Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Framerate tragiczny, ale i tak nie przeszkodziło mi spędzić cały weekend w Far Harborze. Co jak co, ale wyspa ma świetny klimat i jak naprawią FR to w ogóle będzie cud, miód i orzeszki :happy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajcie !Nie jest tak źle a Will ma racje co do wsypy.Klimat rekompensuje wszystko.Zauważyliście,że na wyspie,nocą słychać świerszcze?! Czyżby klimat się oczyszczał;)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem analizę wydajności w tym dodatku od Digital Foundry... co tam się dzieje. Najarany jestem na ten dodatek mocno, ale nie mam kasy w tym momencie, poza tym muszę przygotować swoją nową postać pod niego - i w sumie dobrze wyszło, bo tak się przecież nie da grać! Nie wiem, może to kwestia tolerancji - niektórzy, choćby kolega na górze, piszą, że im nie przeszkadza - je jednak nie byłbym w stanie dobrze się z tym bawić. Opowieści o 20 fps nie są w ogóle przesadzone, mało tego - gra po prostu blokuje wydajność na 20 fps w zamglonych obszarach!

Nasuwa się człowiekowi zagwozdka, jak tam w ogóle przebiegają testy i na czym polega podejmowanie decyzji o wypuszczaniu czegoś takiego na rynek? Wiem, że gadam teraz jakbym dopiero od wczoraj grał na konsolach, ale serio - wydajność Far Harbor to jest przekroczenie pewnej granicy. Nie przyszło tam twórcom do głowy, że może trzeba przyciąć mgłę albo vsync, żeby zagwarantować jakąś sensowną wydajność? Tak bardzo chcieli zachować klimat zaszczucia i monstrów wyłaniających się z mgły, że postanowili olać oczywiste chamstwo w katastrofalnej wydajności? Bethesda z optymalizacji nie słynie, ale F4 działa zupełnie przyzwoicie na PS4 i na pewno lepiej niż na X1. A tutaj X1 wygrywa, choć wydajność na X-pudle na poziomie 23-27 fps również tyłka nie urywa. Co za cyrk. Walić to, kupię dodatek tylko wtedy, gdy wyjdzie poprawka ogarniająca to bagno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydajnosc psuje calkowicie frajde z eksploracji wyspy, lepiej poczekac na patcha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dodatek skończony na 99%. Została jeszcze jedna misja poboczna (Shipbreaker) ale za cholerę nie chce się ona aktywować. Pomijając framerate w tym dodatku, to uważam Far Harbor za udane DLC. Historia przedstawiona jest w miarę ciekawa, a i warto zabrać Valentine'a na tę przygodę, bo dużo do niej wnosi. Podoba mi się patent z

alternatywnymi sposobami na zakończenie historii w FH. Można np. zawiadomić BoS albo Instytut o azylu syntetyków i przez to zakończyć ten wątek o wiele wcześniej i w bardziej brutalny sposób. Można też poinformować Railroad o azylu (co też zrobiłem), ale z tego co wiem to w obecnej chwili nie da się doprowadzić tego wątku do końca bo jest zglitchowany :(


Nowe bronie są fajne, a zbroja Marine'a wymiata. Słaby płynność rozgrywki w FH też po pewnym czasie przestała mi przeszkadzać, bo po prostu zbyt dobrze się bawiłem, by na to zwracać uwagę (choć i tak mam nadzieję, że Beth to naprawi w kolejnym patchu). Teraz czekam na kolejne dodatki od Bethesdy i na wprowadzenie modów na PS4 w czerwcu :)

Edytowane przez Will-O'-Wisp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mam w symulacji ustawić te klocki i wieżyczki obronne by  robale bez problemu wlazły?!Ustawiam to na 100 różnych sposobów i ciągle źle;/ kretyński pomysł z tą symulacją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O 31.05.2016 o 15:03, szalony_szaleniec napisał:

Jak mam w symulacji ustawić te klocki i wieżyczki obronne by  robale bez problemu wlazły?!Ustawiam to na 100 różnych sposobów i ciągle źle;/ kretyński pomysł z tą symulacją.

Tu masz filmik z rozwiązaniami wszystkich puzzli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Will.A swoją drogą to kocham tą grę.3 nowe gry leżą w pudełku na półce i nie mają szans nawet na otworzenie nie mówiąc by w nie zagrać.I nawet jakby były 2fps we mgle to i tak by mi to nie przeszkadzało;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i doczekaliśmy się poprawy płynności rozgrywki w dodatku. Co nie oznacza, że nie jest to ciąg dalszy cyrku.

Bethesda naprawiła problem nie poprawką, ale poprzez... wydanie dodatku na nowo. To znaczy, że trzeba ściągnąć FH jeszcze raz - a to z kolei oznacza, że należy wywalić całą grę i zainstalować / pobrać jeszcze raz na świeżo, ponieważ samego DLC nie da się usunąć. Interesujące. Ponadto na chwilę obecną dodatek został "wydany ponownie" tylko w US, ale pozostałe regiony są kwestią czasu, także spoko. Jednak samo podejście do procesu od dupy strony naprawdę przestaje mi się mieścić w głowie.

Oczywiście w Rockville nie pracują czarodzieje, tylko deweloperzy. Cudów więc nie ma i poprawka musiała zostać wprowadzona kosztem czegoś - w tym wypadku największego zjadacza zasobów, czyli mgły. Efekt został mocno przycięty i to naprawdę zmienia wygląd wyspy na gorsze. Można zobaczyć w nowym porównaniu od Digital Foundry. Z dwojga złego wolę mieć jednak płynną rozgrywkę + słabą mgłę, niż wypasioną mgłę + PowerPointa, także niech będzie, ale mimo to szkoda, że trzeba coś poświęcić - zastanawia mnie, jakiż to problem jest z PS4, że XB1 tę mgłę dźwiga lepiej.

Przechodząc do tematu modów, to nie wiem, czy Panowie co jeszcze grają lub zamierzają śledzicie wiadomości z tego frontu - jeśli nie, to powiem, że patologia sięga zenitu i chodzi tu głównie o konsolową gawiedź, a nie o deweloperów. Zacznijmy jednak od tego ostatniego i poza tym co już powiedziano (co będzie dostępne a co nie, Bethesda pozwoli graczom popsuć zapisy, jeśli przegną z modami itp.), trzeba przed instalacją modów wiedzieć jeszcze dwie rzeczy:

  • Na konsolach będzie limit przestrzeni dyskowej, jaki można przeznaczyć na mody - całe 2 GB. Wynika to z ograniczeń pamięci. Czy to dużo, czy mało? Opinie posiadaczy XB1 są skrajnie różne - jeden pisze, że zainstalował raptem kilka modów i już miejsca nie ma, a inny, że już tyle nawrzucał tego, a zajął dopiero 300 MB. Cóż, kolejny argument przeciwko modom graficznym - podmiany tekstur pochłoną limit z miejsca, także naprawdę można zapomnieć.
  • Zainstalowanie moda wyłącza trofea. Prawdopodobnie decyzja Sony, a przynajmniej tak rozumiem tłumaczenie "first party considerations". Kto chce wbić platynkę, musi to zrobić na czysto i nie ma zmiłuj.

Reszta problemów z modami tkwi w społeczności. Na stronie Bethesdy i YT rozgorzała solidna gównoburza o konsole, ponieważ konsolowcy zachowują się jak rozpieszczone, niewdzięczne dzieciaki. Żądania od twórców modów przeniesienia ich pracy na konsole, wyzwiska w ich stronę, idiotyczne argumenty tylko pogarszające sytuację, np:

  • Mody były zapowiadane jako integralna część gry, więc macie dać i koniec.
  • To nie wy zrobiliście grę, więc nie macie do własnych modów żadnych praw.
  • Robienie modów wcale nie jest takie trudne, nie udawajcie, że aż tyle czasu potrzeba na to.
  • PeCetowa elita poniża i obraża graczy konsolowych określeniami typu "console peasants", więc mam prawo ukraść twojego moda.
  • Nie lubię go [twórcy moda], to sobie kradnę (to nie żart, jeden z komentarzy na bethesda.net).

Oraz inne, równie głupie. Tak jak wspomniałem w powyższych punktach, doszło nawet do tego, że mody były kradzione, a złodziej wypuszczał moda lub kompilację modów pod własnym nickiem, nie zważając czasem na stabilność na konsoli. Złodziej taki czasem też prosił o dotacje. Nic dziwnego, że w takiej sytuacji twórcy modów nie palą się wcale do przenoszenia swojej pracy na konsole, a jeżeli mody będą kradzione, to tylko pogorszy przepaść między twórcami a graczami. Tak jakby konsolowcy zetknęli się z czymś nowym i nie rozumieją, że taki modder ochotniczo poświęca swój wolny czas, żeby zrobić coś dla społeczności i nie bierze za to ani knuta poza opcjonalnymi dotacjami. Jeśli w zamian za to dostanie ktoś taki w ramach podziękowanie jedynie wyzwiska, żądania i próby kradzieży jego pracy, konsolowcy - którzy i tak nie mogą liczyć na wiele - mogą naprawdę zostać z wielkim "G". Nawet jeśli modder jest naprawdę zarozumiałym i aroganckim głupkiem PCMR, to takie zachowanie będzie jedynie wodą na młyn PeCetowych kółek różańcowych - konsolowcy dosłownie chcą udowodnić, że są jakąś gorszą rasą. A przez to dostają do dupie wszyscy. Zobaczymy jak to będzie, kiedy zabawa rozkręci się na dobre na obu maszynkach tej generacji.

Edytowane przez Siriondel
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze że teraz gra w dobrej cenie więc zastanawiam się nad zakupem. Czy po tych wszystkich łatach da się już bez stresu w to pograć? Jak z framerate/crashami i gliczami? Chodzi mi o podstawke, o dlc narazie nie myśle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież od początku się dało spoko grać w podstawkę. Wg mnie to najbardziej dopracowany Fallout w wersji 1.0 :)
Jak na razie problemy ma tylko DLC Far Harbor, ale już Bethesda pracuje nad tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam bo dużo ludzi narzekało już na podstawke. Że questy popsute, że npc sie gliczują, że crashe do dasha itd.

Edytowane przez bid32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo ludzi? Ja tam mało widziałem narzekań jeśli chodzi o stronę techniczną gry. Wiadomo, przy tak rozległym świecie zawsze się coś dziwnego stanie, ale nie jest to nic co by powodowało, że nie da się grać. Poza tym było już dużo patchy, więc tym bardziej jest wszystko dopracowane.
Bierz i się nie zastanawiaj, tym bardziej że sama podstawka jest już tania, a grania masz na długie godziny.

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, bid32 napisał:

Pytam bo dużo ludzi narzekało już na podstawke. Że questy popsute, że npc sie gliczują, że crashe do dasha itd.

Były narzekania ale nie na stronę techniczną a na merytoryczną. Technicznie to najlepsza gra Bethesdy do tej pory. Reszta jest mocno dyskusyjna.

Edytowane przez malpka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba coś popsułem. Źle dobrałem punkty special na początku :38_worried:

Nie wpakowałem punktów w charyzme, co podobno uniemożliwi mi rozwinięcia perka burmistrz i stawianie sklepów w mieście...

Czy ptk. special da się zdobywać w grze? Jakoś jeszcze rozwinąć czy resetować czy musze zaczynać od nowa?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, bid32 napisał:

Czy ptk. special da się zdobywać w grze? Jakoś jeszcze rozwinąć czy resetować czy musze zaczynać od nowa?

Zdobyłeś chociaż jeden poziom, zanim zadałeś to pytanie? Spojrzałeś w ogóle w tabelę profitów? Oczywiście, że można zdobywać punkty w toku rozgrywki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

malpka z natury musisz najpierw ponarzekać,pomarudzić a potem może pograć ?Jak ja nie znoszę graczy co im wiecznie coś nie pasuje- a to grafika,a to ryj głównego bohatera a to muzyka a to fabuła a to piksele a to tamto a to sramto  i tak ciągle i ciągle ,wiecznie narzekający na wszystko ludzie.Po co wy w ogóle w cokolwiek gracie?

bid32 wraz ze zdobywaniem doświadczenia dostajesz pkt które lokujesz w rozwój postaci.Osobiście nie polecam burmistrza ale to już sprawa każdego z osobna.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na E3 Bethesda zapowiedziała 3 nowe DLC:

  • Construction Workshop - kolejne badziewie do budowania osad - pokazano windy, taśmy oraz inne dziwne konstrukcje w klimacie industrialno - fabrycznym. Dostępne jeszcze w tym miesiącu.
  • Vault-Tec Workshop - jeszcze jedno badziewie do budowania. Tym razem będzie można zbudować sobie własną kryptę pod ziemią, wprowadzić do niej osadników i przeprowadzać na nich eksperymenty, co na pokazie wyglądało badziewnie. Premiera w Lipcu.
  • Nuka World - drugie duże DLC z nowym obszarem do zwiedzania i nową fabułą, które już dawno zostało wykopane z plików gry. Pokazówka była tak krótka, że w zasadzie nic nie można powiedzieć, no może poza tym, że klimat będzie znacznie bardziej pozytywny. Nie podoba mi się za bardzo taki pomysł, ale poczekam aż zagram. Premiera w Sierpniu.

// Dżizas, Bethesda ma głupią kolejność zapowiadania swoich produktów. Właśnie ogłosiła, że wchodzi w VR i to od Fallout 4 zacznie się ta zabawa. Gra w wersji VR zostanie wydana w 2017 na platformę HTC Vive. 

Edytowane przez Siriondel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie tak. W końcu to właśnie z powodu rozszerzonych planów na DLC, wychodzących poza wydane już dodatki, podniesiono cenę przepustki.

// Zajawka z dodatkami z przemową naszego ulubionego Todda Howarda. Trwa do ok. 3:10, potem wchodzi Skyrim.

 

Edytowane przez Siriondel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda grałem w Skyrima na ps3, ale z chęcią zobaczyłbym go na ps4, z mniejszą ilością bugów, spadków fps-ów i  z polską lokalizacją :1_grinning: W sumie jaram się. W październiku biorę L4! Może nawet platynkę zrobię, bo nie udało mi się na ps3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tak patrzę na te DLC do F4 to zastanawiam się czy te sto parę złotych na SP to była dobra inwestycja. Jeden duży dodatek, średniej wielkości drugi zapowiedziany i od cholery 1001 drobiazgów. Współczuję tym którzy kupili SP po nowej, wyższej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Todd Howard potwierdził, że trzy zapowiedziane dodatki będą ostatnimi. Jestem trochę zawiedziony. Najpierw cena przepustki rośnie, bo mają "rozszerzone plany na DLC", a potem okazuje się, że te plany obejmują więcej dziadostwa do budowania baz, niż faktycznej zawartości. F4 jest bardzo dobrą grą, ale tak zmarnowanego potencjału nie widziałem jeszcze w tej branży. No cóż, TESowa karcianka sama się nie zrobi.

Z innych informacji, to o Nuka World wiadomo na razie tyle, że będzie to przedwojenny park rozrywki opanowany przez bandytów. Na wszystkie ciekawe frakcje, jakie można by zaprezentować, Bethesda wybrała Raiderów, którzy stanowią 95% przeciwników z podstawki. Po jednym zdaniu aż śmierdzi fuszerką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś DLC się pojawiło. Zwie się Contraptions Workshop i waży 155mb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×