Skocz do zawartości
kovacs

No Man's Sky

Rekomendowane odpowiedzi

Wzmacniacz wizyjny nakierować na okaz i powinno się skanować.

Denerwuje mnie zawieszanie się gry...

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekuje:) a jest jakas opcja cofania sie do juz odkrytych ukladow raz mi sie udlao ale to losowo klikalem a mapie i w koncu trafilem ale to mega ciezkie;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Piotrekj66 napisał:

dziekuje:) a jest jakas opcja cofania sie do juz odkrytych ukladow raz mi sie udlao ale to losowo klikalem a mapie i w koncu trafilem ale to mega ciezkie;/

Trochę umiem odpowiedzieć na to, bo dzisiaj rano też zadałem to pytanie i nikt nie wiedział.

Jest to trochę zawiłe i czasami nie wychodzi, więc może to być bug, ale do sedna:

Wchodzisz w mapę galaktyki, tam klikasz skanuj odkrycia, następnie znajdź najbliższe.

I tutaj czasami pokaże Ci Twój poprzednik układ, w którym byłeś, chyba, że bliżej jest układ, który odkrył inny gracz.

Jak pokaże Ci Twój poprzedni układ to kliknij na niego kwadratem ( dodaj punkt orientacyjny ). W tym momencie na mapie powinieneś mieć ładnie oznaczone 2 układy:

Jeden, w którym jesteś obecnie i drugi, w którym poprzednio byłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko mnie wk***** to gdy zbliżam się do jakiejś żyły złota, a tam okazuje się, że już ją "wyeksploatowałem"? Chodzi mi o to, że z pewnej, nieco większej odległości, żyły wyglądają nienaruszone. Dopiero po zbliżeniu się dobry czar pryska. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, udało mi się wrócić do lokacji startowej. Wbrew pozorom jest to łatwe. Kilka układów dalej znalazłem stację Atlasa w której dostałem jakąś czerwoną kulę. Sprzedałem ją za 60k. W kolejnym układzie znalazłem stację wyglądającą jak Gwiazda Śmierci w wersji mini. I tam właśnie dostałem projekt karty Atlasa v1. Co ciekawe karta po użyciu nie znika z inwentarza. Chyba że to błąd.

Kupiłem statek ze 22 slotami. Koszt: 1.1 mln kredytów. Warto było.

I w końcu wylądowałem na pięknej planecie. Teraz czas spać. Przede mną trzy dni wolnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie jakis szybki sposób na powiększenie slotów w kombinezonie?

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zbieraj kase i lataj od kapsuly do kapsuly. Tam znajdziesz ulepszenia do kombinezonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

13 minut temu, marcinka napisał:

Macie jakis szybki sposób na powiększenie slotów w kombinezonie?

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

najlepiej znaleźć jakaś planetę  lub księżyc z duzą zawartością emerylu i złota i farmic

i przy tych punktach co nam pokazują gdzie jest co jest wybierać tylko szukaj schronu 

i 48 max miejsca w kombinezonie jest 

13920287_10210388875857291_426537426021080234_o.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja liczę, że zrobią w końcu coś w rodzaju banku, żebyśmy mogli nasze itemy chować. Robienie upgradeu za każdym razem jest głupotą wg mnie. Może jak będzie można budować własne bazy i frachtowce...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie liczyłbym na to. Ogromnym błędem ze strony Sony było niedofinansowanie studia. Gra była by bardziej dopracowana gdyby pracowało nad nią więcej osób. A tak np dzisiaj wylądowałem w powietrzu nad kanionem i wysiadając ze statku spadłem w przepaść. Udało mi się wdrapać z dna kanionu ale do statku już się nie dostałem. Pomogło wczytanie sejwa. No i dorwałem glitcha po zeskanowaniu wszystkich zwierząt na planecie. Teraz każda odwiedzona planeta ma w statach 100% chociaż dopiero co wylądowałem. Walki ze statkami to komedia. Latamy w kółko i strzelamy z działek. Cholernie daleko do poziomu Colony Wars czy Freespace. A prawdziwe kino mają pecetowcy.

Mimo to gra NMS wciągnęło mnie. Nie sądziłem że zwykłe latanie po planetach i ich odkrywanie może dać tyle frajdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a i można przy jednym i tym samym punkcie używać czipów( na przyklad szukac schronu ) i poszuka nam innych miejsc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bronie tej gry, ale atakować też jej nie mam zamiaru. Wiele jej brakuje, sporo muszą naprawiać, a wersja PC wg mnie była zbędna. Mają tam 10000x lepsze symulatory kosmosu, kto w to będzie grał? Za tydzień tam zapomną o tej grze, a studio ma tylko dodatkową robotę, którą mogli poświęcić na dopracowanie wersji Ps4.

Poza tym Sony nie miało finansować studia... Chodziło tylko i wyłącznie o to, aby gra nie pojawiła się na Xboxie czy WiiU. Zresztą Sean mówił, że Sony była dla nich mega uprzejmie, więc raczej nie narzekał na deal, przynajmniej oficjalnie.

Jak ktoś dotrze do centrum to niech da znać czy da się grać dalej czy trzeba gre od nowa zaczynać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z NMS jest taki sam jak z Enslaved, Castlevania LoS, Cień Mordoru czy Batman AO czyli albo się ją lubi albo nie. Nie ma nic pośrodku. Jak pisałem wcześniej jestem ogromnie zadowolony z zakupu, bawię się świetnie. Ale i tak czekam na zapowiedź Elite na PS4.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imo każdy tytuł, gdzie rozgrywka nastawiona jest na rozwój postaci, ekwipunku itp. początkowo wciąga. Pózniej, wkrada sie monotonia. Ja osobiście nie wierze, aby ten tytuł był wspierany przez twórców. Za dużo jest elementów, które należałoby tutaj wprowadzić - za mało ludzi do pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem. Dzisiaj trafiłem na anomalie i miałem trzy możliwości wyboru dalszej drogi - własna ścieżka, skrót do centrum i atlas. Wybrałem drugą opcję, pokierowało mnie do czarnej dziury, a następnie w stronę centrum.. Problem w tym że chciałbym powrócić na ścieżkę Atlas, istnieje jeszcze taka możliwość ? Ścieżka ku punktowi orientacyjnemu (atlas) wciąż się wyświetla na mapie galaktyki, ale problem polega na tym że prowadzi donikąd (cel chyba jest za daleko).

 

Już sobie poradziłem. W innym układnie odnalazłem podobną anomalię i jest możliwość powrotu na ścieżkę Atlas.

Edytowane przez Adriann

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja osobiscie gram juz pare dni na tej samej pierwszej planecie, nie moge odejsc jak widze znaki zapytania nieodkryte :P, moze to byc tak w nieskonczonosc ? :1_grinning: Kiedys trzeba w koncu poleciec w kosmos :O 

p.s a dzisiaj takiego słodziaka odkrylem :1_grinning:

Spoiler

1389.jpg

 

Edytowane przez Carrvine
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy ta gra nabiera po jakimś czasie rumieńców? Ja wiem, że to miał być taki trochę symulator turysty, ale czy to całe latanie, zbieranie, ulepszanie na jakiś cel czy to taka sztuka dla sztuki? Bo miałem okazję chwilę pograć i nie wiem co miałoby mnie skłonić do siedzenia przy grze dłużej, skoro wszystkie te planety, które odwiedziłem (tylko kilka przyznaję) różnią się tylko teksturami, a już wszystkie obiekty, minerały, budynki są identyczne. Trafiają się czasem planety, na których są oceany, strefy klimatyczne, zwierzęta w ilościach większych niż parę sztuk naraz, potężne lasy? Wiem, że sama eksploracja też może być bardzo fajnym celem w grze, no ale nie w momencie, kiedy wszystko jest, poza kolorami podłoża, praktycznie takie samo. Nie traktujcie tego jako marudzenia, po prostu po kilku godzinach, zastanawiam się, czy zainwestować w swoją kopię gry, bo w tym momencie to wydaje mi się, że po kolejnych paru godzinach będę zwyczajnie ziewał z nudów, no ale może gra się z czasem w jakiś sposób rozkręca, a do światów po prostu miałem pecha (odwiedziłem kilka, kilkanaście do tego widziałem na różnych streamach) i jednak są trochę bardziej różnorodne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że po jakimś czasie zawieje nudą, oczywiście liczyć można na to że będą patche DIAMETRALNIE zmieniające grę (bo już pokazali tym pierwszym patchem że to możliwe) / dodając ogrom zawartości... Oby tak było i oby był to tylko wstęp do pięknej kolorowej przygody...

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że na żadnym z publicznych pokazów czy też streamach gra im się nie wysypała to cud. Dzisiaj dwa razy wywaliło mnie do menu konsoli podczas wczytywania sejwa. Nie muszę dodawać że zawału prawie dostałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im bliżej centrum tym planety i ich zawartość ma być bardziej zróżnicowana.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra... Nie wytrzymałem i kupiłem. Póki co jestem oczarowany klimatem.

Sent from my SM-G935V using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Carrvine napisał:

Witam, ja osobiscie gram juz pare dni na tej samej pierwszej planecie, nie moge odejsc jak widze znaki zapytania nieodkryte :P, moze to byc tak w nieskonczonosc ? :1_grinning: Kiedys trzeba w koncu poleciec w kosmos :O 

p.s a dzisiaj takiego słodziaka odkrylem :1_grinning:

  Ukryj zawartość

1389.jpg

 

Planety są ogromne. Odwiedzenie wszystkich pytajników zajmie Ci szmat czasu, nie warto. Nawet nie wiem czy jest to możliwe dla przeciętnego gracza, aby odwiedzić je wszystkie. Dla nieprzeciętnego pewnie też. Eksploruj kolejne planety :)

Edytowane przez Marcossik
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również mam problem z powrotem do pierwszej galaktyki. Znalazłem 2 i 3 ale pierwszej jakoś nie potrafie. Działa komuś to wyszukiwanie odkryć na mapie wszechświata?

Trafiłem też na planetę na której stoją co kilkadziesiąt metrów czerwone sześciany. Każdy warty po 36 tyś. Po zebraniu od razu atakują strażnicy na 3 lvl. Biznes nawet oplacalny, bo przy w miarę dużym ekwipunku można zebrać 600 tys jednostek.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×