Skocz do zawartości
SmaleC

FIFA 13

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, rzucicie kilka rad? 

Otóż gram sobie ostatnio ze znajomymi przez sieć. Większość z nich to doświadczeni kopacze w grę ze stajni EA. Ja natomiast mam konsolę miesiąc, to moja pierwsza FIFA, a wcześniej przez kilka lat namiętnie tłukłem w PES. 

W czym problem? Niby szybko się uczę, ale totalnie nie potrafię ogarnąć się defensywnie. Rywale czasami atakują mnie po 6-7 zawodników podczas kontry, a ja jak wychodzę, to 3-4 moich zawodników to max. Zapewne powinienem pogrzebać w taktyce. Oświećcie mnie :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie... ja czasami gdy mi w ogóle nie idzie w fifę, to robię to czego normalnie bym nie zrobił ;P Np: jeśli zazwyczaj w danej sytuacji podałbym na lewo do lepiej ustawionego zawodnika, to wychodząc naprzeciw grze podam do gorzej ustawionego zawodnika i o dziwo często daje to pozytywny rezultat :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam problem, jak jemu zpaobiec?

A Move'a przypadkiem nie używasz? Bo te kółka są właśnie do sterowania Movem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tego - dlaczego mając jeszcze 1 mecz i 3 punkty potrzebne do mistrzostwa od razu awansowałem do wyższej ligi. Miał tak ktoś z was?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja gram realem od zawsze  mam rozegrane jakies 700 meczow  i prawda jest taka ze  czy grasz realem czy bayernem   barcelona   mc  to wszyscy zawodnicy sa tak samo szybsi  [barcelona -messi -inista -xawi-puyol sa nie dogonienia  } {bayern - roben -ribery dante - kros - mandzukic }   z kazdego skladu moge wyminiec takich zawodnikow wiec narzekanie na to ze w realu badzc  w barcy czy innej druzynie sa szybcy zawodnice jest zbedne :)  bo rownie dobrze mozna nazekac ze  messim  trafiaja do bramki z kazdej pozycji w kazdej sytuacji :)  madzukiczem  robia takie glowki ze az to jest nie mozliwe :) a i nie dziwcie sie ze realem gra tyle ludzi bo jak by nie bylo ma najwiecej fanow na calym swiecie  Pozdro   i zapraszam do w spolnej gry Ramzik25 :) czekam na chetnych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam mały problem w ultimate team. Mógłby ktoś pomóc? 

Zablokowałem sie już któryś z rzędu raz ( chciałem skład zmieniać ... ) nie mam kasy ani zawodników. Mógłby ktoś kupić mojego zawodnika za 900 monet na 2 brązowe paczki? 

Byłbym wdzięczny ( Już wykorzystałem usuwanie klubu ) 

 

Dane zawodnika :  

 

Klub: Birmingham City

Narod. : Anglia

liga: Npower Champ.

Pozycja: LO 

formacja: 5-3-2

 

Mój login: kciuku8.

 

Byłbym wdzięczny jakby ktoś pomógł bo chciałbym zagrać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja gram realem od zawsze  mam rozegrane jakies 700 meczow  i prawda jest taka ze  czy grasz realem czy bayernem   barcelona   mc  to wszyscy zawodnicy sa tak samo szybsi  [barcelona -messi -inista -xawi-puyol sa nie dogonienia  } {bayern - roben -ribery dante - kros - mandzukic }   z kazdego skladu moge wyminiec takich zawodnikow wiec narzekanie na to ze w realu badzc  w barcy czy innej druzynie sa szybcy zawodnice jest zbedne :)  bo rownie dobrze mozna nazekac ze  messim  trafiaja do bramki z kazdej pozycji w kazdej sytuacji :)  madzukiczem  robia takie glowki ze az to jest nie mozliwe :) a i nie dziwcie sie ze realem gra tyle ludzi bo jak by nie bylo ma najwiecej fanow na calym swiecie  Pozdro   i zapraszam do w spolnej gry Ramzik25 :) czekam na chetnych

Nieprawda jest to co piszesz. Realem gra najwiecej osob ze wzgledu na szykbosc i skill obroncow tej druzyny, jak rowniez Ronaldo. Jest to najlepsza druzyna w grze i dlatego wszyscy nia graja. Bayern ma znacznie slabszy (wolniejszy) srodek obrony i nie tak dobrego srodkowego napastnika. Co do Barcelony, to nie maja kogos, kto skonczy akcje glowa, a o MC sie nie wypowiadam, bo nie gralem za duzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od miesiąca gram Tottenhamem i jest to zespół idealny do mojego stylu gry, formacji i taktyki. Próbowałem wielu 4* i 4,5*, w rezerwie mam Atletico i Zenit ale Koguty nr1. Co do oceny 5* to grałem mało, ale potwierdzam powyższe spostrzeżenia kolegi chmurowski. Mogę dodać tylko że ManUtd jest wyjątkowo słabe jak na 5stars, za to Juve daje radę. Mieszane uczucia mam co do Brazylii. W każdym poziomie gwiazdek znajdziemy zespół szczególnie "uwielbiany". dla 5* jest to Real, dla 4,5* Borussia (dostaję szału jak mi non stop dobiera te żółte koszulki w ustawieniu 4231....) dla 4* OL...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda jest to co piszesz. Realem gra najwiecej osob ze wzgledu na szykbosc i skill obroncow tej druzyny, jak rowniez Ronaldo. Jest to najlepsza druzyna w grze i dlatego wszyscy nia graja. Bayern ma znacznie slabszy (wolniejszy) srodek obrony i nie tak dobrego srodkowego napastnika. Co do Barcelony, to nie maja kogos, kto skonczy akcje glowa, a o MC sie nie wypowiadam, bo nie gralem za duzo.

 A POCZYM  WNIOSKUJESZ ZE TO NAJLEPSZA DRUZYNA  W GRZE BO NAJCZESCIEJ  Z TA DRUZYNA PRZEGRYWASZ  NIE WIEM OFICJALNA STRONA EA PODALA TAKI NEWS ZE   REAL ZROBILI  NAJSILNIEJSZA DRUZYNA ??  BO NIE WIEM Z KAD TAKIE STWIERDZENIE U CIEBIE  :)  JAK KTOS JEST KIEPSKI TO NAWET  TEAM ADIDAS  MU NIE POMORZE TAKA JEST PRAWDA  GRAM 1-2 LIDZE   I NA PRAWDE  NIEJEDNOKROTNIE DOSTAJE BATY OD PSG  ARSENALU  ITP  I JAKOS NIE NARZEKAJA  ZE GRAM REALEM POPROSTU UMIA GRAC  A CO DO KONCZENIA  AKCJI GLOWA W BARCELONIE   JAK DOBRZE WYPROWADZISZ AKCJE   TO NIE MA BATA BYS NIE TRAFIL GLOWA:)  MOGLI BYSMY ZARZUCAC SIE  TYGODNIAMI ARGUMENTAMI CZY REAL JEST NAJLEPSZY NAJSZYBSZY  I CZY DZIEKI JEDNEMU RONALDO  WSZYSCY TYM GRAJA  ALE NIE MA TO SENSU  :) A  I  BEZ URAZY NIE KWESTIONOWAŁEM TWOICH UMIEJĘTNOŚCI GRANIA W FIFE   MALE SPROSTOWANIE   :)  TEZ GRAM PSG  MU I OGRYWAM REAL  :)  A PONOC MA NAJSZYBSZYCH OBRONCOW  NIE UMIESZ DOGONIC TO GRAJ KONBINACYJNIE 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanie, otóż już długo gram w fife 13, ale irytuje mnie to jak łatwo przeciwnicy strzelają bramki z głowy. Bieg bokiem wrzutka w pole karne i gol... więcej goli tracę z głowy niż z normalnych akcji.. mało realistyczne się to robi jakieś.. też tak macie koledzy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja tak mam i się często wqrwiam :/ i zastanawiam się jak oni to robią... ja choć bardzo chcę to duuuuupa! Edytowane przez Tyson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba w odpowiednim momecie dosrodkowac  zwracac uwage na to  jak twoi napastnicy lub pomocnicy w biegaja w pole karne i do nich  dostosować w rzutkę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale jak to bronić, przy rzutach rożnych podobnie sprawa wygląda... zero ma to z realizmu skoro dużo więcej bramek drużyma mi strzela z głowy a nie z nogi...

 

A jak bronić takie akcje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale jak to bronić, przy rzutach rożnych podobnie sprawa wygląda... zero ma to z realizmu skoro dużo więcej bramek drużyma mi strzela z głowy a nie z nogi...

 

A jak bronić takie akcje?

Ta kwestia była wiele razy poruszana. Nie ma na to złotego środka - można próbować wciskać L2 ale pamiętaj że podczas wrzutki masz aktywnego zazwyczaj obrońcę przy skrzydłowym, piłka leci w pole karne i w zalezności od tego jak masz ustawione zmiany (ręczne, automat, wysokie piłki) następuje możliwość reakcji. Czasem jest za późno, czasem zawodnik jest dobrze ustawiony i reaguje a czasem mimo tego że wciskasz trójkąt, krzyzyk lub kwadrat stoi jak wryty...Oczywiście jest jeszcze momentum i skrypt który decyduje za ciebie że co byś nie zrobił i tak napastnik odda strzał. Parę postów temu opisywałem i linkowałem nawet do screena z meczu gdzie strzeliłem bramkę głową..nie dotykając jej, mało tego miałem obrońce między piłka a głową... Pamiętaj też że dużo zależy od skilla napastnika - ja gram dużo na wrzutki i mam ustawionego wysokiego napastnika z bardzo dobrą grą głową plus wysoki parametr ustawienie w ataku oraz głębokie wchodzenie pomocników w pole karne. Na taką grę jest tylko jedna metoda, boczni obrońcy musza grać blisko skrzydłowych i odcinać ich od możliwości wrzutek....

z innej mańki - zauważyliście że jest mniejszy ruch na serwerach w 13 i jest mniej lagów? od jakiś 2 tygodni nie miałem ani jednego rozłączenia co jest szokiem bo wczesniej standardem było 2 na 5 spotkań...14 robi róznicę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przed golem z rzutu  rożnego zawsze bronie sie tak samo   trzymam wcisniety R1  i  moze na 4-5 meczykow  ktos mi rypnie bramke glowa z rogu :) zawsze czekam  i patrze gdy komputer sam zmieni  zawodnika przy wrzucie z roznego i automatycznie przełącza na zwodnika   ktory kryje przeciwnika do ktorego leci pilka przytzymuje R1  galka w bok i kolko i pilka praktycznie zawsze wybita :)   przy wykonywaniu staram sie kierowac pilke  na ramosa badz  ronaldo  bo mja dobra glowke i nastepnie gdy pilka jest w powietrzu  wciskam L2  zawsze proboje wyjsc zawodnikiem przed obronce :) Pozdrawiam i zapraszam do wspolnej gry :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 A POCZYM  WNIOSKUJESZ ZE TO NAJLEPSZA DRUZYNA  W GRZE BO NAJCZESCIEJ  Z TA DRUZYNA PRZEGRYWASZ  NIE WIEM OFICJALNA STRONA EA PODALA TAKI NEWS ZE   REAL ZROBILI  NAJSILNIEJSZA DRUZYNA ??  BO NIE WIEM Z KAD TAKIE STWIERDZENIE U CIEBIE  :)  JAK KTOS JEST KIEPSKI TO NAWET  TEAM ADIDAS  MU NIE POMORZE TAKA JEST PRAWDA  GRAM 1-2 LIDZE   I NA PRAWDE  NIEJEDNOKROTNIE DOSTAJE BATY OD PSG  ARSENALU  ITP  I JAKOS NIE NARZEKAJA  ZE GRAM REALEM POPROSTU UMIA GRAC  A CO DO KONCZENIA  AKCJI GLOWA W BARCELONIE   JAK DOBRZE WYPROWADZISZ AKCJE   TO NIE MA BATA BYS NIE TRAFIL GLOWA:)  MOGLI BYSMY ZARZUCAC SIE  TYGODNIAMI ARGUMENTAMI CZY REAL JEST NAJLEPSZY NAJSZYBSZY  I CZY DZIEKI JEDNEMU RONALDO  WSZYSCY TYM GRAJA  ALE NIE MA TO SENSU  :) A  I  BEZ URAZY NIE KWESTIONOWAŁEM TWOICH UMIEJĘTNOŚCI GRANIA W FIFE   MALE SPROSTOWANIE   :)  TEZ GRAM PSG  MU I OGRYWAM REAL  :)  A PONOC MA NAJSZYBSZYCH OBRONCOW  NIE UMIESZ DOGONIC TO GRAJ KONBINACYJNIE 

Chyba napisałem wcześniej dlaczego w mojej opinii Real jest najlepszą drużyną w grze. Bo mają najlepszego napastnika w grze i najlepszych środkowych obrońców w grze (najszybszych). Messi ma słabszą drugą nogę i nie jest tak wysoki. Zobacz obrońców Bayernu. W tej grze szybkość jest wszystkim, zwłaszcza jak grasz na kontry Realem (a prawie wszyscy grają na kontry Realem :)) Gwarantuję Ci, że gdyby Real był słabszy, to by nim tyle osób nie grało, więc to też jest jakiś wykłądnik. O weź np. Man. U. hmmmm ciekawe czemu tak mało osób gra tą jakże popularną angielską drużyną. Bo jest słaba w Fifie13. Wejdź sobie na Virgin Games gdzie gra się o prawdziwe pieniążki i zobacz czym grają prosi. To nie jest sprawa klubowych sympatii. Kiedy chodzi o kasę wszyscy biorą Real. Oczywiście można wygrać Arsenalem czy PSG z Realem. Ale wśród najlepszych nawet minimalne przewagi robią ogromną różnicę. Takie przewagi w postaci choćby Ronaldo, czy obronców ma Real. Piszesz, że jak dobrze wrzucisz to Barceloną też strzelisz. W sumie, Widzewem tez. To nie jest argument. Zawodnik A kończy 5/10 piłek z głowy, a zawodnik B 3/10. Widzisz różnicę? EOT z mojej strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba napisałem wcześniej dlaczego w mojej opinii Real jest najlepszą drużyną w grze. Bo mają najlepszego napastnika w grze i najlepszych środkowych obrońców w grze (najszybszych). Messi ma słabszą drugą nogę i nie jest tak wysoki. Zobacz obrońców Bayernu. W tej grze szybkość jest wszystkim, zwłaszcza jak grasz na kontry Realem (a prawie wszyscy grają na kontry Realem :)) Gwarantuję Ci, że gdyby Real był słabszy, to by nim tyle osób nie grało, więc to też jest jakiś wykłądnik. O weź np. Man. U. hmmmm ciekawe czemu tak mało osób gra tą jakże popularną angielską drużyną. Bo jest słaba w Fifie13. Wejdź sobie na Virgin Games gdzie gra się o prawdziwe pieniążki i zobacz czym grają prosi. To nie jest sprawa klubowych sympatii. Kiedy chodzi o kasę wszyscy biorą Real. Oczywiście można wygrać Arsenalem czy PSG z Realem. Ale wśród najlepszych nawet minimalne przewagi robią ogromną różnicę. Takie przewagi w postaci choćby Ronaldo, czy obronców ma Real. Piszesz, że jak dobrze wrzucisz to Barceloną też strzelisz. W sumie, Widzewem tez. To nie jest argument. Zawodnik A kończy 5/10 piłek z głowy, a zawodnik B 3/10. Widzisz różnicę? EOT z mojej strony.

Widzisz to kwestia podejścia do tematu. W wartościach bezwzględnych Real jest "najlepszy" i najwięcej osób nim gra. Porządnych grajków i słabiaków...Tylko zapominasz moim zdaniem o jednym - FIFA generuje bardzo wiele wariantów taktycznych które w zamierzeniu mają pozwalać na neutralizację atutów przeciwnika "wykrytych" podczas pierwszych minut gry czy tez wynikających z wcześniejszych doświadczeń. Pomijam już kwestię gwiazdek i doboru zespołów bo zapętlimy sie w dywagacjach i porównaniach.

Kto trafia na Real wie jak z nim grać, wie jak grają przeciwnicy i czego moze się spodziewać. A zapytam Cię wprost - jakbyś zagrał przeciw Juve w ustawieniu 443(9)? tego już nie wie zbyt wielu graczy lub nawet się nie zastanawiają czy korekta ustawienia standardowego składu Włochów z 352 na 443(9) generuje jakies ekstra wartości. Im niżej zejdziemy tym mniejsza wiedza, zagrasz Legia vs Sion i co powiesz o Szwajcarach? jaki zawodnik posiada wyjątkowe umiejętności by się go wystrzegać? Siła Realu o jakiej piszesz jest jednocześnie jego przekleństwem. A tak na marginesie to najlepsze parametry ma Hiszpania (jako team) a gra nią wyjątkowo mało osób wybierających 5*... świadczy to o tym że w wyborze zespołu kierujemy się przede wszystkim dopasowaniem do własnego stylu, potem preferencjami w wyborze przeciwnika (grają Realem grasz z ...Realem/Barca i sporadycznie co 5-6 mecz jakimś 5*) oraz czystym wyrachowaniem (czyli to o czym piszesz - Real najlepszy więc moje braki w umiejętnościach lub wyjątkowe zdolności jak kto woli wykorzystamy tym zespołem). Po roku czasu i testowaniu wielu zespołów znalzałem swój złoty środek, zespół nie idealny ale wpasowany w to co lubię grać i wyjątkowo skuteczny we wdrażaniu mojego stylu. Czyli Tottsów w 443(9) w ustawieniu Lloris-Walker/Kaboul/Verthongen/Assou - Dembele(SPD) - Holtby/Parker - Lennon/Adebayor (9)/ Bale - skład nie najlepszy wg statystyk (nie ma w podstawowym Defoe/Sandro i Sigurdssona) ale pasujący do mnie:) i po rozegraniu blisko 150 spotkań ostatnio Tottsami (a grałem wczesniej i Atletico i Portugalią z Ronaldo na 9) uważam że są NAJLEPSI - statystyka tylko z gier Kogutami wygląda szacunkowo 90 - 20 - 40 i jak dla mnie rewelka. Jedna wada jaką zauważyłem - w ustawieniach sezonowych na restrykcyjne generuje notoryczne mecze z ...Borussią D., musiałem włączyć Umiarkowane by mi dobierało zespoły z szerszego grona. pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy nie zapomnę sytuacji, gdy w meczu online "niestandardowe" grałem reprezentacją Polski z Realem Madryt.

Oczywiście mecz w plecy 3:0, następnie zgodziliśmy się z moim opponentem na rewanż. On wziął Polskę, a ja Real Madryt, dostałem 7:0 w dupsko! Nie miałem wtedy wątpliwości, że ten gość wymiata w Fifę!

P.S. Fify 14 za szybko nie kupię po komentarzach jakie widzę w necie :]

Edytowane przez Tyson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy nie zapomnę sytuacji, gdy w meczu online "niestandardowe" grałem reprezentacją Polski z Realem Madryt.

Oczywiście mecz w plecy 3:0, następnie zgodziliśmy się z moim opponentem na rewanż. On wziął Polskę, a ja Real Madryt, dostałem 7:0 w dupsko! Nie miałem wtedy wątpliwości, że ten gość wymiata w Fifę!

P.S. Fify 14 za szybko nie kupię po komentarzach jakie widzę w necie :]

O 13 też takie same słuchy chodziły na premierę :D raczej nie radzę się tym sugerować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S. Fify 14 za szybko nie kupię po komentarzach jakie widzę w necie :]

Fifa 14 daje o wiele, wiele więcej funu z gry niż 13, jest więcej możliwości rozgrywania piłki, większa przestrzeń na boisku, dla mnie jest ogromny przeskok między 13 a 14, jest mniej schematycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się zgadzam ze stwierdzeniem, ze z realem jest coś nie tak. Ale po 20 meczu, gdzie gość wrzucał na Ronaldo w połowie, ten przechodził moich obrońców i strzelał z kąte 45 stopni i trafiał ze 3/4 strzałów, sam sie czasami na real przełączam.

 

Szczytem jest (co miałem ostatnio już ze 4 razy) jak gram realem z realem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fifa 14 daje o wiele, wiele więcej funu z gry niż 13, jest więcej możliwości rozgrywania piłki, większa przestrzeń na boisku, dla mnie jest ogromny przeskok między 13 a 14, jest mniej schematycznie.

No i na takie konkretne odpowiedzi odnośnie Fify 14 czekam! Na razie jest 1:0 dla kupna nowej Fify 14 :)

Dzięki radoneon14 :] Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy już ktoś o to pytał, ale ciekawi mnie fakt czy jeśli odsprzedam FIFE 13 z użyty Online Passem, to czy ew. nowy właściciel będzie mógł już grać normalnie online bez wpisywania online passa? Pytam, bo EA wycofuje się z przepustek sieciowych podobno...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×