Skocz do zawartości
pablos_83

Dark Souls II: Scholar of the First Sin

Rekomendowane odpowiedzi

Tak u Wellarda w Drangleic pojawi się kilka czarów, które dadzą Ci platyne. O ile wcześniej wszystko pozbierasz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak u Wellarda w Drangleic pojawi się kilka czarów, które dadzą Ci platyne. O ile wcześniej wszystko pozbierasz :)

 

To jak wszystko zdobędę w jednym przejściu gry,oprócz dwóch trofeów z czarami to mogę new game ++ przejść na "odczep się" ? W sensie niczym się nie przejmować ?

 

A jeszcze pytanie mam,jeśli w podstawowym przejściu gry bym zrobił te zadania (Questy Berniego i Lukrecji)  to już na  new game + i new game ++ bym ich nie musiał robić prawda ? Tylko skończyć jak najszybciej grę,dojść do niego i kupić czary ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zrobisz questy B i L w pierwszym przejściu i dostaniesz za to trofiki, to na kolejnych ng możesz je olać. Wszystkie czary cuda itp które zbierzesz, przechodzą na kolejne ng, więc jeśli coś pominiesz to można to dozbierać. Druga sprawa to że tych czarów jest tyle że bez poradnika/listy ciężko to ogarnąć i można coś przegapić.

A i Darlurkera polecam zrobic na pierwszym ng bo później jest ciężej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten Darklurker oraz dojście do niego to naprawdę natrudniejsza czynność w całej grze? Czy takie tam, zwykłe straszenie? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DL jest wyzwaniem dla postaci grającej mieczem i tarczą, dla wszelakich magów nie stanowi aż takiego problemu, ale jak wiadomo magia w DkS to taki nieoficjalny tryb easy ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się dobrze składa bo gram melee i w dodatku bez tarczy (2 x blacksteel katana) :) 

 

Właśnie skończyłem grę ubijając wszystkich dostępnych bossów z podstawki (Vendricka i Ancient Dragona również) został jeszcze Dark Lurker oraz DLC. Mam pytanie do zakończenia, a mianowicie czy dobrze rozumiem, że wcześniejsza wersja gry na ps3 miała tylko jedno dostępne zakończenie, a to zakończenie, które wybrałem czyli odwrócenie się na pięcie i odejście zostało dodano dopiero w Scholarze?

 

PS. Serio, za ostatniego bossa nic się nie dostaje? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS. Serio, za ostatniego bossa nic się nie dostaje? :P

Masz na myśli Aldie? Jeśli tak to nic za niego nie ma. 

On tam tylko wygłasza swoje monologi i świecie...ludziach...duszach...królu itp

Edytowane przez Frost Prime
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero co dziś przeszedłem podstawkę,67 godzin na liczniku,85 %zdobytych trofeów.Ale już mi się nie chce w to grać,zmęczenie materiałów.A gdzie jeszcze dodatki,plus do tego półtora raza przejść grę...chyba sobie odpuszczę i gra pójdzie na handel.Za dużo tego jest jak dla mnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To powinien być plus, chyba że gra jest za trudna dla Ciebie.

 

 

Gra dla mnie nie jest trudna,tylko za dużo jest kombinowania,lubię jak gry są długie,np. Wiedzmin 3,miałem w nim rozegrane powyżej 150 godzin i nie marudziłem że jest długa czy trudna,zaś Dark Souls mnie już męczy.Tutaj co chwile muszę sprawdzać w poradniku czy wszystko dobrze wykonuje,czy w dobrej kolejności robię itp. Nie czuję już frajdy grając w tą grę,

 

Może potrzebuje odpoczynku od tego tytułu.

 

EDIT :

 

A w dodatku to wystarczy tylko zebrać potrzebne nam czary do trofeów ? Czy trzeba też je przejść od A do Z ? Bo wpadłem wcześniej na taki pomysł,że  szybko skoczę do tych dodatków i pozbieram niezbędne czary i zacznę new game +,można tak ?

Edytowane przez DOMIN@TOR_88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko czary wystarczy zdobyć w DLC, jeśli grasz bez poradnika to trzeba trochę pogłówkować, gra nie ciągnie za rączkę, dla mnie kolejny plus. Zaletą są znaki innych graczy pozostawione w wielu miejscach, czasami jednak niektórzy trollują :biggrin: Z poradnikiem bardzo łatwo wbić platynę, zmień sobie postać na czarodzieja albo hexera powinno być łatwiej i zawsze zmiana sposobu gry.

 

A masz teraz dostęp do konsoli ? To pogadamy.

 

Jakieś pomocne plany co do czarów masz ? Albo lepiej....czy pamiętasz gdzie je zdobyć ? A jeszcze lepiej by było...jakbyś ze mną grą :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to podejście całkowicie rozumiem.Bloodborne i ten świat mnie wciągnął do reszty i człowiek chciał więcej i więcej. Swietne lokacje, przeciwnicy bossowie i ten mroczny wiktoriański klimat. Po przejściu bloodborna człowiek nie wiedział co tu zrobić więc więc sięgnąłem po drugą grę FS (nie grałem wcześniej w dark souls 1) i odczucia już nie były takie hura ale dalej miałem nadzieje na świetną przygodę. Cóż po jakimś czasie gra zaczeła mnie nużyć i zacząłem ją przechodzić na raty. Klimat fajny i czuć ten brak życia w tej krainie oraz przygniębienie ale tylko do czasu.. Kiedy tylko zobaczyłem, że kowalem jest jakiś pseudo ptak, atakują mnie żaby z oczami jak z jakiejś kreskówki czy gliniane domki(ta miejscówka gdzie mieszka ten ptak) to mi się odechiało. Grę dokończyłem i podstawka okazała się prosta i żaden z bosów nie przytrzymał mnie na dłużej. DLC też mnie nie porwały, ale najbardziej podobał mi się ten ostatni w zimowej sceneri natomiast najmniej ten pierwszy z podziemnymi piramidami. DLC prezentują o wiele wyższy poziom trudności i tam już trochę się można napocić:) Szkoda, że kupiłem cyfrówkę i nie mam możliwości sprzedania bo nie czuję abym kiedyś do tej gry wrócił. Może nie ten klimat albo długość która wprowadziła monotonię, ale na pewno bardziej stateczna walka (poszedłem w ciężką zbroje tarczę i duży miecż) do mnie nie trafiły. Mam nadzieję co do DS III ponieważ widać, że czerpie sporo z bloodborne i może mnie przyciągnąć:) Cóż oceniam ją tak na 7/10 ponieważ to past gen i trzeba być wyrozumiałym :) Chodź to może być mój błąd, że całą serie zacząłem od BB ale opisałem to z mojej perspektywy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja zawsze uważam, że trzeba było zacząć od Demons Souls, później Dark Souls a na końcu dwójeczka. Grafika może rzeczywiście jest za bardzo cukierkowa, SM bardzo zły pomysł, lecz level design i content miażdży i przez to wydłuża niesamowicie czas grania. DS3 będzie mroczny, powrót do korzeni więc nie powinniśmy się o nic martwić. Bardziej mnie interesuje czy będzie SM i ilość broni, czarów itp bo pod tym względem Bloodborne bardzo kuleje. 

Mógłbyś rozwinąć skrót SM? :) i też nigdy nie wiedziałem o co chodzi z tym lore. No właśnie mnie ten level designe niektórych miejscówek nie podszedł do gustu. Mowa o tych glinianych domach, duże jezioro gdzie jakieś kobity śpiewaja, jaskinie ze szczurami, ale oczywiście były też fajne miejscówki. Jak się jest w Manjuli to czuć ten klimat totelnego braku nadziei oraz pustki jaka tkwi w tych ludziach którzy nawet nie wiedzą co tu robią i, że już stąd nie uciekną. Co do broni może w bloodborne nie ma ich dużo ale świetnie są zrobione i tak różnorodne, że ja nie mogę narzekać :) DS III czuję, że odmieni moje zdanie i będzie mega ale najpierw Old hunters:)

Edytowane przez simonldz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z miejscówek w Soulsach to mnie najbardziej utkwiło w pamięci Ash Lake z DkS. Praktycznie nic tam nie było, ale lokacja była mega klimatyczna no i ta muzyka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej satysfakcjonująca walka jak do tej pory:

 

Może jakiś pro nie jestem, ale i tak jestem z siebie dumny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja zawsze uważam, że trzeba było zacząć od Demons Souls, później Dark Souls a na końcu dwójeczka. Grafika może rzeczywiście jest za bardzo cukierkowa, SM bardzo zły pomysł, lecz level design i content miażdży i przez to wydłuża niesamowicie czas grania. DS3 będzie mroczny, powrót do korzeni więc nie powinniśmy się o nic martwić. Bardziej mnie interesuje czy będzie SM i ilość broni, czarów itp bo pod tym względem Bloodborne bardzo kuleje. 

Powinna być jakaś taka niepisana zasadna odnośnie Soulsów. KAŻDY POWINIEN ZACZĄĆ GRAĆ W TE GRY W KOLEJNOŚCI W JAKIEJ WYCHODZIŁY. Co z tego, że Bloodborne ma najlepszą grafikę itp...te gry pod względem grafiki są obleśne. Utrzymują gracza przy konsoli z innych powodów i niech nikt się nie obawia o jakieś złe pierwsze wrażenie czy odbiór całości czy cokolwiek takiego. Demons Souls - Dark Souls - Dark Souls 2 - Bloodborne - Dark Souls 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Demons Souls - pierwsza gra w moim życiu, która pochłonęła mnie bez reszty. Pamiętam jak oglądałem sobie jakieś gry w sklepie i zobaczyłem ja pierwszy raz, używana, okładka po japońsku, cena 50 funtów (takich cen to nawet nowe gry nie miały no może poza CoDem). Nie kupiłem jej, ale po powrocie do domu zacząłem szukać na jej temat info. Tydzień później była moja. Bylo to jakieś 6-7 lat temu a ja do tej pory pamiętam mojego pierwszego invadera. Boże jak ja zobaczyłem napis "black phantom invade your world" to myślałem ze dostane zawał serca. Bylem tak obsrany, że po walce - która oczywiście przegrałem - musiałem wyjść zapalić żeby się uspokoić. W pracy ciągle myślałem o nowym buildzie, jaką wybrać broń, staty itp. Czasami nawet jak nie grałem to potrafiłem odpalić grę żeby tylko posłuchać muzyki z Nexusa. Na tą chwilę to gra mojego życia.

Się rozpisałem hehe

Edytowane przez donsarcasm
  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, powracający temat fenomenu Demon's Souls.

Dla mnie gra poprzedniej generacji.

Gra ostatnich 15 lat chyba.

Od czasu Vagrant Story nie miałem takiej ekstazy growej :-)

3 platyny w każdej wersji regionalnej i stworzone nowe konto z przyrostkiem "ds" do ponownego splatynowania :-)

Gra, do której wciąż wracam...

Dałbym każde pieniądze za remaster!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja azjatycka jest po angielsku, tylko niektóre nazwy przedmiotów mogą się nieco różnić. Też mam 3x platynę w DeS na starym koncie, i gdyby wyszedł remaster, z przyjemnością wbiłbym kolejną :) Sony, ogarnijcie się, wydajecie tyle remasterów, a na to nie możecie wpaść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można na PS3 sobie pograć ja od czasu do czasu sobie gram, tylko szkoda że ludzie nie grają :(

Jakiś czas temu były zapowiedzi ze zamykają serwery do demons Souls, moze dlatego...

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałem właśnie z forum DS

May 31st 2012 is when the Demon Souls servers ceased to run

Ale nie mam już ps3 żeby sprawdzić...

Na 100% potwierdzone ? Chyba działa dalej online.

Edytowane przez donsarcasm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież później DS wyszło w plusie. To by z martwymi serwerami wypuścili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra i jej serwery mają się dobrze (mam i gram).

Fenomenem jest to, że już kilkukrotnie zapowiadano wyłączenie serwerów ale do tej pory nie zdecydowano się na ten krok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, już kilka razy mieli zamykać serwery i do dziś do tego nie doszło.

Ludzie grają.

P.S. Wersja z Azji jest również po angielsku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie otrzymałem kostur od Felkin'a i chciałem dalej kontynuować quest Navlaan'a...problem w tym, że on nie chce ze mną gadać. Może ktoś spotkał się z czymś takim i wie jak go skłonić do rozmowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×