Skocz do zawartości
zyga101

PS4 CUH 1116 vs CUH 1216, krótka recenzja i porównanie kultury pracy.

Rekomendowane odpowiedzi

Bardziej chodzi mi o to, że na starcie dostanę dysk 1T. Moja konsola chodzi bardzo cicho :)

Cena MM wynosząca 1699zł za  wersję 1216b z FIFA16 kusi gdyż mam już FIFA 16 deluxe edition a to by poszła na sprzedaż :)

Edytowane przez Kolos28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyniki mogą być niemiarodajne, bo u mnie podczas kompletnej ciszy pokazuje 35dB. Apka od Splend Apps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości - co to za apka którą testowaliście hałas?

W sklepie play wpisz "tester głośności" i będziesz miał pierwszą z góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale moim zdaniem ta głośność ma kilka etapow i najgorsze jest właśnie te 46-48db i później suszarka czyli 55 w gore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie maks było 45dB przy battlefront. BF4 38dB, na ostrych potyczkach do 43 ale chwilowo tylko. TLOU - przez pierwsze 5 godzin 38dB około, potem stale 43/44. God of war 3 bez zmian względem dashboardu, uncharted 38-44. Ogólnie nie jest źle. Testowane Galaxy Note 4 pierwsza apka z marketu. Przy maksymalnej ciszy mam 18dB

Edytowane przez AseT_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mierzycie głośność? Od której strony konsoli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie, godzinę temu wróciła do mnie konsola z francuskiego serwisu. Dla przypomnienia, jest to moja druga PS4 (wcześniej miałem wyjący model premierowy) no i niestety dostałem kwitek z informacją, że po zainstalowaniu najnowszej wersji oprogramowania (miałem, o zgrozo, soft 3.0 więc co oni niby zaktualizowali?!), serwis "nie był w stanie już zdiagnozować zgłaszanych problemów". Zgłaszałem im to, że konsola wydaje przeszywający uszy dźwięk typu "high pitch" (nie wiem teraz jak to określić po polsku), który w nieregularnych odstępach zamienia się w gwizdy i odgłosy konika polnego. Oprócz tego zaznaczyłem, że moja konsola ma mocne odbarwienia na całej górnej części obudowy. Sprzęt wrócił do mnie ze sformatowanym dyskiem i ze starszą wersją softu niż 3.0, bo od razu wyskoczyło mi info żebym pobrał aktualizację! Ponadto, konsola została mocno przerysowana po całej długości prawej strony obudowy! Wygląda to tak jakby ktoś położył sobie na niej jakąś kartkę, którą następnie przekreślił długopisem, posługując się konsolą jako podkładką. O dziwo, przesyłka była świetnie zapakowana i zabezpieczona więc rozpakowując ją byłem przekonany, że będzie "cała i zdrowa". Żałuję, że nie nagrywałem unboxingu, bo coś czuję, że mogą się wykpić i stwierdzić, że sam ją zarysowałem albo, że wysłałem im z taką wadą :/ Dałem tej konsoli drugą szansę kupując CUH 1216A, bo premierowy model był nie do zniesienia i nowy egzemplarz musiałem praktycznie od razu wysyłać do serwisu, a tu taka lipa. Robimy to dla graczy, prawda? Nie wiem czy mam jeszcze siłę walczyć z Sony o porządnie wykonany model PS4. Posiadałem wszystkie ich konsole i nigdy nie miałem z nimi żadnego problemu. Czwórka widzę, że nadrabia za wszystkie te lata. W załączeniu obraz będący przestrogą przed francuskim serwisem (tak, konsola ma od nowości takie plamy, na co posiadam zdjęcia z unboxingu ale Sony uważa, że wszystko jest OK). 

 

 

post-65587-0-53924700-1444819160_thumb.j

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie, godzinę temu wróciła do mnie konsola z francuskiego serwisu. Dla przypomnienia, jest to moja druga PS4 (wcześniej miałem wyjący model premierowy) no i niestety dostałem kwitek z informacją, że po zainstalowaniu najnowszej wersji oprogramowania (miałem, o zgrozo, soft 3.0 więc co oni niby zaktualizowali?!), serwis "nie był w stanie już zdiagnozować zgłaszanych problemów". Zgłaszałem im to, że konsola wydaje przeszywający uszy dźwięk typu "high pitch" (nie wiem teraz jak to określić po polsku), który w nieregularnych odstępach zamienia się w gwizdy i odgłosy konika polnego. Oprócz tego zaznaczyłem, że moja konsola ma mocne odbarwienia na całej górnej części obudowy. Sprzęt wrócił do mnie ze sformatowanym dyskiem i ze starszą wersją softu niż 3.0, bo od razu wyskoczyło mi info żebym pobrał aktualizację! Ponadto, konsola została mocno przerysowana po całej długości prawej strony obudowy! Wygląda to tak jakby ktoś położył sobie na niej jakąś kartkę, którą następnie przekreślił długopisem, posługując się konsolą jako podkładką. O dziwo, przesyłka była świetnie zapakowana i zabezpieczona więc rozpakowując ją byłem przekonany, że będzie "cała i zdrowa". Żałuję, że nie nagrywałem unboxingu, bo coś czuję, że mogą się wykpić i stwierdzić, że sam ją zarysowałem albo, że wysłałem im z taką wadą :/ Dałem tej konsoli drugą szansę kupując CUH 1216A, bo premierowy model był nie do zniesienia i nowy egzemplarz musiałem praktycznie od razu wysyłać do serwisu, a tu taka lipa. Robimy to dla graczy, prawda? Nie wiem czy mam jeszcze siłę walczyć z Sony o porządnie wykonany model PS4. Posiadałem wszystkie ich konsole i nigdy nie miałem z nimi żadnego problemu. Czwórka widzę, że nadrabia za wszystkie te lata. W załączeniu obraz będący przestrogą przed francuskim serwisem (tak, konsola ma od nowości takie plamy, na co posiadam zdjęcia z unboxingu ale Sony uważa, że wszystko jest OK). 

 

Wysyłaj ponownie i dodaj, że z racji porysowanej obudowy domagasz się wymiany na nowy egzemplarz (lub zmianę obudowy).

 

Swoją drogą, czytając przejścia klientów z serwisem Sony we Francji, lepiej od razu uderzać do sprzedawcy i reklamować konsolę jako towar niezgodny z umową, a nie użerać się z tymi "super fachowcami" z Francji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie problem polega na tym, że kilku użytkowników tutaj wymieniało swoje nowe modele PS4 u sprzedawcy (kilkukrotnie) ale efekt był taki sam, jak nie gorszy. Stąd ja postanowiłem wysłać ją do serwisu w nadziei, że naprawią wady, które dotknęły zapewne całą linię produkcyjną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie problem polega na tym, że kilku użytkowników tutaj wymieniało swoje nowe modele PS4 u sprzedawcy (kilkukrotnie) ale efekt był taki sam, jak nie gorszy. Stąd ja postanowiłem wysłać ją do serwisu w nadziei, że naprawią wady, które dotknęły zapewne całą linię produkcyjną.

 

Należałoby by więc zadać pytanie, kto na liniach produkcyjnych sprawuje nadzór nad jakością wykonania PS4. Hałas i piski wydobywające się podczas pracy PS4 świadczą o całkowitym braku takiego nadzoru. Do tego odbarwiający się na obudowie konsoli plastik oraz tandetnej jakości pady. Minęło 2 lata od premiery, a Sony nadal ma klientów głęboko w d...... Natomiast zachowanie serwisu to już totalna kompromitacja. Klient płaci i żąda określonej jakości, ale Sony i tak wie najlepiej. Wychodzi na to, że wersja 1216 nie jest wolna od wad.

Edytowane przez rafcio76r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klient płaci i żąda określonej jakości, ale Sony i tak wie najlepiej. 

 

Z przykroscia napisze ale Sony juz od jakiegos czasu nie jest symbolem jakosci......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z przykroscia napisze ale Sony juz od jakiegos czasu nie jest symbolem jakosci......

Tu już nawet nie chodzi o to czy są symbolem jakości czy nie. Kupując fabrycznie nowy produkt wymaga się od niego by wyglądał na nowy, a nie brudny i, by pracował w przyzwoity sposób. Ja nie wymagam, by to był sprzęt wykonany z najlepszej jakości materiałów. Ma po prostu wyglądać i działać jak nowy, a nie na poplamiony/brudny/rozklekotany, a taka jest już moja druga PS4 z dwóch różnych serii. Im więcej osób godzi się na takie produkty, tym większe gówno za przeproszeniem będzie nam Sony wciskać. Ja chyba się poddaję i z bólem serca rezygnuję z ich platformy. Nie mam ochoty czekać kolejnych 2-3 tygodni, by konsola wróciła do mnie ponownie w jeszcze gorszym stanie. Teraz na dodatek mam przeboje, bo zrzuciłem na dysk kopię z swoim profilem, zapisami i grami ale niestety wygląda na to, że wszystko muszę instalować i pobierać na nowo, bo dane są uszkodzone, a patch do Wiedźmina pobierał się 4h (na łączu 120mbps!), by poinformować mnie, że nie można zainstalować poprawki, co przy uruchomieniu gry powoduje zapętlenie ekranu ładowania gry z powrotem do systemu i powiadomieniem o błędzie (bez przerwy, dopóki nie zresetuję konsoli). Człowieka zalewa już po prostu krew. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no rozumiem co Ciebie boli. 

moja konsola wygladala dobrze, jedyne co jest moim zdaniem wada konstukcyjna to brak 4tej nozki konsola wpada w ostre wibracje jak wlozy sie do niej plyte - owszem mozna zrobic niby nozke ale to prowizorka ktora dziala jak chce. 

 

wiec na moje szczescie nie mialem takich jak Ty doswiadczen. 

 

Choc powiem ze PS4 u mnie efektu wow nie wywolala, a takowy mialem jak pierwszy raz odpalilem PS3 ktora kupilem w 2013r. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie problem polega na tym, że kilku użytkowników tutaj wymieniało swoje nowe modele PS4 u sprzedawcy (kilkukrotnie) ale efekt był taki sam, jak nie gorszy. Stąd ja postanowiłem wysłać ją do serwisu w nadziei, że naprawią wady, które dotknęły zapewne całą linię produkcyjną.

 

Jakaś podpowiedź jak wymienić konsolę od razu na nową?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony Ci raczej nie wymieni, mozesz iść do sklepu. Wejdź w temat o gwarancji, tam na ostatniej lub przed jest link do szablonów formularza do druku. Napisz co Ci leży na jajkach i idz do sklepu, bądz stanowczy i się nie cackaj. Masz szanse, że się uda. Zwłaszcza jeśli dopiero co ześ kupił sprzęt. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony Ci raczej nie wymieni, mozesz iść do sklepu. Wejdź w temat o gwarancji, tam na ostatniej lub przed jest link do szablonów formularza do druku. Napisz co Ci leży na jajkach i idz do sklepu, bądz stanowczy i się nie cackaj. Masz szanse, że się uda. Zwłaszcza jeśli dopiero co ześ kupił sprzęt. 

Sprzęt ma już ponad rok, ale mam dodatkowe 3 lata gwarancji od sklepu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak podajecie wyniki w db , to dobrze napisac jak sie kladzie temefon, czy na konsoli czy przy wlocie turbiny z przodu itd; do tego jaka gra i konkretnie mapa/misja no i jeszcze jaka aplikacja mierzone.

Albo lepiej przyjac standard aplikacja sound meter - firmy smart tools chyba pierwsza pozycja z google play. I teraz dwie metody mierzenia 1. Taka jak kolegi w pierwszym poscie - urzadzenie lezy centralnie na konsoli krawedzia z mikronem w kierunku otworu BRD - tak jak na filmikach

Lub druga metoda bardziej glosniejsza to polozenie urzadzenia mikrofonem skierowane 1 cm od prawego przedniego rogu konsoli w.miejsce z przodu gdzie jest uwypuklenie obudowy na turbine.

Metoda druga jest bardziej miarodajna lecz nie kazdy ma miejsce aby polozyc telefon przed konsola.

Ale dobrze byloby ujednolicic metode pomiarow tak aby usrednic wyniki i przyjac norme. Zachecam rowniez aby pomierzyli swoje konsole posiadacze starszych wersji wiec prosilbym o pisanie rewizji

 

Juz dawno pisalem aby pomiar ujednolicic. Najlepiej byloby przy podawaniu glosnosci trzymac sie schematu. Wtedy mniej wiecej mozna powiedziec kto i co mu piszczy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W miniony weekend nabyłem PS4,model CUH-1216B,czyli ten nowszy model konsoli z dyskiem 1TR.

Czy tez macie wrażenie że obudowa tej konsoli jest zrobiona z jakiegoś lipnego plastiku ? Powierzchnia wygląda jakby lekko wyblakła od słońca,jest jakaś taka przebarwiona. Moja konsola tylko tak wygląda ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt ma już ponad rok, ale mam dodatkowe 3 lata gwarancji od sklepu

 

3 lata to nie gwarancja - tylko ubezpieczenie. 

W takim wypadku zapewne dodatkowo za nie zaplaciles, powinnies miec gdzies OWU i w nich co jest a co nie jest podstawa do korzystania z ubezpieczenia. 

 

Absolutnie nie namawiam ciebie do popelnienia przestepstwa ktorym jest wyludzenie pieniedzy z ubezpieczenia - choc znam takich ktorzy po 4,5 (w wypadku 5 letnich ubezpieczen all risk) roku jak chca wymienic sprzet dokladnie zagladaja w OWU potem pozoruja wypadek, nieszczesliwy zbieg okolicznosci czy cokolwiek innego zeby ze starego sprzetu choc troche kasy z ubezpieczenia odzyskac. 

 

Niestety te ubezpieczenia roznie dzialaja, w zaleznosci od sprzetu, wiec mysle ze i tak powinnies przestudiowac OWU. 

Edytowane przez MagEllan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W miniony weekend nabyłem PS4,model CUH-1216B,czyli ten nowszy model konsoli z dyskiem 1TR.

Czy tez macie wrażenie że obudowa tej konsoli jest zrobiona z jakiegoś lipnego plastiku ? Powierzchnia wygląda jakby lekko wyblakła od słońca,jest jakaś taka przebarwiona. Moja konsola tylko tak wygląda ?

Przeglądałeś temat i widziałeś zdjęcie mojej konsoli na poprzedniej stronie? Tak wygląda mój nowy model 1216A upiększony rysą od serwisu Sony. Plamy miałem odkąd wyjąłem ją z pudła i jest to dość popularne zjawisko tylko nie wszyscy zwracają na to uwagę i nie wszyscy mają aż tak mocno widoczne odbarwienia. Mój premierowy model miał również takie plamy jakby wyblakłe od słońca (tylko znacznie mniejsze) więc od samego początku produkcji PS4 stosują ten sam materiał.

 

Przy okazji, zauważyłem ciekawy fakt. Po serwisie w którym rzekomo nie zrobiono nic oprócz aktualizacji oprogramowania, której oczywiście nie wykonano, napęd mojej konsoli pracuje znacznie ciszej bez niby nóżek niż wcześniej po podstawieniu czegoś pod lewą stronę konsoli. Czary, powiadam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałeś temat i widziałeś zdjęcie mojej konsoli na poprzedniej stronie?

 

Widziałem :) moja może nie jest tak mocno wyblakła,co nie zmienia faktu że nie powinno tak być!

Widać ,patrząc na te konsole że Sony leci po kosztach:(  Widziałem kilka modeli CUH 1116 i takie dziadowskie nie były. Szkoda że wcześniej nie zajrzałem do tego tematu na forum :)Juz ogladam naklejki na obudowę :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze moze sie pokusze i zrobie fotke mojej cuh-1216 (500GB bundle z dodatkowym padem)

Jakos nie specjalnie widze przebarwienia, i szczerze leje na to. Konsola ma dzialac. 

 

Zeby nie bylo ze jestem w niebo wziety - u mnie brak 4tej nozki powoduje takie wibracje po wlozeniu plyty ze dzwiek ostro miesza sie z tym w TV i lekko go zaglusza. 

 

Jak juz pisalem mialem rozne sprzety od Sony i bylem zadowolony... ale to juz przeszlosc - Sony niestety przestalo kojarzyc sie z jakoscia. 

 

Jedyne na co licze to ze PS4 posluzy mi ladnych pare lat. Bo jesli nie to rozwaze zmiane platformy do grania. 

 

 

80607fee505d8e16dc36130051a8561b.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Machina reklamy i marketingu zadziałała na mnie, pogoniłem wczoraj białaska za 1300zł i jutro jade po 1216a + Uncharted + 90dni. Z jednej strony jestem zadowolony, a z drugiej zły, że wydaje kase na coś błahego  :P

Walne jakiś mini-test i fotki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały update, po 3 tygodniach(wersja 12xx) gry typu Tlou, beta battlefront, killzone, tomb raider z plusa, czyli gry w których starsza wersja wyła, cisza spokój.

Albo pasta w nowych wersjach lepsza lub lepiej nałożona,albo naprawdę poprawili coś w środku i jest 100% poprawa. Zobaczymy jak będzie po roku czasu.

Z drugiej strony, wersja starsza od otwarcia i włączenia killzone, wyła z dwoma silnikami:-)

Edytowane przez czeskimaster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×