Skocz do zawartości
Patricko

Mad Max

Rekomendowane odpowiedzi

Na razie są 2 recenzje, można wziąć je pod uwagę albo mieć je głęboko w d.

 

Skoro są głosy że gra jest bardzo dobra to na pewno pojawią się bardziej entuzjastyczne oceny.

Pewnie wiele osób czeka i tyle w temacie.

 

Nikt nikomu nie zabrania dobrze się bawić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście mam nadzieję, że nie będzie sytuacji jak z the Order: 1886, której cena poleciała w dół masakrycznie szybko, a teraz nowa to pewnie za 100 pln można dostać.

 

Ordera raczej trudno będzie przebić w tym względzie. Jednak embargo to dość ważny sygnał.

Jak gra będzie dobra to sama się obroni i będzie trzymać cenę, bo ludzie będą w nią grać i trzymać w napędzie czy nawet na półce.

Fajnie że wreszcie ktoś wpadł na to żeby osadzić jakiś tytuł w tym świecie i tyle. Jak będzie, zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cytat z http://www.readersgambit.com/mad-max-review/

 

kolesia zmeczyla wielka mapa i monotonne zadania. sandboxy jak kazdy gatunek gier nudza po czasie ale to akurat jest banal. kiedy ja gram w sandboksa, czy to gta czy saints row, sleeping dogs czy inne watchdogs to skupiam sie na tym, zeby nasycic sie gra i jednoczesnie zobaczyc napisy koncowe przed momentem zupelnego nasycenia aby uniknac wrazenia monotonii. w sandboksach mozna sie gra znudzic jesli olewa sie glowny progres i zatraca sie w side questach. zwlaszcza saints row i watchdogs sa sandboksami z duza iloscia side questow i nigdy nie chcialo mi sie ich wszystkich robic bo trwalo by to za dlugo i zanudzil bym sie tym na smierc. smieszy mnie jednak postrzeganie duzej ilosci materialu w grze jako mankament, przeciez nie trzeba w grze zebrac kazdego bonusa zeby ja ukonczyc z przyjemnoscia. taka mysl.

To jakiś debil musiał recenzować. Narzekać na sandboxa że są wielgachne połacie terenu do spenetrowania.? No debil inaczej się nie da nazwać. Jedynie co firma zrobiła to wypuszczenie tego z MGS-em. Takiego kretyńskiego zagrania chyba nigdy w branży nie widziałem. Po prostu dali sygnał tą decyzją że nie chcą zarobić mamony. Najważniejsze jest to że dla mnie przeżycia z tego mad maxa sa takie na jakie czekałem lata aby to przeżyć na tym pustkowiu. Dobry tez jest minus tego głąba że monotonne jest środowisko. No rzeczywiście na pustyni on się spodziewał zieleni i zabudowań z ludźmi? Ten tytuł własnie ma moc że jeździsz po tych pustkowiach i na horyzoncie widzisz jakieś ruiny lub inne ustrojstwo i już ci się włącza syndrom żeby podjechać i splądrować. Oceny mogą np tez być słabsze bo np główna fabuła może być krótka tego nie wiemy na razie. Ja jestem po 19 godzinach i pokazała mi się misja fabularna w finalnej lokacji choć wydaje mi się że tam dostanę oklep i będę musiał wrócić z powrotem aby dopakować magnum opus raz już tak miałem. Dla mnie ta gra była najbardziej oczekiwaną pozycją i na razie wszystko się zgrało na wzorcowego sandboxa któremu w recenzjach zarzuca się że terenu jest za dużo i to w sandboxie. WTF?! 

Edytowane przez vincent
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 19h misja fabularna w finalnej lokacji- to juz jestes przy końcu?

No nie wiem właśnie bo było już parę razy tak że wysłało mnie gdzieś daleko po czym następna misja fabularna znowu wróciła do początku. A teraz własnie znacznik pojawił się w finalnej miejscówce i tam jeszcze nie pojechałem. te 19 godzin to ale wyczyszczenie 2 minimapek i parę porobionych w pozostałych. Mam jeszcze 3 czy 4 połacie terenu których w ogóle nie odwiedziłem dlatego myśle że ten znacznik w finalnej lokacji bedzie na takiej zasadzie ze tam może wjadę i znowu mnie gdzies wyślą. Postaram się może dziś tam dojechać i dam znac czy to koniec fabuły czy nie bo jeśli tak by było to rzeczywiście fabuła by była dość krótka za to poboczny kontent by był naładowany maksymalnie a wiadomo że lepiej by było jakby było na odwrót bo długa fabułą jest lepsza niż ma się okazać przystawką dla dodatkowych zadań bo ja mam tak że jak zobaczę w sandboxie napisy koncowe to schodzi ze mnie ochota odkrywania reszty. Najgorsze jest to ze w statystykach nie ma procentu zaliczenia fabuły. Jest tylko opisane co zrobiłem i tyle a to nic nie mówi. Ta misja nazywa się "taniec ze śmiercią" więc brzmi to dwuznacznie może się okazać ze to koniec lub dostanę oklep w tym tańcu :) i bede musiał przypakowac :) Zostało mi 5 map do odkrycia w tym wydmy gdzie nic niema ale piszę że to kraina o której krążą legendy ale jest całkiem inna niż wszystkie bo nic niema na tej mapce ale tam tez jeszcze nie dojechałem. To już więcej można wywnioskowac wydaje mi się ile gry jeszcze prze demną gdy spojrzy się w zakładkę postacie a tam mam równe 50 % ich odkrytych a sa to główne postacie gry

Edytowane przez vincent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vincent

powiedz mi jak przesiąść się do łazika z psem żeby pola minowe rozbrajać? Jestem w tej pierwszej bazie joela, czy jakoś tak, ale za cholerę nie wiem jak zdobyć ten łazik.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vincent

powiedz mi jak przesiąść się do łazika z psem żeby pola minowe rozbrajać? Jestem w tej pierwszej bazie joela, czy jakoś tak, ale za cholerę nie wiem jak zdobyć ten łazik.

 

Najprawdopodobniej po wyścigu go dostałem. Wtedy w bazie zamiast na trójkąt to dajesz kwadrat, dajesz na pojazdy i szukasz łazik chuma. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli edycja na ps4, to nie pokaz slajdów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli edycja na ps4, to nie pokaz slajdów?

Nie bo jakbym mógł w to grać gdyby tak było. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bo jakbym mógł w to grać gdyby tak było. 

To jak masz możliwość, to podskocz do tego miejsca, co pisałeś i się okaże czy to ostatnia misja lub końcówka, a może odwrotnie. Bo ok 20 godzin to mało,a wydaje mi się, że to nie czas głównego wątku, tylko wszystkiego co do tej pory robiłeś. Z drugiej strony to zastanawia, że masz 50% głównych postaci. Może to jednak nie koniec lub twórcy wydadzą niedługo jakieś płatne DLC ;) Eh..jak ja już bym chciał mieć ta grę w konsoli. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ja też nie zgłaszam zastrzeżeń co do płynności. Względem wiedźmina 3, to niebo, a ziemia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ja też nie zgłaszam zastrzeżeń co do płynności. Względem wiedźmina 3, to niebo, a ziemia. 

A Ty jak grasz? Głównie fabuła czy też zadania poboczne? Jak oceniasz tytuł? Widziałem dziś (tzn. na gameplay'u) w grze burzę piaskową, masakra, coś pięknego. Jak gra będzie miała oceny w okolicach 70% to coś tu będzie nie tak.

Edytowane przez trick76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gram głownie poboczne, tzn wkraczając na nowe terytorium staram się wszystko zrobić. Mam podobnie jak Vincent odkryte 40% postaci fabularnych a odkryłem 6 części całej mapy, gdzie zostało jeszcze bardzo dużo. O ile dobrze pamiętam jest 5 baz, a ja dopiero rozbudowałem 1 w 100%. Mam około 18 godzin gry. Na początku brakuje złomu, ale po czasie ma się już po kilkanaście tyś złomu i nie am co z nim robić. Upgrejdy są odblokowywane wraz z postępem fabuły i warto czasem odskoczyć od niej żeby sobie złomu nazbierać na nowe części i umiejętności maxa. Poza tym dziś głownie kolekcjonowałem pojazdy, gdyż wszystko co jeździ na mapie możemy odstawić do bazy żeby sobie odblokować pojazdy potrzebne do wyścigów.  

 

Co do burzy warto nie chować się przed nią, a próbować przetrwać. Dobry drop jej podczas trwania burz  ;)

 

Tyle dopiero mapy odsłoniłem,

a jeszcze dużo zostało na tym co mam odsłonięte: 

Mad%20Max_20150831220444.jpg

Edytowane przez seba842005
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze się zapytajcie jaki config tv, jaka pozycja przy telewizorze, czy gracie podczas urlopu, czy L4.

Kupicie do hOOja grę i grajcie , tak samo w dziale MGS, ile bossów, jak grasz, ile grasz, nr buta, nr F(pip)uta. Bez urazy Panowie, ale zadajecie takie pytania i oczekujecie takich odpowiedzi, że bez sensu żebyście kupowali grę, lepiej przejść ją na forum.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze się zapytajcie jaki config tv, jaka pozycja przy telewizorze, czy gracie podczas urlopu, czy L4.

Kupicie do hOOja grę i grajcie , tak samo w dziale MGS, ile bossów, jak grasz, ile grasz, nr buta, nr F(pip)uta. Bez urazy Panowie, ale zadajecie takie pytania i oczekujecie takich odpowiedzi, że bez sensu żebyście kupowali grę, lepiej przejść ją na forum.

Następny obrońca moralności?

Co w tym złego, że chłopaki się pytają i chcą rozmawiać o tytule?

Tak Ci to przeszkadza stary?

Tu teraz ludzi tyrasz a sam w tym samym czasie piszesz w temacie o gwarancji, że dobija Cie hałas Twojej konsoli czy jak odeślesz to nie dostaniesz gorszej itd. Co to wnosi do tematu? Idąc Twoim tokiem myślenia odpisze Ci - co mnie obchodzi Twój hałas i trzeszczacy pad?! Kup se nowa konsole albo wymień!

Fajnie?

  • Like 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze się zapytajcie jaki config tv, jaka pozycja przy telewizorze, czy gracie podczas urlopu, czy L4.

Kupicie do hOOja grę i grajcie , tak samo w dziale MGS, ile bossów, jak grasz, ile grasz, nr buta, nr F(pip)uta. Bez urazy Panowie, ale zadajecie takie pytania i oczekujecie takich odpowiedzi, że bez sensu żebyście kupowali grę, lepiej przejść ją na forum.

Napisał ten, który dostał tygodniowego bana na forum za podobne pytania. Gra działa w 30 klatkach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są pierwsze recenzje, spore rozbieżności między ocenami. Komentował nie będe, niech każdy sam zinterpretuje oceny i przeczyta recki :)

Polygon 5/10

Gamespot 6/10

Ign 8.4/10

Gameinformer 7.5

 

Można śledzić na bieżąco :)

http://www.metacritic.com/game/playstation-4/mad-max

Edytowane przez kevcio23
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Recenzjami Polygon bym się w ogóle nie sugerowało, oni potrafią grę pojechać za to że widać kawałek cycka.

Natomiast to że między Gamespot a IGN jest taka różnica to już dziwne, widocznie gra wpada w gusta lub nie i stąd takie różnice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od graczy średnia 6.7 i ta ocena jest dla mnie bardziej miarodajna. Gra najwyraźniej polegnie i ceny używek szybko spadną. Oby Just Cause 3 lepiej im wyszedł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja widzę 7,8 a nie 6,7

Zreszta to nieważne bo w żaden sposób obecnie niemiarodajne

5 minut różnicy i ocena poszła o jedno oczko w górę.

Faktycznie, lepiej poczekać kilka dni aż sytuacja się wyklaruje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koles z gamespot narzeka na system walki, ze jest za prosty. dla mnie to go spalilo. zaskakujace, ze ign dal taka dobra recenzje.

Tak samo oceniano system walki w Cieniu Mordoru a okazał się jednym z lepszych jakie widziałem.

Edytowane przez malpka
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System walki w Cieniu został zaczerpnięty z Batmana i lekko przemodyfikowany, ale tez był prosty. W mad max taki numer nie przejdzie, może faktycznie mozna odnieść wrażenie że walka niczym nie zaskakuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koleś nie pisze że mu się walka nie podoba nie dlatego że jest w stylu batmana tyko dlatego że jest źle zaimplementowana.

System walki jest bardzo prosty do tego stopnia że można walić na zmianę bez składu atak i parowanie ciosu i tym sposobem wygrać większość potyczek.

Co do mordoru to tam system walki oceniano dobrze tylko narzekano na marną jakość animacji, przy systemie walki z batmana animacje muszą być na najwyższym poziomie a tam trochę zabrakło.

Zobaczymy jak gracze zaczną się wypowiadać, bo teraz nie wiadomo w sumie czy to dobra gra czy tylko średniak.

Edytowane przez shemaforash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli większość walk da się wygrać dwoma klawiszami to jest to bardzo zła implementacja.

Tylko przytoczyłem co koleś napisał w recenzji nic więcej, a materiały można zrobić tak że The Order będzie wyglądał jak sandbox więc mimo wszystko poczekałbym na grę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×