Skocz do zawartości
LionelPL

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Rekomendowane odpowiedzi

Polecam wymienić dysk w PS4 na coś szybszego np. na najszybszy dysk w swojej kategorii "HGST 7ZK500". Wiedźmin na takim dysku pędzi jak szalony. Już nie mówiąc, że u mnie wczytywanie stanu gry z 1 (minuta):30 zeszło do 1:10. Wszelkie doczytywanie terenu, lewitujące postacie, błędy praktycznie znikły. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Above ciekawe jest to co piszesz. Takie wyniki ludzie osiągają na dyskach SSD a Ty masz na zwykłym HDD. Do tego dysk odpowiada tylko za prędkość wczytywania zapisów, gry po respawnie i nowej lokacji po szybkiej podróży. Dystans doczytywania obiektów czy ilość klatek nie wzrośnie wraz z wymianą dysku

Edytowane przez Awruk87
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Above ciekawe jest to co piszesz. Takie wyniki ludzie osiągają na dyskach SSD a Ty masz na zwykłym HDD. Do tego dysk odpowiada tylko za prędkość wczytywania zapisów, gry po respawnie i nowej lokacji po szybkiej podróży. Dystans doczytywania obiektów czy ilość klatek nie wzrośnie wraz z wymianą dysku

Ale zbyt wolny dysk może spowodować problemy z wczytywaniem danych w trakcie gry. Osobiście mierzyłem ten sam stan gry na obu dyskach, bo byłem ciekaw. Możliwe, że stockowy dysk miałem tak zajechany, że nowy o wyższych obrotach i większym buforze spowodował taki a nie inny wynik. 

 

Grając na stockowym dysku doświadczyłem lewitujących postaci, cięcia gry podczas jazdy koniem, momentami slideshow, gdy gra zapisywała stan gry przy jednoczesnej jeździe. Cięcia animacji podczas dialogów czy podczas filmików, które dzieją się w różnych miejscach i dochodzi do wczytywania problemów z teksturami. 90% tych problemów zostało zlikwidowane wymianą dysku. 

 

Eurogamer potwierdza moje obserwacje jakoby dysk o większych obrotach i większym buforze cache zapewniał do 20% lepszych wyników niż na stockowym. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko wczytywanie gry w okolicach 90 sekund jest normalnym wynikiem dla standardowego dysku montowanego w PS4 a wczytywanie w okolicach 70 sekund osiągają dyski SSD.

 

Dysk nie ma wpływu na rozgrywkę, FPS w grze czy doczytywanie tekstur. Wszystko co ma być wczytane z dysku jest wczytywane raz podczas ładowania mapy, poziomu czy planszy a później dysk ma już wolne bo to wszystko trafia do pamięci RAM i VRAM. To, że tekstury się doczytują i gra klatkuje jest spowodowane słabą wydajnością PS4 a Twoja wymiana dysku nie poprawiła jakości rozgrywki bo dysk nie ma z tym nic wspólnego po za jednorazowym wczytaniem tego wszystkiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko wczytywanie gry w okolicach 90 sekund jest normalnym wynikiem dla standardowego dysku montowanego w PS4 a wczytywanie w okolicach 70 sekund osiągają dyski SSD.

 

Dysk nie ma wpływu na rozgrywkę, FPS w grze czy doczytywanie tekstur. Wszystko co ma być wczytane z dysku jest wczytywane raz podczas ładowania mapy, poziomu czy planszy a później dysk ma już wolne bo to wszystko trafia do pamięci RAM i VRAM. To, że tekstury się doczytują i gra klatkuje jest spowodowane słabą wydajnością PS4 a Twoja wymiana dysku nie poprawiła jakości rozgrywki bo dysk nie ma z tym nic wspólnego po za jednorazowym wczytaniem tego wszystkiego

Zatem chcesz mi wmówić, że to co widzę i poprawę, którą zaobserwowałem to efekt mojego urojenia? http://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2014-how-to-cheaply-upgrade-your-ps4-to-2tbWymieniony dysk "Z7K1000" to to samo co mam ja z tym, że wersje 500 gb. Spójrz proszę na wyniki. W niektórych testach różnica sięga ponad 10 sekund na korzyść "Z7K1000". 

 

Szybki dysk ma znaczenie, bo jak wytłumaczyć fakt, że wcześniej podczas podróżowania przez Velen czy Biały Sad gra dostawała czkawek w momencie wczytywania jakiegoś obiektu, a teraz tego nie ma? Druga sprawa to działanie ekwipunku, który wczytuje mi się odrobinę szybciej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałeś, zapewne fabrycznie dysk HGST a on nie jest zbyt wydajny. Ci co fabrycznie mieli dysk od Samsunga nie dostawali czkawek w Wieśku. To ogólnie potwierdza Twoja tezę. Ja obecnie posiadam 2TB Seagate Expansion 2015 i widzę różnicę między fabrycznym 500GB od Samsunga więc Ty tymbardziej widzisz same plusy względem fabrycznego HGST ☺

Tapatalk - S5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Above powtarzam Ci po raz ostatni. Wszystko z dysku wczytywane jest raz podczas ładowania gry, podczas szybkiej podróży albo po respawnie. Dysk nie ma wpływu na płynność animacji. Wyjątkiem może być gra Trial Fusion bo tam występuje wirtualne teksturowanie. 

 

Co do samego wczytywania gry to nie sprecyzowaliśmy o której lokacji mówimy. Wynik +/- 90 sekund ładowania na fabrycznym dysku i 70 sekund na SSD jest dla Novigradu. Ładowanie innych lokacji jest szybsze i często wynosi  +/- 60 sekund na fabrycznym HDD

 

Możesz sobie wierzyć w co chcesz, ale nie wprowadzaj innych w błąd i nie pisz bzdur, że dysk przyśpieszył Ci grę

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz sobie wierzyć w co chcesz, ale nie wprowadzaj innych w błąd i nie pisz bzdur, że dysk przyśpieszył Ci grę

Akurat muszę mu przyznać rację. Też czytałem i widziałem filmy na YT zarówno na PS4 i XO gdzie gry po wymianie HD lepiej chodziły. FPS się polepszył a pop up obiektów prawie zniknął. Teoretycznie w tym co piszesz masz rację. Ale i tak wszystko zależy od silnika. Gdy teren gry jest duży, ma masę detali ze sporą ilością NPC to w tym momencie silnik w celu skróceniu wczytywania ładuje do pamięci tylko te najważniejsze dane by resztę wczytać podczas rozgrywki. Wolny dysk może nie wyrobić. Stąd klatkowanie, pop up i glitche graficzne.

Z tego co pamiętam na forum też poruszaliśmy ten temat. Były wpisy że szybszy dysk w kilku przypadkach polepszył działanie Wieśka. Ja akurat nie mam porównania. Po zakupie konsoli pierwsze co to wymieniłem dysk na HGST7K1000 a dopiero później włączyłem konsolę. Oryginalny HD leży w szafce nie śmigany.

Edytowane przez malpka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat muszę mu przyznać rację. Też czytałem i widziałem filmy na YT zarówno na PS4 i XO gdzie gry po wymianie HD lepiej chodziły. FPS się polepszył a pop up obiektów prawie zniknął. Teoretycznie w tym co piszesz masz rację. Ale i tak wszystko zależy od silnika. Gdy teren gry jest duży, ma masę detali ze sporą ilością NPC to w tym momencie silnik w celu skróceniu wczytywania ładuje do pamięci tylko te najważniejsze dane by resztę wczytać podczas rozgrywki. Wolny dysk może nie wyrobić. Stąd klatkowanie, pop up i glitche graficzne.

Z tego co pamiętam na forum też poruszaliśmy ten temat. Były wpisy że szybszy dysk w kilku przypadkach polepszył działanie Wieśka. Ja akurat nie mam porównania. Po zakupie konsoli pierwsze co to wymieniłem dysk na HGST7K1000 a dopiero później włączyłem konsolę. Oryginalny HD leży w szafce nie śmigany.

I o tym właśnie mowa. Poprzez wymianę dysku na szybszy zmniejszył się "brutalny" pop-up, a tym samym spadki klatek w momencie wczytania terenu czy NPC, przestały występować błędy graficzne i cięcia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Znajomy ukończył grę na drugim poziomie trudności (Miecz i opowieść). Dostał brązowy trofik. Czy jak przejdzie NG+ na najwyższym poziomie trudności (Droga ku zagładzie) dostanie brakujący złoty pucharek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Dostanie również srebrne trofeum za 3 poziom trudności.

Edytowane przez Dilerus
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co robic? kupilem wiedzmina 3 z 2DLC w październiku zeszłego roku jako "trupa" czyli loguje, sciagam, kasuje profil, i wsio bylo ok do lutego później grę pożuciłem na 2 miechy i dziś włączam a tu zonk gra wola o płytę albo o xbox liva,myślałem ze jak sam nie usunę gry to bede ją mial na wieki tymbardziej boli ze miałem w nim wykupiony pakiet krew i wino!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co robić? Kupić grę normalnie w legalny sposób, a nie bawić się w profile. Sory, że tak wprost, ale taka prawda.

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Wszebor
  • Like 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co robic? kupilem wiedzmina 3 z 2DLC w październiku zeszłego roku jako "trupa" czyli loguje, sciagam, kasuje profil, i wsio bylo ok do lutego później grę pożuciłem na 2 miechy i dziś włączam a tu zonk gra wola o płytę albo o xbox liva,myślałem ze jak sam nie usunę gry to bede ją mial na wieki tymbardziej boli ze miałem w nim wykupiony pakiet krew i wino!!!!!

Jak możesz się chwalić tym że grę roku, a dla wielu grę życia, w dodatku polską produkcję kupiłeś na martwym slocie za psie pieniądze. Poważnie, powinieneś dostać bana na forum.

  • Like 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu po długiej przerwie, mogę wrócić do Wiesława, dwa szybkie pytania :

1.Misje poboczne można powtarzać?

2.Przegapione karty gwinta, można później odzyskać, ponownie zdobyć?

3.Misje które wymagają niższego levelu, niż ten który mamy, dostajemy po wykonaniu punkty zdolności, czy ku chwale ojczyzny?

Domyślam się, że były gdzieś podobne pytania, ale wyszło już tyle patchy, że mogły coś zmienić istotnego w rozgrywce.

Edytowane przez czeskimaster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Nie powtorzysz, przynajmniej mi nic o tym nie wiadomo.

2. Kilka jest do przegapienia i amen jeśli je ominiesz. Poszukaj w wątku listy kart i skup się na tych do pominięcia.

3. Bodaj 5lv niżej dostajesz choć znikome ilości, więc warto robić na bieżąco by nie tracić na tym :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za takie kombinacje powinni lapy upierd****. Co polskie trzeba wspomagac!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co robic? kupilem wiedzmina 3 z 2DLC w październiku zeszłego roku jako "trupa" czyli loguje, sciagam, kasuje profil, i wsio bylo ok do lutego później grę pożuciłem na 2 miechy i dziś włączam a tu zonk gra wola o płytę albo o xbox liva,myślałem ze jak sam nie usunę gry to bede ją mial na wieki tymbardziej boli ze miałem w nim wykupiony pakiet krew i wino!!!!!

so2sme.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za takie kombinacje powinni lapy upierd****. Co polskie trzeba wspomagac!

Ja raczej wychodzę z założenia, że warto wspierać dobre produkcje...ale w tym konkretnym przypadku polskie = najlepsze :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz miałem więcej czasu i rozpocząłem Wiedzimna.. Miałem włączyć na chwilę żeby zobaczyć co i jak i z godziny 21, zrobiła się 2 w nocy. Fanem RPG nie jestem, ale gra mnie tak wciągnęła, że brak czasami słów.

Muzyka ryje beret, polski dubbing mega dobry, graficznie miód i majonez i sam gameplay mega dobry. Póki co jestem w Białym Sadzie i skupiam się na wszystkich znakach zapytania i w miarę czyszczenia mapki.

Gra fenomenalna i genialne wydanie pudełkowe.

Edytowane przez czeskimaster
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy dla Trofek nie gram,więc raczej nie :).

 

Gwint też mega miodny, bardzo gra mnie zaskoczyła pozytywnie,nie spodziewałem się że tak mnie wciągnie w ten cały świat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×