Skocz do zawartości
Padwee

FINAL FANTASY XV

Rekomendowane odpowiedzi

W audio będzie ok , będę grał po Japońsku, za to z napisami będę walczył :24_stuck_out_tongue:  W sławetnej VII też strasznie pokpiono tłumaczenie i czasami można za łeb się złapać co oni tam odpierdzielili.

Universum i relację z ojcem będą i tak nieźle nakreślone, czy to przez film czy przez anime, chciałbym żeby relacje między postaciami były równie dobre co w Talesach, z tego co widziałem dotychczas nie jest źle, ale rewelacji też nie ma.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słowa Tabaty.

"Na strukturę FFXV składają się segmenty z otwartym światem ale też części liniowe. Pierwsza połowa gry posiada otwarty świat, ale fabuła w drugiej części FFXV rozwija się poprzez liniową ścieżkę. W ten sposób nie znudzicie się otwartym światem i cała gra zyskuje na takim zabiegu, więc pokusiliśmy się na takie rozwiązanie, typowe dla konwencjonalnych odsłon Final Fantasy. Sądzę, że średni czas rozgrywki wyniesie w przypadku podążania główną ścieżką od 40 do 50 godzin".

Edytowane przez Strife
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłączyć hud i można trolować, że wyciekły fotki z GTA6. 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dla takich smaczków z jajem będzie warto to ograć, a nie płakać jaka ta gra brzydka i że nie przypomina finala.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ja tu nie widzę żadnego smaczku, widzę za to jaka ta gra brzydka i nie fajnalowa :24_stuck_out_tongue:

Edytowane przez schranz
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa, za to Setsuna wygląda pięknie :rofl:

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Scharanz chcesz czy nie, ale musisz przyznać że to i tak najładniejszy jRPG jaki wyjdzie, w tym gatunku nie ma ładniejszej gry i nie pisze tu o artyzmie tylko o tej niby brzydkiej grafie.

To jest gameplay z ps4?  Jeśli tak to ja mam chujowe oczy jakieś, bo to nie wygląda na brzydką grafę i śmierdzi nawet finalem :)

 

 

Edytowane przez Strife
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy Final ma mieć duszę jRPGowego finala, a nie fajerwerki graficzno-gejowskie :-)

Nie ma co się nakręcać według mnie.

Pamiętam jak czekałem na XIII.... a co wyszło?... nigdy tej rynny do GranaPulse nie zapomnę.

I te lewitujące kuliste "skrzynki" z lootem. DŻIZAS KRAJST JA PIERD0LE!

FF6-9 wróć!

Vagrant Story wroć!

---------

Ogrywam właśnie na Vicie Chrono Trigger i nie pamiętam rpga w ostatnich dziesięciu latach, przy którym bawiłbym się lepiej.

chronotrigger.smc = 2MB.

Smutne.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gran Pulse dawało jak dla mnie najwięcej swobody w XIII, a Cocoon to była rynna ściekowa, ale może grałeś od końca :24_stuck_out_tongue:

 

Serio 4 gości w drużynie klasyfikuje ten tytuł na gejowski? No tak Noctis ma poślubić jakąś tam księżniczkę, ale na bank ona jest lesbą :)

 

Czy ten tytuł ma duszę Finala tego nie wiem, dowiemy się dopiero po ograniu, ale summony, a właściwie jeden, bo mowa o dziadku Ramuhu jest jak najbardziej Finalowy i jak człowiek robił wow po zobaczeniu czegoś takiego w 7, tak jest i tutaj, chocobosy też cieszą oko, więc chyba nie jest tak tragicznie.

 

Chcesz starych Finali zagraj w Brave Exvius masz tam całe universum postaci z poprzednich odsłon i gra się w to jak w stare dobre odsłony ze Snes'a.

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Strife napisał:

Scharanz chcesz czy nie, ale musisz przyznać że to i tak najładniejszy jRPG jaki wyjdzie, w tym gatunku nie ma ładniejszej gry i nie pisze tu o artyzmie tylko o tej niby brzydkiej grafie.

To jest gameplay z ps4?  Jeśli tak to ja mam chujowe oczy jakieś, bo to nie wygląda na brzydką grafę i śmierdzi nawet finalem :)

 

 

 

I tak i nie. Źle nie wygląda ale przy np. takim Black Desert wygląda co najmniej żałośnie :38_worried:

 

Ale mi się ten system walki nie podoba. Matko bosko, jakby okładali cepami zboże. Reszta, jak dla mnie, prezentuje się przyzwoicie. Jak na grę robioną 10 lat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co to Black Desert, ale mniemam że jakieś mmo z pc'ta, niestety na pececie zatrzymałem się na Heroes 3 i Curse of Monkey Island.

 

O "ładność " mi chodziło na konsolach, bo nie oszukujmy się 90% "dużych" gier z peceta wygląda lepiej niż XV.

 

Co do ostatniego Twojego zdania to się w 100% zgadzam, 10 lat i nie skonwertować tego na unreal engine to porażka, ale ostatnio ogrywam Adventure Island 3 na pollystation i jest wręcz magicznie heh :).

 

Wczoraj pyknąłem w demko XV i znalazłem coś w rodzaju pola siłowego tzn latające bronie wokół Noctisa i daję to cholernie fajny efekt.

 

 

Edytowane przez Strife
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Red-Dead-Redemption-on-Xbox-One-36-1280x

image_final_fantasy_xv-32693-2754_0011.j

 

Beka RDR na bogato przy tym biednym pustym FF (najładniejsze jrpg generacji?)

Ni no kuni czy taki DQ zmiecie te FF graficznie o designie nie wspominając .

Tekstury podłoża są tak płaskie że można przecierać oczy ze zdumienia, roślinność nędza i pewnie popup masakryczny przy 900p .... 

image_final_fantasy_xv-32693-2754_0042.j

image_final_fantasy_xv-32693-2754_0014.j

Edytowane przez schranz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vann chyba tylko z Tobą i 2 innymi osobami będzie można pogadać po premierze na temat gry, bo Schranz i reszta będzie czekała aż wyrwą tytuł za 5 dych :24_stuck_out_tongue: 

 

30 minut rozgrywki z ATR to jest to co było już na gemscom'ie,  plus parę rzeczy których nie było.

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mozliwe że kupię używkę blisko premiery ale tylko z czystej ciekawości co ta gra ma do zaoferowania.

Jest szansa że poza grafą jest dobry content do ogrania, w końcu coś musieli robic te 10 lat.

A jak nie to chociaż bekę bedę miał i pohejtuję na forum :)

I tak nie zamierzam tego na półce trzymać.

PS ciekaw jestem analizy digital foundry, platinum demo dropiło sobie radośnie do 20fps .

Edytowane przez schranz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Strife

Ano :)

 

@schranz

Z niecierpliwością będę czekał na Twoje pomiary płaskości terenu oraz obliczenia dotyczące ilości źdźbeł trawy przypadających na metr kwadratowy.  

Edytowane przez vann
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@vann Miłość do serii miłością ale jakieś standardy trzeba trzymać. Każda część od VII zachwycała oprawą. Włącznie z XIII. Grafika stanowi integralną część ogólnego zadowolenia z gry, wpływa na odbiór fabuły i określa jej jakość w sposób w jaki rysunki podkreślają np fabułę w komiksie. Wiem, że trochę drażniące są te nasze prztyczki, ale nie są bezpodstawne. Tyle się naczekaliśmy, a tu takie babole widzimy. Oczywiście może to być kwestia statycznych obrazów, a w ruchu wygląda to trochę lepiej, ale do stu beczek zgniłych śledzi, jak obiekty na ekranie nawet nie rzucają cieni i zbudowane są z prostokątów malowanych w paincie (vide screen z miasta), no to coś w duszy każdego gracza umiera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytuj

Miłość do serii miłością ale jakieś standardy trzeba trzymać.

Co do standardów, to może nie stosujmy podwójnych:

Cytuj

jak obiekty na ekranie nawet nie rzucają cieni i zbudowane są z prostokątów malowanych w paincie (vide screen z miasta), no to coś w duszy każdego gracza umiera.

+ twój cytat z tematu HALO 5:

Cytuj

Ależ ta gra wygląda :obama:

Matko i córko! Widać jak się chce, to można na tej słabej konsoli napisać graficzne cudeńko

+

Screenshot_Original_18.png

 

Screenshot_Original_17.png

 

cqN3TP5g.png

 

tSadeHQ.jpg

 

Ja sobie daruję od teraz dalsze dysputy na temat grafiki w FFXV.

Edytowane przez vann
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajesz screeny z multi. To nie fair. Bo tam są specjalnie obcięte efekty graficzne i rozdziałka pod e-sport. Tak samo jak gra się w Q3 na poziomie pro player. Wszystko jest uproszczone a power upy 2D.

Moje wrażenia pisałem tylko i wyłącznie na podstawie singla.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

No to kampania:

 

Podłoże i cienie w 3:00 lol

 

3:55 - piękne tekstury podłoża. Chwila później pięknie dorysowujące się cienie i znowu cudowne podłoże. W ogóle to polecam zwrócić uwagę jak wygląda ziemia w tej grze. Ale to przecież takie piękne, nie to co FFXV.

10:10 - podłoże  :obama:

 6:05 - cienie z wyższymi standardami.

 

Ogień w 7:27. xD  FFXV nie ma startu nawet

5NVBvz1.gif

Woda 9:10.

Ogólnie polecam obejrzeć cały filmik i przyglądnąć się jak biednie wygląda otoczenie w tej grze. Trzeba zobaczyć te wyższe standardy na własne oczy. 

 

Edytowane przez vann

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijam kwestie co ma FFXV do mojej wypowiedzi o Halo5, to co byś nie znalazł na YT, i tak nie przebijesz tego.

 

VqcaYkc.jpg

 

Miałeś już nie dyskutować o grafice? Czy źle odczytałem Ja sobie daruję od teraz dalsze dysputy na temat grafiki w FFXV.

 

Miałem nadzieje na jakieś poważne potraktowanie tematu grafika a odczucia płynące z gry, ale widać nadziałem się na skrajne zapatrzenie w serie. Mimo, że ograłem wszystkie części, oprócz FXIII i pochodnych - bo to była obraza dla mojego poczucia estetyki, to jednak nie da się. Po prostu się nie da. Ostatni mój post w tym temacie.

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś, że screeny z multi są nie fair, to chciałem być fair i dałem Ci coś z singla

Cytuj

Miałem nadzieje na jakieś poważne potraktowanie tematu grafika a odczucia płynące z gry, ale widać nadziałem się na skrajne zapatrzenie w serie.

Ja natomiast mam wrażenie, że natknąłem się na całkowicie przeciwieństwo postawy, o której Ty wspominasz.

 

BTW. Wejdź na temat takiej Lightning Returns, to zobaczysz jak wygląda moje zapatrzenie w serie xD. 

Tyle w temacie grafiki ode mnie. 

 

Edytowane przez vann

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×