Skocz do zawartości
cwir

Serwis/Gwarancja PS4

Rekomendowane odpowiedzi

Ale i na gwarancję i niezgodność jest dwa tygodnie. Brak odpowiedzi w tym terminie oznacza że w pełni akceptuje się żądanie klienta.

Druga sprawa. Wydaje mi się nielegalne wydawanie sprzętu odnowionego. Albo twoja konsola naprawiona albo Nowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Druga sprawa. Wydaje mi się nielegalne wydawanie sprzętu odnowionego. Albo twoja konsola naprawiona albo Nowa.

Źle Ci się wydaje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak?. Możesz uzasadnić?

Gwarancja jest fakultatywnym świadczeniem producenta. I to on kształtuje jej warunki. Może Ci nawet wymienić konsolę na pluszowego słonia, o ile odpowiednie zapisy znajdą się na karcie gwarancyjnej dołączonej do produktu ;)

Jak chcesz mieć wybór (wymiana, naprawa, obniżenie ceny, lub ewentualnie zwrot gotówki), to należy korzystać z rękojmi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz czekam 2 tygodnie i 0 info. Jak długo oni mogą trzymać w serwisie tą konsole?

Edytowane przez TrueGrand

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz czekam 2 tygodnie i 0 info. Jak długo oni mogą trzymać w serwisie tą konsole?

Jak rozmawiałem z dziewczyną z serwisu to jak skończyła się roczna gwarancja od sony to ludzie ich zalali reklamacjami(saturn Targówek) a w Francji mówiła że burdel mają i nie wyrabiają więc jeszcze poczekasz jeszcze na swoje Ps4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie jest u nich tak zle, 4-5 tyg temu jak wysłałem konsole pierwszy raz to w poniedziałek dotarła, a w srode już był wbity list przewozowy ze sprzętem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że jeszcze trochę poczekam to wiem. Przynajmniej do jutra ;)

Ale czy to trwa 2, 3,8 tygodni? Wysłał to sklep w którym kupiłem i to juz 3 reklamacja ^^ poprzednie 2 razy to pady. Zaczyna mnie to irytować i nie wiem kiedy i czy w ogóle mogę ich w jakiś sposób naciskać, "stawiać się" ?

(mam na myśli sklep)

Edytowane przez TrueGrand

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim ;) Miałem cichą nadzieję, że nigdy nie będę zmuszony pisać w tym temacie, ale niestety moja konsola ma co do tego inne zdanie. Otóż konsola sama wypluwa płytę, czasem pika nawet gdy nie ma jej w środku. Zaczęło się parę tygodni temu i jest coraz gorzej. Próbowałem wszelkich metod jakie znalazłem tutaj, na angielskich forach czy w jakiś poradnikach. Jako ostatniej spróbowałem usunięcia przycisku od napędu (przy okazji delikatnie go uszkadzając..), niestety pomogło tylko na 1-2 dni. Wszystkie metody zawiodły, a wiec pozostaje to czego chciałem uniknąć- użeranie się z gwarancją.

I tu pojawia się moje pytanie i prośba o wyjaśnienie, ponieważ jest to moja pierwsza gwarancja jakby nie patrzeć drogiego sprzętu. Chciałbym też zaznaczyć, ze wiem że zapewne wszystko było juz tu opisane na forum, jednak przeczytałem tyle postów, że już się pogubiłem jak się zachować w określonej sytuacji. A co do niektórych rzeczy chciałbym się zwyczajnie upewnić. Po kolei: konsolę zamówiłem w sklepie internetowym Saturna pod koniec listopada 2014 (wraz z driveclubem). W związku z tym jak rozumiem udaje się do ich sklepu i składam dokument o niezgodności towaru z umową. Oni zabierają konsole i użerają się z Sony. Czy oddaję im jedynie konsolę, czy wszystko łącznie z pudełkiem, akcesoriami czy nawet grą? (tu byłby problem bo driveclub już dawno poszedł pod młotek). Dodatkowo, co zrobić z systemem swojej konsoli, profilem i wszystkimi danymi zapisanymi na konsolce? Wyjąć dysk czy zrobić to jakoś inaczej? Jak szybkiego działania powinienem od nich oczekiwać? I czy przy okazji oddawać również pada (analog zaczyna pękać) czy to jedynie utrudni i wydłuży cały proces i na przykład poczekać z tym i później złożyc reklamację samego pada. 
Będę bardzo wdzięczny za objaśnienie wszystkiego ;) 

 

Edytowane przez Mariusz1501

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby Twoje manipulacje przy sprzęcie nie skończyły się odrzuceniem reklamacji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim ;) Miałem cichą nadzieję, że nigdy nie będę zmuszony pisać w tym temacie, ale niestety moja konsola ma co do tego inne zdanie. Otóż konsola sama wypluwa płytę, czasem pika nawet gdy nie ma jej w środku. Zaczęło się parę tygodni temu i jest coraz gorzej. Próbowałem wszelkich metod jakie znalazłem tutaj, na angielskich forach czy w jakiś poradnikach. Jako ostatniej spróbowałem usunięcia przycisku od napędu (przy okazji delikatnie go uszkadzając..), niestety pomogło tylko na 1-2 dni. Wszystkie metody zawiodły, a wiec pozostaje to czego chciałem uniknąć- użeranie się z gwarancją.

I tu pojawia się moje pytanie i prośba o wyjaśnienie, ponieważ jest to moja pierwsza gwarancja jakby nie patrzeć drogiego sprzętu. Chciałbym też zaznaczyć, ze wiem że zapewne wszystko było juz tu opisane na forum, jednak przeczytałem tyle postów, że już się pogubiłem jak się zachować w określonej sytuacji. A co do niektórych rzeczy chciałbym się zwyczajnie upewnić. Po kolei: konsolę zamówiłem w sklepie internetowym Saturna pod koniec listopada 2014 (wraz z driveclubem). W związku z tym jak rozumiem udaje się do ich sklepu i składam dokument o niezgodności towaru z umową. Oni zabierają konsole i użerają się z Sony. Czy oddaję im jedynie konsolę, czy wszystko łącznie z pudełkiem, akcesoriami czy nawet grą? (tu byłby problem bo driveclub już dawno poszedł pod młotek). Dodatkowo, co zrobić z systemem swojej konsoli, profilem i wszystkimi danymi zapisanymi na konsolce? Wyjąć dysk czy zrobić to jakoś inaczej? Jak szybkiego działania powinienem od nich oczekiwać? I czy przy okazji oddawać również pada (analog zaczyna pękać) czy to jedynie utrudni i wydłuży cały proces i na przykład poczekać z tym i później złożyc reklamację samego pada. 

Będę bardzo wdzięczny za objaśnienie wszystkiego ;)

To "delikatne" uszkodzenie przycisku od napędu, jest podstawą do uwalenia i gwarancji producenta, i próby reklamacji z tytułu niezgodności towaru z umową. Zwłaszcza, że 6 miesięcy od zakupu już minęło, i to ewentualnie na Tobie spoczywa obowiązek udowodnienia istnienia wady w chwili wydania sprzętu przez sklep...

Ale zakładając, że sklep/sprzedawca nie będzie przeciwko Tobie, a Ty nie wparujesz tam z "k%$^a" zamiast "dzień dobry", to piszesz odpowiednie pismo (reklamacja z tytułu niezgodności - wygooglujesz sobie) w którym określasz czy chcesz dokonać wymiany towaru lub jego bezpłatnej naprawy, z którym wraz konsolą (ewentualnie całym zestawem jak chcesz wymianę - ale to już do uzgodnienia ze sprzedawcą) udajesz się do sklepu/sprzedawcy. Licząc od dnia następnego, sprzedawca ma 14 dni kalendarzowych na ustosunkowanie się do Twojej reklamacji. Brak odpowiedzi, oznacza uznanie reklamacji...

Konsolę możesz wcześniej zdezaktywować w menu i usunąć dane karty, jak masz podpiętą. A zapisy do chmury lub na pena...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, konsola wróciła - oto raport.

 

Wysłałem dokładnie 11 dni temu, konsola dotarła już w standardowym opakowaniu i grubej dmuchanej folii.

Powodem reklamacji była kultura pracy - warto dodać, że wysłałem juz drugi raz w ciągu poltora miesiaca.

Wysłałem białą, wróciła biała, ale inna - widze, że jest nowy nr seryjny. Pewnie odnowiona, chociaż cięzko zweryfikować. Liczyłem, że stanie sie cud i dostane nową partie, ale to ciągle 1116a. Czułem, że gówno sie zmieni i nadal będzie skwierczeć. Po pierwszych testach - MGS odpalony na 2 godziny - cisza jakby byla wylączona. Zobaczymy co będzie dalej, ale jestem zadowolony.

 

Niestety nie dostałem żadnej karteczki z informacjami, że zamienili itd. Na poczcie też nie otrzymywałem info, że paczka dotarła do serwisu i z niego wyjechała. Wszystko niestety sam musiałem sledzić. Najgorsze jest to, że dzwonilem w środe do sony i kobieta mi powiedziała, że konsola dopiero wyjechała z Polszy, a kilka godzin pózniej wpisując status ups było napisane, że jest w drodze do domu. Czyli mają burdel albo po prostuje w uja leciała.

 

To tyle, dam znać jak wszystko wróci do normy - czy. znów będzie głosno :P

 

edit2: Jak to wygląda z gwarancją jeśli mam nową/odnowioną konsole? 

Edytowane przez Almarcino

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, moja już 19 dni w serwisie i w Media nawet nie mają jeszcze informacji że już wyjechała z serwisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli może pojawić się lada-dzień :) Szkoda, że nie masz referencji z listu przewozowego, bo mógłbys sledzić kiedy wyjechała z serwisu. Cierpliwości, chociaż wiem, ze jest cięzko!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi serwisant z media mówił, że jakbym załatwiał przez Sony i ich kurierów to czas byłby o wiele krótszy, ile w tym prawdy? Nie wiem, pierwszy raz w życiu wysyłam sprzęt sony na gwarancję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem chodzi oto, że sklep może przetrzymać troche twój sprzęt zanim im sie zechce go posłac dalej i może to zawsze spowolnić o te 2-3 dni. Wiesz, dziś nie mają czasu to wyślą jutro, sprzęt wróci, ale powiadomienie dostaniesz kolejnego dnia itd. :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie (doświadczenie z prowadzenia budów) ich psim obowiązkiem jest podać Ci numer listu przewozowego. Dzięki temu wiesz w ogóle, że nadali. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podali mi tylko informacje że konsola jest u Żabojadów w serwisie.

Edytowane przez czeskimaster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konsola wróciła po 22 dniach z serwisu.

Pad jak skrzypi tak skrzypi, zawias od r2 nadal ma luzy.

Konsole dostałem swoją, z informacją że została naprawiona /odnowiona i dodali do standardowej gwarancji 3 miesiące.

Jak stestuje na grach, coś napiszę jak wygląda kultura pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja konsola w czwartek juz 3 tygodnie w serwisie.

Co ciekawe w tamtym tygodniu w czwartek byłem w klepie i pani zapewniała, że konsola naprawiona wraca i powinna być na początku tego tygodnia, dzisiaj dzwonie a oni, że konsola ciągle w serwisie :O

Wkurzony pojechałem osobiście do Mediamarkt w Hadze (Holandia) i w związku ze sprzecznymi informacjami zarządałem konkretniej maksymalnej daty powrotu konsoli.

Okazało się, że sklep ma prawo trzymać sprzęt maksymalnie 15 dni roboczych, gość zapewnił mnie, że jeśli konsola do czwartku nie wróci od Sony będą musieli zrefundiwac mi nową :) czekam do czwartku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybki test gier które powodowały że konsola wyła.

Killzone shadow fall, było bardzo głośno teraz jest głośno.

The last of us remastered, było bardzo głośno, jest głośno.

Póki co serwis się nie postarał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa razy oddawałem konsolę do serwisu i dwa razy wracała szybko z wyeliminowaną wadą. Powiem więcej zawsze wymieniali mi porysowany błyszczący panel na nowy. Jedyne do czego mogę się przyczepić to obsługa na infolinii. Dwa razy jak zgłaszałem awarię to męczyłem się po 3 dni z konsultantami. A to tłumaczyli że nie przyjechał Kurier po konsole bo awaria systemu, a to że nie mogli wprowadzić zgłoszenia do systemu i zrobią to jak tylko będzie możliwe, potem zapominali... ehh

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko raz miałem problemy na infolinii. Gośc chyba pracował tam na siłe i był niemily jak skur$@syn.

 

Ja jeszcze pozwole sobie ponowić pytanie - co z gwaranzcją jeśli mam nowy/odnowiony produkt z nowym numerem seryjnym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Po przywróceniu konsoli ze stanu wstrzymania zakładka "Co nowego" nie chce się załadować wyświetlając "Nie można załadować". Występuje to przy połączeniu przez kabel jak i WiFi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×