Skocz do zawartości
kovacs

No Man's Sky

Rekomendowane odpowiedzi

Antymaterie chyba najłatwiej kupić od Korvax na stacjach kosmicznych (tych w statkach), można też samemu zrobić, ale trzeba najpierw znaleźć schemat.

Edytowane przez Adriann

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nic, to będę szukał, wiedziałem czym może grozić zmiana statku na takim etapie bo byłem prawie pewny że powinienem skorzystać z hipernapędu zaraz po tym jak go napełniłem paliwem. Ale eksplorowałem sobie dalej planety na których już byłem i już miałem na tyle kasy że starczyło na nowy statek. Myślałem że łatwiej będzie zdobyć antymaterię nie posiadając jeszcze schematu :24_stuck_out_tongue:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Scooby-Doo napisał:

W sumie drugą ciekawostką jest to że w nowym statku ma je działko fotonowe ma 0% naładowania, w poprzednim miałem 100 i nigdy nie widziałem żeby to spadało. Sęk w tym że nie da się tego "naładować" a cały czas mi wyskakuje komunikat żebym to zrobił, chociaż strzelać z działka mogę. Kojarzycie o co może chodzić?

Może chodzi o przeładowanie? Jeśli tak to jest pod kwadratem.

Wczoraj po 5h grania w opcjach zauważyłem że pod trójkątem można zmieniać broń podręczną. I w końcu do sond zacząłem strzelać z karabinu zamiast wiertłem. Wiedza przyszła w czas ponieważ wylądowałem na planecie gdzie sondy strażnicze strzelały do wszystkiego co się rusza i na drzewo nie ucieka. W efekcie dałem radę wylądować przy monolicie, zginąłem dwa razy, nauczyłem się trzech słów i wystartowałem w kosmos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, malpka napisał:

Może chodzi o przeładowanie? Jeśli tak to jest pod kwadratem.

 

No właśnie nic z tych rzeczy, ale skłaniam się ku temu że to jest jakiś bug. W poprzednim statku działo fotonowe co najwyżej się przegrzewało, natomiast naładowanie zawsze miało 100%. W nowym statku od początku jest 0% i wyskakuje mi informacja że "Działko fotonowe - naładuj używając "pierwiastki tlenowe" " Ale nie wygląda na to żeby działko fotonowe można było ładować, ponieważ nie ma nawet przy nim tego białego paska który pokazywałby poziom naładowania, a po najechaniu na ikonkę jest jedynie informacja że aktywuje się działko naciskając X.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja nie czekalem na ta gre nawet nie wiedzialem ze cos takie ma byc, wczoraj poczytalem sporo negatywnych i pozytywnych opini i mnie zaciekawilo.

 

Nie lubie strzelanek wiec jak odpalilem streamy spodobal mi sie motyw podroy i kupilem w ciemno:P

 

Nie zaluje po wczorajszych 4 h nie moglem sie oderwac a rano trzeba isc do pracy:P

 

Teraz siadam i odpalam znow:P znalazlem tez wrak statku kosmicznego na jednej z planet, do kilku znalezionych rzeczy zbey z nimi cos zrobic potrzebuje Atlaspass czy jakos tak, to jest jakas rzecz podstawowa ktora jakos idzie zrobic czy bardziej zaawansowana?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można powrócić do poprzedniego układu słonecznego? Jestem już na czwartym układzie, lecz mogę pruć jedynie do tych nowych, a chciałbym powrócić do starych w celu maksowania planet. Kolejna sprawa to długość. Ma ktoś pojęcę ile takich układów mniej więcej trzeba odwiedzić, aby dotrzeć do centrum galaktyki? Zakładając, że idę "po sznureczku", bez żadnego pobocznego zwiedzania. Pytam, bo może komuś już się to udało, albo ma chociaż jakieś informacje w tym temacie. Słyszałem jedynie, że komuś zajęło 30 godzin przejście gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy gra przebije ocenami order 1886. Oto jest pytanie. Sony kolejny raz pcha hype zupełnie nie w tę stronę. Mniej hypu, adekwatna cena do indyka i byłoby mniej niesmaku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, harran-smith napisał:

 

  Ukryj zawartość

 

 

 

Hahaha, chyba jednak zdecyduję się na kupno tej gry. :1_grinning:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie planety są trochę za blisko siebie. Czy ktoś już spotkał inne obiekty tj. czarne dziury czy mgławice?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekawy tej gry ale z tego co tutaj czytam, nie ma co liczyć, na trafienie gdzieś, że szczeka opadnie... W sensie, totalnie odmienna planeta od innych... Jakieś nadzwyczajne ukształtowanie terenu, resztki cywilizacji, czy zamieszkała przez rozumne istoty planeta, rodem wizualizacje z programów o kosmosie i domniemaniach jak mogą wyglądać planety. 

Oglądam screeny, materiały i w zasadzie wszystko wygląda podobnie...  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To niby tylko kod który te same elementy układa na miliard różnych sposobów, ale jestem ciekaw czy jest w nim jakaś reguła, że jest np 1% szans na to, że zobaczymy planetę w której dana wartość (np weźmy ukształtowanie terenu) wynosi 5000% normy dzięki czemu będziemy widzieli góry wysokie na 30,000 metrów... Taki przykład. Bo jeżeli wszystko sprowadza się do tego co wszyscy zauważają, czyli inne kolory, temperatura, wygląd roślinności, itp to jednak trochę zbyt mało aby zachęcało do eksploracji. Najbardziej motywuje poszukiwanie tzw. "ukrytego skarbu" czyli w przypadku NMS tej jedynej unikalnej planety pod pewnym względem. 

To zresztą często stosowane rozwiązanie przez twórców gier - przykładowo Diablo lub Destiny stosują podobny system zachęcania graczy do dalszej gry - zawsze polujemy na ten unikalny legendarny element pancerza lub jakąś unikatową broń. 

Edytowane przez JackXP
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzcie gdzie kupiliscie lepszego multi toola??

 

Ktos wczesniej pisal ze fajnie jak by przy wrakach statkow byly czarne skrzynki, ja wlasnie przy jednym z nich mam ja i opisuje dokladnie co sie stalo:D

Edytowane przez Piotrekj66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minut temu, Piotrekj66 napisał:

Podpowiedzcie gdzie kupiliscie lepszego multi toola??

Ja poleciałem do innego układu planetarnego i tam kupiłem 

Warto było lecieć na inne planety bo mam zajebistą teraz- pełno złota na niej i jako skala i jako kryształ,  kasę trzepie na niej i ulepszam kombinezon ,narazie mam 34 sloty. pewnie jeszcze ze 2 dni tam posiedze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna z ciekawszych planet jakie spotkalem, pierwsza z woda, ogolnie trafiam na same jaskrawe narazie

 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O 28.05.2016 o 12:10, kill napisał:

Na luzie można przyjąć, że na premierze padną serwery. 5 osób robi grę, to serwerownia pewnie u pana Henryka na kartoflisku rośnie. Tym bardziej, że projekt jest tak ambitny pod względem sieciowym a beta testów stresujących lepiej jak widać nie robić, bo by była wtopa na całą wieś ;)

 

O 28.05.2016 o 12:24, Patricko napisał:

Ale multi się tu ogranicza tylko i wyłącznie do tego, że kogoś tam może spotkasz i tyle. Cała reszta i tak odbywa się na konsoli. Jak zniszczymy środowisko to ono i tak się odnawia jak tylko odejdziemy dalej. Nawet jak padną serwery to po prostu będziemy sami we wszechświecie :) Cała reszta będzie ładnie działać.

Nowa plotka mówi o raptem 3 dniach obsuwy :)

 

O 28.05.2016 o 12:35, kill napisał:

Jak odkrywasz planetę to ta planeta staje się dostępna dla innych graczy. To tworzy mnóstwo komplikacji i rozprzestrzeniający się lawinowo wszechświat.

Chyba że coś zmienili w głównej osi gameplayu ale nie słyszałem.

 

 

Tymczasem w siedzibie Hello Games.

 

readImage?iid=305281

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie rozumiem? Wszystko działa w grze jak należy póki co. Funkcje online są tak znikome, że mogłyby nie istnieć.

BTW.

Ktoś bawił się w odkrywanie każdego gatunku na planecie? Bo został mi ostatni i za cholerę nie mogę go znaleźć. Wszystkie znalazłem w przeciągu 15 minut, a ten jeden został gdzieś. Już latam jak głupi i nic... A chciałbym już opuścić planetę. Tym bardziej że za znalezienie jest ponad 200k unitów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Multitoola wymieniłem się z moim odbiciem przy monolicie obcych :) 7 pól na 11.

Jak na razie nie opuściłem pierwszego układu. Odkrywam 3 planetę ale jest toksyczna. Wrócę na Starą Ziemię bo tam warunki są OK.

Szkoda że skanowanie ze statku nie pokazuje znaczników.

Trochę razi dorysowywanie terenu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Patricko napisał:

 

 

BTW.

 

Ktoś bawił się w odkrywanie każdego gatunku na planecie? Bo został mi ostatni i za cholerę nie mogę go znaleźć. Wszystkie znalazłem w przeciągu 15 minut, a ten jeden został gdzieś. Już latam jak głupi i nic... A chciałbym już opuścić planetę. Tym bardziej że za znalezienie jest ponad 200k unitów.

poszukaj stworzeń latajacych ,w moim przypadku ostanim był latające ptakopodobne  do takiego co znalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Piotrekj66 napisał:

Podpowiedzcie gdzie kupiliscie lepszego multi toola??

 

Ktos wczesniej pisal ze fajnie jak by przy wrakach statkow byly czarne skrzynki, ja wlasnie przy jednym z nich mam ja i opisuje dokladnie co sie stalo:D

Wczoraj przy wraku też znalazłem czarną skrzynkę. Przy poprzednich musiałem nie zauważyć, albo też nie występuje przy każdym statku. Niestety wraki póki co znajduję same lipne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

toole u mnie co chwile sie trafiaja, na ogol w bazie forma zycia "prosi" zeby mu pokazac swojego i proponuje innego w zamian albo w na scianie wisi biala zamknieta skrzynka z toolem, wystarczy polatac po planecie i wchodzic do kazdej wiekszej bazy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak można wrócić do poprzedniego systemu planetarnego, w którym już byliśmy?

Pytam się, bo odpaliłem mapę w kosmosie, przeanalizowałem chyba wszystkie ścieżki z obecnego układu w każdą stronę i nie widzę mojego pierwszego systemu, w którym rozpocząłem grę. Dodam, że jestem dopiero w drugim systemie. Sprawdźcie u siebie, czy możecie wrócić do poprzedniego systemu.

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka pytań:

1. Jak rozumiem po wysłaniu nazwy planety nie można jej zmieniać? Czy komuś działa na mapie galaktyki funkcja wyszukiwania odkryć innych graczy?

2. Czy można kupić nowy kombinezon czy tylko rozbudowa? Do ilu slotów można max ulepszyć? 

3. Modyfikacje kombinezonu, statku i multitoola: czy tylko lecą z strażników czy można kupić? Jak na razie do kombinezonu znalazłem 2 modyfikacje( szybszy bieg i ochrona radiacyjna) za to od groma do statku i toola.

4. Jakieś porady co do walki z innymi statkami? Ciężko mi jak na razie cokolwiek ustrzelić :38_worried:

5. Jak zeskanować latające stwory? Celuje w nie, jednak nie chce mi ich wyłapać. Próbowałem je też zestrzelić ale coś mi nie wychodzi(trupy też można skanować gdyby ktoś pytał).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×