Skocz do zawartości
Patricko

Kierownica do PS4

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę że na G29 będziesz się równie dobrze bawił co my na t300 i 500 czy 150. Logitech zawsze miał dobre sprzęty a że nie zrobili nic nowego tylko wypuścili starą technologię w nowych szatach, no cóż. Jak zależy Ci na shifterze a nie masz i nie będziesz miał żeby potem dokupić shifter do t300 , to bierz logitech i się nie zastanawiaj zabawa i tak będzie przednia. Miałem g25 i 27 i wpominam je bardzo dobrze.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

nie wiem komu odpowiadasz ale od poczatku mowie ze szukam ze shifterem a w Thrustmasterze trzeba kupowac i pedaly i skrzynie osobno co kosztuje 1200 zl + kierownica 1400 zl. Tanio? no nie, przynajmniej nie dla mnie. Dlatego czy ten g29 to taki szroot ze odradzacie?  wychodzi 1500 zl taniej

Edytowane przez SkibaPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pedały to jeden plus, drugi plus to shifter za 250zł a nie za 700zł. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kupujta se co chceta, wiadomo co ile kosztuje, niech każdy sobie skalkuluje co mu się bardziej opłaca.

Jeśli chodzi o samą kierownicę to T300 > G29, tyle w temacie.

T150 to tez fajne, tanie kółko, przynajmniej tak mówią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

T150 byłby dobrą opcją gdyby miał trzy pedały bo dokupując fajny shifter Th. miałby komplet ale bez tego to tanio nie jest.

Tak jak pisałem koniecznie chcesz mieć shifter (fajna zabawa dodaje realizmu) i masz ograniczony budżet to kupuj G29 i baw się a gwarantuję że narzekać nie będziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G29 i T300 czy T500 to obecnie topowe kierownice na konsolę. Fanateca nie liczę, bo to sprzęt już dla naprawdę bogatych ludzików, którzy się lubują w tym.

Czy kupi się jedną czy drugą kierownicę, to doznania z jazdy będą przednie. G29 to starsza technologia, ale już sprawdzona i wiadomo że wiele wytrzyma.

T300 i T500 to nowsze koła i na pewno dają lepsze odczucia podczas gru niż G29, ale jak już poczytałem neta to Thrustmaster ma problemy z awaryjnością.

Nie robią problemów z serwisem na szczęście, no ale mimo wszystko nie po to się kupuje koło za prawie 2 klocki, żeby je potem wysyłać w świat.

 

Pamiętaj też, że użyjesz tego koła w raptem kilku grach na konsoli. Jak się nie myśli o sim racingu na PC to myślę, że nie ma sensu inwestować więcej kasy.

Każda z tych kier da masę frajdy na konsoli i chyba najlepiej wziąć po prostu co będziesz tańsze i lepiej dostosowane do człowieka :)

 

PS.

T300 ma te 2 pedały plastikowe czy aluminiowe?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
T300 ma te 2 pedały plastikowe czy aluminiowe?

 

Same pedały są metalowe, jednak całość to straszne badziewie, cała reszta "konstrukcji" to plastik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Skiba - przejrzyj ten watek, nie pamietam nicka ale jeden z userow przesiadl sie z T300 na G29 i chwalil, mial jakies problemy z kalibracja T300 w pCARS, ktore zniknely po przesiadce. 

Polecam tez recki na Inside Sim Racing. 

 

Moje skromne zdanie jesli nie czytales wczesniej w tym watku - macalem T300 i G29 na sucho w czasie kiedy G29 weszla na rynek i kosztowala w Szwecji ciut wiecej nizli podstawowy zestaw T300. Mnie srednio kolo jako takie podeszlo, plus za obszycie ze skory ale guziki wykonanie, no jakos w T300 na macanego czulem wieksza jakosc. 

 

Pewne jest jedno G29 to mechanizm od G27 - to jest po prostu odswiezenie starszej kierownicy z nowa wyzsza cena. W swoim czasie G25/G27 byly rewelacyjnymi modelami. Co wiecej, kazdy kto mial kierownice od logitecha czy to DFP, czy DFGT mimo iz moze nie byly one super wysokich lotow bawil sie z  nimi dobrze a czesc jeszcze ich uzywa, wiec majac to na uwadze z pewnoscia nie bede krytykowal G29. Wybralem konkurencje, bo jak napisalem na macanego bardziej mi pasowala. 

 

@Patricko - domyslne pedaly to plastik z metalowymi nakladkami. Co do awaryjnosci T300 to wlasnie owe pedaly sa najslabszym ogniwem, przynajmniej w tym watku byla moze jedna 2 osoby ktore mialy problem z baza od T300 ale juz z pedalami to chyba ze 3 czy 4ry osoby, z tym ze zgloszenie tego bezposrednio u Thrustmastera (2 lata gwarancji producenta) skuktowalo bezproblemowa wymiana. 

Edytowane przez MagEllan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie że Ci co nie mają problemów ze sprzętem o tym nie piszą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jest logiczne :) Po prostu piszę, że czytając w necie opinie widziałem znacznie więcej tych niezadowolonych ze sprzętu Thrustmastera niż Logitecha.

Ja sam bym kupował T300 i ryzykowałbym, no chyba że gdzieś T500 by się napatoczyła, ale z tą jest ryzyko z supportem, bo niby oficjalnie wspierana nie jest przez PS4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie że Ci co nie mają problemów ze sprzętem o tym nie piszą

 

Tez nie do konca - zauwaz ze zazwyczaj jak ktos wytknie awaryjnosc sprzetu to odezwie sie grupa zadowolonych uzytkownikow. 

 

Tutaj mamy bardzo nieprezentatywna grupe. Troche ludzi z T500, troche z T300 (Toreso - T300RS pozniej TX pod xboxa obie dzialaja, Mataman wychwalajacy T300 uber alles, no i moja skromna osoba - mialem pomniejsze problemy ale nic czego nie dalo sie by sie rozwiazac przy pomocy wgrania softu, skorzystania z instrukcji), ze 2 osoby chyba majace G29 i chyba jedna moze 2 majace T150. 

 

Jak pojawia sie problem to w miare mozliwosci staramy sobie pomagac  nawzajem czy to informacjami jak kontaktowac sie z producentem, czy wklejajac instrukcje ktore pomagaja w masie pomniejszych  problemow. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odezwie ale tylko grupa, ja czytam i się nie odzywam bo co mam napisać że moja jest sprawna. Miałem kilka kierownic Logitecha i też miały swoje problemy, miałem nadzieję że wydając znacznie więcej na Thrusmastera jakość będzie lepsza ale na nadziei się skończyło. Co by nie pisać z każdej kierownicy byłem zadowolony a jak coś to support zawsze pomógł, tym niemniej problemy T300 i PC na PS4 to jakiś żart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@hakuna - a wiec to Ty przesiadles sie na G29 :)

No to bedziesz mogl pomoc kolegom ktorzy mysla nad G29. 

 

Oczywiscie wiadomo ze Twoja ocena bedzie subiektywna, niemniej zawsze mozesz rozwiac czyjes watliwosci. 

 

Dla mnie sytuacja jest prosta kolko ma dawac wiekszy fun z jazdy w moim wypadku przez lata bawilem wysmienicie na DFP :)

 

Oczywiscie pozniej dochodza technikalia, jak i prywatne preferencje odnosnie wygladu - ale to raczej nie jest stricke zwiazane z samym dzialaniem kola. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to pada na g29 moze na dniach jeszcze zamowie, kierownica 900 shifter 200 pedalow brac nie trzeba i git

http://planetagracza.pl/test-logitech-g29-mozna-poczuc-moc/
.
nie wypada to zle tylko ten shifter mi sie nie podoba ze "lekko" chodzi, mam nadzieje ze sie nie polamie :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się nastawiasz głównie na grę z tą skrzynią, to się mega rozczarujesz. Miałem g27 i trochę pobawiłem się skrzynią biegów(nawet modowałem), ale wrażenia nie były satysfakcjonujące. Jako dodatek, który był w zestawie ok, choć i tak na tle reszty był kpiną i główny sens używania tej skrzyni, to były dodatkowe przyciski. Do g29 natomiast trzeba dokupić tą śmieszną zabawkę do tego wykastrowaną o dodatkowe przyciski za śmieszne pieniądze w stosunku do tego co dostajemy. 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magellan nie przesiadłem się, nadal mam t300 i jestem zadowolony ale uważam że kiero po podłączeniu do PS powinna pracować i tyle. A tu jakieś centrowania , wyłączenia siły i tym podobne się zdarzają.

Bronię po prostu Logitecha bo jest znacznie tańszy, wiadomo że gorszy ale frajdę z jazdy da i dopóki nie będzie miał innej kierownicy z G29 będzię zadowolony.

Thrustmaster poza lepszą bazą ma znacznie lepszy shifter ale kosztuje 350 zł więcej od Logitecha.

Można też kupić G29 bez skrzyni i kupič th8a bo można podłączyć po usb do konsoli, skrzynia jest rewelacyjna a ta logitecha to zabawka która nigdy nie ciągneła do korzystania z niej.

To oczywiście subiektywne odczucia, ale kolega wyżej ma podobne ;-)

Ps. doczytałem że G29 jest kompatybilna ze skrzynią z g27 i 25, a to można znaleźć za grosze i potestować przed wydaniem kasy, choč osobiście uważam że dla kogoś kto chce korzystać z manuala to przynajmniej TH8A powinien sobie sprawić.

Jeśli policzyč :

G29 bez skrzyn, nie wiem za ile można wyrwać + th8a 600zł.

T150 to 750zł. + t3pa to 450zł + th8a to 600zł.= 1800 zł. Suma niezła ale wszyscy na forum będą szczęśliwi :-)

Wybór należy do kupującego i każdy będzie dobry .

Pozdrawiam i do zobaczenia na torze lub odcinku:-)

Edytowane przez hakuna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jutro pewnie stanę się posiadaczem Dirt Rally i sprawdzę jak się gra padem. Jeżeli ta gra mnie wciągnie to pewnie będę zmuszony do zakupu kierownicy.

Myślałem że kupię T80 ale czytając Wasze opinie rozumiem że szkoda na to kasy.

W takim razie zostaje T150FFB.

Mam pytanie, czy do tej kierownicy pasuje stojak Wheel Stand Pro V2 bo nie ma wymienionej tej kierownicy.

Czy mocowania są takie same w T150 i T300 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jutro pewnie stanę się posiadaczem Dirt Rally i sprawdzę jak się gra padem. Jeżeli ta gra mnie wciągnie to pewnie będę zmuszony do zakupu kierownicy.

Myślałem że kupię T80 ale czytając Wasze opinie rozumiem że szkoda na to kasy.

W takim razie zostaje T150FFB.

Mam pytanie, czy do tej kierownicy pasuje stojak Wheel Stand Pro V2 bo nie ma wymienionej tej kierownicy.

Czy mocowania są takie same w T150 i T300 ?

Stojak powinien pasować bez problemu ale T150 możesz zamocować tylko za pomocą klamry plastikowej dostępnej w zestawie ponieważ ta kierownica nie ma otworów na mocowanie za pomocą śrub do stojaka tak jak to jest w T300/T500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

T100 miała te otwory. Dziwne że wyższy model ich nie ma

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy do tej kierownicy pasuje stojak Wheel Stand Pro V2 bo nie ma wymienionej tej kierownicy.

Czy mocowania są takie same w T150 i T300 ?

 

http://www.wheelstandpro.com/products/wheel-stand-pro-for-thrustmaster-tx-racing-wheel-deluxe-v2

 

Prosze bardzo jest wymieniona T150

 

Jak pisal kolega wyzej nie ma mocowania na sruby jedynie na klamre nie wiem jak to moze wplynac na stabilnosc, wiem ze pare osob ma tutaj T150, moze sie wypowiedza jesli uzywaja stojaka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Posiadam T150 jak również stojak Wheel Stand Pro v2, mocowanie tylko i wyłącznie na klamrę.

Nie martw wszystko trzyma stabilnie, ogrywam od 2 dni Dirt Rally i wrażenia niesamowite :)

Pozdrawiam

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały modzik dla posiadaczy pedałów od T150 (w T300 jest chyba to samo)

 

Jako że po 15 minutach gry w Dirt Rally w dniu premiery, jak na złość, pękła sprężyna odpowiadająca za gaz, zostałem zmuszony zostać Januszem technologi (reklamacja nie wchodzi w grę, nie zostanę bez kiery przez durną sprężynkę). Po namiętnych i bezskutecznych poszukiwaniach, będąc w sklepie z narzędziami (w ten dzień byłem akurat w wielu miejscach i oczywiście wszędzie o sprężynkę pytałem, każdy rozkładał ręce) wpadłem na genialny i banalny pomysł, przecież taka sprężyna jest w klemie spawalniczej za 6 zł :) 
Efekt więcej niż zadowalający, gaz chodzi płynnie i z większym oporem, teraz czas na mod hamulca do którego poszukam jeszcze mocniejszej sprężyny.

A wygląda to tak

post-34704-0-68583900-1460017220_thumb.j - uszkodzona spręzyna

 

 

post-34704-0-67681100-1460017316_thumb.j - nowa sprężyna, oczywiście docięta i zakrzywiona na wzór oryginału

Edytowane przez Tachograf
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.wheelstandpro.com/products/wheel-stand-pro-for-thrustmaster-tx-racing-wheel-deluxe-v2

 

Prosze bardzo jest wymieniona T150

 

Jak pisal kolega wyzej nie ma mocowania na sruby jedynie na klamre nie wiem jak to moze wplynac na stabilnosc, wiem ze pare osob ma tutaj T150, moze sie wypowiedza jesli uzywaja stojaka. 

 

Jest tylko klamra ale trzyma wyśmienicie (prędzej zakłada się gumki, które powstrzymują ślizganie się klamry.

Mi od miesiąca nic nie poluzowało. 

Od siebie proponuję za często nie składać i rozkładać stojaka, bo mam wrażenie, że z czasem mogą wystapić luzy na rurkach.

 

Kierownica od T150 jest mocowana jedynie na zacisk, bo otwory w stojaku nie pasują do otwrów w kierownicy (albo coś źle skręciłem) ale na tym zacisku trzyma się bardzo stabilnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy jest ktoś kto ma T150 ale też pograł na T300/T500 (lub odwrotnie)? bo zastanawiam czy mi taka T150 nie wystarczy.. czy te 500 zł różnicy między T300 jest tego warte?

 

tak naprawdę ograłem się tylko na DFGT na PS3 w GT5 i GT6 i byłem z niej bardzo zadowolony. wystarcza mi w zupełności taka jakość i funkcjonowanie, zwłaszcza że nie będę tak dużo grał bo nie mam czasu.. jak się ma T150 do DFGT?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem T300, która się zepsuła i kupiłem nową T150.

Pedały T150 vs T300 to to samo, tyle ze mają metalowe nakładki, które jak dla mnie nie robią różnicy

Baza kierownicy T300 jest oczywiście sporo lepiej wykonana i jest opcja zmiany wieńca, co jest świetn, w T150 tego nie ma, ale precyzja sterowania jest wystarczająco dobra by wygrywać z chłopakami w lidze którzy cisną na T300/T500 :)

Jeśli chodzi o force feed back, oczywiście jest słabszy ale polecam (jeśli chodzi o Project Cars) skorzystać z moich ustawień które znajdziesz w odpowiednim dziale, naprawdę daję radę. 

 

Oczywiście wszystko to kwestia kto co potrzebuję i ile ma kasy. 

Kup T300 z alcantarą i pedałami ze sprzęgłem za 1800, na pewno będziesz zadowolony.

 

Ewentualnie szukaj używanej T300 z gwarancją, jest jedna na portalu aukcyjnym w dobrej cenie.

 

Takie moje zdanie

Edytowane przez Tachograf
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×