Skocz do zawartości
DaraS

Until Dawn

Rekomendowane odpowiedzi

10godzin za mną i dopiero zaczynam 9ty odcinek (wiem już teraz, że co nie co pominąłem) ale to już zostawiam na jutro bo z rana do pracy...

Nadal jestem w 100% zadowolony z zakupu i wiem, że ta gra zostaję ze mną. Wiem, że będę grał w nią sporo razy a i tak będę do niej wracał!

Tapatalk & SGS 5

Edytowane przez Kolos28
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grę przeszedłem na okularach projekcyjnych oraz z słuchawkami sony pulse i muszę przyznać że niekiedy podskakiwałem na krześle , gra jest kapitalna .Polecam każdemu pozycja obowiązkowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja przechodze 4 raz zeby znalezc ostatnie znajdzwki bo niektore wymagaja podjecia odpowiednich decyzji. Warto wszystkich uratowac bo jest bonusowa scenka, no i musowo pomietnik w ch 10 . Giera pozamiatala jak kiedys 1 TWD .Obok bloodborne najlepszy ex.

Edytowane przez schranz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja przechodze 4 raz zeby znalezc ostatnie znajdzwki bo niektore wymagaja podjecia odpowiednich decyzji. Warto wszystkich uratowac bo jest bonusowa scenka, no i musowo pomietnik w ch 10 . Giera pozamiatala jak kiedys 1 TWD .Obok bloodborne najlepszy ex.

Jeśli chodzi Ci o scenkę przedstawiającą:

Josha przemienionego w Wendigo to wystarczy tylko jego "ocalić". Nie trzeba ratować wszystkich.

 

W TWD mieliśmy świetną historię, ale marginalny wpływ na jej przebieg. W Until Dawn mamy wciągającą fabułę oraz realne wybory na nią wpływające.

 

Edytowane przez Nautilus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skończyłem pierwszy raz grę - czas przejścia - między ok 9h - dokładnej nie wiem bo początkowo nie było archiwizacji na Twitchu :biggrin: 
 
IMO gra pozamiatała to półrocze i nie zanosi się na drugi taki tytuł :biggrin: 
  Fabuła, gameplay, audio ale i mechanika całej gry to po prostu mistrzostwo świata - niby pierwszy ex AAA od tego studia ale od razu na poziomie. 

Statystyki tak sobie ale nie jest źle:

14/20 wskazówek zw z zaginęciem 
17/27 zw z starymi wydarzeniami 

14/30 o nieznajomym 

totemy tylko 12

  

 

osobiście widzę w tej grze jakiś potencjał na 2 przejście ale ja poprzestaję na jednym tradycyjnie - bo nie lubię grać jak już wiem co gdzie i kiedy :P

 

 

u mnie przez 3/4 gry prawie wszyscy żyli dopiero pod koniec się zaczęło:

Jessica potem.... Mike, Ashley, Emily,- trupy 

Chris, Matt, Sam i Josh przeżyli

 

 

w każdym razie gra jak dla mnie 10/10

Fajnie jest też zapoznać się z filmikami od twórców na płycie :D 

grałem eng audio + pl napisy 

Edytowane przez Singularity
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie też 10 a kupiłem jako przerywnik przed MGS V :)

Zapomniałem dodać że 2 przejście grałem pełne ENG+ pl napisy tak więc mam pełne porównanie dubbingów .

W PL głosy są bardzo dobrze dobrane i w sumie jako całość wypada dobrze, natomiast w co bardziej dramatycznych scenach widać że aktorzy podkładający głosy nie widzieli co się dzieje na ekranie i wypada to dosyć sztucznie .

Tak samo synchronizacja ust z tym co mówią momentami bije po oczach ale tego się nie przeskoczy .

Mimo wszystko PL dubb to zawsze frajda nie trzeba skupiać się na napisach a na samej grze więc jak ktoś nie zna ang na bdb poziomie to mimo wszystko polecam grać PL .

 

Wycisnąłem z gry wszystko co się dało, wbiłem platynę i czekam na następne produkcję od supermassiv games bo dają radę jak mało co (Beyound pokonany, co do HR się waham ale też chyba ciut wyżej bym cenił )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Beyond poprzeczki zbyt wysoko nie zawiesiło. Dobrze, że Cage nie odpłynął tam tak daleko jak przy okazji Fahrenheita bo było by jeszcze niżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Beyond jest bardzo dobrą grą :) . W ogóle HR też jest dobre. W UD niestety nie miałem jeszcze okazji ograć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie HR to czolowka poprzedniej generacji, wiec UD z wielka przyjemnoscia ogram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gry nie tykam bo nie lubie takich klimatow ale w ramach nadrabiania zaleglosci wyrwalem heavy rain za 18 zl :p

Ogolem to pozytywnie sie zdziwilem ze w UD sa prawdziwi aktorzy: Peter Stormare, Rami Malek i reszta mniej znanych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie odnośnie trofeum.

Co należy zrobić żeby Josh przeżył

Edytowane przez sivy_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś polecić jakiś poradnik do platyny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanko co do fabuły a raczej przejścia pewnego momentu.

Dlaczego jak próbuję uciec Sam przed psychopatą to gdy ona się chowie to nie mogę wyłączyć latarki (nie pojawia się mi QTE) i psychopata mnie łapie. Co robię źle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś polecić jakiś poradnik do platyny?

 

 

w ostatnim poście dałem link do poradnika na psnprofiles.com

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10/10 - Would Bang :D

Oprawa powala, we wtorek wreszcie będę miał.

 

11908946_10207706662171599_6844962009962

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanko co do fabuły a raczej przejścia pewnego momentu.

Dlaczego jak próbuję uciec Sam przed psychopatą to gdy ona się chowie to nie mogę wyłączyć latarki (nie pojawia się mi QTE) i psychopata mnie łapie. Co robię źle?

W pierwszym akcie przy strzelnicy nie możesz zastrzelić wiewiórki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ruszyłem dziś z UD, na razie przedarłem się przez dwa rozdziały. Cóż mogę powiedzieć, klimat można kroić nożem, oprawa i sposób prowadzenia kamery a'la Alone in the dark bardzo budują nastrój. Najgorsze jest jednak to że widziałem już na Let's playach dwa pierwsze rozdziały i miałem okazję zobaczyć większość Jump Scare'ów, a i tak za każdym razem prawie zawał... zobaczymy co będzie dalej, na razie muszę dać odpocząć pikawie i sobie obejrzę meczyk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam wasze posty i widzę, że generalnie gra została pozytywnie przyjęta.  Po początkowych mieszanych odczuciach, pozycja okazała się niezwykle ciekawa. No nic pozostaje tylko skusić się na zakup  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również ostatnio dorwałem swoją kopię Until Dawn. Wystarczyły trzy dłuższe posiedzenia i gra pękła. Jedyne co mi się nasuwa na myśl to - WOW... imo zdecydowanie top3 tego roku jak do tej pory (za Wiedźminem i Batmanem). Klimat wylewa się z ekranu, fabuła bardzo fajna i interesująca, na plus również grafika. Z reguły nie przechodzę gier po parę razy, ale czuję że tutaj zrobię wyjątek :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ukończyłem i jestem zmasakrowany, na chwilę obecną zdecydowanie najlepszy ex na PS4 i największa niespodzianka na + w tym roku, ale zacznijmy od początku. Rozpoczyna się bardzo spokojnie, klasyczne przedstawienie postaci które będą miały okazję uczestniczyć w krwawej łaźni jaka rozegra się tej nocy. Zrobione bardzo zgrabnie bo co chwilę jesteśmy rzucani w inne miejsce i sterujemy inną postacią dzięki czemu mimo pozornego spokoju nie ma monotonii. Wtedy następuje przełomowy moment i wreszcie gówno uderza w wiatrak i to prędkością pociągu TGV. Dzięki systemowi podejmowania decyzji i niemożliwości "zloadowania" każda decyzja ma znaczenie, a jak się okazało nawet z pozoru mało istotne decyzje mogą mieć znaczący wpływ na rozgrywkę i na to kogo przypadkowo, bądź nie - uśmiercimy. Fajnie sprawdza się wykorzystanie kontrolera ruchowego w celu ukrycia się w bezruchu (choć margines błędu jest trochę mały). Jednak to co robi największe wrażenie to klimat, projekty lokacji są niesamowicie dopieszczone i cholernie nastrojowe i całkiem różnorodne, wbrew pozorom obszar gry nie ogranicza się tylko do chatki w lesie. Momentami miałem deja vu jakbym grał w nową odsłonę Alana Wake'a, ogień. Są oczywiście jumpscare'y, niektóre mocno zryte (parę razy zdrowo mnie pozamiatały) ale nie są też przesadzone. Dodatkowo należy pochwalić oprawę bo robi niesamowite wrażenie, nie chodzi nawet o twarze bohaterów ale lokacje po których się poruszamy. Kapitalne oświetlenie ze świetną grą światła i cienia, miejscówki przepełnione gratami, efekty brudu i kurzu. Czołówka next-genu na tę chwilę. Do tego ponowne przejście pozwala spojrzeć na niektóre wydarzenia z zupełnie innej perspektywy i zauważa się detale które wcześniej wydawały się nieistotne.

 

Podsumowując, jeżeli lubicie wirtualne straszaki, gry w klimacie Alana Wake'a i filmy typu Evil Dead to będziecie zachwyceni, trzeba przyznać że gra która przeszła sporą metamorfozę i z popierdólłki na Move'a stała się rasowym straszakiem i mam nadzieję że zobaczymy następną część. Mogliby postawić na taką konstrukcję jak American Horror Story, ci sami aktorzy, a każdy sezon o czymś innym.

 

 

COi3kXEVAAEGcIp.jpg

 

Alan Wake 2015 ;D

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze po opiniach ze gra kozacka szkoda tylko ze dopiero w przyszlym roku pogram jak kupie nowy tv ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki systemowi podejmowania decyzji i niemożliwości "zloadowania" każda decyzja ma znaczenie

 

 

 

nie do końca tak z tym brakiem "reloadu" - bez problemu w przypadku gdy coś schrzanimi możemy załadować grę ponownie -

savy są tak częste, że tracimy nie wiele.

Jeśli coś zepsujemy to szybko ps button/zamknij aplikację... po odpaleniu ponownie ładuje się gra sprzed naszego ostatniego miejsca :D :D

Robiłem tak kilkukrotnie i zawsze działało :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×