Skocz do zawartości
Patricko

Gran Turismo 6

Rekomendowane odpowiedzi

Nadzieja na co ? Na update.

Edytowane przez Użytkownik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mi powie gdzie mogę zmienić skalę mapy? Szukałem w opcjach w menu, w opcjach podczas gry i nigdzie tego nie mogę znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mi powie gdzie mogę zmienić skalę mapy? Szukałem w opcjach w menu, w opcjach podczas gry i nigdzie tego nie mogę znaleźć.

Skali mapy nie można zmienić jak to było w GT5.

Jest jedynie opcja ustawienia na:

- nieruchomy samochód

- nieruchomy tor

- pełny widok

Pewnie to znalazłeś ale napiszę na wszelki wypadek:

Start - opcje - interfejs wyścigowy - wyświetlanie mapy toru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skali mapy nie można zmienić jak to było w GT5.

Jest jedynie opcja ustawienia na:

- nieruchomy samochód

- nieruchomy tor

- pełny widok

Pewnie to znalazłeś ale napiszę na wszelki wypadek:

Start - opcje - interfejs wyścigowy - wyświetlanie mapy toru

 

Tak, znalazłem... No bez jaj, czy gt6 to jakieś ochłapy z gt5? Połowa contentu wycięta, połowa nie działa albo działa nie tak jak powinna, nowości, nawet tak trywialnych jak podanie czasu do poprzedzającego auta albo szacunkowe spalanie paliwa brak. Podobno fizyka jest lepsza, ale tego nawet nie sprawdzę, bo gt5 sprzedałem a bez bezpośredniego porównania nawet nie czuję żadnej różnicy.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z ostatnią tendencją update 1.05 to ścierwo. Istotny dodatek to wsparcie dla wielu monitorów, z którego skorzysta dwóch userów...Ja powoli zaczynam czuć się okradziony.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee.. Sory, nie ogarnąłem postu wyżej :sweat:

Patch waży 100mb :P

Edytowane przez lalek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajebisty update, nie ma co. Nie wiem jak można aż dak zlewać błagania fanów. Najgorsze GT w historii jak dla mnie. Ktoś dobrze tutaj napisał - ochłapy z GT5.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzę, że to piszę, ale tempo wydawania i jakość patchy są chyba nawet gorsze niż w grach F1 od Codesuckers.

Edytowane przez sharent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kilkunastu tygodni włączam gt6 tylko po to, żeby zachować 200%. Niby kocham te grę ale nie mam najmniejszej ochoty grać w nią, skoro wsiadam w BMW M5 a słyszę Hondę GCV 160.

Czytałem że szykuje się jakiś pacz, ale znowu jak zwykle - nic.

Kaz robi nam analny fisting i to bez wazeliny. Nie interesuje go nasza opinia, tylko lize palce i liczy dalary.

Z całego serca chciałbym żeby gt7 sprzedało się źle, w końcu może przyłożyliby się do roboty, bo jeśli nie, to czarno to widzę - wolałbym wydać 4 razy więcej na Forze i mieć radość z jazdy a nie jeździć lazikiem po księżycu albo kwadrylionem odmian Miaty, po to tylko, żeby w ciągu 4 miesięcy zafundowali nam jedno auto - M4, ze skopanym dźwiękiem. Tarpana i Vision nie liczę. Tak czy owak, my mamy lizać Kazikowi jaja ze uraczyl nas nowym autem a on w tym czasie będzie wydawał książki, jeździł w le Mans 24 czy raczył nad wiadomościami jak to ekipa z GT Academy wygrała jakiś wyścig. Mam to głęboko w poważaniu. Jak Ping Pong nie da dużego updatu z furami i dźwiękami, to sory bardzo ale rezygnuje z tej pseudo scigalki.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba czekać do GT7, aby widzieć kiepskie wyniki sprzedaży serii. GT6 to zaledwie 2mln sprzedanych kopii. W takiej ilości GT5 sprzedało się już w pierwszym tygodniu... Tendencja spadkowa zauważalna. Ja sobie w brodę pluję teraz, bo żałuję wydanych na GT6 pieniędzy. Jestem solidnie zawiedziony, bo nie myślałem, że Kaz i Sony mogą aż tak bardzo w kulki lecieć i zaoferują nam wykastrowane GT5 z kilkoma nowymi furami i torami.

Niektórzy tłumaczą taki stan rzeczy tym, że GT6 miałoby być szkieletem nextgenowego GT dla PS4 i tak na prawdę jesteśmy królikami doświadczalnymi dla Kaza, który testuje sobie nowe systemy. Jeżeli tak faktycznie jest, to ja się pytam z jakiej racji mam płacić kasę za takie eksperymenty?

Ja osobiście też już praktycznie nie gram w GT6. Teraz po aktualizacji jestem ciekaw zmian, więc odpalę, polatam po menusach, może pojadę w 2 wyścigach i wyłączam bo gra mnie wręcz już odpycha niestety.

Edytowane przez andryush

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w lidze jeździć chcesz :P

Mam nowy TV i w końcu mogę grać o każdej porze i brać udział w różnych ligach ;) Ale niestety jakoś mnie nie ciągnie, może jeśli bym pojeździł z ludźmi to łatwiej by mi było przymykać oko na niedoskonałości GT6 ))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkich niezadowolonych którzy jeszcze nie zasmakowali w zorganizowanych wyścigach online:) , zapraszam na otwarte treningi GT by Night. Wyścigów offline nie da się nawet porównać z poważnym , długim wyścigiem wytrzymałościowym na zasadach CRC. Frajda tysiąckrotnie większa , a przy niej bledną oczywiste niedoróbki:)) Polecam:)

Wystarczy dodać Nervus_PL i mnie do znajomków i wpadać na treningi , najczęściej codziennie po 21:) Szczegóły eventu w temacie GT by Night.

Do zobaczenia:)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkich niezadowolonych którzy jeszcze nie zasmakowali w zorganizowanych wyścigach online:) , zapraszam na otwarte treningi GT by Night. Wyścigów offline nie da się nawet porównać z poważnym , długim wyścigiem wytrzymałościowym na zasadach CRC. Frajda tysiąckrotnie większa , a przy niej bledną oczywiste niedoróbki:)) Polecam:)

Wystarczy dodać Nervus_PL i mnie do znajomków i wpadać na treningi , najczęściej codziennie po 21:) Szczegóły eventu w temacie GT by Night.

Do zobaczenia:)

Czy gracie tylko w formacie wytrzymałościowym? Ja powoli przesiadam się całkiem na tryb online, jestem praktycznie co drugi dzień w godzinach wieczornych i generalnie narzekam na brak stabilnej ekipy, do której można się podłączyć i pojeździć. Trening w wytrzymałościówce do sprawdzenia ale ja szukam także - a raczej przede wszystkim - możliwości grania na zasadzie szybszych sesji typu trening/kwalifikacje i do 10 okrążeń na niezbyt długich torach. Zaraz poczytam cokolwiek na temat GT by Night bo chyba jest dedykowany dział na forum :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra tylko nie kumam jednej żeczy. Mam już tą super licencję i wgl. a opony jak się nie zużywały tak nadal po kilku kółkach są jak nowe. To samo z paliwem.

Dlaczego tak? Trzeba to gdzieś w opcjach zmienić czy co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opony zużywają sie tylko w klasie wyścigów S.

Edytowane przez mataman
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FM5 vs GT6

Grałem dzisiaj w FM5 i muszę przyznać, że byłem zawiedziony. Szczególnie fizyką, bo auta nie czuć na drodze. Ot jedziesz sobie, wchodzisz w zakręt, a tu się nagle okazuje, że nie możesz w niego wejść z taką prędkością i podsterowność wyrzuca cię w barierkę po zewnętrznej stronie... Chociaż nic wcześniej nie wskazywało na to, że jadę za szybko. GT6 ma o wiele lepszy feeling kontaktu auta z podłożem i prędkości.

Graficznie FM5 wypada słabo. Miałem wrażenie, że gram w tą Forzę za pomocą Onlive, tekstury jakieś rozmazane, jak w streamie z Youtube. Modele samochodów podczas jazdy nie wyglądają jakoś bosko, np Cadillac CTS-V wyglądał jak jakiś kanciasty standard car w GT6. Oświetlenie i generalny feeling, tutaj GT6 wygląda o wiele bardziej naturalnie, podczas gdy Forza 5 to po prostu gra wideo.

Na plus ilość aut na torze i starty z miejsca, których brakuje mi strasznie w GT6. AI też jest niegłupie, bynajmniej nie sprawia wrażenia jeżdżącego po sznurku jak w GT6. Kontakt z samochodami przeciwnika wygląda realistycznie, można kogoś zepchnąć, zafundować mu spina itp. Zniszczenia mechaniczne cieszą, pękają szyby, i ogólny zakres zniszczeń wydaje się być szerszy niż w GT6, chociaż może to przez to, że w FM5 po prostu trzeba więcej poobijać auto, żeby je uszkodzić. Bajery sprzętowe, wibracje w triggerach, są one bardzo przydatne przy dohamowaniach lub wychodzeniu z zakrętów. Wibrują sygnalizując nam granicę przyczepności opon, nie mając kierownicy dobrze jest mieć taki bajer i wiedzieć co się dzieje z naszym autem.

No ale jak na next-gen Forzę to jest SŁABO.

Edytowane przez andryush

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy gracie tylko w formacie wytrzymałościowym? Ja powoli przesiadam się całkiem na tryb online, jestem praktycznie co drugi dzień w godzinach wieczornych i generalnie narzekam na brak stabilnej ekipy, do której można się podłączyć i pojeździć. Trening w wytrzymałościówce do sprawdzenia ale ja szukam także - a raczej przede wszystkim - możliwości grania na zasadzie szybszych sesji typu trening/kwalifikacje i do 10 okrążeń na niezbyt długich torach. Zaraz poczytam cokolwiek na temat GT by Night bo chyba jest dedykowany dział na forum :)

Wyścigi , tak. O ile godzinny wyścig można już  nazwać  wytrzymałościowym?:) 2 razy w tygodniu wyścig godzinny a treningi i sprinty po kilka okrążeń , prawie codziennie wieczorem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, w takim wypadku będę dzisiaj wysyłał zaproszenie do Nervusa :)

 

PS. Yogi, jaki masz id na PSN?

PS2. Dobra opcja z Cipkiem :)

Edytowane przez cieglo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, w takim wypadku będę dzisiaj wysyłał zaproszenie do Nervusa :)

 

PS. Yogi, jaki masz id na PSN?

PS2. Dobra opcja z Cipkiem :)

Taki sam jak na forum. Wyślij zaproszenie , dzisiaj jakiś trening planuje po 21. Jak możesz to kup Ferrari Dino , zmień olej i wpadaj:) Aktualnie jezdzimy bez tuningu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FM5 vs GT6

Grałem dzisiaj w FM5 i muszę przyznać, że byłem zawiedziony. Szczególnie fizyką, bo auta nie czuć na drodze. Ot jedziesz sobie, wchodzisz w zakręt, a tu się nagle okazuje, że nie możesz w niego wejść z taką prędkością i podsterowność wyrzuca cię w barierkę po zewnętrznej stronie... Chociaż nic wcześniej nie wskazywało na to, że jadę za szybko. GT6 ma o wiele lepszy feeling kontaktu auta z podłożem i prędkości.

Graficznie FM5 wypada słabo. Miałem wrażenie, że gram w tą Forzę za pomocą Onlive, tekstury jakieś rozmazane, jak w streamie z Youtube. Modele samochodów podczas jazdy nie wyglądają jakoś bosko, np Cadillac CTS-V wyglądał jak jakiś kanciasty standard car w GT6. Oświetlenie i generalny feeling, tutaj GT6 wygląda o wiele bardziej naturalnie, podczas gdy Forza 5 to po prostu gra wideo.

Na plus ilość aut na torze i starty z miejsca, których brakuje mi strasznie w GT6. AI też jest niegłupie, bynajmniej nie sprawia wrażenia jeżdżącego po sznurku jak w GT6. Kontakt z samochodami przeciwnika wygląda realistycznie, można kogoś zepchnąć, zafundować mu spina itp. Zniszczenia mechaniczne cieszą, pękają szyby, i ogólny zakres zniszczeń wydaje się być szerszy niż w GT6, chociaż może to przez to, że w FM5 po prostu trzeba więcej poobijać auto, żeby je uszkodzić. Bajery sprzętowe, wibracje w triggerach, są one bardzo przydatne przy dohamowaniach lub wychodzeniu z zakrętów. Wibrują sygnalizując nam granicę przyczepności opon, nie mając kierownicy dobrze jest mieć taki bajer i wiedzieć co się dzieje z naszym autem.

No ale jak na next-gen Forzę to jest SŁABO.

Co do ogólnopojętego "feelingu" - to moim zdaniem nie jest gorzej, tylko inaczej. Znajomy który grywał tylko w serie Forza (oprócz Horizon) tak samo się czuł jak Ty gdy pojeździł w GT5 - że słaby feeling auta w GT, że mało wyczuwalna granica przyczepności w zakręcie, co by oznaczało, że po prostu inne są to modele jazdy, ale nie wskazywałbym na gorszy/lepszy. Za to jako gra "wyścigowa" Forza zjada GT5 i GT6. Masa eventów, świetne opcje modyfikacji i customizacji samochodów, ich mniejsza ilość, ale jest Saab, są perełki jak VW Scirocco, M3 E30 itd.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W forze nie grałem, ale w gt5/6 faktycznie nie da się wyczuć momentu, którym traci się przyczepność. Jedyne co można zrobić to celowo przegiąć kilka razy w zakręcie i potem jeździć na pamięć i wyczucie.

Edytowane przez sharent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak się nie da? FF odpuszcza kiedy tracisz przyczepność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jak co, ale jak masz kierownicę to utrata przyczepności jest jedną z pierwszych rzeczy jaką czujesz :yes:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×