Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@up

Trudniejsza od BB?

Jeśli tak to gra nie dla mnie ☺

Pytanie do tych co przeszli grę - jak z długością gry? Na prawdę jest dość krótka, jak to nie którzy opisują?

Ja sobie oglądam wyrywkowo jakieś gameplay'ie i ciągle mam wrażenie, że całościowo BB lepszy, nie tylko graficznie ale tak jak wspomniałem całościowo - jak Wy to widzicie?

Tapatalk - S5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Trudniejsza od BB?

Jeśli tak to gra nie dla mnie ☺

Pytanie do tych co przeszli grę - jak z długością gry? Na prawdę jest dość krótka, jak to nie którzy opisują?

Ja sobie oglądam wyrywkowo jakieś gameplay'ie i ciągle mam wrażenie, że całościowo BB lepszy, nie tylko graficznie ale tak jak wspomniałem całościowo - jak Wy to widzicie?

Tapatalk - S5

Moim zdaniem jesli chodzi o trudnosc w porownaniu do podstawki BB to DS3>BB, jesli porownac dodatek do BB, to dodatekBB>ds3.

Zostalo mi 3 bosow do pokonania, a na liczniku mam 42h. Mysle ze jesli nie bedzie niespodziewanki w postaci serii zgonow to zamkne gre w 45h.

Mowa tutaj o przejsciu solo - bez bawienia sie w coop`a czy pvp  z wiadomych powodow.

 

Jak juz pisalem wczesniej, dla mnie jesli chodzi o caloksztal to BB > wszystkie inne soulsy, aczkolwiek DS3 staje zaraz za nim na drugim miejscu.

Edytowane przez kosciarz
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, od czego zależy "autouzupełnie" estusa w czasie eksploracji świata? Nie potrafię tego rozgryźć, że nagle moja postać błyśnie i wraca mi jeden eliksirek...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, od czego zależy "autouzupełnie" estusa w czasie eksploracji świata? Nie potrafię tego rozgryźć, że nagle moja postać błyśnie i wraca mi jeden eliksirek...

Bede totalnie zgadywac bo mi sie to nie zdarzylo, ale gralem tylko offline mode.

Teraz tak na 100% dostajesz estusy za zabicie najezdzajacych Cie graczy, wiec w tym przypadku to nie to.

Dwa..zostawiasz wiadomosci (sadze ze juz grasz online)?

Jesli zostawiasz wiadomosci to na moj gust, moze uzupelnienie flaszek o jedna to nagroda za pozytywna ocene napisanej przez Ciebie notatki?

 

To nie mam zielonego pojecia, ja tego nie uswiadczylem, chyba ze nigdy nie zauwazylem, ale watpie.

Edytowane przez kosciarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że piszecie o poziomie trudności DS3>BB, bo pierwsze 50 minut to z jedną ręką przejść można. ^^ Trochę kłują w oczy klatki, no ale wiadomo... do tego potrzeba ps4 4k :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna partyjka i utwierdzam się w przekonaniu, że któryś level designer z FS musiał kiedyś zgubić się w lesie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że piszecie o poziomie trudności DS3>BB, bo pierwsze 50 minut to z jedną ręką przejść można. ^^ Trochę kłują w oczy klatki, no ale wiadomo... do tego potrzeba ps4 4k :biggrin:

Jesli jestes dobry to przelecisz tak cala gre.

Jednakze, przez to ze w bb mogles odzyskac prawie cale stracone zycie odrazu bez uzycia miksturki niektore sytuacje tam byly na maksa latwiejsze(w DS3 jest pierscien ktory za kazdego zabitego przeciwnika zwraca nam pare hp). 

W BB poza Romem debilnym pajakiem ktory bardziej byl irytujacy niz trudny, to wyzwaniem dla mnie byla chyba tylko walka ze starym "wozkowy".

Ja w DS3 gram z dwoma mieczykami na dex build, nie uzywam tarczy i przez 90% biegam na golasa zeby miec fast role(max 30% obciazenia).

Z jednym bosem mialem problem, zalozylem sprzet ktory mial wysoki magic resist i padl odrazu.

Moze z buildem na sile i z tarcza gra bylaby banalna, nie wiem.

Jak widze ludzi na streamie jak 1shootuja mobki z 2h weapon, a z ktorymi ja sie mecze to wszystko jest mozliwe.

Ja tam niedzielny gracz jestem i refleks juz nie ten, bo juz mi blizej niz dalej.

Moze dla Ciebie DS3 w ogole nie bedzie trudny.

Jedno jest pewne bawie sie przy DS3 jak male dziecko=]

Edytowane przez kosciarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 godzin gry. Padło 4 bossów. Bardzo dużo biegam po całym świecie i zaglądam po 3 razy gdzie tylko się da.

Ta gra jest niby trudna? Przecież to jest najłatwiejsza cześć serii. Do tego od razu niemal można zrobić sobie broń z duszy bossa... Wszystko tak łatwo dostępne. Wszystko dzieje się tak szybko. Z lepszą bronią przejście od ogniska do ogniska zajmuje 3 minuty... Trochę to słabe. Jest to jedyny minus do tej gry. Ale jednak znaczący.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ProRada:

Nie gracie po większym spożyciu %…

Mam migawki z nocnego posiedzenia i boję się teraz załączyć grę ;-)

Z wioski przebiegłem do lasu (kraby na bagnach) i nie potrafiłem znaleźć bossa, a dwa kolejne ogniska znalazłem, estusa ulepszyłem dwa razy, pokonałem mini bossa z cebulowym towarzyszem...

Duże wrota w wiosce (prowadzące do drzewo-bossa jak wynikło z wiadomości na ziemi) zamknięte z drugiej strony, jak cholera każde drzwi w DS3)

Dopiero wieczorem kolejna chwila z grą.

Tym razem będę grzeczny i na trzeźwo.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze godziny za mną. Początek wydaje się łatwiejszy niż poprzednie Soulsy ale podobno poziom trudności rośnie z czasem. Ot zagranie developerów aby próg wejścia dla początkujących był niższy. Tylko czasu na sen brakuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol Palp ty żyjesz? Gdzie Ty bywasz, jak Cie nie ma..

Wydaje mi się, że to nie do końca tak - jak wrócisz teraz do Deamona, czy pierwszego Darka to te wszystkie miejscówki kojarzące się z niezłym wpier..olem będą teraz zwykłymi miejscami do speed runa. Spędziliśmy setki godzin w serii, a mechanika gry w zasadzie niczym się nie różni od czasu pierwszych Soulsów. Wiesz już jak się ruszać, kiedy skakać, kiedy parować - to wszystko składa się na to, że wszystko wydaje się teraz łatwiejsze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żyje, rzadko do Was zaglądam bo nie mam Ps4 a gram na PC. Dalej siedzisz na wyspie?

Zacząłem postacią na 1SL i chyba zrobię bulida pod dex - katana, łuk,puklerz do parowaniea.

Dziwnie wygląda skalowanie. Ciężko o bronie lepiej skanuje się niż C,D.

Gra wygląda bardzo ładnie,lokacje są rozległe więc przyjemność z eksploracji jest olbrzymia. Poznawanie świata zawsze bardziej mnie kręcilo w serii niż walka z bosami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca się z tym zgadzam, że jest łatwo bo znamy mechanikę. Nawet znając mechanikę walka z bossami w poprzednich seriach to była niezła jazda. A tutaj padają po kilku ciosach. Poziom trudności został po prostu celowo obniżony. I chodzi też o dostępność, na względnie początkowym etapie gry, do niemal wszystkich niuansow, które rozgrywkę przyspieszają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobiegałem, zwiedziłem, zabiłem 3 pierwszych bossów i jak na razie mam prawie same pozytywne odczucia.

Naprawili wszystko co było nie tak z DSII i dodali to co najlepsze z BB, gdyby nie życie to bym jeszcze przy grze siedział :)

 

Świat jest spójny, wszystko do siebie pasuje, po przejściu do nowej miejscówki nie mam wrażenia że znalazłem się w innej grze.

Wracałem do zwiedzonych miejscówek i zawsze znalazłem coś nowego:

Chociażby część wioski w której jest ognisty demon.

 

Poziom trudności jest odpowiedni, każdy do tego inaczej podejdzie bo każdy ma inne doświadczenia.

Buildów są setki i wiadomo że jak ktoś gra magią/pyro na początku to będzie miał łatwiej niż pure melee.

Jeden znajdzie dobrą broń inny będzie biegał z początkowym zestawem przez dłuższy czas.

 

Polecam.

 

@Palpatine_79

Jak ulepszysz bronie to ulepszysz też poziom skalowania.

Na początku podejrzewam, że większość broni ma skalowanie na poziomie D,C.

Edytowane przez shemaforash
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za info o skalowaniu. Póki co trzymam kamyki bo jeszcze nie podjąłem decyzji odnośnie stylu gry. Czy to jest zmiana względem poprzednich Soulsow? W poprzednich częściach sporo było broni o skalowaniu A,S na starcie i one się już nie podnosily.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W każdej części 90% broni na początku miało skalowanie E-C, nie powiedziałbym że sporo było broni o skalowaniu A i S na początku.

Dark Souls miało około 12 broni z domyślnym skalowaniem A+ w tym 3 łuki, przy ilości broni jest to niewielka liczba.

Co do podnoszenia też zalezy w niektórych broniach się nie podnosiło, a w innych skalowanie szło do góry.

Tutaj na pewno jest tak samo, jak podniesiesz broń na +10 (+15???) to nie znaczy że z D zrobi się chociażby A.

Edytowane przez shemaforash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca się z tym zgadzam, że jest łatwo bo znamy mechanikę. Nawet znając mechanikę walka z bossami w poprzednich seriach to była niezła jazda. A tutaj padają po kilku ciosach. Poziom trudności został po prostu celowo obniżony. I chodzi też o dostępność, na względnie początkowym etapie gry, do niemal wszystkich niuansow, które rozgrywkę przyspieszają.

No nie wiem, ale Asylum Deamon, Taurus Deamon, Heavel, Bell-Gargoyles nie sprawiały zbyt wielkiego problemu - pierwsze schody zaczynały się na Caprze. O pierwszych w DS2 nie piszę nawet  :pardon:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ma się udźwig do rolek? Lekko przekroczyłem 50% i nie zauważyłem żadnej różnicy w porównaniu do >50%. Próbowałem różnych broni i powiem, że na razie mi broń startowa (klasa assasin) przypasowała,  estok czy jakoś tak. Możecie polecić jakąś podobną broń? Włócznie za wolne a miecze za słaby zasięg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Próbowałem różnych broni i powiem, że na razie mi broń startowa (klasa assasin) przypasowała,  estok czy jakoś tak. Możecie polecić jakąś podobną broń? Włócznie za wolne a miecze za słaby zasięg.

Ja z Estoca na katanę się przestawiłem.. taka tam tęsknota za Makoto :biggrin: teraz będę washing polla szukać

Edytowane przez m0rph

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w każdej części pierwsze przejście z Zweihander'em, jeszcze go nie znalazłem ale wiem że gdzieś tam na mnie czeka.

Za to udało mi się znaleźć Claymore więc na początek gry będzie jak znalazł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lecę po metal do swojego sklepu i będę grał w grę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ma się udźwig do rolek? Lekko przekroczyłem 50% i nie zauważyłem żadnej różnicy w porównaniu do >50%.

Masz progi 30% 50% i 70% a różnią się długością rolki i skoku. Po 70% życie staje się cięższe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×