MŚ'86 :) Chociaż czasem trafiam na gości, którzy zaczynają mecz i próbują jednym zawodnikiem przedryblować moich. 

Aha, zauważyłem, że jak od samego początku rywal popisuje się sztuczkami, nawet przy zwykłych podaniach, tzn że to będzie przerost formy nad treścią. Gość najczęściej dostaje łomot. To się sprawdza w 90% :) Ci najlepsi mają opanowane ze 2-3 skuteczne zwody, parę schematów na których opierają grę i to daje wyniki. 

 

Ale tak samo dla Ciebie jak i dla mnie jest tajemnicą, dlaczego rywalowi piłka klei się do nogi, a mi odskakuje. To jest moja największa bolączka. 4 na 5 starć zawodników kończy się tak, że mój się przewraca, a rywal biegnie dalej. Obojętnie, czy to ja miałem wcześniej piłkę czy on. Wślizgi opanowałem dość dobrze i często trafiam, ale co z tego, skoro wybita piłka leci do innego przeciwnika albo za boisko. No i to cholerne szarpanie za koszulkę. Nie umiem i już. Jedno, dwa szarpnięcia i sędzia gwiżdże. A mną poniewierają jak szmatą i nic :)

Dlatego nie przejmuj się, nas "fifo-upośledzonych" jest dużo więcej, niż Ci się zdaje. Ćwicz, ćwicz i jeszcze raz ćwicz :)

Edytowane przez venez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko od siebie, że bardzo fajnie jest przytrzymać L2 z R2 i lewą gałką wybrać kierunek, w którym jest bezpieczna strefa. Sprawdza się ta kombinacja kiedy praktycznie stoi się w miejscu i oczekuje na ruch broniącego się przeciwnika. Bardzo często się zdarza, że zawodnicy z lepszym skillem zrobią jakąś miłą dla oka sztuczkę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam takie pytanie.Czy w fife 13 można grać offline na ps3 na dwa pady? Mam tu na myśli gre ze znajomym przeciwko niemu. Jeśli tak to jak to ustawić? Kupiłem fife wczoraj i jestem troszke świeży. Proszę o pomoc. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest chyba podstawowa sprawa. :)

Wchodzisz w Szybki mecz i za chwilę pojawi się plansza do wyboru liczby graczy. Jeśli Ty i kolega macie aktywne 2 pady, to na ekranie pośrodku pojawią się obrazki z dwoma padami w różnych kolorach. Jeden przesuwa swój na lewo, a drugi na prawo. (w zależności od tego, kto będzie gospodarzem, a kto gościem). Potem obaj wybieracie drużyny, koszulki, itd. I jazda. 

Jak macie więcej czasu, to polecam stworzyć sobie własny turniej (Liga +Puchary). Ja tak gram czasem z kumplem. Wybieramy po 8 drużyn i z nich tworzymy 4 grupy po 4 zespoły. Jak spotykają się 2 zespoły należące do jednego z nas, to robimy symulację. Potem jest faza pucharowa i gramy dotąd, aż drużyny jednego zostaną wyeliminowane. 

Zapewniam, że zabawa jest lepsza niż gra online, bo Twój rywal siedzi obok Ciebie i widzicie nawzajem swoje emocje. A jeszcze kumpel prezentuje podobny poziom, to już w ogóle bajka. Zacięte mecze, krzyki, komentarze. I ta nieprzewidywalność. W jednym meczu on dostaje baty, w drugim ja. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

muszę się pochwalić, że dzisiaj w końcu udało mi się zdobyć tytuł 1 ligi w sezonach :D 1 raz od premiery gry :P dziękuję Tottenhamie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

muszę się pochwalić, że dzisiaj w końcu udało mi się zdobyć tytuł 1 ligi w sezonach :biggrin: 1 raz od premiery gry :P dziękuję Tottenhamie ;)

 

No nie, masz taki super avatar i Balem strzelałeś bramki... ;)

 

Gratulacje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

muszę się pochwalić, że dzisiaj w końcu udało mi się zdobyć tytuł 1 ligi w sezonach :biggrin: 1 raz od premiery gry :P dziękuję Tottenhamie ;)

Gratulacje! Ja cieszę się z utrzymania w trzeciej, chciałbym zdążyć przed 14ką dojść do pierwszej i wystarczy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

venez serdecznie dziękuję za pomoc. Można przystąpić do zabawy :)  Pozdrowienia przesyłam  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje! Ja cieszę się z utrzymania w trzeciej, chciałbym zdążyć przed 14ką dojść do pierwszej i wystarczy :P

Najwazniejsze w tej grze jest to, zeby sie nie stresowac nie wiadomo jak przed kazda kolejna liga wyzej.

Kiedys grajac w 6-7 lidze jak awansowalem do wyzszej klasy rozgrywkowej to praktycznie trzaslem sie na mysl jacy to kolesie musza tam grac. Prawda jest zupelnie inna, siadasz przed konsola, robisz swoja robote i po jakims czasie regularnie grasz juz w 1 lidze ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze jest według mnie to, żeby po wyniku 3-0 dla siebie nie spocząć na laurach i nie odpuszczać, bo fifa nie wybacza i można dostać 3-4 jak nie 3-7. To samo tyczy się w drugą stronę. Przegrywasz 2,3,4 do 0 to i tak masz szansę na zwycięstwo ;) cały czas trzeba być po prostu skupionym. 2 zasada to nie wszystko do przodu, warto czasami dłużej rozegrać gałę.

Edytowane przez zuba1899
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami jest tez tak, ze przegrywasz 0:3, grasz caly mecz skupiony i konczy sie 0:6 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A najczęściej jest tak żę wygrywasz pierwszą ligę z 8 zwcięstwami, żęby w następnym sezonie spaść do 2 ligi, z jednym zwycięstwem i trzema wymęczonymi remisami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze jest według mnie to, żeby po wyniku 3-0 dla siebie nie spocząć na laurach i nie odpuszczać, bo fifa nie wybacza i można dostać 3-4 jak nie 3-7. To samo tyczy się w drugą stronę. Przegrywasz 2,3,4 do 0 to i tak masz szansę na zwycięstwo ;) cały czas trzeba być po prostu skupionym. 2 zasada to nie wszystko do przodu, warto czasami dłużej rozegrać gałę.

moj najwiekszy comeback byl z 0-4 na 5-4 ale ile razy przegrywalem prowadzac 3-0 to glowa mala ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

macie może informację na temat kiedy będzie aktualizacja w FIFE 13, tzn, Bale w Realu, Ozil w Arsenalu, Kaka w Milanie, Neymar w Barcelonie itd.? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Kupiłem Fife 13 jak się okazało w niemieckiej wersji językowej, ale zauważyłem to dopiero po zakupie. Gry jeszcze nie otwierałem i chciałbym się tylko dowiedzieć czy nie będę miał problemu ustawić tam języka angielskiego i czy normalnie będę mógł grać przez neta i nie będą mi wyskakiwały niemieckie komunikaty.

 

Dzięki za info, jeśli już było takie pytanie to sory

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

macie może informację na temat kiedy będzie aktualizacja w FIFE 13, tzn, Bale w Realu, Ozil w Arsenalu, Kaka w Milanie, Neymar w Barcelonie itd.?

Ta aktualizacja nazywa sie fifa 14, bedzie 26.09 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój największy "powrót" to z 4-1 na 6-4 . A grałem Orlando Pirates ... A gościu grał czymś o klasę lepszym ... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś wytłumaczyć jak jest to możliwe, żeby na stronie easports.com można było mieć dwa konta o takim samym loginie? Najlepsze w tym wszystkim jest to, że kiedy się loguję na każdy z nich to wszystko zupełnie inaczej wygląda. Na jednym koncie mam zapisane swoje bramki, a na drugim już ich w mediach nie widać. Dwa linki do moich kont-

 

http://www.easports.com/player-hub/media/cem_ea_id/mikerulezz08

 

http://www.easports.com/uk/fifa/football-club/videos/ugc/160636002

 

O co Kaman z tymi kontami?

 

BTW, bramka strzelona przeze mnie wczoraj w sezonach. Typ po drugiej stronie ekranu chyba się poirytował z lekka... ;)

 

http://www.easports.com/uk/fifa/football-club/videos/ugc/169563789

Edytowane przez awakeman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×