Skocz do zawartości
cwir

Serwis/Gwarancja PS4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kot mi się zawiesił na kablu hdmi gdy konsola była włączona i zniknął obraz. Początkowo myślałem że szlag trafił kabel bo gdy nim ruszyłem przy wtyku do telewizora to na chwilę złapał obraz ale po chwili znowu zgubił. Podpialem kabel pod laptop i wszystko działa. Wygląda na to że to coś w konsoli. Jak ruszam kablem przy konsoli to czasami lekko snierzy. Na tv nie ma info żeby podłączyć kabel hdmi czyli tak jakby wiedział że jakieś urządzenie jest podłączone ale obraz jest cały czas czarny. Coś mogę zrobić w tej sytuacji czy zostaje mi serwis? Konsole mam już po gwarancji.

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez bany1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw zacząłbym od kota...

Edytowane przez haobao_PL
  • Like 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa dni temu dostałem maila z info o tym, że konsola dotarła do serwisu a dziś, że już wraca. Ciekawe kiedy wróci i czy ta sama :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa dni temu dostałem maila z info o tym, że konsola dotarła do serwisu a dziś, że już wraca. Ciekawe kiedy wróci i czy ta sama :)

Moja z Francji warcała 4 dni i jak w 99.9% innych przypadków została wymieniona ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kot wariat straszny, młody jest i miota nim jak szatan ale sytuacja już jest jasna. Jednak kabel. Jak wisi z telewizora to nie styka, jak go podniose to łapie obraz. Na innym kablu działa bez problemu.

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No musisz go jakos ogarnąć ;) Może kastracja pomoże ?  ;)

wabi sie Fidel... kastracja niestety nie pomogla

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja z Francji warcała 4 dni i jak w 99.9% innych przypadków została wymieniona ;)

 

 

Chyba jednak jestem w tym 0.01 % którzy nie otrzymają innej konsoli. Dzwonie dziś do BOK by dowiedziec się na jakim numerze LP do mnie wraca i przy okazji pytam co zostało naprawione.Pan z BOK powiedział mi tylko ,że konsola nie została wymieniona i, że wraca do mnie ta sama. Co ciekawe w BOK nie mają żadnych informacji co zostało wymienione spytalem więc czy w środku będzie jakis dokument w którym będzie opis co zostalo naprawione - i tu kolejny zonk. W środku nie ma żadnej dokumentacji naprawy. Pan z BOK równiez skwitował to zdaniem , że sam nie rozumie tego co sony wyprawia....a więc dostane konsole tę samą i nie będę nawet wiedział co przy niej roblli :) Brawo Sony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemy z płynnością grafiki spadki FPS podczas gdy na konsoli znajomego podłączonej do tego samego TV gra śmiga idealnie. Głóośna praca oraz znikający obraz lekkie stukniecie palce w dolną obudowe powodwało zniknięcie obrazu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konsola w koncu dotarła..ta sama. Jakby ktoś chciał wiedziec jak pakują :

 

http://114.imagebam.com/download/4MxcfRQEPAWIbzJGlgjQTw/45277/452768856/IMAG0091.jpg

 

naprawde konsola zapakowan bardzo dobrze. + dla sony

 

ale minus za te pismo:

 

http://105.imagebam.com/download/B6sUH-x4Y5-fpy3HBCD7jA/45277/452768712/IMAG0092.jpg

 

 

ogolnie teraz wsadzilem moj stary dysk i pokazalo info ze trzeeba zrobic update systemu wiec testowanie przede mna..

 

 

edit: i niestety sam update z pena nie ruszył więc skonczyło się na reinstalacji całego systemu..i moje PT poszło się..

Edytowane przez martbdg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PT mozna normalnie pobrać z biblioteki ;)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w bibliotece jest ale pobrac zawartości nie można :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna kwestia. Przed wysłaniem konsoli do naprawy miałem na niej dwa konta. Główne oraz amerykańskie. Po powrocie konsoli musiałem wgrać na nowo system na mój dysk i teraz gry zakupione wcześniej na amerykańskim koncie w ps store nie działaja na moim koncie głównym. Jakaś podpowiedź? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMAG0094.jpg


a te podstawowego nie da sie oczywiscie zdezaktywować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMAG0094.jpg

a te podstawowego nie da sie oczywiscie zdezaktywować

 

Miałem to samo po powrocie mojej konsoli z serwisu. Również odesłano mi moją jednostkę ale problem z kontami był ten sam. Musiałem je dezaktywować poprzez stronę internetową (można to zrobić raz na pół roku) i na nowo dodać je jako podstawowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proste jak drut - przed wysyłką na serwis trzeba po prostu zdezaktywować wszystkie konta na konsoli i tyle ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, kupilem ps4 ale w srodku nie znajduje sie karta gwarancyjna mam tylko paragon w razie gwarancji bedzie problem czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo po powrocie mojej konsoli z serwisu. Również odesłano mi moją jednostkę ale problem z kontami był ten sam. Musiałem je dezaktywować poprzez stronę internetową (można to zrobić raz na pół roku) i na nowo dodać je jako podstawowe.

 

 

Hej jak i gdzie to dokładnie zrobić? W ustawieniach konta - "wypisz się"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypisz się, oznacza wylogowanie ze strony. Wejdź na swoje konto, później chyba urządzenia, ps4 i deaktywuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej jak i gdzie to dokładnie zrobić? W ustawieniach konta - "wypisz się"?

Najwygodniej jest zalogować się do PlayStation Store, najechać kursorem na swój nick i przejść do "Ustawienia konta", potem do "Multimedia i urządzenia", a następnie dezaktywować konsolę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś problem z kabel sieciowy nie jest podłączony?

6f7eb885957e1aab0f19ddda76665a2f.jpg

Zrobiłem taki myk, że wsadziłem inny kabel i póki co przez 3 godziny wczoraj było ok, ale to się potrafi stać co 2/3 dni po 3 razy i znowu cisza.. Mam nadzieję, że teraz będzie i była to wina kabla a nie sieciowki w Ps4..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×