Skocz do zawartości
Patricko

The Last of Us: Remastered

Rekomendowane odpowiedzi

w opcjach gry tryb nasłuchiwania wyłącz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim

Zdaniem fabuła w tlou wyczerpała temat ;) nie wiem o czym mogłoby opowiadać tlou2 ;) historie innych bohaterów moze ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie o rozegranie 84 meczów na każdą frakcję co daje łącznie 168 aby zdobyć trofea. IMHO przesadnie dużo.

Moim

Zdaniem fabuła w tlou wyczerpała temat ;) nie wiem o czym mogłoby opowiadać tlou2 ;) historie innych bohaterów moze ...

A wg mnie wręcz przeciwnie. Możliwości jest masa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grałem zaledwie 2-3 godziny ale juz moge stwierdzic ze gra jest świetna, wszystko intuicyjnie i prosto zrobione jesli chodzi o ekwipunek inwentarz itp i sama rozgrywka gameplay genialnie ulozone, nawet o dziwo polski dubbing bardzo dobry, same plusy, nic dziwnego ze gra tylko dobrych opinii zyskała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wróć tutaj po zakończeniu gry i DLC i spróbuj wtedy ubrać w słowa swoje odczucia skoro juz teraz gra cie tak zachwyciła ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie ukonczylem gre na przetrwaniu , do platyny juz zostaly juz tylko trofiki za online i tu mam pytanie ile czasu zajmuje mniejwiecej wbicie tych dwoch trofikow (oczywiscie biorac pod uwage ze nie zgine w ostatnim tygodniu)

 

@edit

lepiej jest grac walke o zapasy czy ocalenie?

Edytowane przez flahu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie ukonczylem gre na przetrwaniu , do platyny juz zostaly juz tylko trofiki za online i tu mam pytanie ile czasu zajmuje mniejwiecej wbicie tych dwoch trofikow (oczywiscie biorac pod uwage ze nie zgine w ostatnim tygodniu)

@edit

lepiej jest grac walke o zapasy czy ocalenie?

168 meczy po 15 minut każdy, można ten czas skrócić o 1/3, jeśli się kuma. Szukanie graczy pomiędzy nimi też nie należy do najszybszych - więc tu dochodzi kolejnych kilka godzin :)

Walka o zapasy jest ciekawsz ( typowy DM druzynowy ), bo na ocalonych jak zginiesz to musisz czekać, aż reszta zginie bądź wygra rundę.

Edytowane przez bickamil5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedz :) wczoraj ponad 10h gralem w multi i jestem na prawie 7 tygodniu wiec spokojnie okolo 25h jeszcze do platyny mnie czeka , a co do multi to bardzo ciekawie zrobione z pomyslem , zawsze bylem przeciwnikiem trofikow online a tutaj z pelna przyjemnoscia mi sie gra

co masz na mysli piszac ze mozna skrocic ten czas ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie ukonczylem gre na przetrwaniu , do platyny juz zostaly juz tylko trofiki za online i tu mam pytanie ile czasu zajmuje mniejwiecej wbicie tych dwoch trofikow (oczywiscie biorac pod uwage ze nie zgine w ostatnim tygodniu)

 

@edit

lepiej jest grac walke o zapasy czy ocalenie?

Jeśli bardzo chcesz, to możesz sporo przyspieszyć cały proces żeby wbić trofea za te dwie podróże. Po rozpoczęciu meczu możesz wyjść z gry normalnie poprzez menu i wtedy gra traktuje ten mecz jako przegrany ale zlicza dzień do tych 12 tygodni. Więc możesz w ten sposób pomijać dni i przyspieszyć cały proces. W taki sposób zaliczają się dni do podróży plus znaczek przy nicku, ale nie "level", który zwiększa się tylko na podstawie ukończonych pełnych rozgrywek 1 poziom = 7 meczy. Jedyne na co trzeba wtedy zwracać uwagę to liczebność klanu. Jeśli spadnie poniżej 10 lub około 5 gdzie wszyscy będą głodni lub chorzy trzeba rozegrać kolejny mecz i uzbierać trochę zapasów (co przy wymaganej ilości dla tak małego klanu nie będzie problemem) a potem można ponownie pomijać. Druga sprawa to misje z ryzykiem 100%, wybieraj zawsze którąś z łatwiejszych jak np. rozdawanie prezentów, leczenie, oznaczanie, i zawsze upewnij się, żeby wykonać w ciągu trzech meczy przynajmniej pierwszy poziom. Misji na 100% jest trochę w ciągu 12 tygodni, więc możesz zawsze robić tylko na pierwszy poziom, to dany typ misji starczy na dłużej, bo z każdym osiągniętym poziomem misji wzrasta wymagana ilość wykonanych obaleń, prezentów, itp zależnie od misji. Co do trybu to graj to co Ci bardziej pasuje. Ja gram tylko i wyłącznie ocalonych, czasami cały mecz 4-0 potrafi trwać niecałe 5 minut, ale przy pełnych 7 rundach potrafi się wydłużyć.

 

Ale co jak co, to multi jest najlepszym w jakie grałem, i gdy tylko jest stała ekipa do grania wszystko inne idzie w kąt, nieważne co by to nie było. O singlu nawet nie wspominam bo to majstersztyk, ograny na trójce 15-18 razy, na czwórce póki co 2 razy w oczekiwaniu na patche, które naprawią wszystkie graficzne glitche.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za solidne wytlumaczenie

nie bede co kombinowac tym bardziej ze swietnie sie bawie grajac w multi 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka, mam pytanko, przeszedłem grę na przetrwaniu i teraz zaczynam, na przetrwanie +. Na przetrwaniu, nie znalazłem tylko 1 podręcznika szkoleniowego, kilku nieśmiertelników, i kilku artefaktów. Razem 7 itemów. Nie otworzyłem też jednych drzwi ostrzem. Na początku gry, znajdując swój plecak, zalukałem tam i okazało sie że nie mam wszystkich artefaktów oraz nieśmiertelników, a mam tylko podręczniki szkoleniowe. Czy to znaczy że znowu muszę się pocić i szukać tych bibelocików?? Czy mam zebrać tylko te brakujące i dostane trofke? tak samo z drzwiami? mam otworzyć tylko te jedne drzwi? Z góry dzięki za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka, mam pytanko, przeszedłem grę na przetrwaniu i teraz zaczynam, na przetrwanie +. Na przetrwaniu, nie znalazłem tylko 1 podręcznika szkoleniowego, kilku nieśmiertelników, i kilku artefaktów. Razem 7 itemów. Nie otworzyłem też jednych drzwi ostrzem. Na początku gry, znajdując swój plecak, zalukałem tam i okazało sie że nie mam wszystkich artefaktów oraz nieśmiertelników, a mam tylko podręczniki szkoleniowe. Czy to znaczy że znowu muszę się pocić i szukać tych bibelocików?? Czy mam zebrać tylko te brakujące i dostane trofke? tak samo z drzwiami? mam otworzyć tylko te jedne drzwi? Z góry dzięki za odpowiedz.

Tak tylko te brakujące wystarczy zebrać . Tak samo z drzwiami te jedne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem fabułę główną, zostało mi teraz ograć DLC. Tak jak pisałem wcześniej gra jest świetna, mało która tak mnie wciągnęła, nie tylko ze względu na po prostu dobry gameplay ale także fabuła, te cutscenki oglądało się jak dobry film (mimo że temat w sumie oklepany). Natomiast zastanawiam się nad zakończeniem , czy dobrze interpretuje:

 

Ostatnia cutscenka jak Ellie pyta Joela o to czy mówił prawdę ze świetlikami - czy ona wolałaby żeby ją poświęcić tak jak świetliki zamierzaly i zrobić dzięki niej antidotum?

 

PS: No i niestety zgodzę się z tym jak ktoś kiedyś pisał, że SI wrogów pozostawia wiele do życzenia, pamiętam wiele sytuacji jak przechodziłem na kucaka pod nosem wroga a on nawet się nie zorientował, albo jak biegał wokół siebie jak głupi i nie chodzi tu o zarażonego tylko o bandyte

Edytowane przez ferdas_mufc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak Ellie wolałaby być poświęcona, kiedy Joel mówi jej że takich jak ona było tam na pęczki to jest ona zasmucona bo to był dla niej cel w życiu. Wcześniej zginęła jej przyjaciółka - Riley i zdaje się że Ellie nie chce by musiał ginąc ktokolwiek więcej. Tak jak widzę chęć poświęcenia się Ellie.

 

Tak AI nie jest powalające, jest niezłe ale często ma swoje fantazje. Jednak ta gra to przede wszystkim klimat, postacie i opowieść. Moim zdaniem te rzeczy zrobiono świetnie. Fakt że motyw przewodni historii jakiś niesamowity nie jest, ale ile jest gier i filmów gdzie zrobiono to lepiej ? Tu można się kłócić bo każdy ma swój gust ale ja uważam, że TLOU w tym temacie jest numero uno.

Edytowane przez ak47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli dobrze zinterpretowałem,

pomyślałem w ten sposób jak mówisz, głównie ze względu na nagłe zakończenie po tym pytaniu, jakby twórcy własnie to zasugerowali tak, a także ten lekki zawód na jej twarzy jak o to pytała, swoją drogą wydaje mi się, że Joel zrobił tak jak zrobił przez stratę córki, Ellie była dla niego w sumie jak druga córka, i nie chciał ponownie przeżyć podobnego szoku, to moja interpetacja

 

dodam ponadto , że muzyka w tej grze niby jest prosta ale idealnie buduje klimat i pasuje jak ulał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja interpretowałem to kilka dni po skonńczeniu gry tak, że Joel po pierwsze widział w Ellie swoją utracona córkę, a po drugie widział jak zmienił się świat, widział, że taka dobra osoba jak Ellie chce się poświęcić dla ludzi dobrych ale także bandytów, morderców i gwałcicieli i po prostu nie chciał do tego dopuścić. W jednej z notatek w szpitalu znajdujemy też informację z tego co pamiętam ,że lekarze nie byli cąłkiem pewni czy uda im się coś wskórać zabijając Ellie. Że może to nic nie dać, więc Joel tym bardziej nie chciał pozwolić by zabito jego drugą szansę na miłość ojcowską w imię czegoś co może nawet nie zadziałać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm na to akurat nie wpadłem, natomiast ja odczułem to bardziej jako jakby takie egoistyczne z jego strony podejście wobec samej Ellie jak i ludzkości, myślę że po stracie córki po prostu za wszelką cenę nie dopuszczał myśli że może przeżyć coś podobnego. Natomiast powiem szczerze, że bardziej od samej końcówki na mnie większe wrażenie zrobiła cutscenka jak Ellie rozmawiała z tym młodszym czarnuchem (sorry za określenie, nie pamietam jak on miał na imię :biggrin:) jak dała mu zabawkę on rzucił ją wściekły a potem okazało się że jest zarażony i następnego ranka dodatkowo zginął jego brat popełniając samobójstwo".

Edytowane przez ferdas_mufc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos wie kiedy dokładnie wyjdzie kolejne DLC do gry i czy dojda kolejne trofea? Cos było na głównej pisane o tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to chyba dlc do multi miało być więc trofki raczej nie dojdą nowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im dalej przechodzę tym bardziej doceniam grę.

Po pierwszych godzinach zastanawiałem się skąd taki hype nad grą bo w sumie nie wybija się rozgrywką poza znane już produkcje konkurencji.

Poza tym temat zombie już jest oklepany do bólu.

 

Ale teraz zaczynam doceniać grę za jej dopracowanie fabularne, grę aktorską (można tak nazwać) głównych bohaterów oraz dbałość o głębię charakteru tychże, ich wzajemne relacje między sobą.

To są smaczki, których na zwiastunach czy zdjęciach nie da się ująć.

Budowanie atmosfery w tej grze to jest majstersztyk. Dopowiadanie pobocznej fabuły w postaci notatek pozostawianych przez mieszkańców miasteczek buduje niesamowity klimat.

Cukiereczki w postaci np. tematu z samochodem lodziarnią oraz zszokowanie Ellie, że takie coś kiedyś jeździło i cieszyło dzieci .... uzmysławia nam jedynie dramat dzieci urodzonych "po" epidemii.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj ukończyłem grę na PS3, a dziś promocja na PS4. Jak myślicie warto przechodzić grę drugi raz tym razem na PS4? Z opisu widzę, że wersja Remastered zawiera wszystkie dodatki? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×