Skocz do zawartości
Patricko

Shadows Die Twice

Rekomendowane odpowiedzi

Ja narazie użyłem na początku kilka razy parowania. Mam za sobą 3 mini bossow i każdego pokonałem odskakując i czekając na zadanie ciosu. Unik w tył i ładowanie ciosu R1 i znów unik. No i działa. Pewnie w późniejszym etapie nie będzie się to sprawdzać. Ale bazując tylko na parowaniu ginąłem co chwilę. Trafiłem na jakiegoś bezgłowego w jaskini i nawet nie zadałem mu ciosu :D a próbowałem 2 podejścia. Jestem wielkim fanem From Software. Właściwie tylko w ich gry już gram i tylko na nie czekam. Muszę powiedzieć, że Sekiro póki co musi mnie do siebie przekonać. Jak na mój gust jest trochę zbyt dynamicznie i jakoś tak dziwnie na PS4 wygląda. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezgłowego nie ruszysz bez nałożenia na miecz Boskiego Confetti (i lepiej mieć więcej niż jedno... plus item na zmniejszanie strachu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przebiegałem koło niego w poniedziałek w celu dostania się do dzwonu. Sgurwyzyn jak na bezgłowego to ma niezłego cela tym mieczorem :/

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@Karaluch69
Zupełnie nie widzę gdzie mogę zdobyć tą protezy o której pisałeś. W drodze między Pijakiem a Panią Motyl znalazłem tylko jedno ukryte miejsce za ścianą...


Tam jej nie ma, ona jest na samym dole budynku gdzie jest ten w niebieskim kimono:)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak te posrane pioruny odbijac? Albo okijac?:/


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Madre de Dios, ile bólu i cierpienia w tym wątku, tyle płaczu i zgrzytania zębami, to chyba nawet przy Demon's Souls nie było. Nie zrozumcie mnie źle, podziwiam Was za wytrwałość i skilla. Ja się do tej gry jednak nie dotykam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sami masochiści haha:)
Spoiler:
Dobra juz wyczailem ale to nic nie zmienia:/ Pierwszy etap przechodze bez drasniecia, szesc tykw, kulki leczenia a i tak nie ma czasu tego wziac w drugiej fazie bo gosc jest strasznie szybki i skacze przez pol mapy:/ Ale opaca sie brac na klate te pioruny i je odbic, bo zabiera mu to polowe zycia i jeszcze oglusza:) Ale to nie jest takie proste... Najciekawsze jest to ze mozna bossy ominac, tzn nie bic sie, i isc dalej:) Ale ja tak nie potrafie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Kolos28 napisał:

@Karaluch69
Zupełnie nie widzę gdzie mogę zdobyć tą protezy o której pisałeś. W drodze między Pijakiem a Panią Motyl znalazłem tylko jedno ukryte miejsce za ścianą...

Zmylilem Cię niechcacy. Ta proteza jest w tym samym budynku co kolo w niebieskim kimono tylko na innym poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jakie będą zależności do każdego z czterech zakończeń.
I czy do ng+ przechodzą skille, tykwy, ulepszenia protezy etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem chyba aż tak kiepski, bo marszałek kaczynski na kasztance padł za 3 razem i to z jednym leczeniem w trakcie i jednym na samym końcu, bo chciałem go ubić za szybko :p

pierwszy Boss, wiadoma sprawa, ale z tym dziadem na schodach męczyłem się dobre kilkanaście razy. Obstawiam, że ta babcia fruwająca mi napsuje znacznie więcej krwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odblokowałem fajną zdolność i mogę zwiedzać niedostępne wcześniej "głębokie" tereny i tu nieźle się zdziwiłem bo wcześniej był boss w jaskini i odkryłem dokładnie 2 kolejnych....takich samych :30vm3cw:

Ja wiem, że fabularnie...tzn pod względem lore trzyma się to kupy, ale kurde...przede mną sentymentalna walka. Ciężki jest ten dziad...:whyyy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj nie podołałem. 3h grania a Yebany Genichiro dalej stoi dumnie. Jutro muszę spróbować na trzeźwo bo chmiel skutecznie otępił moje zmysły a tu trzeba być gotowym cały czas. Sama walka jest zajebista. Jakieś sugestie jak sobie pomóc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Karaluch69 napisał:

Dzisiaj nie podołałem. 3h grania a Yebany Genichiro dalej stoi dumnie. Jutro muszę spróbować na trzeźwo bo chmiel skutecznie otępił moje zmysły a tu trzeba być gotowym cały czas. Sama walka jest zajebista. Jakieś sugestie jak sobie pomóc?

A Ty wiesz, że Genchiro ma dwie fazy? :megusta: Ja to w ogóle sporo zrobiłem sam. Już wiem, że popełniłem jeden błąd odnośnie jednego NPC...jeden pełny quest zrobiłem odnośnie innego NPC, drugi już prawie zrobiony też...wygląda to wszystko bardzo dobrze. Im dłużej gram tym ta gra coraz bardziej zyskuje w moich oczach. Koralików zebrałem już ponad 20 więc ktoś może sobie zobrazować na jakim etapie jestem. Jest npc który w nieco skomplikowany sposób mówi co trzeba zrobić, a pasuje do tego jeden konkretny skill...efekt...dla mnie wow.

Póki co sprawdzałem na wiki 2 rzeczy - gdzie farmić konfetti i odnośnie questu do tego typa co chce zostać karpiem...bo kupiłem wszystko i nic i myślałem, że mi się zbugował a okazało się, że quest ciągnie się dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zamku Ashina też jest ukryte przejście. Tam gdzie samurajowie, 2 siedzi na podłodze. Koralik tam jest:)

A ja nie korzystam z żadnych poradników. Na NG+ bede już wiedział co robić:)

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba zmienię język napisów na angielski bo dziwne te polskie nazwy przedmiotów.
No i wiecie - wiki etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Frost Prime napisał:

A Ty wiesz, że Genchiro ma dwie fazy? :megusta: 

Wiem :siara: już szampan miał strzelać a zamiast tego strzelił piorun.

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skad wziąć trzecią zakładkę w umiejętnościach przy posagu? Tam jest Sztuka shinobi, Sztuka protezy i wiem ze jest jeszcze jedna ktorej nie mam:(


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, krzyzak86 napisał:

Skad wziąć trzecią zakładkę w umiejętnościach przy posagu? Tam jest Sztuka shinobi, Sztuka protezy i wiem ze jest jeszcze jedna ktorej nie mam:(

Po pokonaniu marszałka kaczyńskiego na kasztance i odblokowaniu posążka wracasz się przez pole bitwy po schodkach i w prawo do domku. Tam jest ziomek w masce, który daje zadanie na ubicie 3 typków, które zrobisz w 20 sekund. W nagrode dostajesz książkę z drzewkiem.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylem u niego, ten od szczurów w kanałach? Zabiłem te krasnale na polance kolo drzewa i nic:( Musze sprawdzić jeszcze raz.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, krzyzak86 napisał:

Bylem u niego, ten od szczurów w kanałach? Zabiłem te krasnale na polance kolo drzewa i nic:( Musze sprawdzić jeszcze raz.

No to on. Wróciłem do tego i dostałem księgę. Ziomki były 3, może nie zabiłeś wszystkich albo jakiś bug :/ 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, krzyzak86 napisał:

Skad wziąć trzecią zakładkę w umiejętnościach przy posagu? Tam jest Sztuka shinobi, Sztuka protezy i wiem ze jest jeszcze jedna ktorej nie mam:(


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jest chyba nawet więcej niż trzy, ale ta której szukasz to Ichimonji i ma kilka fajnych perkow.

 

edit; Leży gnój, w końcu padł :fsg: w sumie jakieś 4 godziny nad nim siedziałem.

Edytowane przez Karaluch69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś miał problem z Marszałkiem i Kasztanką:

Po tym filmiku walka się wydaje najprostsza na świecie :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie otwartą ta bramę bezpośrednio po arenie z bykiem? Ta co ja dwóch gości otwierało? Ja ich nie ubiłem, tylko pobiegłem do posążka bo jechałem na oparach i mam ją teraz zamkniętą :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ten boss jest czyba najprostszy w grze

 

Co do samej gry to coś wspaniałego, projekt lokacji to mistrzostwo. Ukryte przejścia, walki, muzyka!

Jestem zachwycony, choć wczoraj byłem obrażony na grę bo ustawiała mnie do pionu na każdym kroku. Co by nie było to i tak do niej co chwilę wracałem. Romans z tą grą działa jak narkotyk, wraca się do niej namiętnie, jak do najlepszej kochanki

@xavris

To chyba bug, gdzieś o tym czytałem.

Na XO była wczoraj łatka 130mb ale nie wiem czy miała na celu rozwiązanie tego problemu.

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj spory progres zaliczyłem. Wpadł mi trofik za wszystkie lokacje w grze, za odkrycie wszystkich technik (nie wykupiłem wszystkich tylko odkryłem) no i kilku bossów znowu załatwiłem. Ci ninja co zadają kopniaki mnie denerwują :40_rage:

Najlepsze jest to, że robię to wszystko sam, bez poradników itp i fakt...satysfakcja chyba większa niż w Soulsach. Lokacje, przeciwnicy, design i muzyka - wow. Trochę łażenia i nerwów było robiąc różne pierdoły dla jednego npc...ale jakoś mi się udało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×