Skocz do zawartości
DaraS

Until Dawn

Rekomendowane odpowiedzi

Można i tak ale to już wymaga wyłączenia gry i kłóci się trochę z założeniami gry czyli płaceniu wysokiej ceny za głupie błędy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie do końca tak z tym brakiem "reloadu" - bez problemu w przypadku gdy coś schrzanimi możemy załadować grę ponownie -

savy są tak częste, że tracimy nie wiele.

Jeśli coś zepsujemy to szybko ps button/zamknij aplikację... po odpaleniu ponownie ładuje się gra sprzed naszego ostatniego miejsca :biggrin: :biggrin:

Robiłem tak kilkukrotnie i zawsze działało :biggrin:

Moim zdaniem w tego typu grach "reloady" nie mają sensu, szczególnie przy pierwszym podejściu. Ja za pierwszym razem też podjąłem kilka decyzji i popełniłem błędy których później żałowałem. Jednak jak głosi gra: "Przeszłość jest poza kontrolą" ;) .

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem w tego typu grach "reloady" nie mają sensu, szczególnie przy pierwszym podejściu. Ja za pierwszym razem też podjąłem kilka decyzji i popełniłem błędy których później żałowałem. Jednak jak głosi gra: "Przeszłość jest poza kontrolą" ;) .

 

Kazdy gra jak uwaza za stosowne.

Ja akurat w tego typu grach mimo iz czsami korci - jednak gram nawet jesli cos spartole i sie wkurzę z tego powodu jak tak jak tworcy chcieli.

 

To nie jest skradanka  gdzie jak cos  spiernicze a chce przejsc  wszystko po cichutku to reload save/reload last checkpoint.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem w tego typu grach "reloady" nie mają sensu, szczególnie przy pierwszym podejściu. Ja za pierwszym razem też podjąłem kilka decyzji i popełniłem błędy których później żałowałem. Jednak jak głosi gra: "Przeszłość jest poza kontrolą" ;) .

 

 

owszem, ale ja nie lubię grać po kilka razy w to samo a poza tym nie raz się robi głupi błąd jak np. za późno wciśnięcie klawisza w QTE (sekwencje są dość szybkie) więc szkoda psuć grę tak :)

Edytowane przez Singularity

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Nie rozumiesz do końca istoty takich gier.

W grach takich trzeba mieć poczucie, że drugiej szansy nie będzie - tak jak w prawdziwym życiu, <za późno przeskoczysz przez murek to się przewracasz>

Jeśli z góry nastawiasz się na takie powtórki to tracisz sens i klimat tej wspaniałej gry a w UD trzeba się bać i czuć napięcie przez cały czas :)

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam takie pytanie, na  opakowaniu z gry jest ikonka Move controllera
i gra ma niby byc z nim kontabilna.
 Niestety mi gra nie wykrywa move . Udalo sie komus z Was grac za pomoca move ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W grach takich trzeba mieć poczucie, że drugiej szansy nie będzie - tak jak w prawdziwym życiu, <za późno przeskoczysz przez murek to się przewracasz>

Jeśli z góry nastawiasz się na takie powtórki to tracisz sens i klimat tej wspaniałej gry a w UD trzeba się bać i czuć napięcie przez cały czas :)

 

rozumiem istotę takich gier :)  i nie zawsze zastosowałem tę metodę (przez co Jess zgineła dość szybko :biggrin: ) ale czasem szkoda tracić grę przez system QTE, który jest zdecydowanie za szybki w tej grze - za mało czasu na reakcję/naprawę błędu - wiem dlaczego to tak zrobiono ale nie znaczy, że zamierzam to akceptować :biggrin: . Nie będę przez to grał kolejny raz... bo zapewne też bym to schrzanił bo zanim dojdę do tego chapteru kolejny raz to zapomnę gdzie było QTE i jakie...  

 

 

Napięcie i strach też czułem :biggrin:

Witam

 

Mam takie pytanie, na  opakowaniu z gry jest ikonka Move controllera

i gra ma niby byc z nim kontabilna.

 Niestety mi gra nie wykrywa move . Udalo sie komus z Was grac za pomoca move ??

 

nie ma wsparcia dla Move - najpewniej to błąd druku - jedynie wspierana jest detekcja ruchu pada ps4 w UD... nie jest jednak wykluczone, że... twórcy przygotowali tę grę pod hełm morfeusz też i wtedy będzie move (tylko jeszcze tego nie ogłosili :D )

Edytowane przez Singularity

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A swoja droga skoro Until Dawn mialo byc gra na move na PS3 i sie rozroslo to jednak dla tych co move posiadaja nie wyrzucili nie sprzedali Sony moglo sie postarac i dodac jako opcje sterowanie move.

Ale to tylko moje skromne zdanie - bo jak znam zycie opinie co do sterowania byly by podzielone i to mocno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Szkoda

Dzieki za odpowiedz

 

img004.jpg


 

nie ma wsparcia dla Move - najpewniej to błąd druku - jedynie wspierana jest detekcja ruchu pada ps4 w UD... nie jest jednak wykluczone, że... twórcy przygotowali tę grę pod hełm morfeusz też i wtedy będzie move (tylko jeszcze tego nie ogłosili :biggrin: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O Until Dawn wcześniej nie słyszałem, nie interesowałem się. Pewnie przy jakimś newsie zobaczyłem "horror" i od razu odpuściłem ;) grę dorwałem tylko dlatego, że kumpel miał, więc pożyczyłem mu Bloodborne, a sam wziąłem UD.

Nie lubię horrorów. Nie lubię się bać. Nie cierpię duchów i zjawisk paranormalnych...

Until Dawn to kozacka gra! Świetna, po prostu świetna. Przejście zajęło mi trochę, bo od pewnego momentu starałem się grać w ciągu dnia, żeby było widno :D

 

Lizanie ścian i uważne śledzenie gry popłaciło, ponieważ

za pierwszym przejściem udało mi się ocalić wszystkich! Dodatkowo Mike uratował też wilka, więc pełen sukces ;)

 

Napiszę jeszcze raz, gra świetna, obok Bloodborne najlepszy ex na PS4. Tylko ten temat... Zagrałbym w coś takiego, ale z fabułą z thrillera zamiast horroru. Ehh wychodzi na to, że zagrałbym w Heavy Rain ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko jeżeli kupie grę w UK będą chociaż polskie napisy? Każda gra która tu kupiłem jest po polsku Fifa, Mortal i Wiedźmin (pełen Polski dubbing) wiec chyba Until tez powinien być po polsku? Najgorsze ze nie mam jeszcze internetu w domu dopiero będzie za dwa tygodnie wiec nie ściągną mi się ewentualne aktualizacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko jeżeli kupie grę w UK będą chociaż polskie napisy? Każda gra która tu kupiłem jest po polsku Fifa, Mortal i Wiedźmin (pełen Polski dubbing) wiec chyba Until tez powinien być po polsku? Najgorsze ze nie mam jeszcze internetu w domu dopiero będzie za dwa tygodnie wiec nie ściągną mi się ewentualne aktualizacje

 

Zajrzyj do tematu "gry z zagranicy z tlumaczeniem". 

 

lub cofnij sie o pare stron w tym watku:

 

http://www.ps3site.pl/forum/topic/81129-until-dawn/?p=1206947

Edytowane przez MagEllan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zawartosci dodatkowej obejrzalem filmik "natura strachu" i było pokazane jak ludzie są mocno wystraszeni, ktoś nawet powiedział, że to najstraaszniejsza gra w jaką grał. Nie uważacie, ze to przesada? Nie uważam sie za najodwazniejszego człowieka na świecie ale moim zdaniem ta gra nie jest jakoś baaaaardzo straszna. A jakie jest wasze zdanie?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i kupiłem grę i jest po angielsku... może dlatego że konsola odcięta jest od internetu i nie może zlokalizować języka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i kupiłem grę i jest po angielsku... może dlatego że konsola odcięta jest od internetu i nie może zlokalizować języka?

 

jeśli menu ps4 jest pl to gra się zawsze domyślnie włączy pl i nie potrzebuje do tego sieci.... o ile jeżyk na nośniku jest.... dałeś się najpewniej naciąć na importowaną grę :)

 ale i tak nie ma co żałować bo dub to tragedia ale już napisy pl są względnie ok... jak już masz eng to graj tylko wlącz sobie napisy eng w opcjach gry 

 

 

W zawartosci dodatkowej obejrzalem filmik "natura strachu" i było pokazane jak ludzie są mocno wystraszeni, ktoś nawet powiedział, że to najstraaszniejsza gra w jaką grał. Nie uważacie, ze to przesada? Nie uważam sie za najodwazniejszego człowieka na świecie ale moim zdaniem ta gra nie jest jakoś baaaaardzo straszna. A jakie jest wasze zdanie?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

 

ja się nie zgodzę - gra potrafi mocno wystraszyć. Zwróć uwagę, że oni grają w ciemni kompletnej (jak nocą) a to potęguje ten efekt.

Edytowane przez Singularity

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i kupiłem grę i jest po angielsku... może dlatego że konsola odcięta jest od internetu i nie może zlokalizować języka?

Może dlatego, że tylko w polskiej wersji jest język polski?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlaczylem napisy i jest ok mieszkam w uk wiec wielkiego problemu nie ma ale wiadomo zawsze lepiej w ojczystym języku

Edytowane przez Banan91PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może dlatego, że tylko w polskiej wersji jest język polski?

 

Bylo wiele razy - tylko niektore gry maja PL w regionie CE (a to ograniczonym do paru krajow). Spora liczba gier w UK nie ma innych jezykow niz angielski bo nie.

Akurat poz UK dystrybucja na EU ma w Until Dawn jezyk Polski w Szwecji jest CUSA02636 czyli to samo co w PL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylo wiele razy - tylko niektore gry maja PL w regionie CE (a to ograniczonym do paru krajow). Spora liczba gier w UK nie ma innych jezykow niz angielski bo nie.

Akurat poz UK dystrybucja na EU ma w Until Dawn jezyk Polski w Szwecji jest CUSA02636 czyli to samo co w PL.

Nie wszędzie w EU jest język polski. Ja na allegro kupiłem Until Dawn w wersji słowackiej albo czeskiej, sam nie wiem co to jest, i grę mam po angielsku. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wszędzie w EU jest język polski. Ja na allegro kupiłem Until Dawn w wersji słowackiej albo czeskiej, sam nie wiem co to jest, i grę mam po angielsku. :)

O popatrz no to ostro, nie wiedzialem ze  wiecej regionalizacji bylo.

 

Zostawmy sprawe lokalizacji, wrocmy do tematu gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra jest świetna dałbym jej 10 na 10 fabuła jak dla mnie jest mega a wiele osób ja krytykuje . Graficznie według mojej opinii tez jest mega dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj będę miał grę

Rozumiem ze należy byc cały czas czujny i spięty bo kluczowe jest qte i nie ma powrotu?

Autosavy sa często?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj będę miał grę

Rozumiem ze należy byc cały czas czujny i spięty bo kluczowe jest qte i nie ma powrotu?

Autosavy sa często?

 

nie tylko qte -generalnie nie ma "cofnij" w ogóle choć jest sposób by uratować jakiś fragment - szybko wyłączyć grę przez ps button, zamknij apk

i odpalić ponownie - wtedy załaduje od ostatniego zapisu a te są często więc można w ten sposób ratować grę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie tylko qte -generalnie nie ma "cofnij" w ogóle choć jest sposób by uratować jakiś fragment - szybko wyłączyć grę przez ps button, zamknij apk

i odpalić ponownie - wtedy załaduje od ostatniego zapisu a te są często więc można w ten sposób ratować grę :biggrin:

 

Warto jeszcze dodać,że nie wiadomo kiedy gra zapisuje postępy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×