Skocz do zawartości
Padwee

FINAL FANTASY XV

Rekomendowane odpowiedzi

Zdun też spokojnie czekam, kiedyś bym se włosy z nosa rwał, a tak bawię się z córką w kraine lodu, a potem z małym masakrujemy to nerfem :24_stuck_out_tongue:

 

Niech ktoś napiszę jak się ma sprawa z summonami, bo wcześniej było napisane gdzieś że można je tylko przyzywać jak gra na to pozwoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Struggler napisał:

Mi już się instaluje FF ... Zobaczymy co to bedzie.

Dopadł mnie mega hype głównie za sprawą Strifea, po filmikach i zapowiedziach nie zajarałem się a wręcz nabrałem wstrętu.

Dopiero po odpaleniu demka z jp się zaczęło, bo to z eu psstore szału nie robi.

Trace Ty gnieciesz już go trochę czasu, możesz powiedzieć coś na temat fabuły? Czy rusza z kopyta czy zaczyna się po 20 h :/ ?

 

Trudno powiedzieć ponieważ nie tknąłem jej w ogóle. Jestem na 3 rozdziale czyli po tutorialu i do tej pory nie tknąłem fabuły. Mam ledwo 17 godzin na liczniku ale to z winy mojego podejścia do gry i struktury świata. Jestem typem który uwielbia zwiedzać jak już mogliście się przekonać we wcześniejszym wpisie i to przeważnie robiłem. Zwiedzałem świat, wykonywałem misje poboczne, polowałem na potwory, ulepszałem umiejetności, gotowałem, łowiłem ryby, robiłem zdjęcia, ulepszałem sprzęt...ojjj sporo by wymieniać. 

 

Znam ludzi którzy już przeszli ten tytuł a biorąc pod uwagę, że grali od 24.11 tak samo jak ja, to im się nie dziwie. Sama fabuła jest podobno dobra ale ta gra cierpi na to samo co MGS5. Z powodu bycia open worldem, który oferuje ogromne możliwości, całość fabularna zbyt się rozmywa. Chyba że podejdziemy do tej gry pod kątem grania tylko misji fabularnych. Ja obecnie mam już 22 poziom a następna misja fabularna jest ustawiona na 5-7...Dlatego mówiłem to wcześniej i powtórzę jeszcze raz. Najbardziej zadowoleni z tej gry będą albo nowi gracze albo fani FFXII. 

 

Chyba że ktoś zwraca uwagę na grafikę wtedy może się rozczarować po całości. 

 

 

2 godziny temu, Patricko napisał:

A jak gra polski gracz? Bo bardzo mnie stwierdzenie rozśmieszyło :)

 

 

Ojj tam ;D metafora tak XD Polski gracz czeka na promocję ;D <joke>

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Polski gracz nie będzie tracił czasu na łowienie ryb

Tracilem czas na łowienie ryb w Rune Factory, nic gorszego być nie może :1_grinning: Jestem już bardziej skośny od chińczyków :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Polski gracz nie będzie tracił czasu na łowienie ryb

Tracilem czas na łowienie ryb w Rune Factory, nic gorszego być nie może :1_grinning: Jestem już bardziej skośny od chińczyków :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tutaj się odnajdziesz ;D A o wszystko za sprawą możliwości upgrade'owania wędki, zmiany żyłek itp itd ;D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Dilerus napisał:

Podobnie jak @DigitalMan_PL nie jestem fanem jRPG, a raczej nie tyle nie jestem fanem co po prostu nie miałem z nimi zbyt wiele do czynienia po za genialnym w moim odczuciu Okami (od którego nie mogłem się oderwać i do dziś brakuje mi podobnej gry) oraz bardzo dobrym Ni No Kuni i tak po obejrzeniu poniższego materiału, po poczytaniu na forach zajarałem się tym FFXV, jak myślicie czy ta część kultowego (podobno) "Finala" to jest coś od czego warto zacząć, czy może jednak lepiej sięgnąć po, np. FFX? Co ma niższy "próg wejścia" dla kogoś, kto po raz pierwszy spotka się z tą serią?

 

 

 

Polecam spróbować FF 8 albo 9, za grosze można na steam kupić. (7 Może odstraszyć grafiką). Moja jest ulubiona 8, ta gra wyprzedziła swoje czasy. Te gry kompletnie się nie zestarzały, dalej się w nie gra tak samo dobrze jak wieki temu. X Polecałbym później bo ma straszną ciotę jako głównego bohatera. 7/8/9 To części które sprawiły, że ta seria jest tak silna i ma tylu oddanych fanów do dziś.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, TRaCeGuitar napisał:

To tutaj się odnajdziesz ;D A o wszystko za sprawą możliwości upgrade'owania wędki, zmiany żyłek itp itd ;D 

Jasny piorun, to ija przy tym parę dni na samym łowieniu spędze. Uberhype, ale i tak czekam grzecznie na info, ze zamowienie gotowe do odbioru.

I do, ze tak powiem, gości w wątku -ja od siebie polecam ff VIII. Pamietam, ze w czasie kiedy w to grałem często musiałem szukać szczęki po podłodze,bo na tamte czasy czegos takiego zwyczajnie nie było. No i byly tam moje ukochane karty jako aktywność poboczna, a nie jakies tak podwodne piłki jak w X :24_stuck_out_tongue:

I dołączam się do prośby Strife'a o wyjaśnienie w kwestii summonów:)

Edytowane przez xavris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trace tym porównaniem do MGS5 to mnie dobiłeś. Dla mnie to najgorsza czesc serii i najwiekszy zawód growy.

Także porównanie FF15 do MGS5 napawa mnie obawami. Nie wyobrazam sobie ff bez solidnej fabuły.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy jak to będzie...za chwile skończą mi się znowu zadania poboczne i hunty, więc ruszę fabułę do przodu żeby odkryć kolejne.

Co do samego porównania to nie chodziło mi tyle o fabułę, co o strukturę świata i jak te questy możemy wykonywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie kilka słów o walce może? To jest jak powiedzmy slasher? Czy jak?

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no coś jak DMC tylko że nie musisz walić combosów po wszystkich przyciskach, trochę spokojniej to wygląda i wystarczy trzymać kółko żeby leciał autoattack i samo leci, czasami wcisnąć kwadrat dla uniku :1_grinning: przynajmniej na początku totalny faceroll, chyba że chcesz się bawić to możesz poskakać po drzewach, teleportować się trójkątem, walnąć fireballa albo jakieś zlinkowane z naszymi partnerami ataki wyprowadzić. nawet leczyć się nie trzeba na początku wcale :1_grinning: fajnie wygląda ale turowo by było lepiej :1_grinning:  takie odczucia po jap demku czyli samym początku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może głupie ale da ktoś namiar na demo z pss to coś nie widzę, az z chęcią bym obadal...

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jup...Demo z JP pokazuje pierwsze dwa rozdziały gry czyli mniej więcej 12 godzin zabawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...a Platinum DEMO z PSN EU zajęło mi wczoraj 34 minuty z lizaniem ścian :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie hajp 0, byłem pewien że skończy się jak z MGS V.

Niestety w takich grach jak FF jestem zwolennikiem rynny i wolał bym coś na wzór choćby 13 z mega fabułą niż bieganie po polanach 100h a fabułę pewnie można streścić w 4 zdaniach :1_grinning: .

Kiedyś się sprawdzi na dziś wybieram Dishonored 2, wydaje mi się zwyczajnie ciekawszy .

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co VPN i zakładanie konta w krzaczkach? O nie :38_worried:

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez vpn ;o normalnie robisz konto i pobierasz :)

Cytuj

Jup...Demo z JP pokazuje pierwsze dwa rozdziały gry czyli mniej więcej 12 godzin zabawy.

jakie 12 godzin? paaanie ja nie chce skyrima żeby biegać ciul wie gdzie po pustyni ;o 3h chyba pobiegałem od znaczka do znaczka (krzaczków i tak nie kumać...) bo chciałem wrócić do pani mechanik (:jSQVeJ4:) parę walk po drodze, wycieczka na molo, później po jakieś jajo i koniec! może gdyby nie było to po zaznaczane na mapie, było by lepiej bo z gadki by trzeba było szukać (idź na północ tam będzie kolo w domku itd.) nawet bossa nie było :38_worried: jedynie jakiś nosorożec gdzieś tam wyskoczył z pupy i ptak polatał ale bez fightu :1_grinning: z czego pół godziny to tutorial dla ułomnych :<

nie wiem coś ty tam przez 12h robił :1_grinning: grzyby zbierał? :1_grinning: (ah no tak pisałeś że 17h w pełnej i dalej zbierasz grzyby czy coś... takie zapychajki to nie dla mnie :38_worried: nawet w wieśku pierdół typu gniazda i inne gówniane zapytajniki na mapie pomijałem oprócz setów i zadań pobocznych które były mega) więc zdaje mi się że to będzie krótka gra dla mnie :1_grinning:

Edytowane przez Traws

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nabite 6h...poki co czekam na jakieś boom które mnie wciągnie bo bieganie za znacznikami jest nudne, dodam że lecę tylko misje fabularne, 0 expienia. Na początku powinna być niemiłosierna rynna i wprowadzenie w fabułę, po paru chapterach powinien otworzyć się świat.

Co do Skyrima to chyba bieganie w nim i wypełnianie questów było ciekawsze niż poki co w ff15, ale wstrzymuje się z osądem ze względu na to że to dopiero początek.

Mam jednak przeczucie że bedzie powtórka z rozrywki jak w przypadku MGS5.

Staroszkolny system turoy sprawdziłby się tutaj dużo lepiej.

 

Wniosek narazie: trzeba było brać Dishonored 2, też jestem napalony na ten tytuł.

Edytowane przez Struggler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee jak demo nie ma ENG tylko krzaczki to dzięki leje na to...

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fabułę o ile jest, poznasz jak zakupisz a tak to na czuja ogarniesz menu i resztą się nie martw :1_grinning: tutorial ci pokazuje co wciskać a później gdzie masz biec cały czas :1_grinning: kiedyś jak nie znałeś języka to trzeba było szukać aż się odpali cutscenka a tu masz jebitnie pokazane gdzie biec, jechać :1_grinning: ... taki mały hejt mi się włączył po czytaniu o tej części

 

@down

jest na pewno duscae z polankami i drzewkami z tego co widziałem :) i z resztą pierwsze demo tam się odbywało (te z finala type-0)

Edytowane przez Traws

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno demko warto ograć bo bardzo dobrze obrazuje jakiego typu produkt dostajemy.

TRA ty masz chyba najwięcej h nabite, sa jakieś inne odmienne krainy czy cały świat gry to pustynia + dungeony ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie oczekiwałem po grze niczego wielkiego a jak na razie po 4 h grania jestem mile zaskoczony ogólnie z głównej fabuły zrobiłem tylko kilka q, a tak to glownie łowie ryby gram na automacie i poluje, jak na razie to zadania poboczne wciągnęły mnie bardziej niż fabula

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×