Skocz do zawartości
kovacs

No Man's Sky

Rekomendowane odpowiedzi

I ja do tych pytań post wyżej dorzucę jedno ;)

Naprawdę trzeba z buta chodzić wszędzie? (jestem na samym początku i nie mam na tyle paliwa aby co chwile startować i ladowac :38_worried:)

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, mackowiak napisał:

Kilka pytań:

1. Jak rozumiem po wysłaniu nazwy planety nie można jej zmieniać? Czy komuś działa na mapie galaktyki funkcja wyszukiwania odkryć innych graczy?

2. Czy można kupić nowy kombinezon czy tylko rozbudowa? Do ilu slotów można max ulepszyć? 

3. Modyfikacje kombinezonu, statku i multitoola: czy tylko lecą z strażników czy można kupić? Jak na razie do kombinezonu znalazłem 2 modyfikacje( szybszy bieg i ochrona radiacyjna) za to od groma do statku i toola.

4. Jakieś porady co do walki z innymi statkami? Ciężko mi jak na razie cokolwiek ustrzelić :38_worried:

5. Jak zeskanować latające stwory? Celuje w nie, jednak nie chce mi ich wyłapać. Próbowałem je też zestrzelić ale coś mi nie wychodzi(trupy też można skanować gdyby ktoś pytał).

Pomoge z czym wiem

1. Nie znalazłem sposobu, żeby zmienić nazwę czegokolwiek, co już wysłałeś. Funkcji na mapie, o kórej piszesz nie używałem.

2. Nie pograłem za dużo (może z 7-8h przez 2 dni), ale nie kojarzę, żeby kombinezon można było kupić nowy. Na reddicie gdzieś mi mignęło, że ktoś rozbudował do 30 kilku slotów, nie wiem czy jest jakiś limit.

3. To mnie też zastanawia, bo ja też znajduję głównie ulepszenia do statku i trochę do toola, nawet nie kojarze, czy mam jakieś nowe ulepszenie kombinezonu.

4. Tylko ćwiczenie :) Ja się nagrałem swojego czasu w różne privateery i x2 to mam trochę wprawy, ale fakt, może to być trudne.

5. To mi się udało dopiero jak się zawziąłem, że mende zeskanuję. Musisz starać się utrzymać kropkę możliwie najbardziej na ptoku przez możliwie najdłuższy czas (ze 2-3 sekundy), powinno załapać.

5 minut temu, DigitalMan_PL napisał:

I ja do tych pytań post wyżej dorzucę jedno ;)

Naprawdę trzeba z buta chodzić wszędzie? (jestem na samym początku i nie mam na tyle paliwa aby co chwile startować i ladowac :38_worried:)

Jak nie masz paliwa to niestety trzeba łazić.

 

Ciekawostka. używając jetpacka wdrapując się na ściany nie zużywa się paliwa do niego. Może wiecie, ale ja to odkryłem wczoraj i dzisiaj potwierdziłem w internetach. I to chyba nie jest bug.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

By walczyć najlepiej ulepszyć statek: tarcze, prędkość, zwrotność i broń.

Dzisiaj znalazłem kartę Atlas V1. Była w jakiejś skrzyni. Do tej pory, a mam jakieś 8h na liczniku, nie znalazłem ani jednego wraku statku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@malpka jak znalazles karte atlasa to mozesz sobie je teraz tworzyc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowie mi ktoś, czy próbowaliście wrócić do systemu planetarnego, w którym byliście wcześniej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, DigitalMan_PL napisał:

I ja do tych pytań post wyżej dorzucę jedno ;)

Naprawdę trzeba z buta chodzić wszędzie? (jestem na samym początku i nie mam na tyle paliwa aby co chwile startować i ladowac :38_worried:)

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

 

Plutonu jest wszędzie dużo więc jako tako nie ma problemu z przemieszczaniem się po planecie. Szukaj jaskiń tam jest zawsze dużo skał z tym minerałem. W ostateczności zawsze można ulepszyć trochę bieganie.

 

Strasznie brakuje jakiejś skrytki na np. stacjach. Można by to tam składować a nie wozić wszystko ze sobą. Fakt, lepszy statek, więcej miejsca ale najpierw trzeba się dorobić. Co najlepiej sprzedawać? Jak na razie u mnie ładnie schodzi złoto (55 tyś za 250 szt.). W jednym układzie trafiłem "okazję" na sprzedaż cynku po 100% wyższej cenie niż w innym układzie więc jakaś ekonomia jest. Drugim moim sposobem jest też farmienie asteroid które otaczają stację.

 

3 minuty temu, bany1987 napisał:

@malpka jak znalazles karte atlasa to mozesz sobie je teraz tworzyc?

To jest chyba tak, że musisz dostać schemat tak jak było to przy tej antymaterii do hipernapędu.

 

Co do hipernapędu, czy komuś udało się dostać schemat na tą "zieloną kulkę"(spoiwo czy jakoś tak) do produkcji tego paliwa czy pozostaje szukać po skrzyniach lub kupować? Widziałem, że te rzadkie rzeczy lecą właśnie z tych skrytek do których potzebny jest ten Atlaspass.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do ulepszeń kombinezonu to mam kilk technologi , np ogrzewanie , dłuższe oddychanie pod wodą , wydłużony czas biegu , dłuższe działanie jetpacka.

Jeszcze wraku nie spotkałem ani nie mam atlasa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Twinskillers napisał:

Co do ulepszeń kombinezonu to mam kilk technologi , np ogrzewanie , dłuższe oddychanie pod wodą , wydłużony czas biegu , dłuższe działanie jetpacka.

Jeszcze wraku nie spotkałem ani nie mam atlasa...

Kojarzysz w jakich okolicznościach znalazłeś te ulepszenia? Czy raczej kompletnie losowo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy mojej obecnej ilosci slotow w kombinezonie te ulepszenia i tak nie sa warte swieczki, uzywam jedynie kondycji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, xavris napisał:

Kojarzysz w jakich okolicznościach znalazłeś te ulepszenia? Czy raczej kompletnie losowo?

Od obcych , encyklopedia w barakach itp...do kombinezonu lecą rzadko. Mi najwięcej leci do toola

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, bany1987 napisał:

@malpka jak znalazles karte atlasa to mozesz sobie je teraz tworzyc?

 

Tak. Jestem ciekaw kiedy będzie można te karty robić samemu.

Mi cholernie brakuje mapy systemów i planet. Wczoraj prawie odkryłem całą planetę i się pogubiłem gdzie już byłem a gdzie jeszcze nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie o to mi chodzilo czy mozesz sobie je robic, wyglada na to ze trzeba schemat dorwac w takim razie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
poszukaj stworzeń latajacych ,w moim przypadku ostanim był latające ptakopodobne  do takiego co znalem

Na mojej planecie nie ma ptaków ani wody :1_grinning:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o latajace to trafiam na same mutacje swin z ryjem niepodobnym do niczego na ziemi i malutkimi skrzydelkami owada, ciezko opisac, moze pozniej wysle screenshota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na początku nie wybrałeś ścieżki Atlasa to nie można zdobyć schematu (chyba, że będziesz miał szczęście i trafisz na stację Atlas).

1. Wybierasz ścieżkę Atlas (na pierwszej planecie, przy rozbitym statku)

2. Opuszczasz pierwszą planetę, zdobywasz hipernapęd i lecisz do innego układu.

3. Skanujesz układ, lecisz na planetę z monolitem który pokarze ci lokalizację stacji Atlas.

4. Lecisz na stację, dostajesz kamień i schemat.

 

Dokładniej jest to opisane tutaj: klik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, arek22 napisał:

Odpowie mi ktoś, czy próbowaliście wrócić do systemu planetarnego, w którym byliście wcześniej?

 

Też zadawałem to samo pytanie, ale chyba nikt nie wie :24_stuck_out_tongue:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, mackowiak napisał:

Jeśli na początku nie wybrałeś ścieżki Atlasa to nie można zdobyć schematu (chyba, że będziesz miał szczęście i trafisz na stację Atlas).

1. Wybierasz ścieżkę Atlas (na pierwszej planecie, przy rozbitym statku)

O co chodzi z tym wyborem ścieżki? Mam za sobą ze 3h gry i nie miałem żadnego wyboru. Dodatkowo używam statku z preordera - może to coś zmienia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze słyszę o jakieś ścieżce. Pewnie dlatego stąd te pytania o możliwość powrotu na miejsce startu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Marcossik napisał:

 

Też zadawałem to samo pytanie, ale chyba nikt nie wie :24_stuck_out_tongue:


Tak ja wracałem, zrobiłem skok z pierwszego do najbliższego a potem jak byłem w tym drugim to żeby wrócić szukałem układu do którego mogę skoczyć mając 20% paliwa w hipernapędzie. Generalnie też miałem z tym problem aż w końcu znalazłem ten układ (nadałem mu swoją nazwę) miał taką obwódkę białą wokół siebie jeszcze zanim na niego najechałem, ale i tak się naszukałem żeby na to trafić. Generalnie chyba dobrze jest znać nazwy sąsiednich układów przed opuszczeniem, żeby łatwiej było potem wrócić.

Ktoś pytał wcześniej o schemat na płyn scalający. Na pewno jest to randomowe, ale trafiłem na schemat na ten płyn w bazie do której można wejść jedynie rozwalając drzwi. Jak rozwiązałem "zagadkę" w tej maszynie czy jak to nazwać to dostałem w nagrodę schemat. Generalnie wytwarza się to z węgla i potrzeba jedynie 50... mocno to ułatwia napełnianie hipernapędu później.

Edytowane przez Scooby-Doo
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Scooby-Doo napisał:

Ktoś pytał wcześniej o schemat na płyn scalający. Na pewno jest to randomowe, ale trafiłem na schemat na ten płyn w bazie do której można wejść jedynie rozwalając drzwi. Jak rozwiązałem "zagadkę" w tej maszynie czy jak to nazwać to dostałem w nagrodę schemat. Generalnie wytwarza się to z węgla i potrzeba jedynie 50... mocno to ułatwia napełnianie hipernapędu później.

 

Miałem dokładnie tak samo.

Chyba jednak wrócę na start i poszukam tej stacji. Na szczęście to było jedyne do tej pory miejsce któremu nadałem własną nazwę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, stolarz1916 napisał:

O co chodzi z tym wyborem ścieżki? Mam za sobą ze 3h gry i nie miałem żadnego wyboru. Dodatkowo używam statku z preordera - może to coś zmienia?

 

Na startowej planecie przy statku było takie coś. Nie wiem czy skrzynka czy jakiś nadajnik. Do wyboru było podążanie ścieżką Atlas lub gra według własnej ścieżki.

 

3 minuty temu, Scooby-Doo napisał:

Ktoś pytał wcześniej o schemat na płyn scalający. Na pewno jest to randomowe, ale trafiłem na schemat na ten płyn w bazie do której można wejść jedynie rozwalając drzwi. Jak rozwiązałem "zagadkę" w tej maszynie czy jak to nazwać to dostałem w nagrodę schemat. Generalnie wytwarza się to z węgla i potrzeba jedynie 50... mocno to ułatwia napełnianie hipernapędu później.

 

Dzięki za odpowiedź. Tak myślałem, że to musi z czegoś wypadać. Koszt jednego to 20 tyś a jeśli wytwarza się to z 50 jednostek węgla to czysty zarobek i ułatwienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z tymi ścieżkami to przypuszczam że im może chodzić o te linie które są narysowane na tej mapie wszechświata. Wtedy prawą gałką lecicie jak po sznurku po kolejnych układach i jest żółta linia do centrum, oraz niebieska chyba do "Interfejsu Atlasa". Te ścieżki można tam wybierać używająć L1 i R1.

Edit: O ale widze że mackowiak też już napisał o czym myślał. W sumie nie czy jest jakaś różnica jak wybierze się na starcie coś innego, bo potem te "story line" z Atlasem jest prowadzone dalej np przy hipernapędzie, pierwszym skoku do innego układu i jak widzę i dalej też coś jest, pewnie wtedy tą kartę się dostaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.

Czy ktoś kupował może Edycję Kolekcjonerską tej gry?

I czy jest ona warta tych 300 zł?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Steel book, art book, komiks, zamknięte w ładnym pudełku. Ja dałem 260 zł, ale 300 bym nie dał

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×