Skocz do zawartości
cwir

Serwis/Gwarancja PS4

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro stan wizualny jak nowy, to po czym poznajecie, że konsola jest refabrykowana? Pytam serio :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Razem z konsolą dostałem kartkę z adnotacją, że konsola została podmieniona na model refabrykowany z nowym numerem seryjnym ;)

Wizualnie igła + techniczne w 100% sprawna, dlatego nie mam pojęcia, dlaczego ludzie wybrzydzają/boją się takiego zabiegu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Razem z konsolą dostałem kartkę z adnotacją, że konsola została podmieniona na model refabrykowany z nowym numerem seryjnym ;)

Wizualnie igła + techniczne w 100% sprawna, dlatego nie mam pojęcia, dlaczego ludzie wybrzydzają/boją się takiego zabiegu...

Boją się, bo jeszcze nie tak dawno temu te odnawiane konsole wyglądały jak jakieś odpady poprodukcyjne. W dodatku wrzucone luzem do kartonu po TV ;)

Chyba nawet w tym temacie było sporo narzekań na "rewelacyjny" serwis Sony we Francji. Widać, coś się zmieniło na plus...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boją się, bo jeszcze nie tak dawno temu te odnawiane konsole wyglądały jak jakieś odpady poprodukcyjne. W dodatku wrzucone luzem do kartonu po TV ;)

Chyba nawet w tym temacie było sporo narzekań na "rewelacyjny" serwis Sony we Francji. Widać, coś się zmieniło na plus...

 

No chyba wyciągnęli wnioski, bo konsolka przyszła zapakowana jak nowa ze sklepu w fabrycznym kartonie ;)

W moim przypadku model refabrykowany działa o niebo lepiej i ciszej, niż kupiona "nówka" w sklepie, która wyła i suszyła od samego początku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba wyciągnęli wnioski, bo konsolka przyszła zapakowana jak nowa ze sklepu w fabrycznym kartonie ;)

W moim przypadku model refabrykowany działa o niebo lepiej i ciszej, niż kupiona "nówka" w sklepie, która wyła i suszyła od samego początku ;)

 

Z ciekawosci jaka rewizje wyslales i czy dostales ta sama czy nowsza? Chodzi o nr CUH-1xxx, CUH-12xx

 

Fajnie ze jestes zadowolony z serwisu oby konsola dlugo i bezawaryjnie pracowala. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawosci jaka rewizje wyslales i czy dostales ta sama czy nowsza? Chodzi o nr CUH-1xxx, CUH-12xx

 

Fajnie ze jestes zadowolony z serwisu oby konsola dlugo i bezawaryjnie pracowala. 

 

Dzięki @Mag :) Wysłałem rewizję 1216A (cały miesiąc się nią nacieszyłem) i dostałem taką samą refabrykowaną ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też będę zmuszony wysłać konsolę do serwisu, najnowszy model. Obawiam się właśnie o stan tego co otrzymam bo moja konsola to igła i wszystko jest w porządku, poza brudzącym płyty napędem. Istnieje też obawa, że serwis żadnej usterki nie zdiagnozuje. Nie wiem już co robić, strach nową grę kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgłosiłem na infolinii reklamację Dualshocka 4. Otrzymałem od nich 2 maile (Instrukcje dotyczące potwierdzenia zwrotu i wysyłki oraz potwierdzenie zgłoszenia). Pani z którą rozmawiałem powiedziała mi, że otrzymam w nich także numer do kuriera z którym mam się umówić w celu przekazania paczki z uszkodzonym padem. W tych dwóch wiadomościach nie ma jednak o tym ani słowa. Skąd mieliście numer do kuriera? Mam czekać na trzeci email (który dostanę np. jutro rano jak PDP zacznie pracować) czy jak?

I jeszcze jedna sprawa: nie za bardzo mam pudełko do zapakowania pada (a nie chcę wysyłać w oryginalnym). Jak myślicie, mogę go wsadzić do pudełka po trampkach? Oczywiście szczelnie zapakowanego i owiniętego w folie bombelkową. Nie przyczepią się, że za duże?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedna sprawa: nie za bardzo mam pudełko do zapakowania pada (a nie chcę wysyłać w oryginalnym). Jak myślicie, mogę go wsadzić do pudełka po trampkach? Oczywiście szczelnie zapakowanego i owiniętego w folie bombelkową. Nie przyczepią się, że za duże?

Powiedz że nie masz w co zapakować i że kurier niech przyjedzie z opakowaniem. Pełna usługa Door to Door

To nie jest twój problem tylko producenta co ci gó..o sprzedał

Ps

Tak działa konkurencja i chyba Sony też

Edytowane przez literat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapakowałem to w to pudełko po butach, zobaczymy :) Przy okazji spytam kuriera czy gdybym poprosił to pudełko faktycznie by mi w razie potrzeby przywiózł.

A w sprawie pytania o telefon do DPD - wprowadziłem w błąd. Nie doczytałem instrukcji, tam jest podany :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też będę zmuszony wysłać konsolę do serwisu, najnowszy model. Obawiam się właśnie o stan tego co otrzymam bo moja konsola to igła i wszystko jest w porządku, poza brudzącym płyty napędem. Istnieje też obawa, że serwis żadnej usterki nie zdiagnozuje. Nie wiem już co robić, strach nową grę kupić.

Jak długo grałem w cyfrówki też później napęd mi brudził płyty(takie smugi) ale już po pes 16 i falloucie 4 chyba coś się wyczyściło bo już jest ok:) zresztą jak się brudzą płyty to śmiało możesz je o koszulke nawet potrzeć i smugi zejdą. Płyty blu-ray są bardzo wytrzymałe a konsola wiecznie brudzić nie będzie. Myśle ze pograsz z miesiąc na płytach i zejdzie cały syf który się uzbierał w napędzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie, mam okazje kupic konsole PS4 wygrana w konkursie "Cheetos Potwory 2, jakis konkurs z chipsami" z tego co wiem osoba ktora wygrala konsole posiada dokument przekazania nagrody tylko. Ma tam napisane ze maja przyjemnosc przekazac ps4 o numerze seryjnym jakims tam. I tutaj mam pytanko czy ten dokument przekazania nagrody umozliwia serwisowanie u sony? Ze dzwonie do nich mam konsolke wygrana w konkursie i mam dokument przekazania i oni bez problemu serwisuja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku mojego pada wystarczyło podanie numeru seryjnego, nie musiałem skanować żadnego dowodu zakupu. Może z konsolami robią tak samo?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku mojego pada wystarczyło podanie numeru seryjnego, nie musiałem skanować żadnego dowodu zakupu. Może z konsolami robią tak samo?

Podająć numer seryjny konsoli wiedza kiedy została wyprodukowana i czy jeszcze obowiązuje gwarancja. Kiedy żądają paragonu to zwykła złośliwość lekko mówiąć. Serwis szanujący klienta nie widzi w każdym złodzieja.Usługa Sony do najlepszych nie należy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku, zaraz po świętach kupiłem pada seria 222.. i los chciał że się zepsuł biedaczek (R2) - zadzwoniłem na infolinie Sony i Pan konsultant powiedział mi, że nie mają takiego numeru (seryjnego) w ogóle w systemie, bo pad najwidoczniej nie był przeznaczony na rynek EU i powiedział że ewentualną naprawę gwarancyjną muszę załatwiać przez sklep w którym kupiłem pad'a.

Sklep mam blisko roboty więc to nie problem tylko właśnie nie mogę na razie znaleźć paragonu, a bez tego już się nie obejdzie. Czuję że skończy się tak, że sam sobie to R2 wymienię.

Edytowane przez NPK_PACMAN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak długo grałem w cyfrówki też później napęd mi brudził płyty(takie smugi) ale już po pes 16 i falloucie 4 chyba coś się wyczyściło bo już jest ok:) zresztą jak się brudzą płyty to śmiało możesz je o koszulke nawet potrzeć i smugi zejdą. Płyty blu-ray są bardzo wytrzymałe a konsola wiecznie brudzić nie będzie. Myśle ze pograsz z miesiąc na płytach i zejdzie cały syf który się uzbierał w napędzie.

Ale ta moja konsola ma dopiero ponad miesiąc :/ Nigdy nie miałem potrzeby czyścić płyt i teraz nie mam zamiaru drogich gier wycierać, tymbardziej, że wszystko zostawia ślady. Teraz nawet mikrofibrą zrobiłem mikrorysę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,mam pytanie. Przed wysłaniem mojej konsoli do naprawy w zeszłym tygodniu wyciągnąłem z niej mój dysk (1TB) Czy gdy wróci ona (lub nowy egzemplarz) z naprawy to wystarczy, że zamontuję i będzie wszystko tip top czy nie obejdzie sie bez formatu i ponownego wgrania systemu?  Przyznam, że wolałbym uniknąć formatu chociażby z powodu posiadania PT na tym dysku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,mam pytanie. Przed wysłaniem mojej konsoli do naprawy w zeszłym tygodniu wyciągnąłem z niej mój dysk (1TB) Czy gdy wróci ona (lub nowy egzemplarz) z naprawy to wystarczy, że zamontuję i będzie wszystko tip top czy nie obejdzie sie bez formatu i ponownego wgrania systemu?  Przyznam, że wolałbym uniknąć formatu chociażby z powodu posiadania PT na tym dysku. 

Najprawdopodobniej bedzie potrzebny format

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, podbijam. Odpowiedź "najprawdopodobniej" nie jest odpowiedzią na moje pytanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Format nieunikniony. Nie dostaniesz tej samej konsoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a kopie zapasową z poziomu laptopa można zrobić? 

Edytowane przez martbdg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie - dysku z poziomu PC nie skopiujesz. Można próbować specjalistycznymi narzędziami pod linuxem ale to nie jest w 100% działająca metoda bo sony się wypięło na użytkowników. Możesz jedynie przenieść save-y.

Edytowane przez Serwis Konsol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zrobisz. Kopie mozna robic z poziomu konsoli i dziala tylko z ta jedna konsola. Dzialaja tylko savy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×