Skocz do zawartości
miloslupsk

Cyfrowe wersje gier z Allegro

Rekomendowane odpowiedzi

Żeby grać w grę konto z którego było pobrane musi być aktywne na twojej konsoli, jeśli jest dezaktywowane gry nie odpalisz (pod warunkiem że ktoś inny już je aktywował u siebie)

Gra może być aktywna jednoczesnie tylko na 2 systemach.

Tak samo jak z plusem masz grę na dysku ale bez aktywnej subskrypcji jej nie odpalisz .

Ile można. Koledzy już pisali, że nie masz racji.

Wytłumaczę łopatologicznie i skończmy tę jałową dyskusję.

 

Kupuję grę z kimś na pół na nowym koncie. Obaj ściągamy grę i robimy dezaktywację przez PC.

W tym momencie dopóki nie zalogujesz się na konto, z którego gra była ściągnięta na swoim koncie możesz w tę grę grać.

Jednocześnie możesz sprzedać/oddać sloty kolejnym osobom. W ten sposób 2 osoby mają tzw. martwe sloty (nie pobiorą ponownie gry, jeśli zalogują się na konto, na którym gra była kupiona stracą do niej dostęp, ale na swoim koncie mogą grać) i 2 osoby mają normalne sloty - mogą wchodzić na konto, grać na nim, ściągać ile dusza zapragnie.

 

Powyższy schemat odnosi się do PS3, przypuszczam, że przy PS4 działa to w sposób analogiczny.

Mam nadzieję, że już jest wszystko jasne.

Edytowane przez Sushi
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@schranz, to forum to niemal jak rodzina, więc niech stracę i podam Ci przepis na interes ;)

 

Dopóki nie zalogujesz się na konto z zakupioną grą, a którą sprzedający wcześnie z poziomu PC dezaktywował, dopóty możesz z niej korzystać ogrywając zawartość na swoim głównym koncie (bo niby jak system zweryfikuje, czy konto zostało dezaktywowane, jeżeli się na nim nie zalogujesz?). To są martwe sloty, i wspomniane ceny w okolicach 20 zł, 30 zł czy innych kwot, są dla wielu ludzi akceptowalne. Ty wolisz grać z klepsydrą przez tydzień i czy prędzej pogonić używkę z ze stratą tych 20 zł, inni wolą się nie stresować.

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopy dobrze prawią... !! Na swym koncie możesz w nie grać... Ale np. jak coś by się stało (awaria dysku) i chciałbyś pobrać 2 raz gry to wtedy już dupa zbita :( ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

Przeczytalem  te dwie strony. Moje zdanie nie jest tu istotne - niemniej zakladam ze osoba ktora zadala  pytanie ma pelny obraz  sytuacji - np ewentualne problemu oraz  oczywiste ograniczenia wynikajacych z takich transakcji.

 

Wydaje  mi sie ze wszystko zostalo tu powiedziane  a dalsza dyskusja  jest bezcelowa. Jesli autor watku uzyskal odpowiedz na swoje pytanie mysle ze ten temat mozna  zamknac.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Dziękuję wszystkim. Szczerze mówiąc to dla mnie zbyt zakręcone. Łatwiej, chociaż drożej będzie wziąść grę ze sklepowej półki. Niemniej jeszcze raz dziękuję Wam za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO - to Sony by chciało aby to wszystko działało tak jak to opisuje schranz, niestety działa to tak jak opisał to kovacs;

PS nie wiadomo czy przy kolejnych updatach nie wyjdzie jakich patch który ukróci ten proceder - np konieczność logowania się na konto podstawowe co miesiąc aby móc korzystać z jego zawartości

Edytowane przez redlumek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Dziękuję wszystkim. Szczerze mówiąc to dla mnie zbyt zakręcone. Łatwiej, chociaż drożej będzie wziąść grę ze sklepowej półki. Niemniej jeszcze raz dziękuję Wam za odpowiedzi.

 

Od siebie dodam - ze warto zagladac na forum  tudziez strony zwiazane z PlayStation i monitorowac ceny cyfrakow w sklepie PlayStation Store - bywaja naprawde rewelacyjne wyprzedarze gdzie za stosunkowo nieduze pieniadze mozna nabyc fajne tytuly.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem sloty na PS3 i kupiłem już dwie gierki na PS4 i jak dotąd ani razu nie zostałem "wydymany". Zawsze patrzę na komentarze osoby sprzedającej i... nigdy nie wystawiam sam komentarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie! Tez tak kupiłem juz dwie gry i nie narzekam póki co. Trzeba poprostu uważać choć przejechać można się zawsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotarło,że będzie działać czy za głupi jesteś???

Zazwyczaj po takich wrzutkach Użytkownicy nagle nie mogą przez jakiś czas wchodzić na forum, potraktuję jednak Twój wyskok jako chwilową słabość i ten jeden raz poproszę o wyluzowanie (wszystkich).
  • Like 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może prościej da niektórych.

W Przypadku PS4 są 2 sloty :

- Główne i grasz na każdym koncie na konsoli

- Drugi i grasz tylko na koncie z którym kupujesz.

Zysk mają odłożony w czasie (oprócz kilkunastu złoty wynikający z kupna dolców) i po pierwszej dezaktywacji zarabiają a za pół roku kolejna.

Proste. To nie jest PS3 żeby się bawić na większą skalę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja kupiłem oryginalnego tekkena tag tournament 2 za 220zl na premiere, a teraz mialem problem zeby go sprzedac za 40zl... Moglem kupic slota za 80zl i jeszcze stowke bym zaoszczedzil. schranz nie wszyscy sprzedawcy sa takimi dziadami jak mowisz, ze dezaktywuja konta. Kupilem na premiere slot TLoU za 79zl, ktore jest teraz gowno warte i marne pieniadze dostalbym za uzywke. Tak samo zrobilem z Ni no Kuni i jakos nikt mi gier nie wylaczyl. Moim zdaniem trafiles na kogos nieuczciwego i teraz boli dupka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nauczyliście kolegę schranza to teraz zacznie handlować slotami na alle :D

Zresztą nie każdy slot to martwiak, widzę że jak pojawiły się zombie to nagle sraczka u wszystkich że w sprzedaży tylko takie sloty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie mam wiele takich gier i taki BF4 to dobry przykład bo gra na cały rok dodam np. diablo 3 za 30zł czy gta 5 za 40 zł więc jakoś nie czuję się dymany,oczywiście tylko wtedy jeśli oferta jest przejrzysta i wiemy co kupujemy.

jestem ciekawy gdzie ktoś sprzedaje nawet martwiaka diablo 3 za 30 zł albo gta v za 40, będę wdzięczny za wskazanie źródła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest jeden gość co na aledrogo sprzedaje sloty (PS4) po paręnaście złotych w opisie pisze ze konto przestanie być aktywne po 8 dniach. Jak on to robi i jak mu się to opłaca?

Edytowane przez redlumek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem ciekawy gdzie ktoś sprzedaje nawet martwiaka diablo 3 za 30 zł albo gta v za 40, będę wdzięczny za wskazanie źródła

No niestety grypa znajomych zamknięta już od dawna na nowe osoby.

 

A jest jeden gość co na aledrogo sprzedaje sloty (PS4) po paręnaście złotych w opisie pisze ze konto przestanie być aktywne po 8 dniach. Jak on to robi i jak mu się to opłaca?

Możliwe,że logujesz się na koncie jako gość.

Konto testowe,może być jako subkonto i wtedy takiego konta nie ukradniesz nawet jak zmienisz hasło czy emaila sprzedający je odzyska i usunie Ci dostęp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogólnie to jest jedne sposób na takich handlarzy-oszustów, donos do Urzędu Skarbowego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie widzę problemu w tych kontach (nie mówię o oszustach z allegro) ale np na ebayu są ludzie którzy się tym zajmują i mają po 200 pozytywnych komentarzy i nie ma żadnych problemów z udostępnianymi przez nich kontami. Kupiłem MGS V, a ostatnio Watch dogs za 60 zł i śmiga jak przecinak. Teraz będę kupował tylko w ten sposób bo i tak nie zbieram gier i sprzedaję je zaraz po przejściu więc nie potrzebne mi są pudełka. Jedyne gry które zasługują na zakup pudełka to exy od sony i je chętnie kupię bo wiem że są raczej gwarancją najwyższej jakośći.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod jakim słowem szukać slotów na allegro pod ps4?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod jakim słowem szukać slotów na allegro pod ps4?

Cena jest niższa i za przesyłkę 0zł (wiadomo).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba mnie nie zrozumiałeś. Jakie słowo wpisać w wyszukiwarkę żeby znalazło mi np slot do watch dogs na ps4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję :) zastanawiam się nad taką opcja właśnie. Niby 60 zł taniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem brać dziś od tego goscia CoDa ale widzę że juz nie ma na aukcji ;/ 79zl...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra będzie działać aż się nie skasuj konta. Wiec wymiana dysku lub wysyłka na gwarancję i po ptokach. Do tego limit kont na konsoli wynosi 16 wiec można mieć maksymalnie na raz 15 kont z grami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×