Skocz do zawartości
cwir

Serwis/Gwarancja PS4

Rekomendowane odpowiedzi

1. Telefonicznie.

2. Dwie naprawy, za każdym razem krócej niż 2 tygodniu.

3. Raz nic nie naprawili, kolejnym razem wymiana konsoli, która nadal wyje.

Więc za drugim razem dostałeś taka która dalej wyje czy już porządną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem zregenerowana. Dwa tygodnie i chodziła jak gowno, to przypadłość serii 1116, ktorej serwis nie potrafi naprawić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem zregenerowana. Dwa tygodnie i chodziła jak gowno, to przypadłość serii 1116, ktorej serwis nie potrafi naprawić

 

To poczekam na jakiegoś slima albo na jakąś fajną promocję na nową serię ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 1116 i nic mi nie wyje, konsola będzie mieć rok w grudniu, dlatego tak wzbraniałem się przed oddaniem na gwarancję, bo mogę dostać jakiegoś odrzutowca z... odrzutu ;)
Ja nie wiem, czy oni nie widzą po tych zwrotach że są patyrakami? Nic im tam nie świta we łbie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwarancja konsoli jest weryfikowana na podstawie jej numeru seryjnego. Właśnie dlatego nie ma potrzeby dołączania paragonu/karty gwarancyjnej przy zwrocie konsoli.

 

 

Na jakiej zasadzie Sony może zweryfikować gwarancję na podstawie numeru seryjnego?

Przecież niektóre sklepy mają jeszcze zaległe stare modele ps4, które leżą na magazynach.

 

Pierwsze uruchomienie do sieci jest tą "weryfikacją"? A co jeśli ta konsola stała w sklepie włączona 5 miesięcy i ogrywana przez klientów w sklepie, a potem tą konsolę sklep sprzedaje klientowi wystawiając paragon?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nr seryjny ma gwarancję na 24+n miesięcy. Nie wiem ile dokładnie to n wynosi, ale tak to działa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli teraz wiadomo dlaczego producenci dają 1 rok gwarancji.
Wiadomo w sklepach może towar zalegać na magazynach, na pułkach. A co jeżeli taka konsola będzie w sklepie leżała 2 lata? sklep ją sprzeda klientowi, i klient ją odeślę do serwisu Sony?

Skoro według nich paragon nic nie znaczy, tylko serial numer to jest w tym momencie wielki problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś walczył o nową konsolę używając tej lub podobnej umowy, która jest w linku podanym powyżej? Jaki był rezultat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka, którą już pewnie kilka osób zna. Dziś dostałem ciekawą odpowiedz od sony, że serwis za trzecim razem może wymienić konsole na NÓWKE. Ciekaw jestem ile w tym prawdy, ale za miesiac mi się konczy gwarancja, konsola nadal głośna, więc mam zamiar sprawdzić ile w tym prawdy. Ogólnie gość twierdzi, że sony nie traktuje głośnej 1116a jako wady fabrycznej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka, którą już pewnie kilka osób zna. Dziś dostałem ciekawą odpowiedz od sony, że serwis za trzecim razem może wymienić konsole na NÓWKE. Ciekaw jestem ile w tym prawdy, ale za miesiac mi się konczy gwarancja, konsola nadal głośna, więc mam zamiar sprawdzić ile w tym prawdy. Ogólnie gość twierdzi, że sony nie traktuje głośnej 1116a jako wady fabrycznej

Prawo mówi ze po 3 zgłoszeniu przysługuje ci wymiana towaru. Tak jest ze wszystkim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgłoszenie zgłoszeniem, ale najistotniejsze jest to, że konsola musi zaliczyć trzy naprawy gwarancyjne. Samo zgłoszenie do niczego nie obliguje jeśli producent stwierdzi brak usterki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jestem zupełnie świeży w temacie konsol do gry.

Zakupiłem nową konsolę PS4. Jest podłączona do tv Samsunga 40" (7-8 letniego).

 

Podczas oglądania filmu na bluray, podczas gier demo (NHL 2015, Uncharted 4), podczas gry w wersję pudełkową Little Big Planet 3 jest wszystko ok.

Natomiast przy graniu w FarCry4 (wersja pudełkowa) widoczne są w różnych miejscach białe migoczące pixele. Czasem jest ich więcej czasem mniej a czasem wcale - zależy gdzie patrze postacią w grze.

Czego to może być przyczyna?? W powyższych grach nie ma tego problemu (jedynie raz czy dwa razy na dole ekranu pojawiły się te pixele w little Big planet 3. Na innych grach póki co nie mam jak sprawdzić. Kabel HDMI podpiąłem inny i jest to samo. Na innym telewizorze dopiero będę mógł sprawdzić za ok dwa tygodnie.

 

Czego to może być przyczyna? Wadliwa konsola? Za słaby tv na nowe skomplikowane gry?

 

W załączniku zdjęcie zrobione telefonem. Ewentualnie później będę mógł nagrać filmik.

 

z góry dziękuję za porady.

post-66479-0-43343800-1445777587_thumb.j

post-66479-0-31332400-1445777646_thumb.j

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, w związku z tym że moje ps4 chyba psuje się, pytanie mam o gwarancję. Konsolę kupiłem w 2013 roku w media expert z gwarancją przedłużoną, nigdy się tym nie interesowałem i nie czytałem, idę do nich z samą konsolą i papierami czy coś jeszcze zabrać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może zacznij od przeczytania warunków tego dodatkowego ubezpieczenia które wykupiłeś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie dramat :( Dziś chciałem zgłosić swoją PS4 do naprawy gwarancyjnej i babka na infolinii powiedziała, że MUSZĘ konsolę wysłać z oryginalnym fabrycznym dyskiem :shok:  Nie mogę wysłać konsoli bez dysku, a jeśli wyślę ze swoim 1TB to może on do mnie nie wrócić, bo włożą 500GB fabryczny...

Macie jakiś pomysł jak to rozwiązać ? i czy faktycznie mogą nie przyjąć konsoli do naprawy bez dysku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i czy faktycznie mogą nie przyjąć konsoli do naprawy bez dysku ?

Mogą - przy korzystaniu z gwarancji producenta, to on określa zasady serwisowania swojego sprzętu...

Co się dzieje z konsolą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co się dzieje z konsolą?

 

Generalnie odkurzacz. Tak wyje, świszczy i gwizda, że nie da się grać.

Wysyłał już może ktoś bez dysku i nie było problemów ?

Mogą - przy korzystaniu z gwarancji producenta, to on określa zasady serwisowania swojego sprzętu...

Jest to gdzieś napisane ?

Edytowane przez haobao_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W karcie gwarancyjnej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strona producenta / w pudełku z konsolą pewnie też jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, mam. No zapis jest.

Ale co można dalej zrobić w tym temacie ? Wysyłał ktoś z was konsolę bez dysku albo z dyskiem większym niż oryginalny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, mam. No zapis jest.

Ale co można dalej zrobić w tym temacie ? Wysyłał ktoś z was konsolę bez dysku albo z dyskiem większym niż oryginalny ?

Ja niedawno serwisowałem nowy model 1216A i na szczęście miałem swój fabryczny 500GB ale zapytałem na przyszłość co by było gdybym go już sprzedał, na co konsultantka odrzekła, że wówczas należy odesłać konsolę bez żadnego dysku twardego, bo w przeciwnym razie stracimy swój nowy HDD.

 

Co do gwizdania i świszczenia to niestety Cię zmartwię ale mnie odesłali z kwitkiem. Dostałem info, że "po zainstalowaniu najnowszej wersji oprogramowania, serwis nie był już w stanie zdiagnozować zgłaszanych problemów" (konsolę wysłałem z softem 3.0, a wróciła do mnie ze starszym). Co prawda mój model 1216A jest znacznie bardziej cichy niż 1004A natomiast piszczy/gwiżdże/świszczy tak, jakby łożysko wentylatora miało się zaraz rozpaść. Co dziwne, serwis jakimś cudem sprawił, że znacznie ciszej działa mi teraz napęd ale konsola, która była wysyłana niemalże nowa (używałem 2-3 tygodnie) wróciła do mnie z ogromną rysą na obudowie, jakby ktoś położył na niej kartkę i przekreślił ją długopisem. Nie odsyłałem jej już z powrotem, bo nie chciało mi się tracić czasu na użeranie się z tymi partaczami, bo mogłem czekać kolejne 2 tygodnie, a wróciłaby jeszcze gorsza albo jakaś jednostka refabrykowana.

Edytowane przez szparagu
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli konsola dotarła już do Wrocka (w sumie 1 etap) to można w jakiś sposób śledzić jej drogę do Francji ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli konsola dotarła już do Wrocka (w sumie 1 etap) to można w jakiś sposób śledzić jej drogę do Francji ?

Niestety nie. Moja do Wrocka dotarła następnego dnia od wysyłki (z samego rana) ale konsola do serwisu we Francji doszła dopiero po tygodniu i 2 dniach. Jeśli dostaniesz już maila, że jest w serwisie, to oczekuj na wiadomość o naprawie i wysyłce. Wówczas możesz zadzwonić do BOK i poprosić o numer przesyłki. Moja z serwisu była już na drugi dzień roboczy (wracają UPSem). Trzymam kciuki za naprawę i mam nadzieję, że konsola wróci do Ciebie cała i zdrowa.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu moja konsola dotarła. Dostałem model refabrykowany z nowym numerem seryjnym (czyli pewnie jak każdy).

Stan wizualny jak nowy, nie mam najmniejszych zastrzeżeń ;) Technicznie po tych dwóch dniach istna bajka :)

Konsolka jest mega cicha :) Nawet mój pierwszy premierowy model PS4 tak nie działał.

Oczywiście muszę potestować ją dłużej :)

 

P.S. Konsolka przyszła zapakowana w fabryczne pudełko (wysłałem w zwykłym kartonie), także Sony powoli wyciąga wnioski ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×