Skocz do zawartości
cwir

Serwis/Gwarancja PS4

Rekomendowane odpowiedzi

Siema, ja mama inny problem z ps4, otóż wczoraj nabyłem nówkę, zaktualizowałem soft od razu, utworzyłem nowe konto i wszystko hulało, łyknąłem na próbę plusa 14 dni za free, ściągnąłem demo fify 16, odpaliłem, pograłem wszystko ok.

Do dałem jeszcze do pobrania dwie gry, jedna z plusa za free i Uncharted, gry było ściągnięte po połowie mniej więcej, jednak była już 23 więc wybrałem tryb spoczynku i poszedłem spać.

Dziś rano łapię za pada, naciskam przycisk ps, konsola wydaje jeden sygnał, miga raz niebieska dioda i za chwile gaśnie nic się nie dzieje a pad wyłącza.

Parę razy próbowałem ja włączyć z pada bez, na kablu bez skutecznie, przyciskiem także na konsoli i cały czas to samo, pipnie, mignie niebieska dioda, gaśnie i nic się nie dzieje.

Ktoś miał taki problem, czy reklamować ją a może da się ten problem rozwiązać od reki?

Straszna lipa i to jeszcze dzisiaj:(

Będę wdzięczny za każdą poradę, dodam ze serwis sony dziś ma wolne więc nawet nie mogę się dopytać telefonicznie o przyczynę takiej sytuacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba będę musiał to zrobić tyle, że trzeci raz do tego Saturna w tym tygodniu...

Czyli rozumiem ze sam nic nie zrobię, to jest jakaś wada sprzętu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojechałem do tego Saturna, gość podłączył i za pierwszym razem odpaliła, ja w... bo musiałem dymać specjalnie do wwa a wymienić jej nie mogłem bo przecież działa...ale ok, działa to git, przyjechałem do domu, odpaliłem grę z płyty, Killzone-a, pograłem, ściągnąłem w miedzy czasie jakieś darmowe badziewie w ramach plusa i wszystko cacy.

Problem się pojawił jak przestałem grać i wszedłem w ps store, połaziłem chwilę i wszedłem w plusa i dupa, przestała działać i się wyłączył ten szmelc znowu!

I raz dioda świeci chwilę na niebiesko ale konsola się nie włącza a raz jak pisałem wcześniej tylko wyda dźwięk i mignie.

Co to może być za problem???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przygotuj sobie pismo o niezgodności towaru z umową i razem z konsolą i kopią paragonu złóż w sklepie, w którym kupowałeś, oczywiście biorąc podpisany egzemplarz ze sobą. Na wszelki wypadek nagraj filmik z objawami żebyś miał podkładkę i dowód gdyby sprzedawca reklamację odrzucił, najlepiej spisz sobie też nr. seryjny konsoli żeby ci nie zapakowali tej samej w nowe pudełko. Nawet nie myśl o tym, żeby cokolwiek naprawiać na własną rękę, nie dyskutuj ze sprzedawcami, nie oddawaj na gwarancję producenta, bo to zwykła strata czasu - kupiłeś niesprawny towar i żądasz wymiany na nowy.

 

Naturalnie najlepiej wcześniej sprawdź dokładnie konsolę, podłącz ją do innego gniazdka (u mnie np. kiedyś był problem z włączaniem PC - okazało, się miałem niesprawny przedłużacz), no ale to raczej oczywiste sprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawisz dobrze i generalnie ja to wszystko wiem, nauczyłem się już:):)

Gość w sklepie mówił, że następnym razem wymieni na nową ale teraz by jej i tak nie przyjął bo nie zabrałem ze Sobą folii, którą była zawinięta i już by jej nie mógł sprzedać...uśmiałem się tylko...dodał jeszcze, ze mają ubezpieczenie dodatkowe na takie wypadki ale co mnie to obchodzie, kosztuje tyle ten sprzęt, że bez zająknięcia powinien latać min 4 lata  a nie będę dopłacał jeszcze!! 

Wczoraj wyjąłem kabel zasilający odczekałem ze 2 min i podłączyłem znowu, odpaliła, sprawdziłem, wyłączyłem i dziś rano zaskoczyła bez problemów i do tej pory działa ale pewnie zrobię jak piszesz bo gdybym chociaż  dostał info, że to wina oprogramowania albo czegoś innego a nic nie wiem, zapłaciłem za nowy sprzęt i nie chcę ganiać do tego sklepu co parę dni.

Oczywiste zmieniałem, podłączałem i generalnie wszystko działa w tych gniazdach, PS3, tv, router poza tym sama PS4 też działała więc wina leży w samej konsoli raczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie szwagier ma problema. Podczas grania czasami pojawiaja sie czasami dziwny czarny pas poziomy ktory leci z gory na dol. Lub czasami robi sie czarno na kilka sekund. Model bodajrze 1116a. Ktos mial cos podobnego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie problem z kablem HDMI

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oby.. tez tak zasugerowalem. takze zobaczymy po zmianie kabla... Tyle ze powiedzial ze niby to tylko sie zdarza podczas grania. W MENU czy np ogladajac youtube nigdy mu sie nie zdarzylo :/

Edytowane przez Frog__PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nadal powiedział bym, że to kabel. Na PS3 miałem kiedyś sytuację, że kabel nie dawał rady tylko podczas grania w 3D. Latały paski i obraz przerywał. Poza 3D było ok. Po czasie ten problem się przerzucił resztę. Po wymianie kabla wszystko już działa cacy. Używam tego kabla do dzisiaj.

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Wszebor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc moja ps4 1216b ma dosyc znany problem z piszczeniem, takimi dziwnymi dzwiekami. Czy jak zadzwonie do Sony to dostane nowke czy ta sama tylko ze jakos naprawiona? Kupilem ps4 15 dni temu. Czy kurier jest na ich koszt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kilka ps4 1216a i 1216b i w każdej miałem ten gwizd więc nie wiem czy serwis coś pomoże.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli cewki?bo jak tak to u mnie cisza.

Miałem na myśli coś takiego. https://youtu.be/pDqVWjYEAkU

Takiego czegos nie mam, mam to co u mnie na filmiku mowisz ze to cewki tak? Brac na gwarancje? Bo to megaa denerwuje tak jak u goscia na filmiku. Powiedzcie jezeli mam konsole w Biedronce kupiona 16dni temu, to jak myslicie lepiej na serwis oddawac i dostac naprawiona czy w Biedronce jest szansa ze dostane nowa? Wie ktos jak wyglada tam gwarancja, reklamowal cos?

Edytowane przez MateuszeKkK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takiego czegos nie mam, mam to co u mnie na filmiku mowisz ze to cewki tak? Brac na gwarancje? Bo to megaa denerwuje tak jak u goscia na filmiku. Powiedzcie jezeli mam konsole w Biedronce kupiona 16dni temu, to jak myslicie lepiej na serwis oddawac i dostac naprawiona czy w Biedronce jest szansa ze dostane nowa? Wie ktos jak wyglada tam gwarancja, reklamowal cos?

Wątpię, by serwis Ci pomógł i wydaje mi się, że jest bardzo mała szansa na dostanie idealnie pracującej PS4. Sam przerabiałem ten temat i po prostu przestałem się już tym przejmować. Nie wiem jak z cewkami ale opierając się na własnym doświadczeniu mogę stwierdzić, że dopóki konsola się chłodzi w prawidłowy sposób, nie przegrzewa się i nie wyje jak rakieta to serwis Sony niczego z nią nie zrobi. Po prostu Ci ją odeślą i to jeszcze może wrócić porysowana jak moja. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie również jest ten gwizd, ale ledwo go słychać i tylko przy większych obrotach wiatraka. Przy wyciszony TV zwróciłem na to uwagę, ale podczas gry w ogóle konsoli nie słychać a siedzę od niej 2m i można o niej zapomnieć. Swoją postawiłem na korkach czarnych po pepsi więc pewnie i to ma wpływ na kulturę pracy, dwustronna taśma 4 korki i konsoli nie słychać polecam :-).

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie również jest ten gwizd, ale ledwo go słychać i tylko przy większych obrotach wiatraka. Przy wyciszony TV zwróciłem na to uwagę, ale podczas gry w ogóle konsoli nie słychać a siedzę od niej 2m i można o niej zapomnieć. Swoją postawiłem na korkach czarnych po pepsi więc pewnie i to ma wpływ na kulturę pracy, dwustronna taśma 4 korki i konsoli nie słychać polecam :-).

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Wiesz co postanowilem, ze wysle. Zobaczymy jak to wyjdzie czy mi odesla nowa, czy naprawia czy odesla bez zadnych zmian. Nie zawsze sie to dzieje raz po ogodzinie a raz od razu po wlaczeniu dzisiaj na 4 lub 5 razy jak wlaczalem ze 3 razy gwizdala od razu. Mowie jak nie naprawia to wtedy pomysle o tych korkach. Dzieki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co postanowilem, ze wysle. Zobaczymy jak to wyjdzie czy mi odesla nowa, czy naprawia czy odesla bez zadnych zmian. Nie zawsze sie to dzieje raz po ogodzinie a raz od razu po wlaczeniu dzisiaj na 4 lub 5 razy jak wlaczalem ze 3 razy gwizdala od razu. Mowie jak nie naprawia to wtedy pomysle o tych korkach. Dzieki!

W takim razie pozostaje mi życzyć Ci powodzenia i koniecznie napisz o efektach wyprawy do serwisu.

Edytowane przez szparagu
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co postanowilem, ze wysle. Zobaczymy jak to wyjdzie czy mi odesla nowa, czy naprawia czy odesla bez zadnych zmian. Nie zawsze sie to dzieje raz po ogodzinie a raz od razu po wlaczeniu dzisiaj na 4 lub 5 razy jak wlaczalem ze 3 razy gwizdala od razu. Mowie jak nie naprawia to wtedy pomysle o tych korkach. Dzieki!

 

Nawet się nie zastanawiaj i wysyłaj ;) Też się wahałem po naczytaniu się internetów o serwisie sony, jednak się zdecydowałem (konsola tak wyła i suszyła, że stara w pokoju obok spać nie mogła, i to nowy model 1216) i dostałem cichutki refabrykowany model, z którego jestem zachwycony! :) Po to jest gwara, żeby z niej korzystać ;) Powodzenia :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Mam pytanie odnoście CUH-1216A. Konsole kupiłem jakieś 3 tygodnie temu i początkowo ledwo było ją słychać, ale od 2-3 dni zaczęła bzyczeć jak latający owad, dokładnie jak na poniższym filmiku od 6 minuty:

 

https://www.youtube.com/watch?v=adHm00MS5_I

 

Początkowo myślałem, ze to wina dysku, bo bzyczy w jego okolicach i po odsłonięciu bzyczenie się nasiliło, ale po zamianie dysku na inny problem nie ustąpił.

Poczytałem, zjawisko to nazywa się coil whine, związane jest z cewkami i jest bardzo popularne. Opłaca się wysyłać do serwisu, czy raczej nie naprawią? Miał/ma ktoś podobny problem?

 

Z góry dzięki!

Edytowane przez benekk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam. Po 4 dniach odpaliłem konsolę i nie pojawia się obraz. Czarny ekran. Dodatkowo podczas ruszania gałką słychać przerywany dźwięk poruszania się po menu. Czarny ekran co sekundę robi się minimalnie jaśniejszy i wraca do przedniego tonu tak jakby konsola próbowała wysłać ponownie sygnał. Kabel HDMI jest ok bo sprawdziłem go na laptopie. Dodam tylko że przez te 4 dni konsola i tv nie były włączane więc poruszenie czegoś jest nie było możliwe. Konsola ma 2 lata i jeden miesiąc więc pewnie gwarancji mi nie uznają. Zastanawiam się co się mogło stać i czy jest sens oddawania do serwisu bo jeżeli to coś z grafiką to podejrzewam że koszt naprawy będzie zbliżony do połowy nowej konsoli.

 

Dodam jeszcze że jak wyjmę i włożę HDMI to raz na 10 razy pojawia się obraz na pół sekundy i widzę główne menu.

Dioda konsoli świeci się stale na biało.

 

Dzięki za ewentualne porady.

Edytowane przez SANEL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SANEL

 

Premierowe modele miały problemy z gniazdem HDMI więc to raczej ono poszło, stąd problem z przesyłaniem obrazu do TV. Teoretycznie Sony daje 12 miesięcy gwarancji więc szanse na bezpłatny serwis są znikome aczkolwiek zastanawia mnie fakt, że w sklepach jest jeszcze trochę modeli 1004A, a serwis nie wymaga przedstawienia faktury z datą zakupu. Oczywiście nie namawiam do żadnych nadużyć, ot czysta dywagacja.

 

@benekk

 

Model 1216 ma inne łopatki w wiatraku i z moich obserwacji wynika, że brzmi on tak już od razu po włączeniu konsoli, tylko trzeba przyłożyć ucho. O ile się nie mylę, to tzw. coil whine jest bardziej piszczeniem i jest to inna sprawa. Mój model 1216 wydaje taki sam dźwięk ale przy lekkim pogwizdywaniu (dużo osób tego nie słyszy - w tym nikt u mnie w domu) czy wyciu premierowych modeli jest to pikuś.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×