Skocz do zawartości
ONE

Thief

Rekomendowane odpowiedzi

Wyszedł średniak, jeszcze niedorobiony. Kasa zostaje na inFamous.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Recka od TB:

 

 

 

Tym bardziej nie mogę się doczekać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że niedoróbki są obecne to chyba jest niezaprzeczalny fakt, że jest zamot związany z przenoszeniem gry na ostatnią chwilę na next geny to samo, ale ja jednak mam wrażenie że lwia część negatywnych recenzji bierze się z tego że wiele osób nie pamięta już czym tak naprawdę jest seria Thief(albo tak naprawdę to wcale nie miała z nią doczynienia ) i mają oczekiwania zupełnie nie adekwatne do tego czym ta gra miała być(choćby ten otwarty świat) - jak ktoś się spodziewał FPP-AssCreeda w średniowieczu to marsz z powrotem do gimnazum...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wezmę i tak, bo posucha ostatnio straszna (ostatnia naprawdę dobra gra Rayman Legends z sierpnia...), nie grałem w poprzednie Thiefy, ale nie oczekuję bynajmniej sandboxa, to jedna z rzeczy w grach, których nienawidzę najbardziej, czyli wciskanie otwartego świata tam, gdzie jest kompletnie zbędny. Martwią mnie za to zarzuty odnośnie słabego SI, dało się zrobić dobre AI w FEAR z 2005 r. a na kilkanaście razy mocniejszym sprzęcie już nie bardzo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Bo nie ma żadnej korelacji pomiędzy poziomem AI a mocą sprzętu - dało się zrobić inteligentnych strażników, widzących zmiany w otoczeniu już w 98 roku na Pentium 133MMX i 16mb RAMu i 100megowej instalce. Wszystko zależy od chciejstwa developerów i budżetu. To po prostu jest aspekt gry który najmniej widać, więc jest największa pokusa aby go zupełnie olać, a czas i kasę wpompować w grafikę.

Edytowane przez Danny Boy
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze gada, grafa grafa grafa w to ida $$$ w dzisiejszych czasach, bez grafy nie ma sprzedazy :p a kiedys liczyl sie pomysl, fabula itp. Takie czasy... Dzis sprzedajemy swiecidelka bez glebi i tyle... Kiedys liczylo sie cos wiecej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy gra ma tylko wersję kinową ? W jakim sklepie najtaniej wyrwę tego thiefa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dobrze gada, grafa grafa grafa w to ida $$$ w dzisiejszych czasach, bez grafy nie ma sprzedazy :P a kiedys liczyl sie pomysl, fabula itp. Takie czasy... Dzis sprzedajemy swiecidelka bez glebi i tyle... Kiedys liczylo sie cos wiecej...

Polecam mój post z tego tematu:

http://www.ps3site.pl/forum/topic/73079-lightning-returns-final-fantasy-xlll/?p=965780

 

Niestety przewidywania co do Thief'a się sprawdziły.

Edytowane przez Starh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ktoś wspominał o Thiefie z dostawą za 200 zł w merlin.pl, ale gdzie ten kod wklepać i kiedy?? (mam założyć konto i pod koniec gdzieś wklepać?)...

 

PS: Dajta znać bo darmowa dostawa jest tylko na preorder, a czasu coraz mniej :P

Edytowane przez DigitalMan_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@ Starh

Nie wiem jakie były Twoje przewidywania i w jaki sposób je sprawdziłeś, ale ja mam nadzieję, że moje się właśnie spełnią :)

Edytowane przez m0rph

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wspominał o Thiefie z dostawą za 200 zł w merlin.pl, ale gdzie ten kod wklepać i kiedy?? (mam założyć konto i pod koniec gdzieś wklepać?)...

 

PS: Dajta znać bo darmowa dostawa jest tylko na preorder, a czasu coraz mniej :P

 

Podbijam aby ktoś pomógł :) Bardzo ładnie proszę, bo chcę kupić Thiefa :P (siła sentymentu ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kod się wklepuje po podaniu danych. Wypełniaj zamówienie i na 3 stronie bodajże pojawi się opcja. W sumie ja też zamawiam, po 17 recenzjach 73/100 wiec gra dobra, ocena na równi z dobrym dla mnie killzonem.

hejt na tą grę jest masakryczny, czego Wy oczekiwaliście?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

hejt na tą grę jest masakryczny, czego Wy oczekiwaliście?

Dzieci sie wychowaly na Dishonored (ktory wzorowal sie miedzy innymi na serii Thief) i spodziewaja tego samego. Prawdziwi starsi fani serii Thief moze nie beda zachwyceni, ale "feeling" z gry jaki plynie po wylaczeniu wszystkich opcji jest niesamowity. Dla mnie to jest totalny must have . Opinie recenzentow sa z dup wyjete. Tak jak ktos wyzej pisal oni przechodzili gre na easy z wszystkimi podpowiedziami zeby gre "zaliczyc", a nie tak powinno sie grac w ta produkcje. Co do AI npc. Czy wy wszyscu poglupieliscie? To ze Ai kuleje to nie wina sprzetu czy nieudolnych programistow czy czegokolwiek. Jakbyscie sobie wyobrazali gre, w ktorej straznik po wykryciu was nie przestalby was szukac, bo przeciez on wie ze tam siedzicie w tej dziurze. Hejt wtedy bylby jeszcze wiekszy gdyby ten strasznik zawsze was widzial i nigdy nie przestal szukac . To jest do zrobienia, tworcy gry sprawdziali to , ale uwierzcie to z funem nie mialo by nic wspolnego. Dodatkowo przy grze na easy kat widzenia npc tzw "los" jest ustawiony bardzo wasko, przy hardzie jest juz ponad 90 stopni. To nie tak ze oni was nie widza bo sa glupi. Ludzie ogarnijcie sie, sa gracze ktorzy chca przejsc gre i dobrze sie bawic, a nie wkoriwac ze nie moga przejsc obok straznika bo on wszystko widzi...a to ze 99% recenzentow wlasnie gra na easy bo musza napisac recenzje to juz inna sprawa.

Zeby nie bylo ja niechec przekonywac nikogo do swoich racji. Ja mam preorder mam od jakiegos czasu i mam swoja opinie na temat gry. Jak sie komus nie podoba, to mozna zostawic pieniadze na Infamusa, ale miesem przez to na Thiefa nie trzeba rzucac. Zycze milego dnia i niech kazdy robi to co chce;p

Edytowane przez kosciarz
  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kosciarz zgadzam się z Tobą :) ja nie wiem co jest teraz z graczami :P

Jakakolwiek gra wyjdzie to jest masa opini jaka to gra je bee i ch..owa. Wydaje mi się jak to było za starszych czasów że ponad 70/100 czyni grę dobrą a nie chłam roku.

Ja tam biorę, ustawie poziom trudności wyżej i będę pewnie zadowolony z gry. Drobne błędy pewnie poprawią :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezmiernie bawi mnie czytanie ludzi nazywających innych gimbusami, dziećmi itd kiedy nie podoba się komuś jakas gra, która zbierała hajp a okazała się przeciętną. Dla mnie to jest takie usprawiedliwianie samego siebie, swojego błędnego w ocenie, wyboru gry. I mówie to jako gracz doskonale pamiętajacy poprzednie gry serii jak i moda do UT Thievery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telegraph dał 40, teraz średnia to 69, EGM dało wersji XO 35 :), rozbieżność duża do 90

Poczekamy do piątku jak tu większość osób zagra i zobaczymy komentarze wtedy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja zamówiłem i czekam :D jak będzie na prawde kiepsko to puszcze na allegro, wiele nie stracę ale sam sie przekonam jak gra wygląda, killzone dostawał baty a mi się grało mega przyjemnie :) 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja czekam aż jakiś sklep się wyłamie i da grę prędzej :) Fifę kupiłem 3 dni przed premierą :D Nie powiem, że się napaliłem, ale czekam na grę i z miłą chęcią zagram na jednym z wyższych poziomów. Nie oszukujmy się każdy od tej gry oczekuje czegoś innego dlatego nie zwracam uwagi na żadne recenzje, ponieważ po prostu szkoda mi czasu na to :) Jeżeli miałby ktoś informacje czy gra jest dostępna Rybnik/Bielsko-Biała fajnie było by gdybyście dali znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie jest jeszcze 2 opcja a mianowicie poczekać bo przy takich reckach i ogólnie takim przyjęciu BARDZO szybko stanieje :P

 

Używkę będzie można za grosze wyrwać za 2 czy 3 tygodnie już ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rafcio, dostałeś może już odp. w sprawie języka pl w grze ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu i obejrzeniu kilku recenzji, ze szczególnym uwzględnieniem ocen A. Sesslera i K. VanOrd, wnioski są jasne:

 

Na plus:

- klimat

- gracz czuje się jak mistrz złodzei

- The City

 

Na minus:

- kiepskie, zbugowane AI

- fatalne loadingi

- słaba fabuła

 

Zamiast kierować się ocenami, każdy powinien zwrócić uwagę na to, co jest dla niego ważniejsze. Ja wiem, że techniczne aspekty gry odbiorą mi sporo przyjemności, a fatalne AI popsuje klimat. Nazywanie innych ludzi dzieciakami lub gimbusami jest nie na miejscu. Każdy gra w to co lubi. Ja bynajmniej nie mam 12 lat, a Dishonored był w mojej ocenie jedną z najlepszych gier ostatnich 2 lat. Tak więc bardzo bym chciał, żeby Thief miał taką samą jakość jak wyżej wskazany tytuł, ale bardziej hardcorowy charakter.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie gra się bardzo przyjemnie -na minus to rzeczywiście od pewnego momentu loadingi

fabuła zainteresowała ale idę powoli liżąc ściany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

rafcio, dostałeś może już odp. w sprawie języka pl w grze ? :)

 

 

Recka od Kotaku:

ku-xlarge.jpg

http://kotaku.com/thief-the-kotaku-review-1529393950?utm_campaign=Socialflow_Kotaku_Facebook&utm_source=Kotaku_Facebook&utm_medium=Socialflow

 

Z jednej strony recenzent ewidentnie czepia się tego że gra nie ma otwartego świata, co, dla każdego fana serii było chyba absolutnie oczywiste, z drugiej jednak wspomina o kwestiach takich jak dłuuugie piekiełko developerskie jakie ten tytuł przechodził, duże uproszczenie gry i nie trzymającą się kupy fabułę... Ja tradycyjnie leje na recki sikiem prostym, ale nie powiem żeby ten wysyp kiepskich ocen mnie nie zmartwił.

 

Sorry dude, "lack of polish" :P

 

Ayakashi, nie wiem, co bym zrobił bez Ciebie. Chociaż... w sumie to samo, tylko z kimś innym ;)

 

o-rly-orly-oh-really-doprawdy-sowa-sniez

 

Edytowane przez kovacs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Sorry dude, "lack of polish" :P

 

Sorry dude, Ty tak na serio? Myślisz, że serwis taki jak kotaku uwzględniłby w recenzji brak polskiego języka? Co ich to obchodzi...

Polish jest napisane z małej litery, więc oznacza polerować bądź połysk, pastę do polerowania. Przytoczę fragment polskiej recenzji ze strony gram.pl, by fraza "lack of polish" została lepiej zrozumiana:

 

+ niezły koncepcyjnie system skradania się i poruszania po mieście...

 

- ...zabity przez magiczny ślizg, ignorujący tarcie

 

Dziękuję.

Edytowane przez Ayakashi
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×