Skocz do zawartości
Patricko

F1 2012 - Ustawki

Rekomendowane odpowiedzi

GP Australii w lekkim deszczu, z wyłączoną trakcją - zamiast walczyć z chłopakami walczyłem z bolidem i się poddałem. W sumie trochę dziwna sprawa z tą trakcją, bo np. Liga 3 w sezonie 5 będzie jechała z włączoną trakcją a wszystkie testy są z wyłączoną .....

Tu faktycznie masz rację.

Od siebie dodać mogę, że na padzie bez trakcji na deszczu to jest koszmar :)

Brak linii mnie normalnie przeraża.. Nie wiem gdzie i jak mocno hamować, nie wiem gdzie mogę sobie pozwolić na jego opóźnienie , wszystkiego uczę praktycznie się od nowa :biggrin:

Ale na tym polega czerpanie przyjemności z gry :)

Przecież co to za sens jechać jak Ci wskaże linia? Nawet nie zapamiętasz toru po takim wyścigu, a tak to poznajesz każdy jego metr, pamiętasz tor długa po długiej zakręt po zakręcie po położeniu się do snu. Możesz przejechać sobie w myślach taki tor ze stoperem w ręce i sprawdzić, czy pokrywa się z tym wykręconym podczas grania.

Ten kto gra w F1 od wielu lat, co ja robię od 11 lat (nie liczę tych gier na Atari i na pegasusa, bo byłoby 20 lat) to nawet nie musiał się uczyć torów w wydaniu 2010, a co dopiero teraz w 2012. Nawet oglądając w tv F1 wiesz gdzie zaraz będzie zakręt itd, gdy jest kamerka z kokpitu).

Wyjątkami są nowe tory (Yas Marina, Walencja i Yeongam w 2010; New Dehli i ... coś tam w 2011; w 2012 Austin), ale 5-10 okrążeń i tor ma się już w palcu, później tylko szlifować jazdę i setup.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko potwierdzam to co mówi Patricko, z dołączaniem do sesji jest poprostu żenada... Tacho z PONQLEE próbowali mnie zaprosić i za każdym razem wyskakiwało " nie udane". Ale znalazłem chyba na to sposób, restart konsoli chyba pomaga, mi dzisiaj pomógł. Co do testów fajnie się jechało, z wyjątkiem Kanady gdzie po kwalifikacjach gra mi się zwiesiła (o ile tak to można nazwać bo był czarny ekran i w lewym górnym rogu napis "wczytywanie" a obok niego kółko się kreciło, z tym że nic po za tym się nie działo). No i to wywalanie z sesji a potem z PSN, widze że nie tylko ja mam ten problem, wcześniej grając po parę godzin w BF3 nic takiego się nie działo, teraz praktycznie co 2-3 wyścigi wypisywało mnie z usługi, dodam jedynie że wymieniłem router na teoretycznie lepszy więc wątpie aby to była jego wina, porty odblokowane.

A po za tym fajnie się jeździło, nie było chyba żadnych nie przyjemnych akcji jeśli chodzi o mnie. Mam nadzieję że jutro powtórka ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli grasz po wifi to czasami cyrki potrafią się dziać :P Ja postawiłem na kabel i jest o niebo lepiej. Wcześniej, nie szło grać czy w fife czy nawet w singla W gt5 bo albo wywalalo, albo wczytywało się tak długo, że nie miało to sensu :P Nie wiem czego wy oczekujecie po kawałku kodu z zeszłego roku, który nie radzi sobie z taką ilością informacji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że dla niektórych, jak i dla Ciebie Mateo, może być to niewygodne, ale polecam podłączenie konsoli, chociaż dla F1, bezpośrednio do netu za pomocą kabla ethernet.

Ja mam router, co prawda ten od UPC, ale ma 4 wyjścia ethernetowe, więc porobiłem sobie kable o wymaganych długościach dla różnych sprzętów. Mam 1 komputer, 2 lapki i konsolę podpiętą po prostu kablem.

Życie mnie nauczyło, że tylko to daje gwarancję jakości netu.

Nie wiem ile teraz stoi metr kabla, ale to dużo nie wychodzi, a wtyczki są za grosze. Potrzebna jeszcze zaciskarka.

To tyle z kącika złotej rączki :biggrin:

--

I jeszcze coś... Nie żebym wierzył, że jakość pokoju zależy od tego, kto go założy, bo jak i w 2010 tak był i w 2011, tak i chyba teraz nieważne kto jest hostem, bo pokój tworzy się na serwerach CM, czy czegoś tam. Host zmienia tylko ustawienia pokoju itd...

... Ale, nie żebym się chwalił czy coś, mam internet 120Mb/s, tak więc 10Mb/s uploadu, więc jeśli host ma znaczenie, to mogę jutro taki pokój założyć i was pozapraszać i zobaczymy jak wyjdzie.

Edytowane przez MilczaR-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no z 15zł taki kabelek pewnie, tylko że u mnie to troche słabo wyglądało bo bym musiał przez pokój po przekątnej poprowadzić ten kabel :D No jeszcze będe kombinował, musze pograć w coś innego i zobaczyć czy to na 200% nie wina routera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podłączone kablem, a też są problemy z niektórymi, tzn. z Errorem :) Ktoś inny też nie mógł do mnie wbić.

Ale fakt faktem, podłączajcie kablem Panowie konsole do routera. Ja mam 10 metrowy kabel puszczony pod szafą i jest git.

WiFi nie ufam na konsoli, połączenie jest zbyt ważne :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabel można odłączyć po graniu i schować, więc jak po przekątnej trochę poleży, to nic się nie stanie :P

Ale wiadomka, że kabel jak się na miarę kupuje, to już tak, żeby pod ścianą gdzieś leciał.

Pati napisał, że ma kabel, ale też są jazdy i jeszcze mi się przypomniała pewna zależność, przy której nawet kabel może się schować - otóż jeśli ktoś ma internet z anteny radiowej itp, a nie z naziemnego okablowania. Wystarczy, że gdzieś zagrzmi i już problemy na łączach mogą się pojawić. No i są jakieś ograniczenia portów itd.

Jak macie taki internet z powietrza, to sprawdźcie w konfiguracji netu w PS3, czy typ połączenia to NAT3, bo jak tak, to lypa.

Edytowane przez MilczaR-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączcie po kablu, jak Wam się nie chce bawić z portami to wrzućcie konsole w DMZ i tyle. To będzie max jakości jaką osiągnięcie :P

Jeśli będzie się coś nadal działo, to wiadomo że to wina CM :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu faktycznie masz rację.

Od siebie dodać mogę, że na padzie bez trakcji na deszczu to jest koszmar :)

Czy jest szansa, aby od dzisiaj na testach TRAKCJA i SKRZYNIA były ustawione jako DO WYBORU ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak linii mnie normalnie przeraża.. Nie wiem gdzie i jak mocno hamować, nie wiem gdzie mogę sobie pozwolić na jego opóźnienie , wszystkiego uczę się praktycznie od nowa :biggrin: O ile Melbourne już jako tako przejeżdżam, to cała reszta to dla mnie czarna magia, dlatego przepraszam wszystkich, którym narobiłem szkut ( zwłaszcza Ciebie Lennox :biggrin: ) i obiecuję poprawę. Coś czuję, że czekają mnie długie godziny wykuwania torów, bo bez tego raczej nie mam co liczyć na wybicie się z końcowych pozycji..

No to nie jesteś sam :biggrin:

Damy radę, ja wczoraj pod koniec już zacząłem czuć o co kaman z gazem i hamowaniem, oczywiście każdy tor jest inny. Co do wjechania we mnie to nie przejmuj się :) następnym razem ja moge w kogoś przywalić :P Zresztą, ja w chwili obecnej bardziej uczę się bolidu ze wszystkim na OFF niż się z kimkolwiek ścigam :) I na to potrzebuje jeszcze kilka dni ;]

PS. Żaluje że dziś mnie nie będzie (wbije na psn koło 22:00 a to już za późno), ale od jutra walczymy dalej ;P

Edytowane przez lennox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem do końca przekonany ale chyba na australi pierwszy zakret był bez kolizyjny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to od razu chciałem przeprosić wszystkich za to, że było wszystko off. Na przyszłość wystarczy napisać na PSN PW "gram na padzie, włącz trakcje" i wtedy było by inaczej. Nikt większych problemów nie zgłaszał poza Particko, który bardzo chciał jechać w USA:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja gram na padzie, ale jestem ugodowy i jazda bez trakcji mi jakoś nie przeszkadzała, aczkolwiek na deszczu to porażka totalna.

Jeśli w lidze będą wyścigi w deszczu, to każdy deszczowy wyścig będzie dla mnie porażką, no chyba że reszta stawki jak zwykle się porozbija, a ja dojadę na spokojnie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, wracając do tematu podlączenia konsoli do neta, kupiłem kabel, wszystko cacy, z tym że gniazdo w konsoli mam jakieś wadliwe i nie łączy, dopiero jak podpiętą wtyczke docisnę w dół to zielona dioda zaczyna mrógać i jest połączenie, podłożyłem narazie papierek i póki co łączy ale długo tak raczej nie pociągnie, chyba będe myślał nad wymianą konsoli na slim ale nie wiem czy jest sens skoro jeszcze troche i będziemy mieli PS4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę? Przed 2014 nie spodziewałbym się nowej konsoli. PS3 jeszcze dobrze się trzyma i nie zapowiada się na zmiany.

Na E3 2013 może dopiero pokażą nowy model.

No i w dniu premiery mniej jak 2000zł nowa konsola kosztować nie będzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w tych slimach i tych nowych co ostatnio wyszły są jakieś lepsze parametry? Chodzi mi głównie o kartę sieciową, czy to samo co w PS3 Fat? Bo z tego co widzę na kompusroniku jest slim wersja 500GB za 1049zł - czyli nie tak dużo moim zdaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko WiFi jest lepsze, bo działa już w tej technologi "n" (czy jakoś tak).

Ale jak nie masz routera co to obsługuje to też bez sensu kupować.

A tak to komponenty gorsze niż w FAT, w końcu na czymś muszą cenę zbijać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko WiFi jest lepsze, bo działa już w tej technologi "n" (czy jakoś tak).

Ale jak nie masz routera co to obsługuje to też bez sensu kupować.

A tak to komponenty gorsze niż w FAT, w końcu na czymś muszą cenę zbijać :)

Mam router TP-Link TD-W8951ND który podobno obsługuję tą całą tech. "n".

No a jakoś znacząco to się odbija na wydajności konsoli że są gorsze komponenty? Nie wiem, zwiesza się częściej czy może mniej klatek na sekundę w grach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to w takim razie będe się rozglądał za Slimem ale najbardziej korzystną ofertą wydaje się być ta na kompusronik.pl

ps. dzisiaj jakieś testy rozumiem? ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to w takim razie będe się rozglądał za Slimem ale najbardziej korzystną ofertą wydaje się być ta na kompusronik.pl

ps. dzisiaj jakieś testy rozumiem? ^^

Chętnie zjawię się na testach, ale nie daję słowa, że będę na więcej niż 2 sesjach.

Co do ceny za 500gb to spoko, ale musisz się zastanowić, czy potrzebujesz aż tyle pojemności, bo jak nie, to jeszcze taniej możesz kupić 320gb za 900zł. Albo nawet 320+gra+2 pad za równowartość konsoli 500gb.

Ale już nie oftopujmy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktos byl chetny tak kolo 22:30 posmigac prosze o kontakt, bo te testy o 19 to zdecydowanie za wczesnie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sobota - godzina 19:00 - start testów.

Wstępnie ja założę, jak będą problemy to potem będziemy się bawić.

Zresetujcie routery, podepnijcie konsole kablem, umyjcie głowę, wypastujcie buty, itd.

Bo tej grze przeszkadza byle gówno, żeby się nie połączyć...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×