Skocz do zawartości
cwir

Wojny Konsolowe

Rekomendowane odpowiedzi

Dziwi mnie to, że jest ogrom ludzi narzekających, a i tak kolejne gry pobijają wyniki sprzedaży, sprzęt schodzi jak świeże bułeczki. Gracze sami się nie szanują i nadstawiają dupska? Czy jednak zadowolonych klientów jest więcej, a tych narzekających jest tylko niewielki ułamek? Można by rzec, że nic nie jest ani czarne ani białe. Do rzeczywistości trzeba się po prostu dostosować i głosować własnym portfelem. Wtedy będziemy zgodni z własnym sumieniem ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to tylko wąska grupa tak dramatyzuje. Im przeszkadza już wszystko, nawet inni nie mogą być według nich zadowoleni z konsoli.

I tak, przeciętny użytkownik nextgena jest zadowolony.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn taki Battlefield lub battlefront nie pójdzie na XOne wyżej niż 720p? Czy sony posmarowało z góry, aby kupować tyłku na ich konsole?

Widocznie nie pójdzie.
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja od kilku dni dochodzę do wniosku, że chyba XO również sprzedam, tak jak wcześniej postąpiłem z PS4. O ile przy XO miałem większy fun z gry, o tyle z całej tej generacji jestem niezadowolony i One również często się kurzy. Ta generacja nie daje mi takiej frajdy jak poprzednie i chyba szkoda kurzącego się sprzętu. Obecnie przyjemność z gry odnajduję przy FM 2016 na PC i chyba do kolejnej generacji mi to wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up, Sony takie złe.

Jak branża będzie dalej się tak "rozwijać", to PS5 będzie emulatorem Amigi i Pegasusa, na którym uruchomimy sportowane gry w rozdzielczości 640x480 w 256 kolorach (ale w 60fps), z 5 przepustkami sezonowymi i 10 DLC podzielonymi na odcinki - oczywiście każdy w cenie pełniaka.

Chętnie zagrał bym w Dizzy'iego, Ice Climbera, Contre czy Kota Felixa. Nie potrzebuje 60fps w tych grach, ale funkcja sejwowania w Dizzy'im by się przydała ;-)

Złota czwórka, piątka i gry z dyskietki "168 in 1" i mogę nie wychodzić z jaskini.

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Wszebor
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS4 po 1299zł.. Tylko czy warto to kupić jeśli interesujące mnie gry to multiplatformy? Co wybralibyście by do gier multiplatformowych? Brać ps z wszystkimi jej bolączkami czy dołożyć do pc? Troche się naczytałem o tej marnej jakości ps i mam małe obawy przed jej kupnem ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś podobno gry na XOne chodziły płynniej, bo rozdzielczość była niższa,teraz chyba każda gra na XOne wygląda gorzej i ma problemy z płynnością względem ps4.

Online lepsze, pad, lepszy, konsola cicha,tylko każda multiplatforma będzie raczej gorszej jakości niż na trójnogu.

Na XOne masz jeszcze ea access i teoretycznie lepsze gry w ramach Gold.

Temat rzeka, najlepiej posiadać dwie konsole:-D

O PC się nie wypowiadam, bo nie gram na PC.

Edytowane przez czeskimaster
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co byś nie wybrał pamiętaj - PC nie jest do grania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS4 po 1299zł.. Tylko czy warto to kupić jeśli interesujące mnie gry to multiplatformy? Co wybralibyście by do gier multiplatformowych? Brać ps z wszystkimi jej bolączkami czy dołożyć do pc? Troche się naczytałem o tej marnej jakości ps i mam małe obawy przed jej kupnem ;/

 

Jak multiplatformy, to bierz PC. Dostosujesz ustawienia graficzne tak, żebyś nie miał dropów i pograsz komfortowo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS4 po 1299zł.. Tylko czy warto to kupić jeśli interesujące mnie gry to multiplatformy? Co wybralibyście by do gier multiplatformowych? Brać ps z wszystkimi jej bolączkami czy dołożyć do pc? Troche się naczytałem o tej marnej jakości ps i mam małe obawy przed jej kupnem ;/

 

To wszystko co przeczytałeś na tym forum o problemach z PS4 podziel sobie przez 4 - wbrew temu co pisze tu wiele osób to nie jest wcielone zło i tandeta rozlatująca się już przy wypakowywaniu z pudełka. Z funkcjami sieciowymi od update'u firmware do 3.0 problemów nie miałem w sumie, a poza tym jedyny kłopot techniczny to było to, że konsola sama z siebie wysuwała płyty - wystarczyło zdjąć część obudowy i przekręcić delikatnie śrubkę (sposób zalecany przez Sony) i problem zniknął, choć fakt, ze w ogóle się pojawił jest rozbrajający.

 

A odpowiadając na pytanie: wszystko zależy czego oczekujesz do sprzętu do grania, w jakie gry chcesz grać itd. - pecet jest najbardziej uniwersalny i w sumie chyba najtańszy, ale wiadomo - otwarta architektura czasem bywa upierdliwa. Z konsol PS4 to większa moc, ale niższa kultura pracy, no i obecna przewaga Sony sprawia, że raczej nie będą się oni starali dopieścić użytkowników dopóki MS przewagi nie zniweluje. X1 ma sporo fajnych bajerów, EA Access i takie tam, ale za to słabsze bebechy. Twój wybór. ;-)

Edytowane przez fryz
  • Like 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za te pieniądze bierz PS4. Gry wyglądają bardzo dobrze. O miernej jakości to piszą ludzie którzy wcale nie mają zamiaru kupić tej konsoli. Nie wydaje mi się żebyś miał niewiadomo jak wygórowane wymagania, skoro zadajesz takie pytania. 1300 zł ? O czym tu w ogóle mówić. Lepiej wyrzucić 2500 zł ? Jakie gry Cię w ogóle interesują ? Jeszcze się okaże że FIFA i CoD :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O miernej jakości to piszą ludzie którzy wcale nie mają zamiaru kupić tej konsoli.

 

O miernej jakości konsoli piszą tu ludzie, którzy mają obie konsole, lub mieli PS4 przez 2 lata, i sprzedali bo im się już bokiem żółć wylewała jak patrzyli na tego bubla.

  • Like 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O miernej jakości konsoli piszą tu ludzie, którzy mają obie konsole, lub mieli PS4 przez 2 lata, i sprzedali bo im się już bokiem żółć wylewała jak patrzyli na tego bubla.

Nic dodać, nic ująć. Chciałem to samo dokładnie napisać.

Dyskusja jest ok, ale nie piszmy bzdur.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pisze o jakości multiplatform. Bo o to on wyraźnie pytał. Nie obchodzą mnie te wasze problemy z jakością plastiku, ilością nóżek i decybeli.

  • Like 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy czasem plastik w XBOXie nie jest z tego samego materiału co w PS4? Nawet w dotyku są takie same.

Tyle, że chyba to pofalowanie na górze zapobiega strzelaniu plastiku czy coś.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Nie obchodzą mnie te wasze problemy z jakością plastiku, ilością nóżek i decybeli.

 

Na to akurat narzekają jedynie posiadacze PS4 ;)

Ale czy czasem plastik w XBOXie nie jest z tego samego materiału co w PS4? Nawet w dotyku są takie same.

Tyle, że chyba to pofalowanie na górze zapobiega strzelaniu plastiku czy coś.

 

Mówisz o tym święcącym? Być może. Ale ten pofalowany jest na 100% inny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS4 po 1299zł.. Tylko czy warto to kupić jeśli interesujące mnie gry to multiplatformy? Co wybralibyście by do gier multiplatformowych? Brać ps z wszystkimi jej bolączkami czy dołożyć do pc? Troche się naczytałem o tej marnej jakości ps i mam małe obawy przed jej kupnem ;/

 

Jak multiplatformy to tylko PC+tv+pad - do ustawien "konsolowych" czyli medium nie trzeba nie wiadomo jakiego sprzetu (zwykly GF950 wystarczy), a ostre tekstury, natywna rozdzialka i 60FPS zrobia swoje. Te 1300 za PS4 jest mega kuszace nie powiem, sam ostatnio stalem w Euro i siegalem do kieszeni po portfel, ale przypomnialem sobie ze wyje to jak odrzutowiec a wszelkie gry/dema/patche ida po PSN jak krew z nosa i wyszedlem z pustymi rekoma, wole poczekac az jeszcze zejda z procesem technologicznym/wypuszcza nowszy model, tym bardziej ze $ony wydaje rocznie raptem 2-3 gry z czego kazda to jednorazowka ktore mozna ograc jak juz ceny zejda do normalnych poziomow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS4 po 1299zł.. Tylko czy warto to kupić jeśli interesujące mnie gry to multiplatformy? Co wybralibyście by do gier multiplatformowych? ;/

Krótko i konkretnie - PC. Za niewiele większe pieniądze jesteś w stanie złożyć kompa, który pociągnie gry w konsolowej "jakości". Będziesz przy kasie zainwestujesz w lepszą kartę graficzną i będziesz miał grafikę (tak, wiem że liczy się gameplay - tak przynajmniej twierdzą obrońcy konsol) o której konsolowcy mogą pomarzyć.

Mając PC będziesz mógł grać w multiplatformery (czyli większość gier wychodzących na konsole) i indyki za ułamek tego co byś wydał kupując je na konsolę.

Na PieCa możesz wyrwać gry za śmieszne pieniądze (wyprzedaże steam, humblebundle, itp. ) lub za free (wszelakiej maści giveawaye)

Jako rozczarowany użytkownik PS4 polecam Ci zakup PC.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez przesady, rozczarowany uzytkownik ps4 polecil by Xone albo wii u. pc polecaja tylko ludzie, ktorym konsola spalila dom.

Yyyyy serio?

Przez wiele wiele lat grałem tylko na blaszaku, potem miałem przerwę pózniej blo ps3 i byłem mega zadowolony z wyboru, niedawno dołączyła ps4 i nie jest niczym innym jak kolejnym pudłem do gier.

Nie oszukujmy sie jest troche exow i multiplatform wartych ogrania, nie chce mi sie budować PC do gier, ale zgadzam sie z HarDym jesli chodzi o promocje bundle i inne jako użytkownik który ma zaległości jesli tylko moj łapek pociągnie grę to pewnie wybiorę PC + TV + pad. Do tego jest cała masa przygodowek czy indyków ( sporo lepszych od tego co mamy na pss) których po prostu na konsoli Sony nie ma, wiec gram na ps3, ps4 i na PC w zależności od nastroju.

Ciekawie bedzie w kolejnej generacji, bo przyznam ze jesli bedzie jak w tej tanio i atakować masowego odbiorcę + remastery gier które ograłem to chyba jednak przerzuce sie na PC a generacje kupie pod koniec jej zywota żeby ograć exy.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Promocji na PC jest sporo, więc za grosze czasami można wyrwać indyki, jak i gry AAA. Ostatnio nowy humblebundle: https://www.humblebundle.com/za ~4zł gry w pytkę. 

Dla mnie Ps4 to tylko exy i czasami jakieś multiplatformy, których nie jestem pewny zakupu, dlatego wolę sprawdzić je na konsoli i ewentualnie sprzedać ... tyle plusów. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie trochę dziwne zdanie co do grania na PC. Otóż na komputerze gra się tylko i wyłącznie w gry Blizzarda. I jak ktoś lubi to w MOBA i MMO. Cała reszta gier powinna być grana na konsolach.

The End.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że niby "wkładasz płytę i grasz" na obecnej generacji? Na tym polega ten komfort? Proszę Cię ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yyyyy serio?

Przez wiele wiele lat grałem tylko na blaszaku, potem miałem przerwę pózniej blo ps3 i byłem mega zadowolony z wyboru, niedawno dołączyła ps4 i nie jest niczym innym jak kolejnym pudłem do gier.

Nie oszukujmy sie jest troche exow i multiplatform wartych ogrania, nie chce mi sie budować PC do gier, ale zgadzam sie z HarDym jesli chodzi o promocje bundle i inne jako użytkownik który ma zaległości jesli tylko moj łapek pociągnie grę to pewnie wybiorę PC + TV + pad. Do tego jest cała masa przygodowek czy indyków ( sporo lepszych od tego co mamy na pss) których po prostu na konsoli Sony nie ma, wiec gram na ps3, ps4 i na PC w zależności od nastroju.

Ciekawie bedzie w kolejnej generacji, bo przyznam ze jesli bedzie jak w tej tanio i atakować masowego odbiorcę + remastery gier które ograłem to chyba jednak przerzuce sie na PC a generacje kupie pod koniec jej zywota żeby ograć exy.

 

Trzeba jednak wziąć pod uwagę kilka prostych, aczkolwiek dość istotnych kwestii, a mianowicie to, że dla niektórych granie na PC to katorga i choćbyśmy nie wiem, jakie tu przytoczyli argumenty to i tak nie będzie to samo co na konsoli. Do mnie osobiście nie przemawia gadka typu PC+TV+PAD, bo to takie oszukiwanie samego siebie, gdybym miał grać na PC, to bym to robił (i nie na TV i nie padem) a mam naprawdę dobry sprzęt, mimo wszystko i tak gram na konsoli. Co do bundlii, owszem tutaj jest pole do popisu, wiele gier jest przecenianych, a inne są zaś w śmiesznych cenach, niestety większość z tych gier to tanie badziewia, które każdy PCtowiec łyka, ale tylko po to, by naskrobać sobie karty steam. Taki Hardy piszę o PC a ma przegranych 20h w ostatnich 2 tygodniach, nie wspomnę już o tym, że większość z tych jego 122 gier uruchomiona jest na max 1.5 godziny, pewnie tylko po to, aby wpadły karty steam, bo ekwipunek jest przecież pełny. Jeżeli to nazywamy graniem, spoko, można i tak. Inna sprawa, takich gier ze steam, przypisanych do konta już nie odsprzedaż, no, chyba że całe konto. Gry na konsole są droższe, ale zawsze można je odsprzedać dalej. Podsumowując, nie twierdzę, że PC jest zły, sam mam kilka gier, w które gram nałogowo (DayZ,Counter-Strike, Command & Conquer), ale konsola dla mnie osobiście to jest właśnie typowa maszynka do gier, może i jest słabsza, może i nie generuje tak oszałamiającej liczby klatek na sekundę, ale i tak gram z przyjemnością. Oczywiście PC może być podstawową platformą do gier, ale żeby grać w miarę komfortowo, to trzeba złożyć coś mocniejszego i droższego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×