Skocz do zawartości
Krosek

FIFA 15

Rekomendowane odpowiedzi

 

Kolejny dzień, kolejne gry. Z braku czasu i możliwości znów jedynie ugryźliśmy z Tomkiem kolejny tytuł, ale spędziliśmy przy nim wystarczająco dużo czasu, by odpowiedzieć na pytanie, czy twórcy w swoich obietnicach nie przesadzili. Odpowiedź jest prosta - nie.

I to zdanie nie tylko moje, ale i Tomka, a więc zarówno pecetowca z krwi i kości, jak i gościa, który na PC gra tylko w Dotę. Przejdźmy jednak do konkretów.

Co nowego? Sporo szczegółów, które jednak widać i które dają sporo frajdy przybliżając mecz na ekranie do tego, co widzimy zwykle w telewizji. To zasługa przede wszystkim głośno reklamowanego przez EA Sport systemu emocji piłkarzy. Od razu widać, że wachlarz ich zachowań został znacząco powiększony. Do tej pory po zepsuciu jakiegoś zagrania, piłkarz co najwyżej łapał się za głowę, albo kopał powietrze wyrażając swoje niezadowolenie. Tym razem tego typu zachowania powtarzają się znacznie rzadziej, przez co nie mamy wrażenia, że uczestniczymy w meczu klonów.

Po zmarnowaniu stuprocentowej sytuacji jeden z napastników padł na ziemię i zaczął uderzać w nią pięścią, po czym pokiwał głową z niedowierzaniem. Po straconej bramce piłkarze rozkładają ręce, bramkarz pokrzykuje pokazując w stronę obrońców. Zresztą, robi to częściej. Nawet w trakcie akcji bramkarz udziela wskazówek obronie. Miły akcent.

Na dobry feeling z rozgrywki wpływa powiększenie losowości zagrań. Najlepsi zawodnicy, jak Cristiano Ronaldo, nie sprawiają już wrażenia cyborgów. Co prawda wciąż można nimi w pojedynkę rozbić całą formację defensywną u przeciwnika, ale znacznie częsciej zdarza im się popełnić jakiś błąd - za długo zebrać się do strzału, źle przyjąć piłkę, czy w końcu skiksować przy strzale, nawet swoją mocniejszą stopą. Sprawia to, że trudno tu będzie o dwie identyczne akcje, co zdarzało się w poprzednich odsłonach.

Do szczegółów dopisać można też takie elementy, jak "żywych sędziów", którzy mają również swoją mimikę. Boczny arbiter pociągający nosem? Owszem.

Bardzo fajnie zachowuje się także murawa. Na trawie widać idealnie każdy wślizg, nagła zmiana kierunku biegu również tworzy niewielki ubytek w zieleni. To tylko szczegół, podobnie, jak trzęsąca się bramka po silnym strzale, ale miła dla oka.

Znacznie ważniejsza jest fizyka, którą po prostu czuć. Ciężar piłkarzy jest wyczuwalny i kontakt dwóch zawodników nie przypomina spotkania dwóch kartonowych modeli. Podobnie jest z fizyką piłki, która stała się nieco bardziej nieobliczalna. Powoduje to, że strzały z daleka są jeszcze bardziej loteryjne - uderzony w światło bramki strzał może nieco zbobczyć z kursu i trafić w słupek, ale z drugiej strony nawet strzał prosto w bramkarza może mu sprawić problem, gdy zacznie w locie kręcić.

Nie wiem jednak za bardzo, co z zaprojektowanymi od podstaw bramkarzami. EA obiecywało nowe zachowania i bardziej realistyczne reakcje. Ja jednak wielkich zmian nie dostrzegłem. Może poza tym, że animacje bramkarzy wyglądają lepiej i... łatwiej ich pokonać w sytuacji jeden na jednego. Szerszą analizę będzie można przeprowadzić dopiero po rozegraniu co najmniej kilkunastu spotkań.

Graficznie jest... OK. Największą różnicę odczują oczywiście pecetowcy, bo FIFA 15 będzie pierwszą odsłoną na tę platforę tworzoną już na nowym silniku. Konsolowcy raczej nie mają co spodziewać się rewolucji w tym aspekcie.

Jest dobrze, jest lepiej. Zapowiada się najlepsza piłka na rynku.

 

http://gamezilla.komputerswiat.pl/zapowiedzi/2014/8/gc-2014-gralismy-w-fifa-15-ta-gra-nie-zostawia-watpliwosci
Edytowane przez Tom21
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też składam preodera w Saturnie bo przynajmniej za darmo odbiore i najbardziej po drodze mi do niego. Jak będzie taniej na sklepie to anuluje zamówienie (biorę z płatnością w sklepie) i wezmę z półki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na PSS cena za wersję "standard" 289 zł :) Śmiech na sali. W erze PS3 jak szło bez problemu kupić na dwóch, aby każdy mógł grać na swoim koncie to już za dużo, a dziś na PS4 ta cena jest chora.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie do was z innej beczki z tego co widać na stronie MM lub Saturna widać preorder. Pamiętam 2 lata temu był jakiś steelbook.Nie orientujecie sie czy w tym roku jest przewidziana taka opcja ? Czy jedynie wersje zależne od ilości paczek do UT ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zostane przy 14 nie kupuje 15 chyba ze za 100 pln. Jedyna nowosc to ze mozna strzelić bramkarzowi miedzy nogami. Nie dostana ode mnie hajsu

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie glupoty tu ludzie pisza ze szok, serio myslales ze Howard bedzie mial 95 rating ? 

 

A drugi kolega nie kupi FIFY - o nie, z kim my teraz wszyscy grac bedziemy : ((

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba żart. W takim razie Kurtuła 99...

Każdy zawodnik może mieć pro-card z ovr 95 :P To chyba działa tak, że jeżeli jakiś piłkarz gra w ut to może poprosić o swoją kartę z ovr 95, także może być nawet Wawrzyniak 95 :P

 

//Okropnie sie słucha tego gameplayu od IGN  :laugh:

Edytowane przez Haqu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy zawodnik może mieć pro-card z ovr 95 :P To chyba działa tak, że jeżeli jakiś piłkarz gra w ut to może poprosić o swoją kartę z ovr 95, także może być nawet Wawrzyniak 95 :P

 

//Okropnie sie słucha tego gameplayu od IGN  :laugh:

Dokładnie, swego czasu Luke Shaw brąz miał pro kartę 95ovr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WTF? Chyba ich pogieło, od paru ładnych lat nie mogę patrzeć na PESa.

 

Fenix dlaczego już nie nagrywasz na YT?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pupa piecze dość ostro :)

 

 

Dobrze, że wygrywa inna gra, bo to motywuje. Jednak jeśli mowa o bólu dupy to zagorzali fani pesa już dawno są po resekcji odbytu ;)

  • Like 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda :) Teraz czas odwrócić sytuacje :) Gamescom zdobyty, teraz demo i potem w fulu wykończenie.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej panowie nie ma się co wściekać, jakby Fifa zdobywała co roku nagrody to ludziom z EA poprzewracało by się w dupach, i nie rozwijali by swojej gry tak jak by to chcieli fani. Mocna konkurencja robi tylko dobrze w branży. I może teraz zamiast chwalić się zmianami na papierze, goście z EA wezmą się ostro za gameplay, bo silnik graficzny nieprędko zmienią, przypuszczam że w Fifie 17 -18 które pewno już robią :) ... bo w tej edycji nie widzę specjalnych różnicy względem 14, zapowiedziano nowe animacje bramkarzy? ale jakby ktoś tego nie powiedział to nikt by nie zauważył, dodali więcej znanych twarzy z ligii ang i poprawili fryzury na aktualne, i nawet menu im się nie chciało zmienić. Sory panowie, ale widać że fifa 15 to nakładka graficzna na 14. W Pesie względem poprzedniczki widac że jest szybsze tempo, szybsze podania, a piłka mniej odskakuje podczas dryblowania, gra jest bardziej dynamiczna, ogólnie zmiany w rozgrywce sa dużo bardziej widoczne, i to się przełożyło na nagrodę ... i nie ma się tutaj co dziwić. Najepiej dla branży było by jakby teraz Konami przejeło powiedzmy 1/3 graczy którzy grali w Fife, EA musiała by się bardzo mocno wziąść do roboty, a Konami miało by więcej kasy i może wykupili by więcej licencji ... 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×