Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

"at this time.."  zawsze jakaś furteczka musi być :1_grinning:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, m0rph napisał:

"at this time.."  zawsze jakaś furteczka musi być :1_grinning:

 

 

Jest nawet druga furteczka.

 

on any existing first-party title

 

 

Nie, ale tak serio to chyba w to nie pójdą. To znaczy na pewno nie Sony. Za to np Bethesda? Albo UBI? Wielce prawdopodobne. Dodadzą dla niepoznaki jakiś dodatkowy content typu czapka i skórka dla głównego bohatera i tyle. Można łowić.

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mikael666

skup się i przeczytaj to co napisałem i porównaj z tym co wklejasz...

 

@kill

Nah, nawet Ubi zna granice głupoty...w końcu już tam byli :24_stuck_out_tongue:

 

W sumie tak sobie pomyślałem teraz, że w zasadzie takich patch dla PS4 Pro miałby więcej contentu niż nie jedno DLC...

 

Tak czy siak wizja płatnych patch'y, nieważne czy stanie się faktem, jest po prostu absurdalna.

Edytowane przez Dilerus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak wklej sobie do translatora to co wrzucałeś m.in. z FAQ i przeczytaj to ze zrozumieniem.

 

PS. Możesz mnie nazywać kretynem, ale ja się nie dam sprowokować i kończę "dyskusję" z Tobą.

Edytowane przez Dilerus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Damn co tu się odpie..ala od kilku dni ;)

Chopy chill - to tylko rozrywka, która ma nas odprężać i bawić.

Łączyć jako wspólna pasja a nie dzielić.

Zastanówcie się trochę.

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, kill napisał:

Zastanawia mnie też ten pobór mocy. 310W? Serio? Rozumiem, że podczas gry, ale dla porównania nowe karty PC od Nvidii ciągną 160-180W w stresie a mówimy tu o bestiach pokroju GTX 1080, które 'robią' 9 teraflopów. Procek I5 6600 to chyba około 50W. A gdzie to w ogóle porównywać...

 

Zakładam więc, że zasilacz w Pro to będzie 500W. Ale się będzie grzało to cudo techniki. Może cała jedna warstwa tego BigProMaca to wiatraki???

 

Te 310W to jest maksymalna moc jaka moze dostarczyc zasilacz, dla porownania PS4 ma oficjalnie max 250W, gdzie sama konsola w stresie pobiera ~130W, wiec przy Pro mowimy tak naprawde o 150-160W podczas grania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Rambo8 napisał:

Damn co tu się odpie..ala od kilku dni ;)

Chopy chill - to tylko rozrywka, która ma nas odprężać i bawić.

Łączyć jako wspólna pasja a nie dzielić.

Zastanówcie się trochę.

No nic nie poradzisz ,że niektórzy poza grami świata nie widzą i jest to najważniejsza rzecz ,bez której nie da się żyć. :1_grinning:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy hdd z ps4 będzie pasował do prosiaka, mam na myśli wymiary.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciekawe czy hdd z ps4 będzie pasował do prosiaka, mam na myśli wymiary.

Tak, te same dyski będą.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputronik widzę podszedł do sprawy promocyjnie :1_grinning:

Edytowane przez Bartek_Red

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, Komputronik z cenami na Ceneo to zawsze jest od końca ;)

Wysłane z mojego Nexus 7 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje PS4 1216A sprzedałem kilka dni temu. Po prostu czekam na Pro. Może się rozczaruję, może nie. Liczę na polepszoną grafikę w Final Fantasy XV, bo to mój faworyt w tym roku. Chętnie zagrałbym również w ulepszone starsze tytuły, np. Wiedźmina 3 lub Assassins Creed Unity. Ta pierwsza gra zapewne pojawi się z poprawioną grafiką, bo CDProjekt wyznaczyło już pewne standardy słuchania graczy. W przypadku Ubi zapewne sobie policzą :-)

 

Co do osób, które płaczą, że jest Pro, że jest słabe i inne takie. Wystarczy policzyć, ile kosztuje sprzęt, który umożliwia nam komfortową grę. Zakup PC staje się nieopłacalny. Ja na 4k nie liczę, nadal mam telewizor 1080p i liczę głównie na lepsze tekstury (mogę się rozczarować, bo RAMu nie dodali), dodany antyaliasing i lepszą płynność. Pro kupuję tylko z tego względu.

 

Poza tym, jeśli ktoś płacze, że co 3 lata wychodzi nowa konsola to niech idzie na drugi etat, nie wina Zachodu, że w Polsce kupno konsoli to cała wypłata. Nikt się nie będzie Polską przejmował w trakcie projektowania sprzętu i jego wyceny.

22 godzin temu, Chazy_Chaz napisał:

z tego co wyczytałem na roznych stronach ludzie nie są zadowoleni z PRO :) chyba wreszcie polała sie fala hejtu na sony . - za pewni siebie są :)

nie podoba tez mi się ze ps4 pro ma konkurować ze scoropio no chyba ze wypuszcza cos w 2018 ?
 

Ojej, a ilu na tych forach siedzi z tych 40 milionów sprzedanych PS4? Z 1000 osób? Ocenimy, jak konsola wyjdzie i jak będzie się sprzedawać. Wg mnie bardzo dobrze, bo cena naprawdę atrakcyjna.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, wnt napisał:

Ja swoje PS4 1216A sprzedałem kilka dni temu. Po prostu czekam na Pro.

I wlasnie dla takich jak Ty jest Pro. (to podsumowanie absolutnie nie zawiera ukrytej ironii, sarkazmu  czy szydery).

Tak Samo jak @Chazy_Chaz lubi nowosci stac go na to i kupuje konsole bo ma taka zachcianke (jak np 20to rocznicowa).

 

Niemniej z tego co przeczesalem YT to widze raczej umiarkowane podejscie (hajtu nie widzialem @Chazy_Chaz) z wielkim znakiem zapytania dla kogo wlasciwie jest ta konsola? Poza oczywiscie tymi ktorzy lubia nowe technologie i kupuja sprzet bo tak.

Gracze 4K (posiadajacy takie TV) moze odczuja roznice choc tutaj mamy kompromisy, sztuczki programistyczne, i upscale.

Kolejna rzecz HDR, byl artykul z DF cytowany, naprawde chyba niewielu z tego skorzysta.

 

Gracze fullHD maja miec lepsza plynnosc lub wiecej efektow. I tutaj pojawia sie problem, jasne ze RotTR na X360 czy nawet XO nie wygladal tak jak na wymaksowanym PC, z drugiej strony ci ktorzy ograli byli pod wrazeniem grafiki. Wiec teraz pojawia sie pytanie czy bardziej ruszajace wlosy lary zrobia ogromna roznice i ile razy w trakcie gry zwrocimy na to uwage? Na plynnosc to juz owszem ale dalej tutaj kompromis i cos  pomiedzy 40-60 zamiast celowania w 60fps.

 

Jesli tylko RotTR na PS4 Amator bedzie chodzic w przedziale 27-30fps z grafa podobna do tej z XO to ja nie bede mial zastrzen. Wiec jaka motywacja dla przesiadki.

 

TR to tylko przyklad, bo tutaj znamy ustawienia, ale jesli wiekszosc  gier bedzie oferowac to samo co do tej pory jaka jest idea przesiadki? No chyba ze czarny scenariusz sie sprawdzi i jesli PRO-teza zostanie dobrze przyjeta i sprzeda sie rewelacyjnie to gry na PS4 po prostu beda dzialac na tyle slabo ze ludzie poczuja potrzebe przesiadki.

 

No i tutaj pojawiaja sie kolejne watpliwosci - 60fps w tych upscale do 4K to nie wiem ktora gra wyciagnie. Wiemy ze ma byc parity w multi to wiaze sie w mojej opinii z dwoma rzeczami:

- plynnosc - jak oni beda to rownac? Przyklad jakas gra nazwijmy ja A ma multi, na PS4 dziala w 60fps i 900p, jesli nie bedzie mozna osiagnac tego w upscale 4K tylko 30fps to co przyblokuja multi na starym PS4? Toz to by nie mialo sensu.

No dobra ale załóżmy ze ta sama gra w multi majaca 30fps w upscale 4K, ma 60fps w 1080p na PS4Pro i 60FPS w 900p na PS4 i teraz co PRO-gracz bedzie mial wybor plynnosc kontra rozdzialka (kolejny kompromis) czy moze multi domyslnie bedzie odpalac sie tylko w "full hd" zeby zachowac "rownosc" miedzy platformami. (a wiec obietnica 4K jest  ale....)

 

- rozdzielczosc - wiem ze mozna skalowac i zachowac dokladnie ten sam obszar widziany przez gracza - ale to byla by jakas porazka. Przeprowadzajac testy na PC w NFS Shift (TV jako wyswietlacz), widac zadadnicza roznice (pal licho ilosc detali) miedzy li tylko prosta zmiana rozdzialki miedzy 720p a 1080p. Na ekranie widac wiecej, latwiej znalezc punkt odniesienia itd. W przypadku multikow np strzelanek to moim zdaniem robi roznice - bo w 4K PRO-gracz moze dostrzec wroga ktory biegnie i wlasnie znalazl przy krawedzi ekranu (biegnac ku jego centrum), podczas gdy gracz w 1080p dostrzeze tego samego wroga odrobine pozniej.

Ale tutaj juz Sony nie widzi roznicy?

 

wiecej pytan niz odpowiedzi zrodzila ta konferencja.

 

Jesli chodzi o plynnosc i rozdzielczosc cos pomieszalem to niechaj mnie ktos poprawi.

 

 

 

 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony to zjeby, założę się że 80% ludzi zmieniło tv wraz z nadejściem ps4.

Kto teraz znów wyłoży 4 czy 5k po 3 latach na kolejny TV, że o kupnie konsoli nie wspomnę bo opychając starą ps4 wystarczy tysiaka dołożyć .

 

Edytowane przez schranz
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, schranz napisał:

Sony to zjeby, założę się że 80% ludzi zmieniło tv wraz z nadejściem ps4.

Kto teraz znów wyłoży 4 czy 5k po 3 latach na kolejny TV, że o kupnie konsoli nie wspomnę bo opychając starą ps4 wystarczy tysiaka dołożyć .

 

Postęp wymaga poświęceń.

 

Może nie teraz, ale wiele lat temu Microsoft też wprowadzał dużo nowinek do Windowsa i również zwiększał wymagania. Wymuszał pewne rzeczy na użytkownikach. To, że wielu nadal siedzi na XP to ich sprawa. Prawda jest taka, że to producenci muszą wymusić postęp, bo w przeciwnym razie będzie stagnacja. Ludzie zarabiają pieniądze, żeby je wydać, a fabryki muszą produkować, żeby nie upaść. Tak działa ekonomia.

 

Sony lekko tylko musnęło 4k, poza tym jedynie promuje 4k, nie wymusza na nikim wymiany telewizora. Bez przesady!

Mam 3 telewizor Sony. Miałem W5500 40" za którego dałem 1200 euro. Potem kupiłem W653A na matryce VA - około 600 euro. Potem W705B w podobnej cenie. Kilka miesięcy temu przerzuciłem się na 48" W705C, którego kupiłem za 599 euro. O jakich ty 4 lub 5 tysiącach mówisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w705 to jest raptem 1080 200hz .... 

Tv dobry do ps4,jak byś chciał wykorzystać pełny potencjał pro to musiasz zainwestować minimum 3k w tv4k albo 5+ z hdr takie są fakty.

Oglądałem wczoraj te tv w MM więc wiem.

Z resztą wpisz sobie na alle czy gdziekolwiek 4k hdr i zobacz od ilu się ceny zaczynają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że Komputronik jak zwykle zaszalał z ceną. Chyba, że Polska będzie traktowana jak kraj trzeciego świata i jeszcze się okaże, że to jedna z niższych cen...

A co do wersji slim, to w stanach była ostatnio dobra promka w Best Buy.  Pre order wersji slim 500GB z Uncharted 4 i nowy headset Platinum wart 159$. Całość za 299$ 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, schranz napisał:

w705 to jest raptem 1080 200hz .... 

Tv dobry do ps4,jak byś chciał wykorzystać pełny potencjał pro to musiasz zainwestować minimum 3k w tv4k albo 5+ z hdr takie są fakty.

Oglądałem wczoraj te tv w MM więc wiem.

Z resztą wpisz sobie na alle czy gdziekolwiek 4k hdr i zobacz od ilu się ceny zaczynają.

Ojej, ale żydzisz komuś kogo stać żeby kupił sobie telewizor za 5k? Bo ja nie widzę problemu. Mój W705C ma świetną czerń, świetne kolory i najniższy input lag na rynku. Kupowałem pod filmy i PS4. Mogłem droższy, ale nie widziałem potrzeby. TV z 4k i HDR kupię może w przyszłym roku, bo najtańsze mają wysoki input lag.

 

Do kolegi niżej. Nawet ten monitor musisz wymienić, żeby mieć HDR i 4k, o ile takowe są. Poza tym wiele osób gra z PC podłączonym do telewizora. Też go musieli kupić.

 

A ostatecznie to wolna wola każdego z nas. Ja zostawiam TV, bo jestem z niego zadowolony i kupuję PS4 Pro w listopadzie. A czy ktoś kupi Slimkę lub zostawi OG PS4 u siebie to mnie to rybka.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, wnt napisał:

Wystarczy policzyć, ile kosztuje sprzęt, który umożliwia nam komfortową grę. Zakup PC staje się nieopłacalny.

 

Bzdura. Zresztą podobne można było poczytać w offtopie "wojny konsolowe".

Tym bardziej, że seria gtx9xx, a szczególnie gtx970 obniżyła cenę przez wypuszczenie gtx1060, więc zakup PC jest w obecnym momencie jak najbardziej opłacalny. Ktoś chce natywne 4k w najwyższych ustawieniach graficznych to wybiera gtx1070/1080 (niestety o 60FPS można pomarzyć, chyba że zejdzie się z ustawieniami).

 

Jak dla mnie nie ma co karmić dolarami $ony, dostaną po dupie, to może się w końcu opamiętają. Nie miałem nic przeciwko pro, gdyby moc była adekwatna do nazwy, a tak dostajemy znów średniaka... Inna sprawa, że nie wiadomo jeszcze jakie faktycznie będzie wsparcie devów nowej konsoli ... Trzeba czekać i się przekonać jak wyjdzie.

Edytowane przez Kisiel-PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×