Skocz do zawartości
kill

PLAYSTATION 4/SLIM/PRO

Rekomendowane odpowiedzi

Dużo bardzo dużo zmienia.

Exy jedynie się liczą a Sony w 2016 roku ma tylko dwa exy dla mnie.

 

Sony 2 exami na rok mnie nie zaskakuje. Nie liczę Remasterów, bo to było na ps3/ps2.

 

E tam czemu nie liczysz remasterow - podobno granie ktorys raz w te same gry jest spoko (pomijam sprawy $ bo sony ewidentnie dyma graczy na ponownym kupnie) - patrz xbox gdzie kazdy jak amen w pacierzu powtarza ten argument jako glowny plus razem z dobrze dzialajacymi uslugami sieciowymi ktore powinny byc standardem a dzieki zje. podejsciu sony do klientow staly sie ficzerem.

 

Xbox nie ma nic welkiego do zaoferowania, to dzieki kalectwu ps4 patrzymy na niego w jakis lepszy sposob.  Mialem kupowac xa na wiosne, ale popytalem osoby ktore maja xa i w zasadzie tylko na tym forum jest taki fanklub (zarowno jednej jak i drugiej strony).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co dla gracza konsolowego zmienia czy gra ukaze sie na PC?

 

Niewiele, dlatego nawet Sony coraz częściej na to pozwala. U MS to normalne. 

Sony idzie dalej i pozwala na rozgrywkę crossplatformową z PC. 

Cała ta lista to nie lista exów Sony, ale trollom to nie przeszkadza wyciągać daleko idących wniosków. Jeśli w 2016 ktoś będzie grał na PS4 to dokonał bardzo dobrego wyboru. 

I dalej te teksty o indie. W oczekiwaniu na duże produkcje jak U4 chętnie pogram w takie The Witness, Amplitude czy Firewatch. Niektórych znudziło granie i już narzekają na wszystko. Może warto poszukać innego hobby. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co dla gracza konsolowego zmienia czy gra ukaze sie na PC?

 

Duzo. Ja np. o natywna rozdzialke i 60FPS nie mam zamiaru sie prosic, jak gra wychodzi na PS4/X1 oraz PC to wybor jest bajecznie latwy. Z tej listy 15 gier ktore warto ograc na PS4 w 2016 - no i z przykroscia stwierdzam ze widze tam tylko 2 tytuly (UC4 i Horizon) bo reszta to multiplatformowki ktore beda chrupaly w 26-28FPS w 900p... PODOBNO nowe GT ma tez wyjsc pod koniec przyszlego roku, ale to jeszcze nic pewnego, ale nawet jesli to po 5 i 6 reputacja serii zostala mocno nadszarpnieta i watpie ze gracze hurtowo poleca do sklepow.

Edytowane przez Żywy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duzo. Ja np. o natywna rozdzialke i 60FPS nie mam zamiaru sie prosic, jak gra wychodzi na PS4/X1 oraz PC to wybor jest bajecznie latwy. Z tej listy 15 gier ktore warto ograc na PS4 w 2016 - no i z przykroscia stwierdzam ze widze tam tylko 2 tytuly (UC4 i Horizon) bo reszta to multiplatformowki ktore beda chrupaly w 26-28FPS w 900p... PODOBNO nowe GT ma tez wyjsc pod koniec przyszlego roku, ale to jeszcze nic pewnego, ale nawet jesli to po 5 i 6 reputacja serii zostala mocno nadszarpnieta i watpie ze gracze hurtowo poleca do sklepow.

Jesli masz ps4 i pc to jest bajecznie latwy. Ja po tym jak spalila mi sis grafa gram tylko na ps4. Nowej grafy nie kupie szybciej niz za pare miesiecy - dla mnie wybor jest prosty.
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dalej te teksty o indie. W oczekiwaniu na duże produkcje jak U4 chętnie pogram w takie The Witness, Amplitude czy Firewatch. Niektórych znudziło granie i już narzekają na wszystko. Może warto poszukać innego hobby.

Tak, dalej teksty o indie. Bo oprócz gier które wymieniłeś i które coś sobą reprezentują, Sony zaczęło wrzucać do sklepu sporo zwykłego g**na, pokroju Woah Dave! czy Commander Cherry. A w kolejce już czekają kolejne "wspaniałe" dzieła, chcące zasilić Store'a albo Plusa...

@down - no właśnie tak robię :) biorę, tzn. czekam na to co mnie interesuje - chyba, że znowu przesuną premierę ;)

Edytowane przez kloose

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dla Ciebie genialne rozwiązanie które u mnie się sprawdza. Nie kupuj tego gówna. Bierz to co Cię interesuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Indyki ... Przecież na Xboxie też są. Poza exami jest praktycznie to samo w obu sklepach ...tyko M$ nie robi z tego wielkiego halo, nie robi z tego wielkiego hasła marketingowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wy tu pitu pitu, a ja dalej z portfelem w rece mysle czy biec po ta konsole za 1300...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bądź twardziel, zdecyduj sam.

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby Nintendo oferowało taką samą grafikę i byłyby na niej gry multiplatformowe na pewno wielu posiadaczy ps3 zamiast ps4 kupiłoby właśnie Nine ze względu na exy jak i multiplatformy.

Mnie np., Nina troszkę odpycha teraz bo nie ma tam ani Wieśka ani innych gier multiplatformowych.

A ps4 mnie w pełni zadowala, bo nie grałem w exy Sony na ps3, więc Remastery są dla mnie ok. Ale dla tych którzy grali na ps3 we wszystkie exy to ps4 może być mizerne wypuszczając 2 exy godne uwagi na rok.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Indyki ... Przecież na Xboxie też są. Poza exami jest praktycznie to samo w obu sklepach ...tyko M$ nie robi z tego wielkiego halo, nie robi z tego wielkiego hasła marketingowego.

Ktoś mówił, że nie ma ?  A zapomniałem, że Ty na wojnie jesteś ;D

Ogólnie pisałem, że narzekanie na indie jest słabe. Krzywda nam się nie dzieje jak jakiś deweloper zamiast wydać grę tylko na PC, zrobi też port na konsole. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem na żadnej wojnie. Posiadam obie konsole ;) Jestem rozgoryczony zachowaniem Sony wobec graczy. Nie podoba mi sie, mam wybór i finanse więc z niego skorzystałem i się bawię to na tym to na tamtym. 

Indyki nie są złe. Część sprawiła mi o wiele więcej frajdy niż gry AAA.

...tylko ta cała pompa z która Sony się obnosi ... spodziewałem się po zakupie Xbone pustek w sklepie  a tu jeżeli chodzi o indyki jest 1 do 1.

Przypomina mi to Januszowe przepychanki na Allegro. 

  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam na brak gier nie narzekam ale mam troche inne nastawienie. Gram glownie multi a jak multi jest dobre to gra mnie trzyma przy sobie dlugie miesiace a nawet lata (przyklad uncharted 2 na ps3) i nawet nie mysle o tym zeby siegac po cos innego. Tym sposobem na czas trwania generacji wystarczy mi na dobra sprawe kilka gier (jest ich oczywiscie troche wiecej). Branzy za bardzo nie dokarmiam ale nie wiaze sie to z brakiem funduszy czy ze sknerstwem ale nie czuje cisnienia skoro mam w co grac. Z PS+ tez mi sie udalo bo dostalem abo na 2 lata od dostawcy internetu. Moze nie mam jakis wysokich wymagan ale jako gracz czuje sie spelniony a jedyne czego mi na obecna chwile brakuje to dobra gra wyscigowa ze split screenem.

Edytowane przez bany1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem rozgoryczony zachowaniem Sony wobec graczy. Nie podoba mi sie, mam wybór i finanse więc z niego skorzystałem i się bawię to na tym to na tamtym.

Jak to mówią wszystkim nie dogodzisz. Też myślę nad jeszcze jedną konsolą, ale nie wiem czy to będzie Wii U czy NX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się odkuję po zimie zacznę myśleć nad Nintendo. Mariany Zeldy, Metroidy i inne Smasze  4ever :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też myślałem i nadal myślę nad Nintendo. Szkoda, że Wiesiek i multiplatformy nie wyszły na WII U. Wybór byłby zdecydowanie łatwiejszy.

 

Druga kwestia powstrzymująca mnie przed zakupem Niny jest to, że wiem że wyjdzie NX. Wiem, że będzie posiadał kompatybilność wsteczną z WII i WII U. Tylko pytanie brzmi kiedy? Za tydzień? Miesiąc? Rok? Nie chce kupować teraz WII U, bo jak za miesiąc wyjdzie Nintendo NX to obudzę się z ręką w nocniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś dziwnego zaczęło mi się z Ps4 dziać. Mam wersję premierowa że stycznia. Ostatnio po włożeniu battlefront lub FIFA 16 mielil, mielil aż musiałam wyjąć płytkę, przetrzeć ja, cd rom przedmuchalem go i poszło. Potem wyłączał się z 2 min i na koniec 2x szybko piknal. Dodatkowo co jakiś czas wywala mi neta w konsoli z takim komunikatem 79a59d061c2943c3dd9f02a179e8a7d9.jpg

Internet jest, bo laptop po wi fi śmiga. Może kabel jest uszkodzony? Jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłącz kabel do laptopa I zobacz czy tam będzie wszystko ok. Z konsoli możesz jakiś czas korzystać pi Wi-Fi.

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem, złapał połączenie bez problemu. Na Ps4 dzieje się to np 2x w tygodniu i wtedy przez 30sek wywali ten komunikat np trzykrotnie i potem znowu z 3 dni spokoju.

A co z tym podwójnym pikaniem po wyłączeniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi ktoś wyjaśnić jedną różnicę. Tak sobie czytam i czytam i pojawia się temat architektury x86

Z tego powodu procesory konsol przyszłej generacji muszą bazować na architekturze x86, ew. ARM.

 

 

Stwierdził w nim, że dzięki stosowaniu architektury x86 przyszłe konsole będą cechować się kompatybilnością wsteczną z PS4 i możliwe będzie wprowadzanie ulepszeń w wydajności sprzętu, jeśli będą potrzebne.

 

 

Przecież to jak w Windowsie, architektura x64 jest lepsza, szybsza. dlaczego sony zapowiada swoją nową konsolę, że będzie miała x86? Dlaczego przy ps4 nie zastosowali x64? Jaka to różnica?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Architektura procesora x86 nie oznacza wcale, że nie jest 64 bitowy. To raczej cecha budowy a nie prędkości. Jego pełna nazwa to x86-64(AMD64). W konsolach bardziej liczy się przepustowość pamięci. PS2 i Dreamcast już miały 128 bitów, PS4 ma 256 bitów.

 

A żeby było śmieszniej w PS3 był procesor 128 bitowy ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panu od hasztagów już podziękujemy w tym roku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio chcą wyłączyć psn w święta czy to tylko plotki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rok temu była przerwa kilkudniowa w online. Jakieś hakiery przeprowadziły atak (podobno mało ambitny ale skuteczny). Teraz chodzą słuchy że akcja się powtórzy. Będziemy musieli w święta siedzieć z teściową i udawać że przyrządziła pysznego karpia ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×