Skocz do zawartości
kovacs

No Man's Sky

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj odwiedziłem księżyc jednej nudnej planety nie spodziewając się niczego ciekawego...

A tam... Życia więcej niż na Marszałkowskiej... Do tego pierwszy raz się spotkałem z tak agresywnymi stworami... Przejście na piechotę dłuższego odcinka wiąże się z walką, bo z każdej strony atakują mnie drapieżne zwierzęta... Temperatura wysoka do nocy... Pełno wszystkiego, łącznie z wodą i ruinami...

Na tym księżycu, nie dość, że zdobyłem jakiś wyczesany karabin, to odkryłem, że mają góry cholernie drogiego pierwiastka... W ciągu jednego farmienia zarobiłem na ciężarówkę kosmiczną 22 Sloty...  Znów tam wróciłem i ładuję ile się da z tych złóż... Może i nudne ale mi to odpowiada, wczoraj byłem tak zmęczony po weekendzie, że nie miałem ochoty grać w np. FUT i się wysilać, a tak... Spokojnie na słuchawkach z tą muzyką po podbój kosmosu - muzyka w tej grze to jest coś niesowitego - genialne nuty. 

 

Aha, wczoraj dopadły mnie spadki na tym księżycu - tam lata pełno jakiś dziwolongów i jak śmigałem nad księżycem, to cały czas towarzyszą mi te stwory i wtedy chrupie tak animacja, że spada gdzieś do 10/15 klatek. 

Edytowane przez MaxyM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Księżyce są ciekawsze. Raz jak na jednym wylądowałem to tylko stateczniki pionowe mojego statku wystawały znad trawy. Taka wysoka była. A na niebie akurat zachodziła wielka planeta wokół które księżyc orbitował. Normalnie odpalił mi się klimat space opery. I wtedy gra mnie kupiła bez reszty. Jest coś uzależniające w tym lataniu, odkrywaniu i zbieraniu.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, malpka napisał:

Księżyce są ciekawsze. Raz jak na jednym wylądowałem to tylko stateczniki pionowe mojego statku wystawały znad trawy. Taka wysoka była. A na niebie akurat zachodziła wielka planeta wokół które księżyc orbitował. Normalnie odpalił mi się klimat space opery. I wtedy gra mnie kupiła bez reszty. Jest coś uzależniające w tym lataniu, odkrywaniu i zbieraniu.

 

Jest, jest, byłem na 3 planetach i wyżej wymienionym księżycu... Każda inna, a to dopiero pierwszy układ.

1. Toksyczne środowiski, surowa ale z jakimś życiem.

2. Pustkowie skalne

3. Nieprzyjazny górski teren

4. Księżyc z masą roślinności w swoim klimacie, dominującą czeriwienią i wysokimi kwiatami niczym drzewa, pełnym zwierząt (w tym duża część to agreswyny typ, atakujący bez powodu), wodą, tunelami, bogatymi złożami i ruinami...

 

Oprócz broni, zdobyłem tam 2 sloty do skafandra... Oraz znalazłem zatopione ruiny obcej cywilizacji - odleciałem na stację kosmiczną, sprzedać złoża, kupić tira i szybko tam wróciłem, dalej wydobywać i zwiedzać... Mam przeczucie, że tam coś jeszcze jest ciekawego... 79% wszystkiego odkryłem, więc jest szansa na elegancki bonus - choć za cholerę nie mogę odnaleźć 3 ostatnich gatunków zwierząt. 

 

Po prostu w tej grze, jeżeli pogodzimy się z tym jak ona funkcjonuje - nie ma na co narzekać... Bo albo to się akceptuje albo nie - ja akceptuje. 

 

I gdy miałem przejść nocą z punktu A do punktu B, wiedząc, że czychają na mnie drapieżne bestie to i adrenalina się podnosiła - skończyła się amunicja, poturbowany przez walkę z potworami, musiałem iść 7 minut do statku na reszcie zdrowia, unikając spotkań pierwszego stopnie - i to mi się podobało.

 

Wczoraj też zaliczyłem pierwsze fatality, przez własną ciekawość i to też jest fajne... Wiesz, że może nie powinienneś gdzieś włazić... Ale ciekawość przeważa... I wybór należy do Ciebie. 

Edytowane przez MaxyM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo mi sie cos kreci juz w glowie, albo wiekszosc flory planet wyglada identycznie X.X :) ale i tak jest moc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość pochodzi z wersji 1.0, także tego... Nic co było tutaj mi się nie zdarzyło, poza lądowaniem w dziwnych miejscach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy na najnowszej wersji skarżył się na spadki animacji i crashe, także problem chyba nadal nierozwiązany. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dinozaury nadal inaczej wyglądają niż na zapowiedziach xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę odstawić NMS na półkę. Gra przestała robić sejwy. Normalnie tych pseudo koderów powiesiłbym na drzewach za jajca. Jeśli nie naprawią tego jakąś łatką to nie wracam do gry. Jakieś 20h postępu poszło się walić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Kisiel-PL napisał:

Znajomy na najnowszej wersji skarżył się na spadki animacji i crashe, także problem chyba nadal nierozwiązany. 

 

Oczywiście, że to badziew. Gra crashuje co godzine, a o płynnej animacji na PC nie ma mowy (nawet na Update 3). Szybko to odinstalowałem. Ale mniejsza z tym.

Ciężko mi sobie przypomnieć grę, w której tak ściemniano od samego początku (no może Destiny :24_stuck_out_tongue: ).  Jeden wielki bullshit. Tutaj ładnie podsumowane co miało być, a a czego nie ma.

https://www.reddit.com/r/NoMansSkyTheGame/comments/4y046e/wheres_the_nms_we_were_sold_on_heres_a_big_list/

Ludzie to oddają na potęgę na steamie. A konsolowcy będą bronić, bo tylko to im zostało...

W dodatku gra jest brzydka jak kupa. Ale to już moje osobiste zdanie.

 

@malpka W nowym patchu dla PC dodano recover utraconych sejwów (problem był globalny jak widać). Nie wiem czy na konsoli już się ten patch pojawił, ale może progres wróci ;)

Wątpię, ale sprawdź.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszperałem na forach. Okazało się że nie jestem osamotniony.

Dziwne że Sean, czy jak mu tam, jeszcze chodzi po ulicy zdrowy. Chociaż jak znam Amerykanów zaraz znajdzie kancelaria i pozew zbiorowy gotowy.

Powtórzę to co napisałem wcześniej: tak małe studio powinno pracować nad jakimś pixelartowym ścierwem a nie nad taką grę. Zwyczajnie ich to przerosło, po drodze powódź ich jeszcze podtopiła. Co gorsza ich szef to zwykły kłamca. I tyle w temacie.

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, malpka napisał:

Poszperałem na forach. Okazało się że nie jestem osamotniony.

Dziwne że Sean, czy jak mu tam, jeszcze chodzi po ulicy zdrowy. Chociaż jak znam Amerykanów zaraz znajdzie kancelaria i pozew zbiorowy gotowy.

Powtórzę to co napisałem wcześniej: tak małe studio powinno pracować nad jakimś pixelartowym ścierwem a nie nad taką grę. Zwyczajnie ich to przerosło, po drodze powódź ich jeszcze podtopiła. Co gorsza ich szef to zwykły kłamca. I tyle w temacie.

 

 

Przepraszam za offtop. 

Nie zgadzam sie z Toba kolego. Po pierwsze - samo Sony mowilo "traktujemy NMS jak projekt AAA" (czy cos w tym stylu), za HG stalo Sony jako wydawca wiec pewnie tez wylozylo troche kasy na tworzenie gry, bo watpie zeby HG mialo srodki na tak dlugie tworzenie tytulu. 

Po drugie sa inne przyklady gdzie male niezalezne studio ma pomysl i gdyby nie kasa i wsparcie duzego wydawcy wydali by pixerartowy/8bit shitowa grafike i gra mimo iz fajna mogla by przez wielu zostac pominieta. Unravel - prosty pomysl, rozgrywka tez nie jest mega oryginalna (zagadki bazujace na fizyce) a jednak wsparcie EA i DICE pozwolilo stworzyc Martin Sahlin i studiu Coldwood Interactive calkiem zgrabna, (w mojej opinii) piekna wizualnie i bardzo dobra dzwiekowo gre z klimatem. Co wiecej EA nie ustanowilo ceny na poziomie 250pln za ten tytul na starcie. 

 

Tak wiem ze NMS to inna skala swiata, ale rozmiar to nie wszystko - to pokazuje spora czesc sandboxow gdzie przestrzen zapelnia sie tylko paroma typami aktywnosci i dorzuca do tego 1250 znajdziek... 

 

Nie bronie NMS, gra jakos wraz z kolejnymi informacjami wylatywala coraz dalej poza orbite moich zainteresowan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A chciałem po powrocie do domu zakupić tą grę hihi.

Chyba jednak sobie odpuszczę

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, MagEllan napisał:

Nie zgadzam sie z Toba kolego. Po pierwsze - samo Sony mowilo "traktujemy NMS jak projekt AAA" (czy cos w tym stylu), za HG stalo Sony jako wydawca wiec pewnie tez wylozylo troche kasy na tworzenie gry, bo watpie zeby HG mialo srodki na tak dlugie tworzenie tytulu. 

 

Kompletnie nie rozumiem roli Sony w tym projekcie. Przecież potrafili roztoczyć opiekę i doradzać ND czy That Game Company. W przypadku HG nie wiem co Japończycy zrobili. HG pracowało nad grą bez opieki i kontroli. Gdzie była kontrola jakości i sławny proces certyfikacji? Jakim cudem ta wersja beta poszła do sprzedaży? Zabawne że HG chwali się że zatrudnili testerów (dopiero teraz!) by pomogli im w wyłapywaniu błędów. Co ciekawe grupa testerów jest większa od wszystkich osób zatrudnionych w studio. Zakładam że testerów jest maksymalnie sześciu.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, malpka napisał:

 

Kompletnie nie rozumiem roli Sony w tym projekcie. Przecież potrafili roztoczyć opiekę i doradzać ND czy That Game Company. W przypadku HG nie wiem co Japończycy zrobili. HG pracowało nad grą bez opieki i kontroli. Gdzie była kontrola jakości i sławny proces certyfikacji? Jakim cudem ta wersja beta poszła do sprzedaży? Zabawne że HG chwali się że zatrudnili testerów (dopiero teraz!) by pomogli im w wyłapywaniu błędów. Co ciekawe grupa testerów jest większa od wszystkich osób zatrudnionych w studio. Zakładam że testerów jest maksymalnie sześciu.

 

OK zeby nie byc goloslownym tutaj wygrzebalem link z wypowiedzia niejakiego Fergala Gala: http://www.gamespot.com/articles/sony-treating-ps4-no-man-s-sky-like-a-first-party-/1100-6427333/

 

Skad wiesz jak pracowalo Halo Games? masz tam znajomych? Ja np nie wiem, a fragment mojej wypowiedzi ktora cytowales to tylko moje domysly.

 

Jaka kontrola jakosci? Jaka certyfikacja? Zejdz na ziemie - Sony wrzuca wszystko co sie odpali i nie wywali do menu konsoli w ciagu pierwszych 5 minut (przypuszczenie ktore mozna poprzec przykladami). Spojrz na gry takie jak Wander czy inny Lichdom: Battlemage ktore na premiere byly niegrywalne, ta druga latali ta pierwsza najlepiej o niej zapomniec, wyprzec z pamieci fakt ze to powstalo. 

 

 

Edytowane przez MagEllan
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, kill napisał:

 

Oczywiście, że to badziew. Gra crashuje co godzine, a o płynnej animacji na PC nie ma mowy (nawet na Update 3). Szybko to odinstalowałem.

 

U mnie z dysku też szybko poleciała, z płynnością sobie poradziłem wyłączając GSynca bezpośrednio z pliku. 

Na obecną chwilę gra jest warta może z 50zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kill

Ladna lista ze zrodlami - szkoda ze juz poszla pod cenzure.... [deleted]

na szczescie, zdarzylem zalookac, a i kopie tez zrobilem dla potomnosci :1_grinning: 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kisiel-PL Nice one, mate. 

Bardziej chodzilo mi o to ze zadzialala jakas, jak zakladam, odgorna cenzura. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



Sean Murray za te wszystkie kłamstwa na temat gry powinien dostać tak po prostu w ryj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde fajna gierka chce sie explorowac, ale jak sie wie jakie bazy beda na planecie jaka roslinoscc jakie ruiny to juz checi sie zmniejszaja, ale ide do przodu jak to haker bonzo mowil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko byłoby git gdyby ta gra kosztowała max 80zł

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś się orientuje jakie zmiany są w nowym patchu(1.04)? Jak na razie wstrzymuje się z pobieraniem i robie backup save'a na wszelki wypadek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×