Skocz do zawartości
miloslupsk

Cyfrowe wersje gier z Allegro

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem kupić cyfrówke Tlou, ale po dowiedzeniu się, że po 0,5 roku blokują grę, jednak podziękowałem. Tlou chciałem mieć do końca życia, bo to gra do której wracałem na ps3, i wracał będę na ps4 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie blokują.Gre masz i możesz grać puki nie skasujesz jej z dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też uważam że nie blokują. Znam sprzedających którzy bawią się w to trochę więcej niż pół roku i każdy z nich posiada ponad tysiąc komentarzy, w tym żadnego negatywa. To chyba świadczy że wałków nima :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osobiście uważa, że jak cyfraki na spółkę to tylko z pewnymi osobami a nie z allegro z aukcji, w których zawsze piszą "grę udostępniam raz do pobrania" WTF w ogóle...

  sam przez lata na ps3 tak kupowałem i się nie zawiodłem ani razu a sporo można przyoszczędzić... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pewnymi osobami, więc pokaż mi takie oferty. W każdej jest napisane grę udostępniam tylko raz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pewnymi osobami, więc pokaż mi takie oferty. W każdej jest napisane grę udostępniam tylko raz

odkopujesz temat masz 7 stron dyskusji z kotrymi moglbys sie zapoznac.

 

Nie probojesz zrozumiec co sie do Ciebie pisze.

 

"Pewne osoby" to nie oferty to osoby ktore znasz i pasuje im deal kupic na spole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajdź sobie jednego kolege i z nim kupuj "na spółkę".

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem kupić cyfrówke Tlou, ale po dowiedzeniu się, że po 0,5 roku blokują grę, jednak podziękowałem. Tlou chciałem mieć do końca życia, bo to gra do której wracałem na ps3, i wracał będę na ps4 :biggrin:

 

Raczej nikt nie stosuje takich praktyk. Jeżeli ma to zapisane w aukcji to nie kupuj od takiego typa. Jeżeli nie,  to  po zakupie profilaktycznie nie wystawiaj mu komentarza, jak coś "zmajstruje" za 6 miesięcy to zawsze możesz go postraszyć negatywem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gry ci na dysku nie zablokują, co najwyżej zmienią dane do konta, i więcej już tej gry nie pobierzesz. Jeśli już kupujesz te "cyfrówki" na allegro, to po prostu nie wchodź i nie loguj się na to konto "zakupowe" a na pewno gry nie stracisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gry ci na dysku nie zablokują, co najwyżej zmienią dane do konta, i więcej już tej gry nie pobierzesz. Jeśli już kupujesz te "cyfrówki" na allegro, to po prostu nie wchodź i nie loguj się na to konto "zakupowe" a na pewno gry nie stracisz.

...i tak nie wejdzie bo od razu zmieniają hasło. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem kupić cyfrówke Tlou, ale po dowiedzeniu się, że po 0,5 roku blokują grę, jednak podziękowałem. Tlou chciałem mieć do końca życia, bo to gra do której wracałem na ps3, i wracał będę na ps4 :D

Takie numery to rób ze znajomymi mozesz gre nawet na trzy konsole pobrać wystarczy że troche pomyslisz i zalapiesz temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam na swoim koncie killzona w wersji cyfrowej. I teraz jak zrobić żeby kolega mógł pobrać tą grę i grać na swoim koncie? Jak loguje się na moje konto to w bibliotece nawet nie ma jej do pobrania :-[ I drugie pytanie. Mam kilku zaufanych znajomych i chcielibyśmy kupić na jakieś konto zakupowe wersje z pss. Jest na to jakaś specjalna procedura żeby każdy z nas mógł ściągnąć zakupioną grę z pss i potem grać na swoim? Bo trochę tego nie czaje :-P Przykład killzona mi jeszcze bardziej utrudnia zrozumienie tego procesu ;-)

Edytowane przez luqbaq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam na swoim koncie killzona w wersji cyfrowej. I teraz jak zrobić żeby kolega mógł pobrać tą grę i grać na swoim koncie? Jak loguje się na moje konto to w bibliotece nawet nie ma jej do pobrania :-[ I drugie pytanie. Mam kilku zaufanych znajomych i chcielibyśmy kupić na jakieś konto zakupowe wersje z pss. Jest na to jakaś specjalna procedura żeby każdy z nas mógł ściągnąć zakupioną grę z pss i potem grać na swoim? Bo trochę tego nie czaje :-P Przykład killzona mi jeszcze bardziej utrudnia zrozumienie tego procesu ;-)

W temacie konta/profile masz opisane jak legalnie grać we dwie i tylko dwie osoby w zakupione gry.

Sloty sprzedawane na allegro to inna bajka i aukcje typu "grę udostępniam raz do pobrania" to nie legalny proceder.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma czegoś takiego jak blokowanie konta osobą które udostępniły kod do pobrania komuś, wersje cyfrowe dlatego są droższe od wersji pudełkowych bo włodarze doskonale sobie zdają sprawę o handlu tym towarem, i jeżeli już coś zrobią to obetną 5 razy pobrania do jednego albo dwóch. Więc jest tak, gry miały być w cenie gier z ps3 które chodziły u nas 199 i max 209pln, a jak jest w realu? gry po 259 od sony i po 289 od innych, czyli o 1/4 czy tam 1/5 większe. Więc jeżeli korporacja jaką jest Sony kłamie i okrada, to ja nie mam absolutnie żadnych wyrzutów sumienia kiedy sprzedaje za drogo kupiony produkt i odbijam sobie różnice którą mi wzięto. Czemu tu się dziwić? w normalnych krajach EU czy tam USA taki obywatel kupuje sobie grę za dniówkę, albo za pół dniówki, u nas trzeba charować 3-4 dni albo i cały tydzień. I jak tu nie kantować? skoro jesteśmy kantowani dosłownie na wszystkim? 

 

gry po 100 zeta to dobra cena, ryzyko jest kiedy zepsuje się dysk, wtedy wszystko idzie w kibel ... 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie tym bardziej to boli, że w USA wszystkie najnowsze hity są do 60$. Zakładając, że wiedzą o kupowaniu gier na dwie osoby na PS3 i dlatego tam dało się wyjaśnić powiedzmy te kosmiczne czasem ceny. Za to tej sytuacji na PS4 nie rozumiem. Samo kupowanie na dwie osoby jest utrudnione, ponieważ jedna osoba gra na swoich kontach, a druga musi grać na stworzonym do ściągnięcia gry koncie. No i ceny skoczyło o ok 20% w górę. Jest to śmieszne. Tak jak już kiedyś pisałem człowiek by chciał wesprzeć działanie PSS w Polsce, a tu takie coś. Jakby gry były nowe po 180 zł, starsze taniej to by nawet człowiek kupił to i rynek by się kręcił. Dziś nawet jak chcę z kumplem zamówić FIFE 15 z PSS to musimy wydać 289 zł, wychodzi po 145 zł na łeb. Dla mnie masakra. W pudle to samo też gry drogie. Ceny do 200 bym akceptował, ale 240 zł za FIFE to też przeginka. Pozostaje jedynie składka w dwie osoby i zakup z USA Store to cena w 200 zł się zmieści. Sami sobie szkodzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...i nie ma dodatkowych kosztów lokalizacji no język i tak jeden.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki kraj, żyjemy gdzie żyjemy i nie ma co narzekać. Nic w przeciągu najbliższych kilku lat się w tej kwesti w Polsce niestety nie zmieni. Musimy wyjść z zacofania gospodarczego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gry nie są dobrem podstawowym. Nie stać cię nie kupujesz i szukasz innej tańszej rozrywki.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie tym bardziej to boli, że w USA wszystkie najnowsze hity są do 60$. Zakładając, że wiedzą o kupowaniu gier na dwie osoby na PS3 i dlatego tam dało się wyjaśnić powiedzmy te kosmiczne czasem ceny. Za to tej sytuacji na PS4 nie rozumiem. Samo kupowanie na dwie osoby jest utrudnione, ponieważ jedna osoba gra na swoich kontach, a druga musi grać na stworzonym do ściągnięcia gry koncie. No i ceny skoczyło o ok 20% w górę. Jest to śmieszne. Tak jak już kiedyś pisałem człowiek by chciał wesprzeć działanie PSS w Polsce, a tu takie coś. Jakby gry były nowe po 180 zł, starsze taniej to by nawet człowiek kupił to i rynek by się kręcił. Dziś nawet jak chcę z kumplem zamówić FIFE 15 z PSS to musimy wydać 289 zł, wychodzi po 145 zł na łeb. Dla mnie masakra. W pudle to samo też gry drogie. Ceny do 200 bym akceptował, ale 240 zł za FIFE to też przeginka. Pozostaje jedynie składka w dwie osoby i zakup z USA Store to cena w 200 zł się zmieści. Sami sobie szkodzą.

 

Patrzac na blog EU PS od groma osob, mowi kupuje gry z US bo sklep EU to porazka jest - i sa osoby z roznych krajow europejskich wnoszac po flagach przy nickach. Zgodnie z tym co podali na blogu (o ile mozna im wierzyc) to cene gry ustala wydawca (a do tego pewie doliczany jest %  dla Sony).

Polityke cenowa jesli chodzi o PSS lepiej zostawic...

Co do cen gier bylo o tym nie raz gry w PL maja ceny na poziomie europejskim (a czesto sa nawet drozsze) co powoduje ze relatywnie do zarobkow sa zwyczajnie produktem drogim. UK czesto ma tansze gry w pudelkach ale to winika z tego ze zapewnie jest to duzy rynek i tak duzo gier sie sprzedaje wiec lepiej sprzedac wiecej i ciut taniej nizli mniej i drozej. Przeliczajac w innych krajach to koszt kupna gry moze sie wahac od 3 do 10h pracy.. W PL trzeba by zarabiac powyzej sredniej zeby  kupic gre za 10h swojej pracy (odnosze sie do zarobkow po opodatkowaniu).

 

Gry nie są dobrem podstawowym. Nie stać cię nie kupujesz i szukasz innej tańszej rozrywki.

 

Wszyscy tutaj zdaja sobie z tego sprawe (a z pewnoscia  wiekszosc), chodzi raczej o to ze to zwyczajnie przykre ze pracujac i lubiac gry czesto ludzi nie jest stac zeby sobie kupic gre. Nie robmy z grania elitarnej rozrywki.

Pozatym akurat jesli chodzi o granie to wiele zalezy  od gracza... u mnie granie nie stoi jakos wysoko, nie musze grac w nowe tytuly, moge szukac promocji, czekac az cena spadnie itd.

Co powoduje ze nie wydaje mi sie abym na gry wydawal jakos wiele... pomijajac juz fakt ze posiadajac inne poza PS3 urzadzenia moge niektore gry taniej kupic na inna platforme.

Wiec optymalizujac koszty dalej moge sie dobrze bawic.

 

Pozatym chyba troche zbaczamy z tematu....

 

Ja sam uwazam ze ten w sumie przez  poprzednie 7 stron dyskusji zostal w wiekszosci  wyczerpany i kazdy  kto zastanawia sie nad zakupem i przejrzy 7 stron tego watku powinnien moc wyrobic  sobie opinie.

Edytowane przez MagEllan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że temat był wałkowany 100 razy i przepraszam za to ale muszę mieć 100% pewność:) Czy kupowanie gier cyfrowych przez allegro jest legalne?Czy za to mogę dostać bana?Co mi lepiej polecacie kupić grę pudełkową czy cyfrową?Gry kupuje pudełkowe ale chciałbym kupić FIFE 15 w wersji cyfrową:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że temat był wałkowany 100 razy i przepraszam za to ale muszę mieć 100% pewność:) Czy kupowanie gier cyfrowych przez allegro jest legalne?Czy za to mogę dostać bana?Co mi lepiej polecacie kupić grę pudełkową czy cyfrową?Gry kupuje pudełkowe ale chciałbym kupić FIFE 15 w wersji cyfrową:)

Nie jest legalne.

Teoretycznie możesz dostać bana.

Jeżeli nie dostajesz danych konta "na własność" to pamiętaj że grę dostajesz raz do pobrania.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na przykładzie diablo 3 cyfrowa 140 zł a pudełko 199. Lepiej dołożyć 50 zł i mieć spokój..

Na przykładzie diablo 3 cyfrowa 140 zł a pudełko 199. Lepiej dołożyć 50 zł i mieć spokój..

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najtańsza wersja pudełkowa w Allegro kosztuje 205 zł łącznie z przesyłką. Widziałem wcześniej sloty do Diablo 3 PL za 119 zł, które już się wysprzedały. Także jakby nie patrzeć, mamy 86 zł w kieszeni, nie katujemy czytnika i mamy zagwarantowaną grę w premierze.

Jak napisałem wcześniej. Nie każdy posiada wolne ponad 200 zł, ale ma o wiele większe szanse gdzieś wytargać 120 i to jest dla niego wyjście.

Poza tym takie Diablo 3, starczy spokojnie na kilka ładnych miesięcy. Podejrzewam że po takim czasie, wersja pudełkowa spadnie o około połowę i stracimy podobnie.

Dodatkowym plusem jest to, że do wersji cyfrowej można wrócić kiedy tylko najdzie nas ochota. Pudełkową niestety musimy po jakimś czasie sprzedać, żeby z tych dwóch stówek odzyskać około połowę.

Oczywiście zakup wersji cyfrowej z aukcji ma wady. Między innymi, grę możemy ściągnąć tylko raz i jak uszkodzi się nam plik to doopa. No i Sony w końcu może powiedzieć nie i zlikwidować tę możliwość. Bo w banowanie raczej nie uwierzę.

Także, wszystko ma swoje plusy i minusy :) . Oczywiście to moje zdanie i nikt nie musi się z nim zgadzać.

Edytowane przez anarom 1
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×