Skocz do zawartości
ONE

Guitar Hero World Tour

Rekomendowane odpowiedzi

hej,

Tym razem pytanie natury ogólnej. Już na drumsach sobie radzę na poziomie hard na większości kawałków, niektóre ekspert. Problem mam tylk ze stopką, ciężko mi skoordynować rychy nogą do gry na bębnach i talerzach. Czy wy też macie takie problemy, czy to kwestia mojego braku koordynacji/wyczucia rytmu?;)

Druga sprawa to gitara - tutaj też już pogrywam na hardzie, ale sprawa jest znacznie bardziej skomplikowana. Jak już dochodzi pomarańczowy, to zaczyna z lekka brakować palców i przyjąłem taką technikę, iż wszystkie palce wtedy przesuwam o jeden w prawo lub w lewo w zależności od lecących chwytów. Problem po przesunięciu ręki o jeden guzik w prawo lub w lewo - wtedy często mylę się i tracę punkty. Czy wy też taką techniką gracie, czy może są jakieś inne sposoby?

Jest może gdzieś jakiś filmik instruktażowy o tym, jak grać na hardzie/ekspercie?

Pliz pomóżcie, GHWT to moja pierwsza styczność z grami z tej serii, ale chcę być 'gwiazdą';)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hej,

Tym razem pytanie natury ogólnej. Już na drumsach sobie radzę na poziomie hard na większości kawałków, niektóre ekspert. Problem mam tylk ze stopką, ciężko mi skoordynować rychy nogą do gry na bębnach i talerzach. Czy wy też macie takie problemy, czy to kwestia mojego braku koordynacji/wyczucia rytmu?;)

Druga sprawa to gitara - tutaj też już pogrywam na hardzie, ale sprawa jest znacznie bardziej skomplikowana. Jak już dochodzi pomarańczowy, to zaczyna z lekka brakować palców i przyjąłem taką technikę, iż wszystkie palce wtedy przesuwam o jeden w prawo lub w lewo w zależności od lecących chwytów. Problem po przesunięciu ręki o jeden guzik w prawo lub w lewo - wtedy często mylę się i tracę punkty. Czy wy też taką techniką gracie, czy może są jakieś inne sposoby?

Jest może gdzieś jakiś filmik instruktażowy o tym, jak grać na hardzie/ekspercie?

Pliz pomóżcie, GHWT to moja pierwsza styczność z grami z tej serii, ale chcę być 'gwiazdą';)

Wszystko to kwestia treningu, mi zajeło nauczenie sie na expercie grac 1,5 miesiąca na gitarze, też się gubiłem na hardzie na początku a teraz to nawet czasem przesuwam ręke żeby środkowy palec mi pomarańczowy naciskał, bo jest bardziej sprawny od małego :P. Gubienie się że masz zielony a wciskasz czerwony to normalka, potem przechodzi (z tydzien, 2 i będziesz miał to wyćwiczone).

A na drumsach to do dzisiaj na hardzie/expercie gram, ogolnie ze stopą nie mam problemu, tylko wtedy kiedy jest jej naprawde dużo i w nieregularnych odstępach, przy normalniejszych kawałkach nawet jak jest nieregularna, to bez problemu sobie radze.

Żadne filmiki nie nauczą cię grać w GH, każdy ma swój styl, każdemu sie inaczej lepiej gra, jedynym rozwiązaniem jest trening, trening i jeszcze raz trening :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać pozostaje mi trening... A chciałem już na łatwiznę pójść;).

Czy ktoś z was czai się może w ukryciu na prawdziwego killera - Guitar Hero Metallica???

Już jest znana część setlisty obejmująca prawdziwe hity tego zespołu + alice in chains, queen i inne. Czy ktoś z was wie może, ile kawałków będzie w setliście i jaka jest przewidywana cena całej gry?

Ponadto gra będzie miała poziom ekspert+, który będzie różnił się tym, iż perkusista będzie grał na dwie stopki (dodatkową będzie można dokupić i po jakimś splitterze podłączyć).

Oczywiście cały osprzęt z ghwt kompatybilny.

Będzie jazda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś z was wie może, ile kawałków będzie w setliście i jaka jest przewidywana cena całej gry?

Jest na głównej informacja o setliście:

http://www.ps3site.pl/metal-up-your-ass-czyli/14173/

Co do ceny, nadal jej nie ogłoszono, ale już niedługo pojawi się ona w USA (na starym kontynencie 2 miesiące później :()

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak to dobrze mieć kuzyna w USA :D

Lepiej uważaj z tymi wersjami - nie zdziwiłoby mnie, gdyby np. kawałki z europejksiego ps store były niekompatybilne z grą sprowadzoną ze Stanów. Tak samo jak sciągnąłem darmowy reggea pack z ps store usa i nie działa z moją grą ghwt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i nie będą kompatybilne, w każdej grze jest tak, że DLC ma być z tego samego regionu co gra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwne to, niby region free, a DLC nie dziala mowicie? :/ Trudno, pocierpie ten miesiąc, dwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie zapędzajmy się tak :P to, że gra z każdego regionu działa na konsoli PAL itd. nie oznacza ze jest brak regionów, gry są normalnie regionalizowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No nie zapędzajmy się tak :P to, że gra z każdego regionu działa na konsoli PAL itd. nie oznacza ze jest brak regionów, gry są normalnie regionalizowane

I to jest największą głupotą - skoro masz grę NTSC i sciągasz dodatek pal, za który płacisz, to powinieneś mieć możliwość grania - tzn. co prawda dodatek pal działał nie będzie, ale zamiast tego wyskakuje ci opcja zamiany na dodatek ntsc. W innym przypadku jest to kolokwialnie mówiąc 'oszustwo' bowiem sciągając dodatek pal nigdzie nie przeczytasz, iż na grze ntsc nie będzie działał. Użytkownicy jako konsumenci powinni być możliwie wyczerpująco informowani o skutkach dokonywanych zakupów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj pograłem w Saturnie w Silesi City Center, niestety mają tylko gitarę :/ ale i tak mi się podobało.Jeśli w najbliższym czasie pojawi się jakiś dodatkowy przypływ gotówkowy to na pewno zagości u mnie zestaw z Perkusją :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przeglądałem najnowszego CKMa i w dziale gier była "recenzja" (czy coś złożone z mniej niż dziesięciu zdań można nazwać recenzją?) GH:WT gra dostała 1/6 bodajże. Żal... Dobrze, że nie jest to jakaś opiniotwórcza gazeta xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Ostatnio przeglądałem najnowszego CKMa i w dziale gier była "recenzja" (czy coś złożone z mniej niż dziesięciu zdań można nazwać recenzją?) GH:WT gra dostała 1/6 bodajże. Żal... Dobrze, że nie jest to jakaś opiniotwórcza gazeta xD

hehe, dobrze, że napisałeś 'przeglądałem' CKM, bo o czytanie tego g.... to bym nikogo na tym forum nie podejrzewał;). Przeglądanie natomiast każdemu przystoi;). Ta gra jest naprawdę rewelacyjna (podobnie zresztą rock band 2), zresztą wam tego udowadniać nie muszę.

Mam jednak znowu to samo pytanie - CZY JUŻ MOŻE ktoś dostał kod na te 5 darmowych kawałków na kod gitary - osobiście zgłosiłem pod koniec grudnia i niestety żadnego odzewu do tej pory. Oczekiwanie ponoć od 4-6 tygodni.

pozdr.

Edytowane przez mrtwister

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też się zgłosiłem i nic, ale tam pisało, że parę tygodni oczekiwania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W innym przypadku jest to kolokwialnie mówiąc 'oszustwo' bowiem sciągając dodatek pal nigdzie nie przeczytasz, iż na grze ntsc nie będzie działał. Użytkownicy jako konsumenci powinni być możliwie wyczerpująco informowani o skutkach dokonywanych zakupów.

i tak jest. przy kazdym dodatku do gry jest napisane z jaka wersja dany dodatek bedzie dzialal. polecam PRZECZYTAC ZE ZROZUMIENIEM to, co jest napisane w opisie danego produktu na PSN, a nie pisac bzdury na Forum.

zadanie domowe: wejsc na PSN i przepisac tutaj dokladnie to, co jest w rubryczce "opis" dla danego dodatku dla danej gry. a potem zerknac na pudelko z gra i kod tam umieszczony. wystarczy porownac i wszyscy beda szczesliwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
i tak jest. przy kazdym dodatku do gry jest napisane z jaka wersja dany dodatek bedzie dzialal. polecam PRZECZYTAC ZE ZROZUMIENIEM to, co jest napisane w opisie danego produktu na PSN, a nie pisac bzdury na Forum.

zadanie domowe: wejsc na PSN i przepisac tutaj dokladnie to, co jest w rubryczce "opis" dla danego dodatku dla danej gry. a potem zerknac na pudelko z gra i kod tam umieszczony. wystarczy porownac i wszyscy beda szczesliwi.

Bzdura! Nie zawsze tak jest, to ty sobie poczytaj opisy dodatków. Chyba że z angielskim problemy, to poproś starszą siostrę niech przetłumaczy. Akurat przy GHWT chyba rzeczywiście taka informacja jest, ale przy innych grach nie jest to zawsze napisane. Zresztą już jednego użytkownika przestrzegłem i zrezygnował z zakupu wersji ntsc, więc zupełnie nie rozumiem twojego posta - nie każdy ma taką WIELKĄ WIEDZĘ.

Edytowane przez mrtwister

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . Kupiłem dziś Guitar Hero: World Tour z gitarom i mam problem ,ponieważ podczas gry naciskam odpowiednie kolorowe przyciski i w tv widać że reaguje ale jest zero reakcji . Slider bar działają nie wiem czy to coś z ustawieniami czy porostu wina gitary bąć samej gry .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Witam . Kupiłem dziś Guitar Hero: World Tour z gitarom i mam problem ,ponieważ podczas gry naciskam odpowiednie kolorowe przyciski i w tv widać że reaguje ale jest zero reakcji . Slider bar działają nie wiem czy to coś z ustawieniami czy porostu wina gitary bąć samej gry .

Nie wiem czy aż coś takiego jest możliwe, ale być może zapomniałeś strum bar naciskać grając dzwięki. Czyli łapiesz chwyt na kolorowych i wtedy grasz w odpowiednim momencie na strunach (strum barze) - polecam tutoriala w razie wątpliwości;).

Jeśli walisz w strum bar, trzymasz odpowiedni chwyt i wszystko w dobrym momencie, to albo skalibruj lag na telewizorze, ale jeśli w ogóle dźwięku nie trafiasz, to znaczy, że gitara wadliwa (a dokładnie strum bar).

Edytowane przez mrtwister

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na początku ciągle szarpałem strumbara xD tzn w momencie gdy trzeba nacisnąć kolor albo go trzymać to rąbałem strumem w obie strony :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bzdura! Nie zawsze tak jest, to ty sobie poczytaj opisy dodatków.

skoro zarzucasz mi kłamstwo, to rządam podanie jednego przykładu dodatku do jakiejkolwiek gry z PSN, w której opisie nie ma podanej wersji gry, z którą dany dodatek działa.

i nie. odpowiedź "nie chce mi się teraz szukać" mnie nie satysfakcjonuje. podałem sprostowanie do fałszywej informacji, którą rozpowszechniałeś, wprowadzając innych użytkowników w błąd, na co odpowiedzią było oszczerstwo z Twej strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
skoro zarzucasz mi kłamstwo, to rządam podanie jednego przykładu dodatku do jakiejkolwiek gry z PSN, w której opisie nie ma podanej wersji gry, z którą dany dodatek działa.

i nie. odpowiedź "nie chce mi się teraz szukać" mnie nie satysfakcjonuje. podałem sprostowanie do fałszywej informacji, którą rozpowszechniałeś, wprowadzając innych użytkowników w błąd, na co odpowiedzią było oszczerstwo z Twej strony.

Odpuść sobie i skończ z retoryką 'oszczerstw' w stylu ojca Tadeusza. Pomogłem komuś na forum i to się liczy. Natomiast twój złośliwy komentarz niczego nie wnosi, więc jesli masz w domu problemy, to zapisz się na jakieś forum rozwiązywania kryzysów familijnych, a nie wyżywaj się tutaj. Temat zamknięty.

Ja na początku ciągle szarpałem strumbara xD tzn w momencie gdy trzeba nacisnąć kolor albo go trzymać to rąbałem strumem w obie strony :P

Jeśli kalibracja lagu nic nie da, to pewnie strum wadliwy. Ewentualnie wejdź na stronę redoctane i poczytaj trochę odnośnie problemów sprzętowych. Jeśli to nic nie da, to pozostaje reklamacja:(

Edytowane przez mrtwister

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pomogłem komuś na forum i to się liczy. Natomiast twój złośliwy komentarz niczego nie wnosi, więc jesli masz w domu problemy, to zapisz się na jakieś forum rozwiązywania kryzysów familijnych, a nie wyżywaj się tutaj. Temat zamknięty.

1. nie pomogłeś, tylko wprowadziłeś w błąd innych. swoją własną niewiedzą, do której na dodatek nadal nie potrafisz się przyznać.

2. nie mam w domu żadnych problemów.

3. nadal nie podałeś jednego przykładu dodatku do gry, który potwierdziłby prawdziwość Twych słów. a ja jedynie sprostowałem tą nieprawdziwą informację, którą podałeś.

4. nie spinaj tak pośladków na przyszłość, szczególnie gdy nie masz racji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
1. nie pomogłeś, tylko wprowadziłeś w błąd innych. swoją własną niewiedzą, do której na dodatek nadal nie potrafisz się przyznać.

2. nie mam w domu żadnych problemów.

3. nadal nie podałeś jednego przykładu dodatku do gry, który potwierdziłby prawdziwość Twych słów. a ja jedynie sprostowałem tą nieprawdziwą informację, którą podałeś.

4. nie spinaj tak pośladków na przyszłość, szczególnie gdy nie masz racji.

Dobrze niech ci będzie, masz rację. Ojciec Tadeusz też ma zawsze rację;).

Przestrzegam was jednak przed kupowaniem gry NTSC, bo dodatki z ps store europejskiego nie będą najprawdopodobniej działać. Taki był też cel mojej wypowiedzi.

Wszystkim się wam przyznaję, iż kłamię i rzucam oszczerstwa;) Ten temat więc uważam za zamknięty. Wracamy do GHWT i już żadnych wycieczek osobistych, nie o to tu chodzi i też czuję się trochę winny.

Edytowane przez mrtwister

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przestrzegam was jednak przed tym, aby kupować grę NTSC bo dodatki z ps europejskiego nie będą najprawdopodobniej działać.

ale juz dodatki z amerykanskiego PSN dzialaja bez najmniejszych problemow - i do tego sa tansze.

nie widze zatem zadnego problemu z wersja US.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale juz dodatki z amerykanskiego PSN dzialaja bez najmniejszych problemow - i do tego sa tansze.

nie widze zatem zadnego problemu z wersja US.

Teraz już pytam z ciekawości i nie mylić z złośśliwością. Sciągnąłem darmowy reagge pack z us store i nie działał u mnie po instalacji. Próbowałem w menu aktualizować listę utworów i nic. Albo jestem głupi albo nie wiem jak odpalić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×