Skocz do zawartości
Patricko

TV/Monitor/Projektor do PS4/PS4 PRO

Rekomendowane odpowiedzi

A zwykly PS4 w ogole wspiera HDR? Wydawalo mi sie ze tylko PRO to ma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspiera ale efekt jest gorszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wspiera ale efekt jest gorszy.
Wspiera? A tam jest HDMI 1.4 które nie przesyła sygnału z obsługą HDR, więc co nam da programowe wsparcie jak sprzetowego brak...

Czy się mylę?

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nom wspiera. Nawet jest okey. Jednak w grę nie wchodzi tryb gra. Na standardzie trzeba grać, żeby to jakoś wyglądało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I wyświetla Ci flagę hdr w tv?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I wyświetla Ci flagę hdr w tv?
Tyz się dziwię.

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W teorii HDR potrzebuje kabla 2.0a, a działa na 1.4. Pewnie jak wygląda HDR zależy od tv. Ja mam dobrego OLED'a, i HDR działa dobrze. Może nie jest to efekt wow, bo taki być nie może... ale jest w porządku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W OLED LGb8 włączyć kolor i kontrast dynamiczny? Zaznaczam, że TV służy tylko do grania i okazjonalnie do Netflixa. Ostrość jest też normalnie ustawiona na 10, zaleca się zwiększyć? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

3 godziny temu, mikelsgrom1 napisał:

W OLED LGb8 włączyć kolor i kontrast dynamiczny? Zaznaczam, że TV służy tylko do grania i okazjonalnie do Netflixa. Ostrość jest też normalnie ustawiona na 10, zaleca się zwiększyć? 

 

Generalnie przy ustawieniach tv, aby uzyskać fajny obrazek zaleca się wyłączyć wszystkie upłynniacze, kontrast dynamiczny jest za ostry i przekłamuje kolory, tak samo jest z ostrością. Ostrość powinna być na zero. 

 

Zajrzyj na kanał tego gościa i może odnajdziesz swój model tv. 

https://www.youtube.com/channel/UC0r8LqyA5qccr2qB7Fgnttg

Edytowane przez hacker25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I koniec końców jak większość radzi, aby osiągnąć najbardziej naturalny obraz większość ulepszaczy trzeba wyłączyć, ale czy efekt ostateczny będzie zadowalający?

Nie każdemu ten polecany obraz podchodzi, no i swoją drogą ludzie w chooy płacą za wypasione modele z xxxxx opcjami ulepszeń obrazu aby było na wypasie a tu wam każą to wszystko wyłączyć

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś lubi oczojebny obraz to musi wszystko włączyć na max, ja tak miałem przez jakiś czas w moim XE93, potem zacząłem się bawić ustawieniami na planszy testowej i praktycznie wszystkie ulepszacze wyłączyłem, jak odpaliłem potem film z HDR to zacząłem rozumieć czemu lepiej to wszystko wyłączyć, obraz jak w kinie.

Wysłane z mojego LG-H320 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wszystko powyłączałem. Wczoraj obejrzałem Avengers Infinity War w UHD i HDR i szczena na podłodze. Nawet jak oglądam Netflixa to mimo, że streaming to wyglądają filmy, czy seriale wspierające UHD kapitalnie. Tylko zawsze z TV mam takie coś. Pierwsze wrażenie: wow ale duży, po kilkunastu dniach, a może by się większy przydał jednak?:D. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up
Ty masz Xbox?
Jeśli tak to Xbox ma fajną opcje kalibracji obrazu. Przeleć sobie wszystkie plansze a gwarantuje, że efekt będzie bardzo zadowalający. Oczywiście wszystkie ulepszacze są tam na off.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@up
Ty masz Xbox?
Jeśli tak to Xbox ma fajną opcje kalibracji obrazu. Przeleć sobie wszystkie plansze a gwarantuje, że efekt będzie bardzo zadowalający. Oczywiście wszystkie ulepszacze są tam na off.
Powiem więcej, jak TV jest na liście to z automatu robi kalibrację optymalna.

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

 

Muszę przyznać, że to bardzo ciekawa sprawa.

 

Wysłane z mojego SM-G960W przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wprowadziłem te same ustawienia na trybie standardowym grając na zwykłym PS4. Sprawdziłem Spiderman i efekt jest przepotężny. Co to się będzie odwalać na takich TV w kolejnej generacji konsol, to pewnie głowa mała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, ja ustawienia z Xbox mam wprowadzone również na Prosiaka bo kalibracja w takich przypadkach jest zawsze jedna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda. Ale trzeba się mocniej postarać, żeby wypalić nowe modele.

W dodatku Lg podczas gwarancji wymienia matryce bez żadnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pany wypalanie to mit czy prawda? W sumie gram max 2-3 h dziennie, więc mam się czego obawiać?

Są bardzo fajne testy wypalania tv na yt, np. zostawiali tv włączony na kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt godzin przy stałym obrazku i dopiero wtedy było widać jakieś małe wypalenie. Naprawdę trzeba się postarać, aby tego dokonać.

Przeliczali również czas użytkowania tv i to w taki hardkorowy jak na obecne lata sposób, bo brali pod uwagę ilość godzin. Obrali, że tv jest włączony - chyba - ok. 6 godzin dziennie codziennie, podliczyli to w latach i wyszło, że widoczne wypalenia powstaną dopiero po kilkunastu latach, więc do tego czasu już większość wymieni tv na inny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to spoko, bo trochą posrane by to było, że kupujesz tv za kilka kafli i się coś zaczyna wypalać po chwili. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś coś o nowych LG C9? Jakieś opinie, porównania względem C8, ktoś może porównywał? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ktoś coś o nowych LG C9? Jakieś opinie, porównania względem C8, ktoś może porównywał? 
Cena na razie zabojcza 14k za 65
Tak naprawde to ta sama matryca dodali tylko nowszy procek no i w sumie najwazniejsze hdmi 2.1
Mialem brac c8 ale chyba poczekam az c9 stanieje zeby juz miec pod nowe konsole

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy te hdmi 2.1 będzie aż tak potrzebne? Bo w nowej generacji raczej nie uświadczymy 8k i 120fps, a to chyba między innymi ma zapewniać hdmi 2.1? Jaki jest większy sens kupować telewizor z takim hdmi? Znaczy jak ktoś chce to jasne, ale mi nie o to chodzi. Czy posiadając przykładowo jakiegoś Oleda typu b7, b8 nie powinienem raczej nic stracić podpinając nowe konsole? Czy się mylę? W sumie mało wiemy na ich temat, ale głównie o hdmi 2.1 mi chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×