Skocz do zawartości
DaraS

Until Dawn

Rekomendowane odpowiedzi

Offtopic, ale może mi wybaczycie. Co do nr CUSA, to zawsze można sobie je sprawdzać używając PS Store. Numerek ten jest podany w adresie strony jak wejdziemy w dany produkt, przykładowo adres UD z polskiego store:

i dla porównania z brytyjskiego:

 

OK w takim razie posprawdzam co nieco - niestety w wypadku PS3 nie bylo tak rozowo i niektore gry mialy jakies dziwne "cid=EP0082-NPEJ00062_00-B000000000000155" i ciezko to bylo przypiac do BLESa, moze w wypadku PS4 jakos to ujednolicili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra skończona i jestem pod ogromnym wrażeniem. Świetna, wciągająca fabuła łącząca w sobie kilka fajnych motywów typowych dla gatunku kina na jakim bazowała gra. Wybory które wreszcie mają realne przełożenie na dalsze wydarzenia. Klimatyczna muzyka, szczególne motyw przewodni. Cage mógłby sporo się nauczyć od ludzi z Supermassive Games. Jak dla mnie aktualnie najlepsza tego typu gra na rynku.

  • Like 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest opcja 3D ?

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

3D nie znalazłem. Natomiast na opakowaniu gry jest znaczek: Wykorzystuje kontroler Playstation Move. ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedwczoraj była premiera a dziś już pierwszy update, który waży zaledwie 46MB :)

Tapatalk & SGS 5

najpewniej naprawili blokadę zapisywania filmików na twitch :D 

 

 

 

3D nie znalazłem. Natomiast na opakowaniu gry jest znaczek: Wykorzystuje kontroler Playstation Move. ???

 

a no jest ale po co to nie wiem bo gra wspiera tylko pada :D 

 

----

co do gry to ja jestem na 4 rozdziale...jak dla mnie gra jest świetna (póki co)... takiej klimatycznej gierki dawno nie było już 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś się zastanawia to brać nie czekac .

Gra jest mega, interaktywny thriller z pełną PL lokalizacją(wg mnie jest bardzo ok)

Postacie są bardzo ludzkie i zróżnicowane, a gra jest mega ciekawa aż chcę się grać ,

Atmosfera jakiej dawno w grach nie uświadczyłem, świetny design i grafika na wysokim poziomie .

Ogólnie AV daje radę muzyka też świetna.

Ocenię jak ogram całość ale na ten moment dla fanów HR  czy Beyond to must have i najlepszy ex na ps4 .

Wczoraj nie mogłem przysiąść na tyle ile bym chciał ale dziś będzie dłuuuugi seansik i mega wkrętka .

Żałuję tylko że nie mam odpowiedniego audio lub dobrych słuchawek .

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po moim ostatnim poście w tym temacie wiadomo, że gra mnie ostro wkręciła i zapisuje ją jak najbardziej na plus. Jednak w całej tej beczce miodu znajduje się niewielka łyżeczka dziegciu.

Przede wszystkim niespecjalnie podobało mi się zakończenie które według mnie jest mocno nijakie. Nie chcę spojlerować, ale niestety można tu zapomnieć o kilku całkowicie różnych zakończeniach. W sumie zakończenie jest jedno tylko liczba ocalałych może być różna. Dodatkowo uważam za niepotrzebny zabieg sztucznego przedłużania czasu gry poprzez wprowadzenie typowo serialowego skrótu wydarzeń po każdym rozdziale.

Bardzo podoba mi się za to system "znajdziek" których szukanie w przeciwieństwie to wielu innych gier zdecydowanie ma sens. Odnajdywane wskazówki poszerzają naszą wiedzę o świecie przedstawionym gry oraz potrafią naprowadzić nas na pewne tropy. Totemy natomiast niosą ze sobą ostrzeżenia, zapowiedzi wydarzeń niekiedy bardzo odległych które mogą mieć miejsce w przyszłości, ale tylko od naszych działań zależy czy te przepowiednie się spełnią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żałuję tylko że nie mam odpowiedniego audio lub dobrych słuchawek .

 

granie nocą na słuchawkach w UD... polecam, wrażenia niezapomniane :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie zacząłem grać, towarzyszy mi moja narzeczona. Za nami prolog i pierwszy odcinek, zaczynamy drugi. Gram na 48" tv i z dobrym nagłośnieniem. Jak na razie jest mega choć akcji jeszcze nie było to klimat, muzyka robi ogromne wrażenie. Wszystko to tworzy napięcie... Coś pięknego!

Tapatalk & SGS 5

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, na początku jest sielanka :)

Taki wstęp celowe zagranie a później .... sam zobaczysz .

Nie wiem jak im się to udało ale rzygam już filmami tego typu i omijam je szerokim łukiem nt, gra mnie zauroczyła i ta formuła sprawdza się wyśmienicie .

Puki co wiele pytań niewiele odpowiedzi choć mam już pewne podejrzenia, no i nie idzie mi najlepiej, spojlował nie będę :D .

Wybory są momentami cięzkie a i nie ma opcji load, ja na bank przejdę 2 raz bo zżera mnie ciekawość co by było gdyby .......pufffff efekt motyla !

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra jesteśmy na początku 3ciego odcinka. Od początku gry do tego nomentu zająło nam troszkę ponad 3godzinki. Nie wiem jak ludzie przechodzą w 6godzin całą grę. Chyba idą szybko przed siebie nie przeszukując zakamarków a ekploracja dodaję jeszcze więcej poczucia niepewności i strachu. Ta gra jest tak zrobiona, że wszystko stwarza niesamowite napięcie!

Tapatalk & SGS 5

Edytowane przez Kolos28
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z góry wiadomo że gra jest bardzo specyficzna tak samo jak HR czy beyond .

Tak samo tu niejeden powie że mało gry w grze, choć dla mnie to bzdura bo QTE nie jest jakoś masakrycznie dużo, filmików też nie .

Praktycznie cały czas sami kierujemy postacią explorujemy lokację itd.

Ciekaw jestem tego twojego szperania bo jest od groma rzeczy do znalezienia i pewnie wieeele pominąłeś.

Sam zaglądam gdzie mogę i zacząłem 7 ep. a mam na bank z 7/8h co oznacza że u mnie na pewno będzie 10h+ .(a zamierzam ją przejść 3 razy i wycisnąć wszystko)

 

Gra jest nudna ? ja gram jak bym siedział na bombie i nie mogę się oderwać ale to trzeba lubić takie filmowe podejście do gry nie ma tu akcji strzelania na potęgę itd .

Powolna eksploracja dialogi wczówka i tyle .

I niesamowicie jara mnie efekt motyla okazuje się że błaha wydawało by się decyzja z początku gry może decydować o tym czy ktoś przeżyje 5 epizodów dalej .

To jest gra dla ludzie którzy wiedzą na co się piszą albo ci pasuje takie podejście albo nie masz czego szukać .

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy na początku 5tego odcinaka. Jedna osoba nie żyję jak na razie ale nie jestem pewny co do drugiej... Gra mega!!

Tapatalk & SGS 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra na 8h z palcem w.... Ja rozumiem, że to opiera się na amerykańskich filmach z idiotycznymi akcjami nastolatków, ale to co tu się wyprawia to jakaś żenada. Fabuła kiczowata, dialogi są na tak niskim poziomie, że czasami ręce mi opadały... W postaciach jest tyle życia co w pluszowych misiach. Sory giera mi nie podeszła. Stwierdzenie że trzeba lubić takie gry ma sie nijak, bo lubię dobre, klimatyczne horrory, a jeśli chodzi o system gry, to Heavy Rain miał tonę klimatu, nie to co ta gra.

Niecałe 7 h i gra skończona... 8h ze zbieractwem.

Edytowane przez ardek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie jesteś w mniejszości, większość chwali gierę .

Gra czerpie garściami ze znanych horrorów klasy B i tak miało być .

Postacie są idealnie dobrane jak na realia tej gry, na początku wydają się bandą głupich amerykańskich nastolatków ale jak kończą się wygłupy i sielanka a przychodzi prawdziwe zagrożenie zachowują sie bardzo ludzko, co nie znaczy że mądrze .

Często podejmują złe/pochopne decyzję tak jak i my byśmy pewnie się zachowali pod taką presją .

Zresztą świetna sprawa bo nieraz lepiej 3 razy się zastanowić co zrobić lub wręcz odczekać nie robiąc nic .

Zapomniałem napisać 1 mega ważnej rzeczy wcześniej .

Statyczne kamery to mistrzostwo świata!

Jestem w 9 ep i już się chyba nie oderwę  do napisów końcowych.

Puki co jest masakra mało kto przeżył, człowiek po czasie widzi co źle zrobił że mógł postąpić inaczej .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Jeżeli gre kupie w UK bedzie z polskim dubbingiem

 

Widze ze w miare nowy jestes, jest watek o grach i tlumaczeniach, na tej stronie pierwszy post podaje rozne numery CUSA a od tych zalezy wersja jezykowa.

W skrocie NIE - UK dosc czesto jest pokrzywdzone jezykowo w stosunku do reszty europy (Until Dawn w Szwecji ma PL)

 

Gra na 8h z palcem w.... Ja rozumiem, że to opiera się na amerykańskich filmach z idiotycznymi akcjami nastolatków, ale to co tu się wyprawia to jakaś żenada. Fabuła kiczowata, dialogi są na tak niskim poziomie, że czasami ręce mi opadały... W postaciach jest tyle życia co w pluszowych misiach. Sory giera mi nie podeszła. Stwierdzenie że trzeba lubić takie gry ma sie nijak, bo lubię dobre, klimatyczne horrory, a jeśli chodzi o system gry, to Heavy Rain miał tonę klimatu, nie to co ta gra.

Niecałe 7 h i gra skończona... 8h ze zbieractwem.

 

Hmmm a jak oceniles zatem Heavy Rain? Tzn jesli mialbys zarowno Until Dawn oraz HR wystawic oceny od 1 do 10 to jakie one by byly.

Kazda opinia sie liczy, jest to dosc oczywiste ze nie wszystkim podobaja sie te same gry.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to ze względu na czas w jakim przechodziłem HR, ale 10/10 za klimat i całokształt. W ogóle HR, to takie małe dzieło sztuki, a UD daleko do tego poziomu... Co nie znaczy że nie warto zagrać, bo warto zważywszy na fakt braku gier w tej generacji. Mnie po prostu UD nawet nie wystraszył, mało jest jako takiej ingerencji w grze, prócz qte można bez strachu latać po lokacjach, bo wiesz że nikt nie ma prawa ci nic zrobić.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, ja właśnie skończyłem i jestem bardzo zadowolony .

Nie będę wystawiał jakiś durnych ocen 8.7 czy 9.2 bo to nie ma sensu .

Pisząc krótko jest to jedna z najciekawszych gier na ps4 w którą zwyczajnie warto zagrać.

Tym bardziej w zalewie badziewia i remasterów HDeków .

Przejście zajęło mi około 10h i nie znalazłem wielu rzeczy(około 80% znajdziek znalazłem) a ja zawsze liżę ściany grając.

Przez całą grę wpadły mi raptem 4 trophy .

Replayability jest na baaardzo wysokim poziomie i ja zamierzam przejść grę jeszcze 2 razy(all alive/death) gdzie np. jak uwielbiam TWD tam nie było sensu grać 2 raz .

 

Oczywiście szanuję inne zdanie nie ma takiej gry która podobała by się każdemu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gierka nega klimatyczna. Niecraz podskoczylem na kanapie. W zasadzie rozwalila mij system mozgowy :). Oceniam ja bardzo wysoki. Na 9 :)

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra miażdży system. Właśnie ukończyłem ją drugi raz zbierając wszystko i ocalając wszystkich. Ostatni etap grałem z padem leżącym na stole żeby nie zawalić pewnych sekwencji (kto grał ten wie), bo mimo że po pierwszym przejściu wiedziałem co będzie to i tak z emocji ręce się trzęsły. Dodatkowo wskazówki rozwijające naszą wiedzę na temat wydarzeń z przeszłości. Już dawno żadna historia mnie tak nie wkręciła.

Grę polecam z całego serca. Oczywiście biorąc pod uwagę jej specyfikę zdaję sobie sprawę, że nie każdemu może ona przypasować, mnie jednak kupiła całkowicie.

Teraz czeka mnie jeszcze najsmutniejsza część związana z zabiciem wszystkich i gra ląduje na półce jako prawdziwa "perełka" mojej kolekcji.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Replayability jest na baaardzo wysokim poziomie i ja zamierzam przejść grę jeszcze 2 razy(all alive/death) gdzie np. jak uwielbiam TWD tam nie było sensu grać 2 raz .

Ja tam przechodziłem TWD już trzy razy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja żona już dawno nie krzyczała tyle razy w nocy (oczywiście mam na myśli Until Dawn).

  • Like 8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×