Skocz do zawartości
PiPoL

Dyskusja Ogólna - XO

Rekomendowane odpowiedzi

 

@kill ile razy przeszedłeś ostatniego TR? Ile czasu spędziłeś w multi.

 

Ostatni TR to bardzo dobra gra, ale przeszedłem ją raz a multi nie ruszyłem, Jakoś nie miałem ochoty, a w każdego uncharted grałem średnio ponad 5 razy

 

3 razy i pewnie tyle samo każde Uncharted, bo mam chyba w każdym platynę. Ale to nie zmienia faktu, że w TR jest dużo więcej farszu. Ta gra jest niesamowicie rozbudowana względem Uncharted. I naprawdę mega potężny Crystal engine, którego dopiero teraz doceniłem jak podziwiałem z wysokości krajobrazy bez żadnych doczytywań. Wszystko ostre i płynne. Otwarty, obłędnie piękny świat, mnóstwo sekretów, jakaś tam namiastka rozwijania ekwipunku i postaci (w dwójce ma być postawiony na to nacisk). W zasadzie gra idealna. Do tego ciekawa fabularnie, a to akurat duży plus, bo mnie zaciekawić historią to jest nie lada sztuka.

 

Porównując to do trochę korytarzowego Uncharted to masakra. Segmenty eksploracji wyglądają tak, że Drake patrzy na jakiś tam wielki pokój w kilkoma dźwigniami, a Lara spogląda ma małe miasteczko... No to nawet nie ma co porównywać.

 

Natomiast co do multi to nie tknąłem. Brzydzę się tym trybem w Tomb Raiderze i ubolewam, że go dodano.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oby Lara fajnie wyszła, mocno trzymam kciuki za tę grę.

 

Przy okazji nie ma co kopać Drejka bo to bardzo różne produkcje mimo że na pierwszy rzut oka podobne.

Nigdy nie rozpatruje wąskiego korytarza, szerokiego korytarza czy otwartego świata jako zaletę czy wadę, po prostu inna forma wyrazu

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee, daleko mi do kopania. Ja go nawet lubię :) Stał się maskotką Playstation jakby nie patrzeć. Z ciekawości przejrzałem swoje posty w temacie U3, żeby było śmieszniej z lipca 2011, ależ ja wtedy pomyje wylewałem nad tą grą, dzizas...

 

Porównuję jedynie co zyskałem a co straciłem na wymianie konsol :) Wychodzi mi, że straciłem niewiele :P

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 razy i pewnie tyle samo każde Uncharted, bo mam chyba w każdym platynę. Ale to nie zmienia faktu, że w TR jest dużo więcej farszu. Ta gra jest niesamowicie rozbudowana względem Uncharted. I naprawdę mega potężny Crystal engine, którego dopiero teraz doceniłem jak podziwiałem z wysokości krajobrazy bez żadnych doczytywań. Wszystko ostre i płynne. Otwarty, obłędnie piękny świat, mnóstwo sekretów, jakaś tam namiastka rozwijania ekwipunku i postaci (w dwójce ma być postawiony na to nacisk). W zasadzie gra idealna. Do tego ciekawa fabularnie, a to akurat duży plus, bo mnie zaciekawić historią to jest nie lada sztuka.

 

Porównując to do trochę korytarzowego Uncharted to masakra. Segmenty eksploracji wyglądają tak, że Drake patrzy na jakiś tam wielki pokój w kilkoma dźwigniami, a Lara spogląda ma małe miasteczko... No to nawet nie ma co porównywać.

 

Natomiast co do multi to nie tknąłem. Brzydzę się tym trybem w Tomb Raiderze i ubolewam, że go dodano.

 

Widac ze jestes wielkim fanem Lary.... ja przyznam sie otwarcie - ogralem TR1 potem chyba liznalem 2ke (to jeszcze na PC) a potem mialem dluuuuuga przerwe.

TR 2013 ogralem i wystawilem jej ocene dobra... potem usiadlem do TR anniversary czyli remake TR1 i zastanawialem sie czy przy ostanim TR nie dorzucic minusa.

 

To jest fajna gra, ale troche chyba nie tego sie spodziewalem pamietajac jak jako nastolatek ogrywalem pierwsza czesc. Grobowce i zagadki to jest jakis zart, zrobili z tego dobra ba powiem wiecej bardzo dobra gre akcji, ktora jednak miala swoje drobne potkniecia ktore zawazyly na ocenie. Pierwsze nie moglem pozbyc sie wrazenia ze to gra akcji w stylu Uncharted tylko z kobitka jako glowna bohaterka. Po drugie rozterki Lary w stylu przepraszanie jelenia za to ze go zabila a pozniej gracz eksterminuje wrogow z roznego  rodzaju pistoletow i karabinow.... jak pisalem wczesniej zagadki ktorych brakowalo (w TR anniversary pare razy mialem przestoje bo czegos nie rozkminilem ale za to jaka satysfaktacja z pojscia dalej), cos co wywolywalo usmiech na twarzy a wiec reprezentacja zasobow jako nakretki od srubek (co to Ratchet?).

 

Nadchodzacy TR to inna bajka wiem ze po reboocie nalezy spodziewac sie ostrej gry akcji, wiem ze moge nawet nie myslec o zagadkach na miare TR anniversary. Przypuszczam ze bedzie to dobra lub moze nawet lepiej gra jesli troszke niektore elementy poprawia.

 

I nie zrozum mnie zle wroce do TR i odpale go pewnie raz jeszcze bo to fajna gra jest. Ale nie do konca wbila sie w  moje oczekiwania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natomiast co do multi to nie tknąłem. Brzydzę się tym trybem w Tomb Raiderze i ubolewam, że go dodano.

Ubolewam nad tym samym. Dla mnie to jakaś plaga i durna moda, że prawie każda gra "musi" mieć multi.

I co gorsza za to też są trofea/achivementy.

Nie do każdej gry multi pasuje, takie jest moje zdanie.

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w Saturnie obadałem XBoxa... pooglądałem gry, ceny. No, to się dzieje Panowie. Patrzę na swoją PS4 i mam ochotę jej napluć na obudowę. Tfu!

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny, ceny... dodaj Ea Access, promocje w Gold i ceny niektórych gier w sklepach internetowych i już nawet napluć nie będziesz chciał ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądał już ktoś filmy z usb? :biggrin:

Edytowane przez wili23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja, z USB, dysku twardego i przekazu podprogowego z mojego PC. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co z tymi cenami gier, jak takie same jak na ps4? Ostatnio też rozglądam się za XO i w sumie nie widzę plusów jeśli chodzi o ceny gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie walczmy z propagandą, tylko siejmy ją dalej niech kwitnie :D

Zawsze musi się ktoś przyczepić o te ceny :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na marketplace ceny są niższe, Gold jest tańszy niż Plus o jakieś 40% i mamy EA Access.

Edytowane przez Pan J
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na marketplace ceny są niższe, Gold jest tańszy niż Plus o jakieś 40% i mamy EA Access.

Trochę ironizowałem poprzednio. Fakty są takie, że nowości są w podobnych lub identycznych cenach,

ale jednak wszelkie wyprzedaże i obniżki starszych tytułów są nieporównywalnie lepsze na XO.

Mam na myśli pudełka nowe w folii.

Edytowane przez Sithman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to chyba nie dotyczy to takiego np horizon 2.. co jak co, ale rynek wtorny jest sporo mniejszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dotyczy, ale ta gra jest warta tych pieniędzy.

post-21356-0-92486000-1437688796_thumb.j

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przeglądam sklep i no w sumie niektóre gierki są w ciul tańsze np the crew ok 150zl XO - 289 ps4, tomb raider definitive edition 99zl - 289zl ps4... No ale reszta ceny podobne, co nie zmienia faktu że na XO idzie kupić taniej te gry... Szukam dalej plusów XO, a jak znajdę więcej to w ten weekend zawita u mnie nowa konsola.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przeglądam sklep i no w sumie niektóre gierki są w ciul tańsze np the crew ok 150zl XO - 289 ps4, tomb raider definitive edition 99zl - 289zl ps4... No ale reszta ceny podobne, co nie zmienia faktu że na XO idzie kupić taniej te gry... Szukam dalej plusów XO, a jak znajdę więcej to w ten weekend zawita u mnie nowa konsola.

Poczytaj ten wątek, odsiej trolli i fanatyków i wtedy podejmij decyzję.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie próbuje podjąć decyzję od tygodnia i cały czas się waham... Kupno XO wiąże się ze sprzedażą ps4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie próbuje podjąć decyzję od tygodnia i cały czas się waham... Kupno XO wiąże się ze sprzedażą ps4.

Trochę lipa w takim razie. najlepsza opcja to mieć obie.

Banzai dowcipkował, czy nie (kto go tam wie?) napisał na forum kiedyś słusznie - lepiej teraz sprzedać ps4 i grać na XO, a ps4 odkupić taniej w przyszłym roku lub za dwa lata ;)

Nie jest to dokładny cytat, ale sens mam nadzieję mniej więcej zachowałem.

Gry multiplatformowe nie różnią się niczym, a exy co najmniej do końca tego roku to totalna dominacja Microsoftu.

Jeśli miałeś ps3 i ograłeś więszkość świetnych tytułów od Sony, to bierz XO, jeśli nie, to łykaj PS4 i remastery naprawdę genialnych gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie próbuje podjąć decyzję od tygodnia i cały czas się waham... Kupno XO wiąże się ze sprzedażą ps4.

Wiesz...PS4 i ogólnie cała generacja to trochę lipnie wygląda...jednak jak miałeś PS3 i ograłeś większość to może warto byłoby kupić teraz Xboxa i ograć te ich exy Halo itp itd a za rok czy 2 kupić PS4 i nadrobić.

W sumie napisałem to co kolega wyżej... :)

Może kupię Xboxa...ale to najwcześniej pod koniec tego roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie odnośnie tych obśmianych funkcji multimedialnych. Jak to wygląda w naszym kraju, można już oglądać TV przez Xboxa? No i czy generalnie ma to jakiś sens, dodatkowe zalety?

Pozostając przy kwestiach multimediów, na polskim PSS nie ma możliwości zakupienia ani wypożyczenia filmów, a na amerykańskim storze jest chyba na to region block. Zapewne można to łatwo obejść ale nie chce mi się z tym bawić. Jak to wygląda na Xboxie, na marketplace są jakieś filmy czy raczej wszystko ogranicza się do gier? I ewentualnie jeśli w Polsce tego brakuje a inne regiony mają do tego dostęp to czy zmiana regionu na konsoli pozwala już na dostęp do takiego contentu?

 

Jeszcze przy okazji, jak wygląda streamowanie z Xboxa w porównaniu z PS4, teraz i co dokładnie się zmieni wraz z nadejściem Windows'a 10? Chodzi mi przede wszystkim o to czy z Xboxa można równie wygodnie przejść do streamowania na Twitchu i czy poprzez konsolową aplikację do oglądania streamów na Xbox One tak jak w przypadku PS4 można oglądać tylko streamujących z konsoli? Wydaje mi się że na PS4 nic nie zmieniło się pod tym względem odkąd to sprawdzałem i jeśli chcemy obejrzeć stream który nie idzie z PS4 to trzeba robić to przez przeglądarkę (co chyba dodatkowo wpływa negatywnie na jakość obrazu), bo aplikacja nie wyszuka nam takiego stream'a.

Edytowane przez Scooby-Doo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj ten wątek, odsiej trolli i fanatyków i wtedy podejmij decyzję.

To wtedy nikt tu nie zostanie :D

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę to przemyśleć na spokojnie dzisiaj po pracy :) gdyby nie forza h2 i nadchodząca forza 6, to jeszcze jakoś bym na ps4 przeżył, ale tak szczerze został mi tylko batman z ciekawszych gier do ogrania, który i tak jest multi. Tak po wczorajszym rzucie oka na sklep XO (PC), to trochę jest tam chaos i ciężko mi się odnaleźć. Pewnie jest to kwestia przyzwyczajenia, ale sklep Sony wydaje mi się bardziej przejrzysty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę to przemyśleć na spokojnie dzisiaj po pracy :) gdyby nie forza h2 i nadchodząca forza 6, to jeszcze jakoś bym na ps4 przeżył, ale tak szczerze został mi tylko batman z ciekawszych gier do ogrania, który i tak jest multi. Tak po wczorajszym rzucie oka na sklep XO (PC), to trochę jest tam chaos i ciężko mi się odnaleźć. Pewnie jest to kwestia przyzwyczajenia, ale sklep Sony wydaje mi się bardziej przejrzysty.

Sklep M$'a jest niestety chaotyczny, więc trzeba się po prostu przyzwyczaić.

A jeśli chcesz brać Xone'a tylko z uwagi na FM6 i FH2, to popatrz też na inne nadchodzący ex'y na jednej i drugiej platformie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×