Skocz do zawartości
Padwee

FINAL FANTASY XV

Rekomendowane odpowiedzi

Za tydzień zagramy i zweryfikujemy co i jak, a do tego czasu niektórym pewnie żyłki popękają.

 

 

Edytowane przez Strife

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie było, kilka słów od Pana Tabaty, żeby czekać i unikać spoilerów :24_stuck_out_tongue:  Potencjalnie też "nie patrzcie jak gra wygląda przed D1 patchem" :)CxyrFXcXAAIwEsP.jpg:large

My tu gadu gadu, a ja, jak się znam, skoro już się tyle na to cholerstwo naczekałem to pewnie i tak wezmę to na premierę i będę się cieszył (mam nadzieję) jak dziecko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Se mogą. Pomachać chorągiewką chyba. Na Twitchu jest już pełno streamów.

 

Zasada jest prosta. Jak gra jest dobra to nikt się nie boi jej pokazywać. Jest to wtedy czysta i darmowa reklama. Gorzej jak się ma coś do ukrycia.

 

Nie oceniam gry. Zagram to zobaczymy, ale takie mamlanie zawsze mnie wnerwia i powoduje, że staję się ostrożny bo czuję mały swądzik :30vm3cw: 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że ten Final miał 3 dema, daj przykład innego tytułu co miał aż tyle do ukrycia?  Dali to do ogrania, bo boją się grę pokazać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwie duże różne miejscówki i tech demo, jednolite to jednak nie było.

 

Tej grze zaszkodził długi czas produkcji, bo ludzie oczekują cudów na kiju, a nie po prostu dobrego jRPG'a, którym moim zdaniem takim będzie, bo po ograniu tego wszystkiego zmieniłem zdanie o tej grze, wcześniej strasznie wieszałem psy na tym tytule.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Strife napisał:

Tej grze zaszkodził długi czas produkcji, bo ludzie oczekują cudów na kiju, a nie po prostu dobrego jRPG'a, którym moim zdaniem takim będzie, bo po ograniu tego wszystkiego zmieniłem zdanie o tej grze, wcześniej strasznie wieszałem psy na tym tytule.

Też mam takie wrażenie. Po tylu latach produkcji lud liczy pewnie na 16 450 godzin rozgrywki, i to samej głównej osi fabularnej :) 

Szansę dać trzeba, ja jestem prawie pewien, że wbrew temu wszystkiemu co się teraz pisze, będzie dobrze. Jak ktoś i tak chciał kupić, to i tak weźmie na premierę albo zaraz po, bez zwracania uwagi na opinie świata. Jak ktoś psioczył, to albo weźmie albo nie weźmie i będzie psioczył dalej :24_stuck_out_tongue:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nocy oglądałem stream jakiś gościu na ps4 streamowal i samo oglądanie mnie wciągnęło  a co dopiero musi być jak się gra .  Nie grałem nigdy w żadnego finala a tym bardziej w żadnego jrpg . w final grałem tylko w demo i podobało mi się.  Nie miałem tej gry na liście zakupów w dodatku mam dużo zaległości ale jakiś hype mi się odpalił żeby kupić na premierę. Podoba mi się ze to Slasher z RPG taki tylko tez pytanie skoro gra jest długa to kiedy się ta walka znudzi. 2 sprawa ciekawe czy jest zróżnicowanie terenu czy tylko las i pustynia . Nie znam uniwersum ff wiec nie wiem jak to wygląda . Mam tutaj podobny hype jak z Dark Souls 3. Grałem w 1 chwile i się odbilem potem sił próbowałem  w 2 i to samo stwierdziłem ze głupia gra nie ma mapy i nie wiadomo o co chodzi . Minęło parę lat wyszła 3 i ja kupiłem . I co? i przeszedłem cała wciągnęło jak bagno a brak mapy i surowy gameplay stał się atutem. Gracz musi dojrzeć do niektórych rzeczy i tak mam chyba w przypadku finala ze go kupie bo coś mi mówi ze gra będzie mega.

Edytowane przez Banan91PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jestem pozytywnie nastawiony i wierzę w to, że gra będzie świetna. (może nie GOTY, ale będzie blisko)

2 lata temu byłem pełen obaw co do systemu walki i sam narzekałem na grę (co można zobaczyć na pierwszych stronach tego tematu), ale wszelkie moje wątpliwości zostały z czasem rozwiane.

 

Z tego co ludzie piszą na reddicie, to ci którzy nabyli grę wcześniej i już ją ukończyli oceniają ją na 9/10, a o samej fabule wypowiadają się, że jest bardzo dobra.

Mam przeczucie, że tak właśnie będzie i w przypadku tej gry fabuła naprawdę będzie jej mocną stroną.

 

Mapa jest podobno bardzo duża a lokacje różnorodne także ja już tylko odliczam czas do momentu kiedy będę mógł pobrać swoją wersję z PSN.

Czuję że delikatnie się przeziębiłem, więc jak dobrze pójdzie i to trochę przeciągnę, to może nawet uda się na premierę zachorować i dostać wolne w pracy. (Polaczki) :24_stuck_out_tongue: 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Gra ponad tydzień temu pojawiła się w Peru

źródło:  https://www.reddit.com/r/FFXV/comments/5dhtfr/game_already_sold_in_peru/ 

 

A przed weekendem była już dostępna ponoć w europie zachodniej. Pozycje z Japonii często pojawiają się wcześniej w krajach takich jak Polsza (uważają, że jesteśmy daleko za murzynami i wysyłają gry DUŻO wcześniej aby była pewność że dotrą na premierę) więc polecam obserwować sklepy (lokalne, sieciówki raczej nie wystawią przed premierą). MGSV i Dark Souls 3 dało się wyrwać 5 dni przed premierą w Łodzi. Jak będę miał namiary na grę przed premierą to dam cynk ( w odpowiednim temacie). Jeśli ktoś sobie życzy Priva to napiszcie do mnie. Prosiłbym również o info jeśli ktoś z was zobaczy w sklepie kopię przed premierą.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Banan91PL napisał:

Ale i tak będzie pach i save nie będą kompatybilne

 

Z tego co na reddicie piszą ci którzy grę już mają, to tego patcha 7gb już da się pobrać.

 

Edytowane przez Nóżka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem napisać jakąś godzinę temu, że jednak się myliłem, ale stwierdziłem, że się nie będę odzywał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pograłem chwilę w dżapańskie demo w końcu i cycki zacne ale jakieś dalsze widoki to bieda straszna :1_grinning: kwadratowe i brzydkie :1_grinning: walka też hmm nie mój styl bo wolę starsze fajnale. miasto z tego królestwa noctisa też puste całkiem ale to już w filmie widziałem tylko tą gwardię. ogólnie za mało fantasy w tym fajnalu jak dla mnie ale ograć na pewno trzeba bo hype robi swoje i w sumie pierwsza okazja jak dla mnie żeby pograć premierowo a nie po latach :24_stuck_out_tongue:

mam nadzieje tylko że główny wątek starczy mi na 50h+

Edytowane przez Traws

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pooglądałem trochę i poczytałem i muszę powiedzieć, że biedny ten fajnal.

 

Summonów nie można przyzywać kiedy się chce tylko kiedy gra pozwoli.

Dropy fps w ważnym miejscu

Mapy tragicznie puste myślałem, że w demku to początek a potem będzie lepiej, otóż nie bardzo :38_worried:

Finałowa walka to QTE :yao:

 

No ale to bym wszystko przeżył gdyby fabuła była dobra, sam sobie nie spoilowałem ale kumpel mi powiedział, że jedni będą zachwyceni drudzy wyleją pomyje, a ponieważ znamy się od dawna powiedział, że ja wyleje pomyje, oj będzie głośno o tym zakończeniu.

No i tak naprawdę to fabuły jest bardzo mało, Xenobladowe questy wypełniają głównie czas.

 

Kupić kupie ale jak popatchują i będzie za 100 max.

 

gV6dISm.png

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem kilka opinii po internetach. Opinie są skrajnie różne czasami. Jedni narzekają na historie, innym się podoba. Jedni narzekają na pusty świat, inni twierdzą, że jest w nim i tak co robić.

Myślę, że to kwestia osobistych oczekiwań odnośnie tej gry czy nam się spodoba czy nie. Patrzenie przez pryzmat np. Wiedźmina może jej zaszkodzić, ale to w sumie kompletnie inna gra. Powinno być dobrze :)

Jedna rzecz się tylko powtarza przy większości opinii, które czytałem - gra podobno nie jest za długa, że tak powiem, fabularnie. W sumie może to też wynikać z tego, że ktoś biegał na pałe odd lokacji do lokacji, żeby przejść jak najszybciej. Mam nadzieje, że przy moim graniu (zaglądaniu w każdą dziurę, rozwijaniu bzdurnych profesji (które wyjatkowo w grach uwielbiam) i strasznie mnie intrygujących polowań) będzie chociaż ponad 100h rozrywki, wtedy będzie ok.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

twórcy mówili że 40-50h fabuły więc w rzeczywistości pewnie z 30 :< polowanie i inne zapchaj dziury typu ryby i gotowanie (wtf? :O ) to raczej nie dla mnie wole skupić się na prawdziwych zadaniach więc chyba poczekam aż stanieje bo świat też wydaje się jakiś pusty.

eh wszystko takie krótkie robią :<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Natsu napisał:

 

Finałowa walka to QTE

 

Kurde szok ,jako casual jrpg pojedynek z final bossem z remastera X to była dla mnie mega przeprawa , liczyłem że tutaj będzie podobnie pomimo porzucenia tur .... Nie jestem przekonany , nie śledziłem od pierwszego dema tej gierki ale no widzę że nawet recenzji nie ma , nie wiadomo czy te filmiki z tego pro czy ps4 , patch day one który grzebie w mechanice dosyć mocno , i te puste połacie terenu ech 

 

 

W pierwszej chwili chciałem napisać że troche sie wkurzyłem że trafilem na ten badz co badz spoiler , ale w sumie na co tu sie wkurzać skoro takie sa fakty . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do długości to będzie pewnie:

Ending = 25h

Platinum = 200h

bo te dodatki typu master gotowanie czy łowienie zapewne pochłoną dziesiątki godzin (skompletuj uber wędkę w osiemnastu questach i upoluj mega rare rybę).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dla mnie gotowanie i łowienie ryb to jedne z lepszych rzeczy jakie się trafiły w tym Finalu, w Suikodenie 2 gotowanie to był majstersztyk( a raczej konkurs kulinarny).

 

W samych trzech demach przepierdzieliłem tyle godzin że starczyłoby na przejście nie jednego dużego tytułu, po za tym po ograniu WoFF (ta gra jest tak zajebiscie wciągająca że szok) mam pewnośc że kwadratowi tego nie spierdzielą, tam na samą fabułę poświęciłem 50h, a piszą w reckach że ok 30, ale nigdy nie lubiłem grać na pałę.

 

Wydaję mi się że przy nowym Finalu spędzę ponad setkę godzin i nie będę się nudził jak przy Wieśku trzecim( prócz gwinta, bo ta karcianka jest genialna), bo tamta gra mnie strasznie nużyła, ale od zawsze bardziej wolałem Japońskie produkcję zachodnich.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA tam po tych kilku opiniach znowu wsiadłem do hajpociągu :) Będzie łowione i gotowane aż się pad zagrzeje :) Ja mówiłem serio, że uwielbiam to w grach, mimo że użyłem określenia bzdurne profesje :24_stuck_out_tongue: W GW2 grałem tylko dlatego, że mi się gotowanie tam podobało i do dziś je wspominam jako grę o gotowaniu :24_stuck_out_tongue:

Co nie zmienia faktu, że mam dziwne przeczucie, że gra zostanie zjechana przez słynne serwisy i jeszcze słynniejszy metacritic będzie wyświetlał jakie 65 max.

@Strife A Wieśka to Ty chłopie szanuj :) Ale co do gwinta to się w 100% zgadzam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wieśka szanuję jako Polską produkcję, ale nic na siłę wszystko młotkiem :24_stuck_out_tongue:

 

Nic nie poradzę że gra mi średnio podeszła, dopiero półtora miecha temu ją skończyłem w wielkich bólach, a mam od premiery. Przyczyną może być to że na jedynkę nie miałem odpowiednio mocnego kompa, a miałem chcicę na ten tytuł, potem 2 na X-klocka który mnie wqrwił tym że dali na poczatku parę jRPG'ów a potem olali ten gatunek zupełnie to i ja olałem X :)

 

Wracając do XV sądzę że dostanie z 75 na metacriticu, a kwadratowe famitsu walnie pewnie 40.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Wieska do tej gry nie ma co porownywac nawet, FF to nie ta liga. Zaczynajac od questow pobocznych [dlugie i wplywajace na story vs 'przynies wosk'] a konczac na aspektach techniczno/graficznych, mniejszy swiat, z czego 70% to plaska i rozmyta pustynia,  czy chocby wlosy ktore w Wiesku 2 wygladaly juz z 15 razy lepiej od tego co w tej grze probuja w bolach renderowac na glowie.

 

Gra pewnie bedzie dobra, lub poprawna [sadzac po demach], ale wg mnie do Wieska nie ma nawet startu.

Edytowane przez One Post Man

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×