Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

jestem plus minus w polowie gry, a mam 1 kielich ptu..costammerow :) ktos mi powie jak sprawdzić te lochy kielicha? chcialbym zaczac je robic (trofea, fajne kamienie etc) jak z tego korzystac? 

znalazlem takie cos:

 

http://i.imgur.com/EdYtWGZ.png

 

ale niewiele mi to mówi, z góry dzięki

 

P.S dla wszystkich którzy nie do konca czaja historie (a znaja angielski), duzo spoilerow wiec nie ma co sie zaglebiac jezeli nie skonczyles gry ;)

http://www.reddit.com/r/bloodborne/comments/30wpo3/massive_bloodborne_lore_theories_spoiler/

https://docs.google.com/document/d/14vKyB2L75Li0Edb-fSXBH7RkErA3Q4SQ7WqVPDwihcw/edit

Edytowane przez graqzu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jest w tym domku po prawej stronie grand cathedral? Jest tam 2 łowców, jednego zabiłem - tego z elektryczna buława i tarcza, wydawało mi sie, ze wziąłem jego odznakę a nic nie moge kupić i juz sam nie wiem.

Wyjaśni ktos co to za miejsce? Szukam w necie i nigdzie tego nie ma :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stare Yharnam jak rozwalić tego gościa na wieży z tym karabinem? Wlazłem do niego ale mnie rozpitolił szybko :)

Już nie ważne w drodze do niego spadłem i doświadczenie poszło się... ide pograć w coś mniej wkurzającego :P

Edytowane przez helganin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stare Yharnam jak rozwalić tego gościa na wieży z tym karabinem? Wlazłem do niego ale mnie rozpitolił szybko :)

Już nie ważne w drodze do niego spadłem i doświadczenie poszło się... ide pograć w coś mniej wkurzającego :P

 

ja typa ubilem zrzucajac go, potem wystarczy zresetowac lvl (lampka>powrot) i tam gdzie stal wczesniej dostaniesz coś ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postać będę robić do max 150 lv. Na jakim poziomie najlepiej zostawić witalność? 35-40 czy może więcej? Resztę dam w siłę i wytrzymałość. Czy warto dołożyć trochę do magii czy nie ma sensu? Postać raczej pod siłę ale może trochę magii by nie zaszkodziło. Zastosowanie to lochy a i trochę PvP bym spróbował.

Doradźcie coś. Narazie mam 79 lvl 35 vit 30 siły 23 umiejętności a reszta to kilka punktów, więc jeszcze mogę coś namieszać. Jeszcze gry nie skończyłem.

Witalność najlepiej rozwijać do 50. Moim zdaniem niepotrzebnie dawałeś tyle punktów w skilla skoro planujesz iść pod siłę. Arcane fajnie się sprawdza w PvP, w PvE jest raczej średnio przydatne. Możesz wrzucić trochę punktów jeśli chciałbyś czasem zaskoczyć czymś przeciwnika.

 

jestem plus minus w polowie gry, a mam 1 kielich ptu..costammerow :) ktos mi powie jak sprawdzić te lochy kielicha? chcialbym zaczac je robic (trofea, fajne kamienie etc) jak z tego korzystac? 

znalazlem takie cos:

 

http://i.imgur.com/EdYtWGZ.png

 

ale niewiele mi to mówi, z góry dzięki

 

P.S dla wszystkich którzy nie do konca czaja historie (a znaja angielski), duzo spoilerow wiec nie ma co sie zaglebiac jezeli nie skonczyles gry ;)

http://www.reddit.com/r/bloodborne/comments/30wpo3/massive_bloodborne_lore_theories_spoiler/

https://docs.google.com/document/d/14vKyB2L75Li0Edb-fSXBH7RkErA3Q4SQ7WqVPDwihcw/edit

Lochy możesz tworzyć przy kapliczkach w Śnie Tropiciela. Oprócz kielichów będziesz potrzebował jeszcze różnorakich innych składników. Z czasem będziesz mógł tworzyć bardziej zaawansowane a przy tym trudniejsze lochy. Uważaj jednak, niższe poziomy lochów słynna ze swojego wyśrubowanego poziomu trudności i zaleca się robienie ich postaciami o lvl 100+.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stare Yharnam jak rozwalić tego gościa na wieży z tym karabinem? Wlazłem do niego ale mnie rozpitolił szybko :)

Już nie ważne w drodze do niego spadłem i doświadczenie poszło się... ide pograć w coś mniej wkurzającego :P

Jeden strzał z canona i kolęd sam spada.

Wysłane z kota podlaczonego do pralki za pomocą szpadla aka TapTalk. Więc nie wołajcie mnie na sb. now Free

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był ktoś w tej lokacji, o której mówiłem czy nie? Interesują mnie nagrody za tych łowców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnych nagród za tych łowców. Dalej jak tam pójdziesz będziesz miał zamknięte drzwi do Yahar'gul, otworzą się wraz z postępem fabuły. Jak masz ze sobą kamień migdałowy możesz tam dać się złapać wtedy będziesz mógł dotrzeć do Auli Akademickiej i dalej na Granicę Koszmaru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam - Rom pajak zje...any na maksa. Bez pomocy sie nie obejdzie chyba. Ale droga przynajmniej do niego szybka bo odblokowalem przejscia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To lepiej wołaj kogoś na forum ponieważ ta miejscowości jest martwa jeżeli chodzi o coopa. Kumpel raz dwie godziny czekał aż ktoś mu pomoże.

Wysłane z kota podlaczonego do pralki za pomocą szpadla aka TapTalk. Więc nie wołajcie mnie na sb. now Free

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam - Rom pajak zje...any na maksa. Bez pomocy sie nie obejdzie chyba. Ale droga przynajmniej do niego szybka bo odblokowalem przejscia.

Przecież to jeden z latwiejszych bossów. Zabij najpierw pająki a potem skup się na nim. I wal go po bokach bo łeb ma "pancerny"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, wlasnie nie wiem, bo wydawało mi sie, ze po zabiciu tego z maczugą cos wypadło, ale nie wiem co. I to jest problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i coś z niego wypadło, ale na pewno nic istotnego.

Tą jego "maczugę" czyli Tonitrus możesz znaleźć w Yahar'gul albo kupić po pokonaniu Darkbest Paarl a tarczę znajdziesz w Rewirze Katedralnym. Jeśli zaś idzie o drugiego tropiciela to, Włócznię Karabinową znajdziesz w Old Yarnham albo kupisz po zabiciu tropiciela na wieży a ten karabin Ludwiga będziesz mógł kupić po zdobyciu odznaki z wieży po prawej stronie od lampy w Rewirze Katedralnym.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy spotkał się ktoś z błędnym skalowaniem dmg z broni? przykładowy ludwigs sword, na poziomie +8 ma B z siły i C ze skilla, więc powinien lepiej skalować się z siłą. jednak podczas zwiększania sl o 1 pkt, od siły dochodzi 2-3 punkty ataku, a od skilla pardoksalnie więcej bo 3-5. dlaczego tak się dzieje? robiłem postać typowo pod str, jednak teraz zgłupiałem, bo mając "siłową" broń pakując pkt w skilla mam lepsze rezultaty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo skile ofensywne przestaja fajnie przyrastac po przekroczeniu 30 punktow, kazdy kolejny level to mniejszy przyrost. Wiec moze sile masz juz ponad 30 a skilla jeszcze nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak otworzyć drzwi to paarl beast? Tego mini bosa koło blood starved beast.

Jak otworzyć drzwi w wąwozie Hemicka? Nie widziałem tam wajchy, czytaj jest po drugiej stronie bramy, przejście wraca sie w stronę lampy i nie mam pomysłu jak to obejść.

Przepraszam, ze tak męczę, ale gra czeka i na szybko napisałem

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo skile ofensywne przestaja fajnie przyrastac po przekroczeniu 30 punktow, kazdy kolejny level to mniejszy przyrost. Wiec moze sile masz juz ponad 30 a skilla jeszcze nie?

sile mam na 25 a skill 22 wiec to nie to ;)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz troche rozwinac temat - dlaczego ci nie podchodzi gra pod "skill".

Wlasnie skonczlem grac postacia typowa pod sile (az za duzo punktow tam wsadzilem) i wlasnie chcialem sprobowac czegos innego od poczatku

Żadna z broni pod skill mi nie odpowiada. Testowałem wszystkie i dla mnie taki Ludwig czy Mieczomłot, kładą każdego z adwersarzy dużo szybciej.

Jedynie Blade of Mercy mi się podoba, ale brak możliwości wkładania run i dość słaby dmg mnie odpycha. Do tego nie działają na niej buffy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sile mam na 25 a skill 22 wiec to nie to ;)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Dokładnie to, siła i skill wolniej zaczynają się skalowac od 25 punktów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak otworzyć drzwi to paarl beast? Tego mini bosa koło blood starved beast.

 

Musisz się dostać do podziemnego więzienia w niewidzialnej wiosce, a potem wbiec do pomieszczenia, gdzie znajdują się dwa brzydale z workami na plecach. Na jego końcu jest ukryte przejście do bossa. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ukończyłem NG skill buildem. Pierwsze co zrobiłem NG+ to zakup Burial Blade i za zaoszczędzone kamyczki ulepszenie go na +10. Czas pomału przyjrzeć się tym legendarnym dungeonom.

 

Pytanie: Czy do trofika za zdobycie wszystkich broni potrzebne są też wersje Uncanny i Lost każdej z nich?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeden bug przy kupowaniu broni i ubiorów.

Jeśli mamy jakiś egzemplarz ulepszony kamykiem, to przy opisie zakupowanego w posiadanych sztukach widnieje 0/0 - bo liczy nam tylko te z bazowymi statystykami.

 

Zapytanie o Lochy:

Rozumiem, że tworzyć możemy tylko te, do których stworzenia posiadamy odpowiednie surowce.

A odwiedzać już stworzone? Możemy dowolne? Jeśli wyszukamy jakiś po glyphie, to do każdego wyszukanego możemy wejść? Czy też jakieś ograniczenia mamy co do eksploracji?

Może ktoś na "chłopski rozum" rozpisać zasadę tworzenia lochów?

Czy my decydujemy jaki w naszym lochu będzie boss... jaki drop... czy skarby w skrzyniach i te luźno leżące?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie: Czy do trofika za zdobycie wszystkich broni potrzebne są też wersje Uncanny i Lost każdej z nich?

Nie. Nie musisz nawet mieć wszystkich broni w ekwipunku, wystarczy że chociaż raz miałeś po jednej w rękach.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Zapytanie o Lochy:

Rozumiem, że tworzyć możemy tylko te, do których stworzenia posiadamy odpowiednie surowce.

A odwiedzać już stworzone? Możemy dowolne? Jeśli wyszukamy jakiś po glyphie, to do każdego wyszukanego możemy wejść? Czy też jakieś ograniczenia mamy co do eksploracji?

Może ktoś na "chłopski rozum" rozpisać zasadę tworzenia lochów?

Czy my decydujemy jaki w naszym lochu będzie boss... jaki drop... czy skarby w skrzyniach i te luźno leżące?

 

Tak, z pustego nie nalejesz, surowce potrzebne do odblokowania nowych chaliców zdobywasz z niższego poziomu lochów (na pierwszy lvl Pthumeru itemy można kupić lub zdobyć zwiedzając świat gry).

Możesz odwiedzać labirynty już stworzone przez siebie lub innych graczy. Musisz posiadać glyph i wcześniej odblokować dostęp do kielicha (nie zużywa się ponownie materiałów jak już otworzymy dany rodzaj kielicha).

Lochy można podzielić na kilka rodzai, podstawowe np. Pthumeru, Isz i Loran gdzie każdy gracz ma ten sam rodzaj lochów, oraz na te z końcówką root/korzenia gdzie masz wszystko losowo (bronie w skrzyniach, itemy do odblokowania następnych lochów etc), później dochodzą wariację typu defiled, cursed i coś na f.

Na chłopski rozum czytaj TO.

Nie decydujemy, możemy za to wczytać taki loch z takim dropem jaki nas interesuję, dzięki uprzejmości innych graczy, którzy dzielą się glyphami (wcześniej oczywiście musimy odblokować chalice).

Edytowane przez DoV
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×