Skocz do zawartości
Padwee

FINAL FANTASY XV

Rekomendowane odpowiedzi

No, to wczoraj zagrałem całe 2h :24_stuck_out_tongue: Pierwsze wrażenia ode mnie, chociaż było tu ich już tyle, że kolejne już nikogo nie zainteresują. Zwłaszcza po poście Strife'a, który jak kończyłem czytać to już nie pamiętałem, o czym pisał na początku:P

Więc przede wszystkim, jak dla mnie gra jest przepiękna. Po narzekaniach niektórych na grafikę to wychodzi, że jestem półślepy i zdziadziały, ale na mnie zrobiła grafa wielkie wrażenie i absolutnie nie potrzebuję niczego lepszego dla oka. Chodziło wszystko płynnie, nic mi się w tym czasie nie przycięło, a na pewno nie tak, żebym zauważył.

Walka sprawia niesamowitą frajdę. Podoba mi się motyw z craftowaniem czarów, coś nowego w końcu i jak dla mnie wyszło sprytnie. Tyle że jakoś na razie nie czarowałem za wiele, bo walenie wielką dwuręczną kataną jest zbyt przyjemne :)

Zrobiłem tylko kilka questów. Generalnie typowo mmowe q, po kilku latach w wowie i kilku latach przerwy od niego to mi one pasują:)

Potworków za wiele różnych nie widziałem, ale te które spotkałem były fajnie zrobione. Skaczą, gryzą, dziabią rogami, wszystko na miejscu. Ignis ostrzegał mnie przed nocą, ale stwierdziłem, że na samym początku to chyba nie będzie tak źle. Golem na 30 poziomie szybko mi pokazał, że będzie jeszcze gorzej :24_stuck_out_tongue: Za to wielki plus, trzeba czuć respekt do nocy jak kolega prosi :) Ekipa też bardzo ciekawa jak dla mnie, nie wiem czemu ludzie jadą, że gejowaci. Siedzą grzecznie na tylnej kanapie, nikt nic nie robi drugiemu, wszystko w normie. No i świetnie zrobione to, że tak z niczego ze sobą gadają o wszystkim i o niczym. Mam nadzieje, że takich gadek są miliony i po 5h nie usłyszę wszystkich losowych rozmów.

Do interfejsu jeszcze muszę przywyknąć, ale chyba będzie ok. Troszkę mało czytelny momentami, ale przysunięcie fotela w stronę tv powinno rozwiązać sprawę :24_stuck_out_tongue: Wielki plus za oldschoolowość i łapke z wystawionym palcem wskazującym jako kursor :)

Zdun chyba radził, żeby grać z angielskimi głosami. Tak też zrobiłem i na razie bardzo dobrze. Później z ciekawości zmienie na japoński, ale generalnie wolę rozumieć co do mnie mówią, nie muszę wtedy odwracać uwagi i czytać napisów, także raczej zostanę przy angielskich głosach.

Na koniec kwestia fabuły, o której w zasadzie po 2h nie mogę nic powiedzieć. Jestem świeżo po Kingsglaive, który graficznie rozrywał poślady prostopadle do standardowego rozerwania, fabularnie pokręcony ale mimo wszystko intrygujący (jednak ciągle traktuję ten film jak intro). Mam nadzieję, że gra mimo wszystkich pocisków w stronę fabuły trochę to rozwinie.

Ogólnie jestem zadowolony. Będzie grane.

Edit. Tylko cholera do żadnej wody się nie dostałem jeszcze i nie połowiłem :/

Edit2: I oczywiście odwróciłem okładkę na drugą stronę, polecam :24_stuck_out_tongue:

Edytowane przez xavris
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby jak mam odwrócić okładkę? Wybić metalowe pudło młotkiem :24_stuck_out_tongue: 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Strife napisał:

Niby jak mam odwrócić okładkę? Wybić metalowe pudło młotkiem :24_stuck_out_tongue: 

No fakt, Ty możesz co najwyżej wygiąć na zewnątrz i skleić szarą taśmą, żeby się trzymało :24_stuck_out_tongue:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te wszystkie poboczne aktywności to jakaś masakra, mam już 32 h nabite i ledwo liźnięty 3 rozdział. Mój znajomy Ognik na endgame ma już ponad 90 h i cały czas czyści i zwiedza dostępne dungeony, często dostając srogi wpierdul. Niech ktoś jeszcze napisze że w tej grze nie ma co robić, tradycyjnie najwięcej pierdololo niemi do powiedzenia Ci którzy grali w grę na YT, bo jak widać po powyższych postach posiadacze XV nie narzekają.

Dobra wracam łowić ryby :)

  • Like 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech ktoś napiszę jak się prezentuje ilość broni i czy jest tego sporo czy znowu odwalili fuszerkę i mamy tylko kilka zabawek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, KOMARZYSKO napisał:

tradycyjnie najwięcej pierdololo niemi do powiedzenia Ci którzy grali w grę na YT, bo jak widać po powyższych postach posiadacze XV nie narzekają.

Za to dałbym Ci drugiego lajka, ale nie mogę :24_stuck_out_tongue:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kij z lajkami, zwiedzaj dokładnie świat bo możesz przegapić kozackie wędki i kołowrotki do fiszingu ;)

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, KOMARZYSKO napisał:

Kij z lajkami, zwiedzaj dokładnie świat bo możesz przegapić kozackie wędki i kołowrotki do fiszingu ;)

Jeżeli chodzi o fishing w grach to zawsze mam wszystko co mogę mieć najlepszego z tym związanego :) Nie spocznę, dopóki na widok mojego kołowrotka ryby same nie będą z wody wychodzić :24_stuck_out_tongue:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz się chłopaki będziecie sztukami chwalić :24_stuck_out_tongue: a i tak złowię największą :24_stuck_out_tongue: 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weźcie już z tym łowieniem mnie nie drażnijcie, bo zaraz pier***ne tą robote i pojadę do domu szukać najbliższego zbiornika wodnego :24_stuck_out_tongue:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pchnij delikatnie fabułę do przodu i odblokujesz quest na chocobosy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra wyczekiwana od dekady, obiecująca fantastyczną historię, wspaniałą opowieść o młodym księciu, królestwie, miłości, dumie i honorze... Kolejna część legendarnej serii, kochanej przez miliony.... 

 

I jeden pisze, że dwa dni po premierze wycisnął już wszystkie soki z tego ogromnego RPGa, a drugi najbardziej chwali system łowienia ryb 

 

:yao: :yao: :yao: :yao: :yao: 

 

 

Sam chętnie kupię tego Finala, bo coś mnie do niego przyciąga (pewnie to, że lubię sandboxy i eksplorację), ale jednocześnie jestem załamany tym, czym ta gra miała być, a to czym zaledwie jest. Widząc zapowiedź filmu, anime itd. spodziewałem się historii, która będzie zapamiętana i która zrobi wrażenie. Wykreowany świat miał zrywać włosy łonowe. A tu czytam, że po 50 godzinach ludzie czekają w dalszym ciągu na cut scenki. No ech. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2,5 godziny to z shoutboxa przeklejałeś, nieźle. Trace miał grę kilka dni przed premierą, wystarczy odrobina wysiłku żeby wejśc w jego trofea i zobaczyć ile mu zeszło. Poza tym nie ma platyny (chyba że nie zaktualizował), więc jeszcze trochę soku zostało :24_stuck_out_tongue:

Nie jestem w stanie zrozumieć co kieruje ludźmi do wchodzenia w topik o jakiejś grze i jej wyśmiewanie poza zwykłą chęcią potrollowania.

A nie, zapomniałem że No Man's Sky też kupiłem na premierę i nie żałowałem. Muszę być pojebany.

 

Edytowane przez xavris
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grecky może zagraj, a potem się wypowiadaj, bo walisz farmazony jakich mało, Ci co grają nie wypowiadają się negatywnie o tytule, tylko ludziki co się jeszcze w to nie zaopatrzyły wieszają psy na nowym Finalu, nie wiem czy to jakieś kompleksy nieposiadania tytułu, inni grają a ja nie to gra jest chujowa :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, xavris napisał:

2,5 godziny to z shoutboxa przeklejałeś, nieźle. Trace miał grę kilka dni przed premierą, wystarczy odrobina wysiłku żeby wejśc w jego trofea i zobaczyć ile mu zeszło. Poza tym nie ma platyny (chyba że nie zaktualizował), więc jeszcze trochę soku zostało :24_stuck_out_tongue:

Nie jestem w stanie zrozumieć co kieruje ludźmi do wchodzenia w topik o jakiejś grze i jej wyśmiewanie poza zwykłą chęcią potrollowania.

A nie, zapomniałem że No Man's Sky też kupiłem na premierę i nie żałowałem. Muszę być pojebany.

 

 

Cytat z shoutbox'a: "napisz to w temacie, to cie rozszarpią jak wsciekłe psy"

 

Rozszarpiemy, bo jak wy piszecie troll komentarze tylko po to żeby ponaśmiewać się z tytułu w który jako jedyni nie graliście i mieszacie go z błotem nie wiedząc nic oprócz tego co zobaczyliście na filmikach/streamach, no to się nie dziwcie.

Tym bardziej że każdy wasz pocisk to jest kopia poprzedniego, więc jest to już zwyczajnie nudne.

 

Jest wiele osób które tytuł mają, grają i na bieżąco zdają relację z tego jaka jest gra.

Każdy ma grze coś do wytknięcia także spokojnie, wiemy że nie jest ona idealna... ale jako całość jest bardzo dobra i dostarcza póki co chyba każdemu ogromnej frajdy.

 

Chciałbym zobaczyć jakie gry trollujący Panowie uważają za dobre, skoro Final Fantasy XV jest takie be, a nawet jeszcze nie zagrali.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Nóżka napisał:

Chciałbym zobaczyć jakie gry trollujący Panowie uważają za dobre, skoro Final Fantasy XV jest takie be, a nawet jeszcze nie zagrali.

No jak jakie. Grecky grał w 3 (przynajmniej, dalej mi się nie chciało sprawdzać) ostatnie fify. Ostatnio odpaliłem na darmowy weekend. Ta gra nie zmieniła się od 97 roku, kiedy grałem w nią pierwszy raz. Może jest trochę ładniejsza. Jedyne co ta nowa ma w miarę fajne to tryb fabularny. Fabuła lepsza i poważniejsza niż w tym waszym chińskim fajnalu o homosiach.

10/10

@Nóżka i weź nie bądź taki. Dzieciom do piaskownicy też wchodzisz i im łopatki zabierasz? Ogarnij się trochę :24_stuck_out_tongue: W sumie ja robie to samo :24_stuck_out_tongue:

 

Żeby nie było offtopu aż tak. Jeśli masz Grecky jakieś uwagi krytyczne to zapraszamy wszyscy serdecznie na dyskusję jak będziesz miał własne zdanie i logiczne argumenty. Nie róbcie z normalnych tematów shoutboxa, bo jeden wam w zupełności wystarczy.

Edytowane przez xavris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie kupiłem, więc się nie wypowiadam ale:

 

Każdy ma swoje opinie oparte na swoim skrzywionym umyśle. Problem z grami na konsoli jest taki, że są w PL drogie i ładowanie 250 zł na grę do której nie jest się przekonanym, tylko po to, żeby komuś udowodnić w internetach, że ta gra jest cieniem tego czym miała być jest głupie.

 

A niektórzy szanują swoje pieniądze, i nie kupują gier bo ładny trailer i oceny 8/10. Gdzie XIII miała oceny 9/10 i GOTY w serwisach, a jak ludzie zagrali to szlam i rzygowiny się wylały.

 

+ Jest potwierdzone, że zakończenie gry i w ogóle fabuła, pozostawia zły smak w ustach a niektórzy jawnie piszą po skończeniu "Co to ma k.... być"

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś gry Ubi albo ostatnia Mafia dostały bęcki chociaż każdy widział je tylko na YouTube. No i co? Podwójne standardy? Finala muszę kupić, ale Watch_Dogs można śmiało spuścić w kiblu za samo bycie grą od Ubisoftu? 

 

Poza tym przecież nie skrytykowałem tej gry. Lekko wyśmiałem to co miało być, a co jest. No sorry, ale opinie o dennej historii widzę wszędzie, nawet w tym temacie, wiec po zakupie nie spodziewam się nagle bycia rodzynkiem i uznania scenariusza za godnego Oscara. Dziwne, że nie wypatrzyliście w moim wpisie, iż mam ochotę kupić tę grę. Bronicie tych pikseli jak własnej matki. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Grecky napisał:

Jakoś gry Ubi albo ostatnia Mafia dostały bęcki chociaż każdy widział je tylko na YouTube. No i co? Podwójne standardy? Finala muszę kupić, ale Watch_Dogs można śmiało spuścić w kiblu za samo bycie grą od Ubisoftu? 

 

Poza tym przecież nie skrytykowałem tej gry. Lekko wyśmiałem to co miało być, a co jest. No sorry, ale opinie o dennej historii widzę wszędzie, nawet w tym temacie, wiec po zakupie nie spodziewam się nagle bycia rodzynkiem i uznania scenariusza za godnego Oscara. Dziwne, że nie wypatrzyliście w moim wpisie, iż mam ochotę kupić tę grę. Bronicie tych pikseli jak własnej matki. 

Mafii się dostało za milion błędów, które były w tej grze. Poza nimi, z tego co mówił mi Manoszek to gra była całkiem spoko. Nie grałem, nie wiem. Watch_Dogs pierwszy mi się np bardzo podobał mimo, że był jechany na lewo i prawo i gdyby nie Final to bym go wziął na premierę pewnie.

Tego co napisałeś nie nazwałbym lekkim wyśmianiem. Ten post brzmiał, jakbyś wszedł tu tylko po to, żeby pomachać wszystkim przed oczami kupą na kiju i spieprzyć, chociażby śmiejąc się, że podoba się chłopakom łowienie ryb. 

Jak chcesz kupić to kup i sprawdź sam. Już to pisałem chyba wczoraj. Nie grałem w drugą taką grę, gdzie dosłownie wszystko zależy tylko i wyłącznie od indywidualnego podejścia i oczekiwań wobec tytułu. W innych grach jakoś można było z czystym sumieniem stwierdzić, że coś konkretnego jest albo do dupy albo bardzo dobre. Tutaj jest to chyba niemożliwe.

Sprawdzisz to wróć i się wypowiedz. Kulturalnie, na poziomie, bez machania kupą na patyku :)

 

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się Wam wszystkim trochę dziwię o to całe podniesione larum, bo komuś się podoba lub nie.

Zjedzie ktoś grę - i co z tego?

To tylko gra. Mało tego - ten ktoś to jakiś "anonim z internetu".

Może jakiś 13 latek, który musi rok odkładać kieszonkowe na grę i już nie wytrzymuje.

Swoją drogą... takie cholernie płytkie wpisy, kopiowanie internetowych schematycznych epitetów tylko świadczy o poziomie intelektualnym takiego "rozmówcy".

Już dawno się znieczuliłem na tych nastolatków w necie, lub nie do końca wykształconych ludzi, którzy lubią mówić niby na temat, ale im to nie wychodzi.

Odsiewam ich i ignoruję, bo dyskusja nie ma sensu.

I Wam, drodzy gracze również radzę spasować i trochę zluzować to spinanie się. To tylko elektroniczna rozrywka.

FFXV jeszcze nie posiadam, zakupię niebawem, ale biernie uczestniczę w tym temacie.

Dzięki wszystkim za swoje pierwsze wrażenia.

Już wiem że warto i się nie zawiodę.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mafie 3 ogralem na początku zachwyt im dalej tym gorzej a końcówkę to już na siłę przechodziłem .  Watch dogs 2 na początku fajne  ale ten hipsterski klimat mnie męczył no i po czasie grałem bo grałem misje na 1 kopyto ciągle to samo wiec wymieniłem ja na Fina fantasy mimo iz nigdy nie grałem w jrpg  (oprócz bloodborne i ds3 o ile można to nazwać jrpg) a tym bardziej nigdy nie grałem w finala żadnego .  Jak pisałem wcześniej aktywności poboczne nie interesują mnie w grach a tutaj o dziwo aż chce mi się je robić .  Dużo chyba właśnie daje nastawienie bo obejrzałem Kingsglaive i mega się nakręciłem na grę i gra mi się wybornie póki co bo nie wiem jak bedzie później  na ten czas mam 8h i początek 2 chapteru. Myślę że też duże znaczenie ma to ze to mój 1 final i bardzo podoba mi się ten klimat i swiat, fani którzy mają więcej lat niż ja i grali jeszcze w finala w latach 90 tych pewnie mają większe porównanie i dlatego są zawiedzeni bo mają porównanie i widzą jak seria zjechała z torów . dla mnie jako osoby która 1 raz gra w finala gra jest mega wciągająca i ciekawa dawno mnie tak nic nie wciagnelo widac ze większość gier na rynku jest robiona na 1 kopyto .  Chyba będę musiał zapoznać się z innymi jrpg słyszałem ze star ocean na ps4 jest w miarę godny  .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętnie kupiłbym tego Finala i dzisiaj, ale od dłuższego czasu mam nie więcej jak +/- 2 godziny tygodniowo na granie, więc pewnie nawet wędki na 1 lvl bym nie zdobył. Dorosłe życie zabija :14bqqmb:

W każdym temacie są śmieszki z danej produkcji i odbywa się to bez większego echa. Nie obraziłem Waszej gry, na którą czekaliście dekadę. Jak ją zapowiadali to robiłem jeszcze kupę w majtki. Fakt, że mój post był szyderczy, ale bez przesady. To tylko zbiór pikseli. Lepszy albo gorszy. Fakt jest jednak taki, że oczekiwania były ogromne i ten tytuł nie spełnił ich w 100%. 

 

Sam lubię pobiegać po grach bez większego celu. Jest to odprężające, nie przeczę. Ale nie przejdę obok faktu, że twórcy zaserwowali słabą historię czy niezbyt duży świat. Jak się ich teraz skopie w tyłek to następne produkcje może będą lepsze. Na tym to polega. 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie nie potrafie sie przekonac do sandboxow. Zaczalem pierwszego assassina, wiedzmina 3 i wiele wiele innych i w kazdej z tych gier dochodzilem do momentu znudzenia chyba glownie przez powtarzalnosc misji i odleglosci jakie trzeba pokonwywac bez jakiej kolwiek akcji. Myslicie ze FF15 jest w stanie zmienic moje podejscie do sandboxkow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, bany4KHDR napisał:

Osobiscie nie potrafie sie przekonac do sandboxow. Zaczalem pierwszego assassina, wiedzmina 3 i wiele wiele innych i w kazdej z tych gier dochodzilem do momentu znudzenia chyba glownie przez powtarzalnosc misji i odleglosci jakie trzeba pokonwywac bez jakiej kolwiek akcji. Myslicie ze FF15 jest w stanie zmienic moje podejscie do sandboxkow?

Myślę że nie bo tutaj tez dużo biegania duże odleglosci i pustki 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×