Skocz do zawartości
Emir

Soul Calibur IV

Rekomendowane odpowiedzi

Gość
Ani PSX Extreme ani poczta polska nie zawiedli. Już sobie siedzę i gram.

Ciężko mi po tych kilku chwilach gry napisać coś więcej o samej grze. W końcu fanem SC nigdy nie byłem. Jest ładnie, szybko i kolorowo. Gra się świetnie, dużo dużo lepiej niż np. w VF5. Ogólnie gameplay zbliżony do 3 części. Mimo wszystko miałem nadzieje, że całość będzie wyglądała ładniej.

Instalacja jest opcjonalna, jeśli się na nią zdecydujemy (jest cholernie długa) to wszystko będzie hasać cholernie szybko, a gry nie przerwą nam ŻADNE ekrany wczytywań. Nawet możemy nie zauważyć jaką postać wybrał nasz kolega. Apprentice i Vader wymiatają.

edit: O... Jednak ekrany wczytywań sie pojawiają w trybie story. Około 2 sekund.

A jeśli się zdecydujemy na instalację to ile gra zajmuje na dysku ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

instalacja zajmuje nieco ponad 2,5 GB. Jednak nie zauważyłem żeby walki wczytywały sie jakoś szybciej. Gram od jakiś czterech godzin i mam mieszane odczucia. Grafika jest ładna ale tylko modele postaci, obiekty w tle są już o klase gorsze. Troche poszli na łatwizne z arenami, są to przeróbki z poprzedniej części a ja bym chciał jakieś nowe oryginalne areny. Tryby na jednego gracza oczywiście są nudne i przechodzi sie je tylko po to by zarobić kase na wykupienie nowych postaci czy części garderoby dla trybu tworzenia zawodnika. Online nie testowałem ponieważ na razie chce odblokować wszystko co sie da i potrenować troche (yun seong jest znowu całkiem przemodelowany wiec trzeba sie uczyc od nowa). Rozgrywka jest wolniejsza ale po oswojeniu sie z tym uważam e to plus.

Na razie jest dobrze choć dalej nie widze jakiegoś wielkiego rozbudowania i skoku jakościowego miedzy jedną a drugą cześcią jak w przypadku np. tekken 2 - tekken 3. Bijatyki ostanio robią tylko małe kroczki z każdą kolejną cześcią. Ot wrzucą jedną, dwie postacie a starym dodadzą kilka ciosów, odświeżą grafike i areny i nowa częśc gotowa

Prawdziwym testem dla tej gry jednak bedzie online i jeśli bedzie sie dało spokojnie pograć to myśle że przestane marudzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
instalacja zajmuje nieco ponad 2,5 GB. Jednak nie zauważyłem żeby walki wczytywały sie jakoś szybciej. Gram od jakiś czterech godzin i mam mieszane odczucia. Grafika jest ładna ale tylko modele postaci, obiekty w tle są już o klase gorsze. Troche poszli na łatwizne z arenami, są to przeróbki z poprzedniej części a ja bym chciał jakieś nowe oryginalne areny. Tryby na jednego gracza oczywiście są nudne i przechodzi sie je tylko po to by zarobić kase na wykupienie nowych postaci czy części garderoby dla trybu tworzenia zawodnika. Online nie testowałem ponieważ na razie chce odblokować wszystko co sie da i potrenować troche (yun seong jest znowu całkiem przemodelowany wiec trzeba sie uczyc od nowa). Rozgrywka jest wolniejsza ale po oswojeniu sie z tym uważam e to plus.

Na razie jest dobrze choć dalej nie widze jakiegoś wielkiego rozbudowania i skoku jakościowego miedzy jedną a drugą cześcią jak w przypadku np. tekken 2 - tekken 3. Bijatyki ostanio robią tylko małe kroczki z każdą kolejną cześcią. Ot wrzucą jedną, dwie postacie a starym dodadzą kilka ciosów, odświeżą grafike i areny i nowa częśc gotowa

Prawdziwym testem dla tej gry jednak bedzie online i jeśli bedzie sie dało spokojnie pograć to myśle że przestane marudzić

Hmmm, w sumie wiedziałem, ze tak moze byc. Mialem to samo uczucie podczas grania w "trójke". Niby wszystko było wporządku a jednak cos mi w niej nie pasowalo. Niby lepsza grafika niz w dwojce, wiecej zawodnikow a i tak gorsza Wiec czwórke sobie podaruje i poczekam na SF4 bądz tekkena. A jutro kupie grida

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hitokiri Nie dasz rady na dniach sprawdzić online? Mam zamiar wymienić DB BL na SC IV i właśnie to na multi najbardziej mi zależy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupilem sc4 na ebay . zaplacilem 110 zl za gre plus przesylka czyli 140 zl i mam ja od dzisiaj rano. strasznie mnie bawi jak ktos sie rzuca na allegro i placi jakies 70 zl wiecej niz na konkurencyjnym ebay... tak powinno byc tez u nas w kraju ze nowiutka gra na ps3 kosztuje MAKS 120 zl . tak maja w GB i wg mnie to rewelacja . a pisze tu z zapytaniem do ludzi ktorzy juz graja . chodzi mi o criticale. jak juz przeciwnika soul gauge zaczyna migac na czerwono to co trzeba dokladnie zrobic zeby wykonac criticala ? a moje wrazenia jezeli chodzi o ta gre to po dluzszym zastanowieniu dalbym 9 moze 9+ . Tryby jakie dali , liczbe zawodnikow, mozliwosc tworzenia custom fighterow i liczbe ciosow jakie ma kazda postac powala !! dla mnie naprawde dobrze wydane 140 zl (wraz z przesylka). I taka rada dla innych forumowiczow ktorzy narzekaja na ceny. Polecam znalezc dobrego sprzedawce w UK jak ja i poczekac troszke dluzej z dostawa a nie byc w plecy jakies 60 / 70 zl na nowce , tak samo starsze tytuly to ogromna roznica jak nowiutka Burnout Paradise na ebay kosztuje 80 a u nas na allegro jakies 140 i to najtaniej jak sie trafi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hitokiri Nie dasz rady na dniach sprawdzić online? Mam zamiar wymienić DB BL na SC IV i właśnie to na multi najbardziej mi zależy

Dam rade, pewnie nawet dziś jak sie wyśpie po nocce (neta mam 10mb i myśle że to idealna predkośc na przetestowanie) ale w sumie już ci moge z czystym sumieniem polecić zamiane Dragon balla BL na Soula

Eh i dopiero teraz zauważyłem że tworząc nowego zawodnika nie można wybrac stylu vadera lub aprentice'a wiec o stworzeniu swojego własnego Jedi moge zapomnieć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh... A moja kopia trafi w me spocone łapki dopiero po 20tym... Życie jest ciężki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak by ktos mial ochote zagrac online (mam nadzieje ze bedzie dzialac... bo sama gra - jeszcze nie rozpakowana), zapraszam dzis wieczorem - wysylajcie zaproszenia via PSN

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jeśli chodzi o online to nie jest tak źle jak wszyscy mówią na zachodnich forach. Rozegrałem około 15 walk nierankingowych i przy łączu 4/5 jest naprawde dobrze. Czasem potrafi chrupnąć na początku rundy ale tak poza tym walka idzie płynnie. przy łączu 3/5 jest troche gorzej. Czasami gra potrafi zwolnić a i postać reaguje z opóźnieniem (było tak w Tekken DR). Widać to przede wszystkim przy wykonywaniu Guard inpact kiedy postać zareaguje nawet o ułamek sekundy za późno kończy sie to ciosem miedzy oczy

Ja mam łącze 10mb (4000/600 kbs) i myśle że mam przynajmniej 4/5 (nie wiem tego na sto procent ponieważ tego nie widać) i myśle że grając z osobą która również ma takie połączenie można spokojnie bezstresowo pograc, przy 3/5 co bardziej nerwowych graczy może to przeszkadzać, łącza 2/5 i niżej nawet nikt nie miał kiedy grałem wiec nie wypowiadam sie.

Oczywiście jest to tylko pierwsze wrażenie ponieważ rozegrałęm tylko około 15 walk ale myśle że dobierając odpowiednich graczy z wysokim łączem nie bedzie wiekszych problemów. W przyszłości zawsze można to połatać (na chwile obecna wyszła łatka v. 1.01)

Zapraszam chetnych na online

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sa juz patche do sc ?? to musze podlaczyc necik i wieczorem urzadze jakas jatke z anglikami hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kupilem sc4 na ebay . zaplacilem 110 zl za gre plus przesylka czyli 140 zl i mam ja od dzisiaj rano. strasznie mnie bawi jak ktos sie rzuca na allegro i placi jakies 70 zl wiecej niz na konkurencyjnym ebay... tak powinno byc tez u nas w kraju ze nowiutka gra na ps3 kosztuje MAKS 120 zl . tak maja w GB i wg mnie to rewelacja . a pisze tu z zapytaniem do ludzi ktorzy juz graja . chodzi mi o criticale. jak juz przeciwnika soul gauge zaczyna migac na czerwono to co trzeba dokladnie zrobic zeby wykonac criticala ? a moje wrazenia jezeli chodzi o ta gre to po dluzszym zastanowieniu dalbym 9 moze 9+ . Tryby jakie dali , liczbe zawodnikow, mozliwosc tworzenia custom fighterow i liczbe ciosow jakie ma kazda postac powala !! dla mnie naprawde dobrze wydane 140 zl (wraz z przesylka). I taka rada dla innych forumowiczow ktorzy narzekaja na ceny. Polecam znalezc dobrego sprzedawce w UK jak ja i poczekac troszke dluzej z dostawa a nie byc w plecy jakies 60 / 70 zl na nowce , tak samo starsze tytuly to ogromna roznica jak nowiutka Burnout Paradise na ebay kosztuje 80 a u nas na allegro jakies 140 i to najtaniej jak sie trafi.

A takie pytanko, bo chyba tez kupie w taki sposob pare gier, ile trwała przesyłka i czy można tak za pobraniem zamówić czy wpłata na konto? I czy jak wpłata na konto to normalnie wpłacam czy jakos specjalistycznie? Sorry za takie noobowskie pytania ale ja taki allegrowicz jestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupowanie na ebay to prosta sprawa. kupujesz gry najlepiej u kogos ze stanow albo uk . w uk masz tansza przesylke chociaz to zalezy od sprzedajacego. nie patrzylem jeszcze klientow z hongkongu , moze tam tez jakiegos przyuwaze z dobra cena hehe. a placenie to bajka... wystarczy karta . ja np mam vise electron w bzwbk i podajesz jedynie dane w systmie paypal czyli imie i nazwisko nr karty i ostatnie 3 lub 4 cyfry tzw zabezpieczenie . sam system sciaga ci z konta kase i pobiera jakies 3 zl za tranzakcje... mimo wszystko kupujac w pre orderach placi sie maks okolo tych 140 zl za gre juz z przesylka !!!! dla mnie rewela . na gre troche czekalem no ale i tak mialem wczesniej niz ludzie ktorzy zamowili w Polsce hehe . Juz czekam u mojego ulubionego sellera jak pojawi sie pre do Star warsow, lbp, far cry 2 , fallout 3 i wielu innych ;D . to zabawne ale wlasnie w pre orderze jest pare zlotowek taniej. a im mocniejsza zlotowka to te ceny z UK sa jeszcze milsze dla mojego portfela hehe . pozdro ziomki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hitokiri pl - Mam rozumieć, że z 1mb/s łączem nie mam co myśleć o grze na multi ?!

Nie wiem czy grałeś w DBZ:BL - tam cieło się niemiłosiernie ... jeżeli w SC IV ma być podobnie to odpuszczam sobie zakup:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Story na Easy padlo po 20 minutach - hahahahahhaah... ja juz nie wiem czy sie smiac z tych gier, czy moze plakac.... no nic - pogram online a jutro odnosze do sklepu - co za syf :-(

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hitokiri pl - Mam rozumieć, że z 1mb/s łączem nie mam co myśleć o grze na multi ?!

Nie wiem czy grałeś w DBZ:BL - tam cieło się niemiłosiernie ... jeżeli w SC IV ma być podobnie to odpuszczam sobie zakup:(

Grałem w DBZ:BL i faktycznie lagi nie pozwalały na normalną gre po sieci i myśle że nie zależała od tego predkośc netu. Na jednym forum (nie napisze ponieważ nie wiem czy można robić reklame innym stronom ) jeden z użytkowników napisał że na łączu 1MB grał bez problemu i żadnych lagów akceptując graczy z wysokim połączeniem, niestety nie napisał czy chodzi o x klocka czy playa

Wieczorkiem pograłem troche i nawet przy połączeniu 3/5 dało sie pograc bez problemów ale mysle że to dlatego że predkośc netu wieczorami podskakuje do góry.

Ogólnie na chwile obecną uważam że granie online jest jak najbardziej pozytywne ale co do łącza 1mb pownien wypowiedzieć sie kto inny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
kupowanie na ebay to prosta sprawa. kupujesz gry najlepiej u kogos ze stanow albo uk . w uk masz tansza przesylke chociaz to zalezy od sprzedajacego. nie patrzylem jeszcze klientow z hongkongu , moze tam tez jakiegos przyuwaze z dobra cena hehe. a placenie to bajka... wystarczy karta . ja np mam vise electron w bzwbk i podajesz jedynie dane w systmie paypal czyli imie i nazwisko nr karty i ostatnie 3 lub 4 cyfry tzw zabezpieczenie . sam system sciaga ci z konta kase i pobiera jakies 3 zl za tranzakcje... mimo wszystko kupujac w pre orderach placi sie maks okolo tych 140 zl za gre juz z przesylka !!!! dla mnie rewela . na gre troche czekalem no ale i tak mialem wczesniej niz ludzie ktorzy zamowili w Polsce hehe . Juz czekam u mojego ulubionego sellera jak pojawi sie pre do Star warsow, lbp, far cry 2 , fallout 3 i wielu innych ;D . to zabawne ale wlasnie w pre orderze jest pare zlotowek taniej. a im mocniejsza zlotowka to te ceny z UK sa jeszcze milsze dla mojego portfela hehe . pozdro ziomki

A powiedz mnie czy allekarta da rade tam zaplacic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kupowanie na ebay to prosta sprawa. kupujesz gry najlepiej u kogos ze stanow albo uk . w uk masz tansza przesylke chociaz to zalezy od sprzedajacego. nie patrzylem jeszcze klientow z hongkongu , moze tam tez jakiegos przyuwaze z dobra cena hehe. a placenie to bajka... wystarczy karta . ja np mam vise electron w bzwbk i podajesz jedynie dane w systmie paypal czyli imie i nazwisko nr karty i ostatnie 3 lub 4 cyfry tzw zabezpieczenie . sam system sciaga ci z konta kase i pobiera jakies 3 zl za tranzakcje... mimo wszystko kupujac w pre orderach placi sie maks okolo tych 140 zl za gre juz z przesylka !!!! dla mnie rewela . na gre troche czekalem no ale i tak mialem wczesniej niz ludzie ktorzy zamowili w Polsce hehe . Juz czekam u mojego ulubionego sellera jak pojawi sie pre do Star warsow, lbp, far cry 2 , fallout 3 i wielu innych ;D . to zabawne ale wlasnie w pre orderze jest pare zlotowek taniej. a im mocniejsza zlotowka to te ceny z UK sa jeszcze milsze dla mojego portfela hehe . pozdro ziomki

Alucard możesz podać swoich ulubionych sellerów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam łącze 1mb , rozegrałem ok. 50 walk i mogę powiedzieć że lagi są duże . Przy jakości połączenia 4/5 ciosy mam opóźnione, 3/5 to praktycznie pokaz slajdów ( w moim przypadku). Dobrym rozwiązaniem jest gra z rodakami ( połączenia zwykle 5/5 ). Jeśli ktoś jest chętny na grę to zapraszam do Friends : K4mpain

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy allekarta da rade . potrzebna jest visa albo maestro. tyle pamietam. co do sellerow to ostatnio kupowalem w pre orderze sc4 u tego kolo http://stores.ebay.pl/ukofferhouse_PS3-Gam...3QQftidZ2QQtZkm . ale to jeden z wielu. oczywiscie sa tacy co maja mnie komentarzy niz ten powiedzmy gigant jak na prawie 11 k komentow i okolo 98 % pozytywnych... trzeba szukac. a to nic trudnego zamiast pytac sie na forum . wejdz na www.ebay.pl . wstukaj tytul ktorego szukasz i znajdz najtaniej ale jezeli chodzi o europe to chyba tylko UK sie nadaje . mozna tez w stanach szukac. pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byc moze i ja sie skusze na SC4 , w sumie przekonal mnie do tego kumpel , fajnie ze bedzie multi ciekawie to musi wygladac zrobili by jakis ranking walk w internecie kto ile wygranych i za kazda walke wygrana punkty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Story na Easy padlo po 20 minutach - hahahahahhaah... ja juz nie wiem czy sie smiac z tych gier, czy moze plakac.... no nic - pogram online a jutro odnosze do sklepu - co za syf :-(

pozdrawiam

Nie specjalnie Cię rozumiem... To jest bijatyka. Nie RPG.

Tu story jest tylko DODATKIEM. Najważniejsza jest młócka Jeśli trwa tyle to akurat nic się od Soul Edge nie zmieniło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mądrze gadasz

Cervantes z 3 bladed edge albo serpent's tongue i każda walka trwała około 5-10s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktos juz czy na Sc z Usa da sie grac z rodakami ?

Nie ma jakiejs glupiej opcji ze mozna grac tylko z danym kontynentem?

A jak gra ogolnie?

Warto kupowac?

Jutro planuje sie do sklepu wybrac ( moje jutro, Wasze dzisiaj - jestem w Usa obecnie )

wiec by ktos mogl napisac szybciutko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Story na Easy padlo po 20 minutach - hahahahahhaah... ja juz nie wiem czy sie smiac z tych gier, czy moze plakac.... no nic - pogram online a jutro odnosze do sklepu - co za syf :-(

pozdrawiam

Reflect kogo obchodzi jakieś story mode. Nawet jakby trwało 50 czy 100 godzin to mysle że nikt w to nie gra. ja ten tryb włączyłem tylko po to by troche kasy uzbierać ale jak zauważyłem że można zarabiać na rankingowych walkach to olałem to całkowicie. Bijatyke chyba kupuje sie z myślą o przynajmniej dwóch graczach (lub online)

Z innej beczki wczoraj troche lagowało i nawet z połączeniem 4/5 potrafiło zwalniać i postać reagowałą z opóźnieniem. krew mnie zalewała jak koleś Rockiem wykonywał na przemian A,A i B,B i aż sie prosił o GI ale nie musze mówić jak sie kończy najmniejsze opóźnienie

Wiadomo kiedy wyjdzie DLC do Soula w Europie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×