Skocz do zawartości
kill

PLAYSTATION 4/SLIM/PRO

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zauważyłem, ze konsola mi odcina dostęp do neta i zasilanie usb po kilku sekundach od odpalenia trybu spoczynku. (tak mam wszystko ustawione jak trzeba) Co mam zrobić wysyłać na serwis czy bawić się w przywrócenie ustawień fabrycznych?

Odcina w sensie nawet zatrzymuje pobieranie? Tak to niestety działa, odcina internet poza pobieranymi pozycjami i opcją rozpoczecia pobierania przez www. Kiedy ja zostawie bf4 w menu, uśpie, wybudze to tez mam komunikat ze utracono połączenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odcina w sensie nawet zatrzymuje pobieranie? Tak to niestety działa, odcina internet poza pobieranymi pozycjami i opcją rozpoczecia pobierania przez www. Kiedy ja zostawie bf4 w menu, uśpie, wybudze to tez mam komunikat ze utracono połączenie.

W ogole nie pobiera :D

Edytowane przez wili23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Cykor, jakby miało być tak jak piszesz to by PSN się chyba spalił. :D

Tak nie ma i nigdy nie będzie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Cykor, jakby miało być tak jak piszesz to by PSN się chyba spalił. :D

Tak nie ma i nigdy nie będzie.

Ale jak ma niby byc? To norma net idzie tylko na pobieranie, dlatego pobiera szybciej

@wili23 jesli mimo zaznaczonych opcji to nie działa to ja bym przeinstalowal FW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Cykor, chodziło mi o zostawienie połączenia dla gry w trybie uśpienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem raz taki przypadek, że w spoczynku nie pobierało.

Później problem ustał. Pewnie trza zrobić odbudowę danych, a w gorszym przypadku zainicjować ps4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko, Czy jesli pobieramy kilka gier na raz to gry sciagaja sie z jednego ogolnego jakiegos serwera sony czy kazda gra czy tam kazdy wydawca (studio) ma swoj serwer skad sciaga sie jego produkcje ? Pytam bo nie wiem czy warto klikac kilka pozycji naraz bo jesli ida z roznych serwerow to rozne moga byc predkosci i sie sumowac no ale jak z jednego to nie ma roznicy czy bede sciagal jedno czy kilka plikow bo predkosc z danego serwera powinna byc taka sama co nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idzie z jednego/kilku serwerów Sony. Wydawca już do tego nic nie ma.

Zawsze więcej na raz lepiej - większa szansa że w pełni zapchasz przydzielony ci tymczasowo limit pobierania z danego serwera.

Jak ściągałem to w logach routera zawsze mi się łączył z tym samym serwerem (Apollo w UK). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Wielkiej Brytanii z dniem dzisiejszym wchodzi w życie prawo pozwalające na dokonanie zwrotu w terminie 30 dni w przypadku wadliwej gry, co najciekawsze tyczy się to również wersji cyfrowych (np. kupionych z PSN).

 

Cytat:

 

Changes to the Consumer Rights Act come into effect today - and give gamers better protection when it comes to faulty goods.

For the first time anyone who buys faulty goods is entitled to a full refund for up to 30 days after the purchase. Before the change, consumers were only entitled to refunds for a "reasonable time".

Of particular interest to gamers is increased protection for people who buy digital content. If digital goods are faulty, consumers are entitled to a full refund, or a replacement.

 

Myślę że jest tylko kwestią czasu kiedy u nas również wejdzie coś podobnego w życie i jest to bardzo dobre posunięcie. Wreszcie dostaniemy jakieś narzędzie do walki ze spieprzonymi grami i kretyńskim zarządzeniem z PSN które w zasadzie uniemożliwia zwrot pieniędzy jeżeli coś jest nie tak z naszą cyfrówką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Media teraz jak brałem konsole, powiedzieli mi żeby przez 30 dni nie zrywać folii z pada itd, bo jak coś się dzieje z konsolą to jest opcja wymiany po konsultacji z kierownikiem itd.

Edytowane przez czeskimaster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zyga - poki bedzie to prawo lokalne na nie wymuszone przez UE puty watpie abysmy w PL takowe uswiadczyli. 

 

Takie rozwiazanie niestety rodzi tez pole do nauzyc, i pytanie kto ma to weryfikowac? o ile gra ktora nie dziala na premiere (jak DC) to zbiorowosc graczy moze robic burze, o tyle juz pojedynczy przypadek gry ktora nie dziala u danego uzytkownika powinnien byc udowodniony inaczej znajac ludzi beda przechodzic gre i probowac ja zwrocic. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Media teraz jak brałem konsole, powiedzieli mi żeby przez 30 dni nie zrywać folii z pada itd, bo jak coś się dzieje z konsolą to jest opcja wymiany po konsultacji z kierownikiem itd.

Tu bardziej chodzi o to że jak kupisz cyfrówkę na PSN to jeśli będzie zepsuta (np Unity)będziesz mógł bez problemu zażądać zwrotu co obecnie na PSN jest w zasadzie niemożliwe.

 

@Mag, wiadomo, każde prawo daje pole do jakichś nadużyć ale myślę że jak ewentualnie się u nas pojawi będzie bardzo pomocne bo obecna nieistniejąca właściwie polityka zwrotów na PSN jest wręcz groteskowa. Przykład z życia, kupiłem kiedyś freedom cry do assasina, problem polegał na tym że były dwie wersje, taka co nie wymaga płyty i tak która wymaga. Było niejasno opisane i oczywiście dałem dupy i kupiłem niewłaściwą która wymagała płyty. Napisałem do supportu że chciałbym zrezygnować z zakupu i wziąć wersję która nie wymaga płyty i oczywiście nic nie wskórałem. Przecież to jest wręcz śmieszne i działa na zasadzie napiszemy sobie w Terms of service że nie akceptujemy zwrotów i nic nam nie zrobią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zyga przeczytalem art na EuroGamer pobieznie, sprawdzilem jeszcze bardziej po lepkach podane zrodlo i niestety zmiany beda powolne. 

Przykladem jest to:

 

The Consumer Rights Act says goods must be:

  • Satisfactory quality.
  • Fit for purpose.
  • As described.

I tutaj problemem jest ostani punkt jesli napisza ze pelen opis dzialania zawiera licencja to moga tam zrobic zapis np dla gry online, ze online nie zawsze moze dzialac. 

I to juz bedzie musialo byc honorowane. Wtedy mozna powolywac sie na to ze jest zgodny z przeznaczeniem. 

 

Ale korporacje maja prawnikow - myslisz dlaczego instrukcja obslugi mojej pralki i szuszarki ma informacje ze nie nadaje sie do prania/suszenia zwierzat domowych? 

 

to jest wojna o prawa konsumenta ktore stoja w opozycji to wojny ktora tocza korporacje o maksymalizacje zyskow a najgorsza jej forma jest wojna z prawami konsumenta... 

 

I zeby nie bylo, mimo sceptyzyzmu, bede obserwowal temat i kibicowal pierwszym uzytkownikom ktorzy beda z tego prawa korzystac. Ale mysle ze dluga droga przed nami. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś odpowiedzieć na kilka pytań dotyczących ps4, bo jest inaczej niż przy ps3.

 

Jeżeli ściągam grę to gdzie ustawić opcję, by po ściągnięciu z neta gry konsola sama mi się wyłączyła? W ps3 robiło się to automatycznie.

Drugie pytanie to chodzi o czas grania w daną grę. Jest taka opcja czy jest to tylko w xbox one?

Czas pracy bez przerwy konsoli. Ile u Was chodziła najwięcej godzin konsola bez wyłączania? Jest jakaś granica? Gdzieś czytałem, że konsola xbox one może być włączona bez przerwy na kilkadziesiąt godzin spokojnie, jak to się ma w ps4?

Ogólnie przy grach jest cisza. Podczas gdy w napędzie siedzi Wiedzmin 3 i jest gra to cicho jest ogólnie. A jak sprawa ma się u konkurencji? Tam się instaluje grę i jest kompletna cisza? Tylko napęd jest w xbox one? Czy też coś słychać jak w ps4?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Jak ustawisz tak samo jak na Ps3 to będzie się wyłączało po jakimś czasie. Inaczej zostaje tryb uśpienia który praktycznie sprawia że konsola jest warzywem.

 

2. Nie ma takiej opcji...jeżeli gra nie daje tej możliwości to nie mamy tego u nas.

 

3. Dopóki masz "prunt" to będzie działało. Ja maksymalnie miałem około 9/10 godzin i nic się nie działo...ahh ta premiera Bloodborne'a.

 

4. Co do samej głośności konsoli to jest loteria. Jednym furczy jak stary wojskowy kamaz a innym praktycznie nie wydaje odgłosu nie licząc rozruchu na początku gier albo doczytywania danych z płyty. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie od wczoraj chodzi bez przerwy od 17 do teraz. Ciągle ściągają się gry z ps+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale działa fizycznie, czy ściągacz to w trybie uśpienia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś odpowiedzieć na kilka pytań dotyczących ps4, bo jest inaczej niż przy ps3.

 

Serio jako osoba ktora lubi byc poinformowana to polecam moze zapoznac sie z: http://manuals.playstation.net/document/pl/ps4/basic/pn_1200.html

Wszystko ladnie opisane. 

 

Poza testami ile to konsola moze chodzic bez przerwy - bo nie wiem czy ktos to testowal.

(poza Sony)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie. weź człowieku przeczytaj instrukcję bo większość twoich pytań jest tam opisana, a ewidentnie jesteś kimś kto jej potrzebuje. pomijam fakt, że odpowiedź na każde znajdziesz tu na forum, wystarczy użyć wyszukiwarki, a nie pytać po raz setny o to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do pracy konsoli, póki co moja chodziła najdłużej bez przerwy 4 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale działa fizycznie, czy ściągacz to w trybie uśpienia?

 

Działa fizycznie a co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa fizycznie a co?

 

nie no nic absolutnie nic, ale po to sony dalo tryb stand by zeby z niego korzystac. 

Raz jeszcze powiem RTFM czyli zechciej zapoznac sie z instukcja. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, teraz będę wiedział. Gdybym wiedział to bym to zrobił wczoraj w nocy :)

Konsola była ciepła, ale nie gorąca. A chodziła od wczoraj od 17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przełącz koniecznie na tryb czuwania. Będzie Ci wtedy szybciej ściągać gry na dysk. Staraj się korzystać informacji i podpowiedzi które daje sama konsola, zazwyczaj to są krótkie i dobre rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz żałuje. Konsola chodziła bez przerwy tyle godzin... :/

Oby nie miało to wpływu na podzespoły, bo jednak tyle godzin to nie jest normalna sprawa. Jak się gra to max 12 godzin z tego co widzę u ludzi, ale nie aż tyle...

 

PS. i tak szczerze, żałuje, że sprzedałem ps3. Gry wyglądały praktycznie podobnie do tej generacji GTA V, Uncharted 3. Może przesadziłem, może nie było tej ostrości, ale po ps4 spodziewałem się naprawdę dużego skoku graficznego.

 

Efektu Wow miałem tylko na jednej scence w Wiedzminie 3, jak on spał chyba.. początkowy prolog. Wtedy miałem efekt WOOW. A potem już zwyczajnie. Grafika jak grafika. Myslałem, że jest dużo lepsza.

Edytowane przez rafallo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×