Skocz do zawartości
kill

PLAYSTATION 4/SLIM/PRO

Rekomendowane odpowiedzi

No i tak to powinno wyglądać. Bo np. mając ps3 sprzedałbym samą konsolę, a gry zostawił na ps4. Włożyłbym np. Max Payna i bym ogrywał go na ps4.

W ogóle poszedłbym do sklepu i kupił RDR nawet nowego i grał na ps4.

 

Kiedyś kiedyś podobno to było przez chwilę na ps2 chyba taka kompatybilność wsteczna z psx.

 

Tutaj musisz mieć w domu 2 pudła ps3 i ps4. Więc ludzie z xboxa one pomyśleli. Zwiększa sprzedaż xboxa one, ponad to xbox 360 już nie będzie potrzebnie zawadzał półki, bo wsadzimy grę z x360 i odpalimy ją na xbox one.

 

Co im zależy? Przecież ps3 już praktycznie się nie sprzedaje. Sony myśli o nowej kolejnej generacji, czyli co? Przy życiu będzie utrzymywał 3 konsole aż z myślą, że ps3 jako tako się sprzeda za grosze, ps4 nadal będzie się sprzedawał a ps5 też będą ludzie brali. Troszkę chora polityka ze strony Sony. MS już ogłośił jakiś czas temu, że xboxa 360 nie będzie wspierał. No i dobrze, powinien się skupić na tym co teraz najważniejsze. a x360 ma swoje lata już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasy ps2 to pamiętam. Płyty które były czarne od spodu działały i na psx i na ps2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze PS3 miały wsteczną kompatybilność z PS2 i PSX. Miałem taką i była zajebista. Japońskie konsolę miały hardwarową kompatybilność, europejskie softwarową.

Potem coś im odbiło i to usunęli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle krzyku o śmieszną wsteczną kompatybilność, a cytując pewien świetny artykuł który czytałem "Everyone one wants it, no one uses it"

Panie, pier**lisz Pan.

 

Każdy znajdzie dla siebie grę której nie ograł  bo na przykład nie posiadał poprzedniej konsoli lub chodziła ciężko i była nie grywalna przez słaby sprzęt albo nowy pad bardziej mu pasuje.

 

Takiego Wiedźmina 2 sobie łyknę, Kijek Prawdy w końcu ogram, brakujące części Halo których nie ma w MCC  i znajdzie się jeszcze parę tytułów które "chcę". Xboxa 360 nie miałem więc taka kompatybilność wsteczna to dla mnei bajka. Jeszcze zrobię remanent u znajomych  na półkach :D 

Dark Zero Perfect za 6zł kupiłem na alledrogo ... tytuły się znajdą. Spokojnie!!

Jakby PS4 miało kompatybilność wsteczną z PS3 i PS2 a nawet PS1 co potrafi nawet telefon z Androidem, to bym się chyba spuszczał codziennie na moje gry z radości. 

...no ale takie FInal Fantasy 7 kupiłem na PSX, później na PS3 (de facto ISO z PSX) i jeszcze raz chcą za nie pieniądze żeby w nie zagrać na PS4?? ... taaa jasssne. Takiego wała. (i nie chodzi mi  o remake tylko o tą wersję z PSX).

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż ja nie po to kupiłem PS4 żeby grać teraz w stare crapy w 720p i zakładam się że większość krzykaczy od wstecznej kompatybilności "gra" w nią na zasdzie - Odaplę na półgodzinki "ooo,dobra działa, fajnie --- Exit."
 

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość tych samych krzykaczy kupiła konsolę żeby grać w Fifę i COD'a i BF'a.

Są gracze dla których grafika nie jest ważna a grywalność.

Taki Thomas Was Alone ... gra o kwadratach i prostokątach a ile w niej miodu ... są też klasyki w które ludzie zagrają dla samej nostalgii.

Im człowiek starszy i ma większy bagaż doświadczeń tym bardziej docenia starsze gry a nie leci na samą grafikę jak dzieciaki.

...no ale gimby nie znajo.

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To widzę że tu już na forum sami nostalgiczni emeryci. Panowie patrzmy do przodu, a nie za siebie ;)

 

B9VMAsmIcAA131p.jpg

Edytowane przez zyga101
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podrośniesz trochę to sam się  z łezką w oku obejrzysz za siebie. To tak jak z muzyką.

Pewnych gier jak się ich nie grało w czasie w którym wyszły i były przełomowe nie zrozumie się. 

Proponuję zgodzić się w tym że się ze sobą nie zgadzamy nie ciągnąc dalej tego tematu bo jest bez sensu.

Pamiętaj tylko że na tym forum są ludzie i 40+ i od takiego geriatryka jak podpadniesz to możesz nawet zaliczyć banem w ryj więc tolerancja się przydaje nawet na forum   ;) :biggrin:

Nie, nie piszę o sobie i nikogo nie straszę. Chodzi o pokazanie szerszego obrazu sprawy wieku graczy i gier. 

Tyle ode mnie :biggrin:

Edytowane przez SephiroT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze tatusiu, ale zanim zaczniesz prawić mi morały zerknij w mój profil i zobacz że do 40+ mam już bliżej niż dalej i złote czasy PS1, PS2 były czasami mojego dzieciństwa, a ilekroć wracałem z nutką nostalgii do jakiegoś tytuł odbijałem się od ściany z napisem "rzeczywistość" i te wszystkie fantastyczne gry w które grałem za gówniarza dziś zwyczajnie odstraszają nie tylko grafiką ale także mechaniką i absurdalnymi rozwiązaniami itd.... więc niech one pozostaną w sferze wpomnień tam gdzie ich miejsce...., a tak pozatym to rozmawiamy chyba o wstecznej kompatybilności z poprzednią generacją, a ty odnośisz się do tego jakby to była już era kamienia łupanego i gadasz mi tu o czasach młodości kiedy ja mam jeszcze x360 w szafie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony daje "wsteczną kompatybilność" (czytaj. emulator) Playstation 2 a ISO PSX można kupić na PS3 i PS Vita z czym po woli wchodzą na PS4 (przykład Final Fantasy 7) i liczą sobie za to na nowo kasę bo dodali trofea. ;)

 

...więc w wypadku Xbox One mamy prawdziwą wsteczną kompatybilność z Xbox 360 - kupujesz cyfrowo lub wsadzasz płytę i pobierasz cyfrową kopię a u Sony mamy emulowane cyfrowe gry i remastery za które mamy na nowo płacić. Przedział "wstecznej kompatybilności" u SOny już się rozrasta od PSX do PS3

 

"Rzeczywistość" weryfikuje większość tytułów tak samo w grach jak i w filmach - tu się z tobą zgodzę. Niektóre jednak dają równie dobrą frajdę co "dawniej". Kwestia nastawienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony boi się tego, że gdy da wsteczną kompatybilność z ps2, ps3 to te konsole umrą śmiercią tragiczną. Tak jeszcze ktoś czasem odkurzy ps2, czasem ktoś w sklepie kupi ps3 i biznes się kręci. Da remaster z ps3 na ps4 za 250 zł i kasa się zgadza.

Z tym, że nie rozumiem takiego podejścia, powinno być tak, że skoro kupiłem coś kiedyś na ps3 to powinienem włożyć to również na ps4 i nie ważne czy grafa będzie lepsza czy gorsza, liczy się sam fakt z grania.

 

Jeżeli teraz chciałbym pograć w starego Hitmana to co? Mam kupować ps3? Bym w pokoju stawiał kolejne dodatkowe pudło do gier? To mija się z celem. Wszystko powinno być w nowszym pudle czyt. ps4, który powinien obsłużyć gry od psx do ps3.

 

Były czasy, gdzie była CP, C+ i Nka. chciałeś oglądać ligę hiszpańską, angielską, polską? Musiałeś kupić C+. Chciałeś oglądać LM? Musiałeś wykupić Nke. Czyli jeżeli byłeś kibicem piłkarskim musiałeś kupić 2 pudła i postawić je obok siebie i na przemian żonglować kablami jeżeli miałeś twina np. Teraz masz to w jednym pudle.

 

Tak samo powinno być z ps4. Powinienem mieć możliwość dostępu do gier z mojej bazy ps3.

Xbox jakoś potrafił dać kompatybilność wsteczną, czyli masz płytę z xbox360 i spokojnie wkładasz ją do xbox one. Oni problemu nie robią. Może w końcu Sony pójdzie po rozum do głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pójdzie.Wykupili OnLive.

Wtopili kasę w projekt chmury Playstation Now.

Docelowo ma wystarczyć kompatybilny TV i pad żeby grac w gry z PS1/PS2/PS3/PS4. Nie dadzą teraz wstecznej kompatybilności. Za późno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj jak ja  bym zagrał w pierwszego MoH który wyszedł na szaraka ten klimat , muzyka bajka. Takich gier dzisiaj już nie ma niestety żal.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polska to nie Japonia czy Ameryka, gdzie internet mają w każdym domu po co najmniej 100 mb/s.

 

W Polsce jest dużo białych błam, dużo miejscowości, gdzie net jest max 10 mb/s, jedynym dostawcą jest Orange.

I niech mi nikt nie pisze, że w Polsce neta można mieć i 150 mb/s. Można i to wiem ale co z tego jak to tylko w większych miastach? Co mi z takiego neta, skoro ja mogę mieć max 10 mb/s i to czasami odcinają go do 2 mb/s.

 

Więc granie online, czy w chmurze dla mnie mija się z celem. Czuje już na kościach te niemiłosierne lagi lub zerwania łączy. U nas to nie przejdzie.
Kompatybilny TV? :) Rozumiem, że TV od Sony? Od Sony, który już się zastanawia czy produkować TV czy wstrzymać produkcję na amen? Sony bankrutuje nawet na telefonach, jedynie trzyma ich przy życiu ps4 oraz dystrybucja filmowa, chociaż ta ostatnia też w ostatnim czasie nie jest za różowa.

 

Nie przemawiają do mnie jakoś te pomysły i usługi Sony. Nie wiem czemu, ale myślę, że Playstation Now to będzie podobna kompromitacja jaka miała miejsce na starcie xboxa one. Ale zobaczymy, czas pokaże :)
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rafallo,

 

Usługa działa od dawna.

Właśnie z powodu białych plam Europa pierwotnie była wyłączona z użytku.

Ceny są z kosmosu jak za wypożyczane stare gry.

Twoje zdziwienie i niezadowolenie z kierunku który obrało Sony podziela większość z nas.

...dla tego niektórzy już mają w domu Xboxa.

 

@ziolek,

 

W Moszkę to ja się zawiesiłem na PC po tym jak ją widziałem na PSX ... i łotałem w nią na multi ładne "kilka" lat. Własny serwer, klan, i przyjaciele na lata z którymi mam kontakt aż do dziś ;) 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko w Polsce i nie tylko w małych miejscowościach. Wyobraź sobie że mieszkałem w Berlinie i na jednym z mieszkań maksymalna przepustowość to 6Mb. Było to ponad pół roku temu.

D5503@Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jedno już wiem co do nowej generacji.

Jeżeli bebechy xbox w nowszej generacji będzie miał takie same albo porównywale do ps5 to biorę albo xboxa nowego albo Nintendo nx.

Pierdziele sony, bo wiem, że nie da mi wstecznej kompatybilności i będzie robiło sieczkę swoim zachowaniem i swoimi ruchami. 3-5 exów na rok to mało.

 

Mogę założyć, że xbox nowy będzie miał możliwość kompatybilności z xbox one a w one biblioteka jest spora już. Nintendo NX również będzie miało z WII U a nawet WII.

Więc wybór będzie jaśniejszy, albo Nina albo xbox.

 

Jedynie co ps5 może mnie zatrzymać u siebie to bebechy 2 razy mocniejsze na papierze od nowego xboxa. Tylko to. Żadne exy mnie nie zatrzymają, bo zauważyłem ostatnio, że sony exów praktycznie wcale już nie wypuszcza. Nie liczę Remastery. Na Uncharted jedynie czekam i Horizon.

 

Mam ps4 i jestem mega zadowolony. A to dlaczego? A bo nie ogrywałem exów na ps3, więc dla mnie Uncharted, the Last of Us i inne gry to poezja i malina. Mogę to ograć i nie patrze na to jako odgrzewany kotlet. Mam sporo zaległości z ps3 więc mnie taka sytuacja cieszy. Ale jeżeli bym te wszystkie exy ograł to co? Thr Order, Bloodborne, Kilzone wyszły do tej pory na ps4. Coś jeszcze? No i czekamy i czekamy na Uncharted 4. czyli exów sony ma 3-5 na rok maxymalnie.

Edytowane przez rafallo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co fikać przedwcześnie, wystarczy sobie przypomniec pomysl MS na zablokowanie sprzedawania uzywanych gier ... wycofali sie z niego po reakcji fanow i wysmianiu przez Sony, ale plany byly i nie wiadomo czy nie wprowadza tego w kolejnej generacji.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko. MS sypie exami co miesiac. Z duzych tytulow wydali remaster Halo i Gearsow oraz exy Forze, Halo i Titanfall. Lineup jak na dwa lata miazdzy.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

@ziolek,

 

W Moszkę to ja się zawiesiłem na PC po tym jak ją widziałem na PSX ... i łotałem w nią na multi ładne "kilka" lat. Własny serwer, klan, i przyjaciele na lata z którymi mam kontakt aż do dziś ;)

 

No dla mnie na PSX to była bajka po kartridżach grafa urywała dupę, z kumplem przy jednej sesji w ilości wypalonych szlugów ocieraliśmy się o wpis do księgi rekordów gunessa.

To był ojciec ojców FPs'ów wojennych,już późniejsze serie które wychodziły na pc nie miały tego klimatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze PS3 miały wsteczną kompatybilność z PS2 i PSX. Miałem taką i była zajebista. Japońskie konsolę miały hardwarową kompatybilność, europejskie softwarową.

Potem coś im odbiło i to usunęli.

Płyty z PSX'a PS3 czytają do dziś bez problemu. A co do tej kompatybilności to ta konsola z hardwarową kompatybilnością była primo, że droga (chodzi o to, że już wtedy taniej było kupić PS3 i PS2 jako dwie konsole, niż dwie w jednym), a secundo, że awaryjna co wystarczająco odstraszało od jej kupna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O dyskusja o kompatybilnosci wstecznej pozwole sie wlaczyc - wielu sie ze mnie smialo ze w prawie 2 lata od premiery PS4 gralem i dalej gram na PS3 - gry dziela sie na te w ktore chcemy grac i cala reszte, jesli gra byla dobra to sie do niej wraca... (stad wlasnie dobry biznes byl w poprzedniej generacji na Classics HD a w obecnej na Remasterach).

PS4 jest ot kolejnym pudlem do grania wolalbym miec jedno zamiast 2. W wypadku PC (glownie uzywanego do Point  & Click bo te domena konsol nie byly i dalej nie sa) nie mam tego problemu, gra z 1999r no maly problem z  instalacja i poszla, gra z 2002 czy 2013 nie ma problemu dziala raz kupione i mam, zmieniam lapciaka a gry dalej dzialaja ot taka sytuacja  - NFS MW ktory  bardzo lubie watpie zeby ktos z was probowal teraz PS2 podlaczac, a na PC smigam od 10 lat i dalej dobrze sie bawie. 

 

I dalej sa tacy co beda sie smiali z grania w starocia, a ja na to leje cieplusim moczykiem bo gram w to co lubie a to ze wiekszosc juz dawno ma to ograne? I do not care.

 

W tej generacji jest jak jest. Nie robilbym z tego co zrobil MS mesjasza, ale to mily akcent i krok w dobrym kierunku.

 

Moim zdaniem ciekawe bedzie dopiero w kolejnej bo jesli zostana przy tej samej architekturze to brak wstecznej kompatybilnosci to bedzie po prostu porazka.

 

Patrzac na polityke MS jesli zostana przy x86 to zapewne beda kontynuowac wsteczna kompatybilnosc, jesli Sony jej nie bedzie mialo, to wielu moze kupic Xa  chocby  zeby wszystkie zalegle dobrze oceniane forzy ograc, pare innych gier na wylacznosc z czasow One i to co bedzie wychodzilo - a Sony moze zostac z reka w nocniku. Sam bym w takim wypadku rozwazyl czasowa zmiane obozu - kupic pograc w to co chcialem a pozniej z czasem w polowie czy pod koniec generacji kupic PS5.

 

Jak to zazwyczaj bywa interes klienta czesto stoi w sprzecznosci z interesami innych, nie inaczej jest tutaj. Spojrzmy jak wydawcy postrzegaja drugi obieg po zminimalizowaniu piractwa to wlasne ten jest postrzegany przez nich jako stara (oczywiscie blednie bo to tylko potencjalny brak zysku). Jesli byla by wsteczna kompatybilnosc to gry w drugim, trzecim i piatym obiegu przechodzily by z rak do rak. A wydawcy pewnie zaczeli by narzekac ze ludzie wola tansza alternatywne nizli wydawac 60$ na nowke i kolejne 40-60$ na season passa. Wiec cos czuje ze moga jakies durne obostrzenia odnosnie wstecznej zrobic. Tak czy inaczej wydawcy mogli by dalej zarabiac na cyfrakach - toz co za problem obnizyc ceny na starsze tytuly do pulapu gdzie zakup cyfraka kalkuluje sie bardziej nizli uzywanej plytki, promocje i tak napedzac i pobudzac rynek (przykladem firmy ktora tak zarobila calkiem sporo sa Szwedziki od indykow czyli Frictional Games znani z Somy i Amnezji).

 

Tak wiec, ja akurat przez wiele lat siedzenia na PC cieszylem sie ze moge odpalac starsze tytuly, na konsolach, coz jest jak jest ale mam PS3 i PS4 wiec poza tym ze to 2 pudla do odpalania gier jakos z tym zyje, niemniej wsteczna na konsolach przyjalbym glosna owacja!

Edytowane przez MagEllan
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, co się stało z funkcją SHARE? Mianowicie w założeniu, konsola ma cały czas nagrywać ostatne 15 minut rozgrywki, right? Jeszcze do niedawna tak było, ale ostatnimi czasy to nie działa. Przykładowo dzisiaj przechodziłem jakiś trudny wyścig w NFS, po wielu próbach w końcu się udało, więc wciskam SHARE na padzie, żeby obadać filmik z sukcesu, a tu zonk. Filmik nagrał się od momentu zakończenia wyścigu(!) i 2 minuty po. Czyli nawet nie było 15 minut, a grałem ponad godzinę. Z tego co pamiętam, to wcześniej działało to normalnie, tzn. przy kilku godzinnej sesji było kilka nagrań, a teraz lipa. Zna ktoś jakieś sensowne wyjaśnienie tego zjawiska?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Z tego co pamiętam, to wcześniej działało to normalnie, tzn. przy kilku godzinnej sesji było kilka nagrań, a teraz lipa.

Było kilka nagrań, jak co 15 minut wciskales share i zapisywales nagranie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ale jak nie wciskałem, to też zapisywało się przynajmniej JEDNO nagranie, a teraz nagrywa się kiedy chce i ile chce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×