Skocz do zawartości
Emir

Batman Arkham Asylum

Rekomendowane odpowiedzi

Po kilkukrotnym przejściu dema podtrzymuję swoje zdanie.

Samo demko mnie negatywnie zaskoczyło, ale nie dlatego, iż jest słabe, ale dlatego, bo cały ten poziom wydziałem na gameplayu na GOL'u, który się ukazał 3 dni temu. Tak więc zero zaskoczenia. Po prostu do przodu. A co o samej grze mam do powiedzenia?

Widać, że jest naprawdę solidnie wykonana. Grafika bardzo ładna, twarze to taki przedsmak w sam raz przed Heavy Rain (aby nie doznać szoku), ogólnie postacie wyglądają ślicznie (szczególnie ochroniarze :shok: ). Tylko ta peleryna i te moje ukochane 1000 animacji. No gdzie one są? :sad: Dźwięk super, dialogi dobrze pokazane, rozmowy przez telefon również (zauważcie jak zajebiście gacek trzyma fona w łapie!). Animacja średniawa w postoju, w biegu/walce po prostu masakra dla oczu. Pozytywna rzecz jasna. System walki o którym dosłownie przed chwilą wspomniałem wymiata. Kombosy wpadają wspaniale, liczba ich wszystkich powala, ciągle cos nowego (lepiej niż te durne slashery typu X-MEN). Do tego dochodzi możliwość kontry. Fajne w grze jest to, że można sporo pokombinować. Mamy pełne pole do popisu. Co tam będę pisał, jest dobrze, ale nie zaskakuje, jak żadna gra dzisiaj. Jak dla mnie 9+

BTW. Gdzie wy znaleźliście ten super klimat? Ja go w ogóle nei odczuwam, pod tym względem gacek wymięka przy Bioshocku.

EDIT: Acha, potwierdziło się to co przewidywałem, czyli przenikanie peleryny w ściany/ciała ofiar. Przy liczbie animacji wynoszącej 1000 powinna się ona ładnie zaginać. Pewnie to info o 1000a to był niezły FAIL.

liczba kombosow? hmmm zaryzykuje stwierdzenie ze jest zerowa? no moze jeden? kwadrat x 3? natomiast bardzo duzo jest animacji, to co innego... swoja droga w walce najbardziej podoba mi sie to ze jest dosc brutalna Oo nie ma krwi co prawda ale ciosy ponizej pasa, lokcie na twarzy to jest to! hehe.. plus kostiom 'b-mana' jest dyskusyjny, ale innego nie ma :P mzoe jakis unlock? a jeszcze co do tego 'klimatu' o ktorym piszesz...a co to jest ten 'klimat'? dlaczego porownujesz bioshocka do batmana? kazda z nich buduje klimat na swoj sposob, i sa ludzie ktorzy powiedza ze ten w bioshocku jest o dupe rozbic i wogole ich nie rusza, natomiast ten bardzo komiksowy w batmanie to jest to, wg mnie porownanie calkowicie bez sensu. co do kamey to faktycznie jest troche irytujaca, tak samo jak jego chod, ale to sie raczej nei zmieni, napewno tworcy maja w tym jakis cel...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)plus kostiom 'b-mana' jest dyskusyjny, ale innego nie ma :P mzoe jakis unlock?(...)

Owszem będzie. Specjalnie przeniosłem zamówienie z amazona na play.com bo Ci ostatni oferują - Armoured Batsuit Unlock Code

Play.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam unlocka zachacze samego, bo jakoś niemam ochoty kupować kolekcjonerki. Jakos mnie nie rajcuje ;)

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filmik prezentujący 'kocie ruchy' nietoperza w starciu ze sporą ilością 'karków'.

PS. Tylko niech mi się nikt nie waży narzekać na 'fizykę peleryny' :P

Batman:AA Ninja Skills

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

liczba kombosow? hmmm zaryzykuje stwierdzenie ze jest zerowa? no moze jeden? kwadrat x 3?

Nie wiem w jaką grę grałeś, bo ja w Batman Arkham Asylum. Liczba kombosów jest pokaźna: skoki do tyłu a'la Cole, skoki do przodu, Chuck Norris + killka mniej efektownych.

EDIT: Jak może być zerowa, skoro jednak je nabijasz? :akuku:

a jeszcze co do tego 'klimatu' o ktorym piszesz...a co to jest ten 'klimat'? dlaczego porownujesz bioshocka do batmana? kazda z nich buduje klimat na swoj sposob, i sa ludzie ktorzy powiedza ze ten w bioshocku jest o dupe rozbic i wogole ich nie rusza, natomiast ten bardzo komiksowy w batmanie to jest to, wg mnie porownanie calkowicie bez sensu.

Nikły twój argument, bo próbujesz mnie przekonać czymś, czego nie ma, czyli nieistniejącą opinią graczy. Bioshock i słaby klimat? Co to w ogóle znaczy? Jest albo nie ma, a demo Batmana go nie ma. Zapewne grałeś tylko w demo Bioshocka (w przeciwnym razie, tj. full, leżę), które i tak powaliło klimatem. Tam rolę gra wszystko: lampy, światełka, kamery, wrogowie, praca kamery, wszelkie znajdźki, automaty z różnymi duperelami i inne. Nie wspominając o muzyce z lat 50-tych. Więc co jest winą, że nie wczułem się w grę? To, że jest to demo, nie full, który może zupełnie zmienić mój pogląd na ten właśnie temat.

Edytowane przez SDRaid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem w jaką grę grałeś, bo ja w Batman Arkham Asylum. Liczba kombosów jest pokaźna: skoki do tyłu a'la Cole, skoki do przodu, Chuck Norris + killka mniej efektownych.

EDIT: Jak może być zerowa, skoro jednak je nabijasz? :akuku:

Pomyliłeś liczbę combosów z liczbą animacji wyświetlanych po rytmicznym naciskaniu kwadrata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyliłeś liczbę combosów z liczbą animacji wyświetlanych po rytmicznym naciskaniu kwadrata.

Wymienione przeze mnie animacje to punkty ''kulminacyjne'' (nie mogłem znaleźć właściwego wyrazu) poszczególnych kombosów. Ale nie będę się spierał, może tu i faktycznie nei mam racji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikły twój argument, bo próbujesz mnie przekonać czymś, czego nie ma, czyli nieistniejącą opinią graczy. Bioshock i słaby klimat? Co to w ogóle znaczy? Jest albo nie ma, a demo Batmana go nie ma. Zapewne grałeś tylko w demo Bioshocka (w przeciwnym razie, tj. full, leżę), które i tak powaliło klimatem. Tam rolę gra wszystko: lampy, światełka, kamery, wrogowie, praca kamery, wszelkie znajdźki, automaty z różnymi duperelami i inne. Nie wspominając o muzyce z lat 50-tych. Więc co jest winą, że nie wczułem się w grę? To, że jest to demo, nie full, który może zupełnie zmienić mój pogląd na ten właśnie temat.

ale zrozum... po pierwsze ja nie mowie o sobie bo boshocka bardzo lubie tylko... powiedz mi co to jest klimat? zdefiniuj.w kazdej grze jest inny. ja nie mwoie ze w bioshocku go nie ma tylko ze sa ludzie ktorym on wogole sie nie podoba, nie rusza ich nic a nic. a np w batmanie gdzie tez jest klimat tylko po prostu inny. slowo klucz INNY. bardziej komiksowy etc. moze ten inny klima t z batmana wielu ludzia bardziej spasuje niz ten z bioshocka? albo z coda? albo z dead space? kazda z tych gier ma super klimat, kazda inny, kazdemu podoba sie co innego. subiektywna rzecz.

Pomyliłeś liczbę combosów z liczbą animacji wyświetlanych po rytmicznym naciskaniu kwadrata.

danke

Edytowane przez c00kiemonstah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajebisty gameplay Nite :thumbsup: A co do klimatu to wtrącę swoje 3gr :P Dla mnie jest klimat i klimat. Jeden jest ale nie zauważam go a drugi po prostu mnie pochłania... I tak było właśnie z Bioshockiem (grałem tylko w demo) klimat był tam wszechobecny i to on moim zdaniem przyczynił się w jakiś 49% do sukcesu gry. Inne gry mają też swój klimat ale oprócz wspomnianego Bioshocka żaden do tej pory nie spowodował, że wczułem się tak jak w przypadku tego demka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajebisty gameplay Nite :thumbsup: A co do klimatu to wtrącę swoje 3gr :P Dla mnie jest klimat i klimat. Jeden jest ale nie zauważam go a drugi po prostu mnie pochłania... I tak było właśnie z Bioshockiem (grałem tylko w demo) klimat był tam wszechobecny i to on moim zdaniem przyczynił się w jakiś 49% do sukcesu gry. Inne gry mają też swój klimat ale oprócz wspomnianego Bioshocka żaden do tej pory nie spowodował, że wczułem się tak jak w przypadku tego demka...

Właściwie to podzielam twoje zdanie :) Niezupełnie, bo myślę, że klimat to 51% sukcesu Bioshocka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mamy trofeów.

Bronze

Party Pooper - KO all the henchmen celebrating your arrival at the party

Night Glider - Glide continuously for over 100m

Rope-a-dope-a-dope - String up one henchman and drop him to surprise a second (any play mode)

Catch! - Catch a Baterang (any play mode)

Freeflow Combo 5 - Complete a combo of 5 moves (any play mode)

Freeflow Combo 10 - Complete a combo of 10 moves (any play mode)

Freakshow Rodeo - Ride Titan henchman a knock down 10 thugs (any play mode)

Freeflow Bronze - Achieve 8 medals on combat challenges

Freeflow Silver - Achieve 16 medals on combat challenges

Predator Bronze - Achieve 8 medals on predator challenges

Predator Silver - Achieve 16 medals on predator challenges

Invisible Predator - Complete one predator challenge by using only Silent Takedowns

Flawless Freeflow Fighter - Complete one combat challenge without taking damage

Arkham Analyst - Solve 5% of riddler challenges

Cryptic Investigator - Solve 10% of riddler challenges

Lateral Thinker - Solve 25% of riddler challenges

Mystery Solver - Solve 40% of riddler challenges

Conundrum Cracker - Solve 55% of riddler challenges

Mental Athlete - Solve 70% of riddler challenges

Silver

Big Bang - Complete story mode on Easy difficulty

Bigger Bang - Complete story mode on Normal difficulty

Biggest Bang - Complete story mode on Hard difficulty

Freeflow Combo 20 - Complete a combo of 20 moves (any play mode)

Freeflow Combo 40 - Complete a combo of 40 moves (any play mode)

Mano-A-Mano - Defeat Titan henchman without using Batarangs (any play mode)

Freeflow Perfection - Perform a perfect combo including all of Batman`s combat moves (any play mode)

Freeflow Gold - Achieve 24 medals on combat challenges

Predator Gold - Achieve 24 medals on predator challenges

Crack The E Nigma - Solve every riddle on the island

Riddle Resolver - Solve 85% of Riddler challenges

World`s Greatest Detective - Spirit of Amadeus Arkham revealed

Gold

Perfect Knight - 100% Complete

Platinum

??? --> tytuł nieznany - opis nieznany

plus jeszcze 15 ukrytych trofeów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pack, szkoda mi Cię zrugać bo jesteś moim kolegą, ale jako stały użytkownik tego forum powinieneś wiedzieć, że zaczynamy pisać posty po przeczytaniu ostatniego, na którym skończyliśmy 'swoje boje'. Wiedziałbyś wtedy, że na 11 stronie tego tematu już ktoś podał listę trofeów. Pozdrawiam :P

PS. Wracając do tematu Gacka. Nie wiem, czy zauważyliście, ale panowie z ign.co.uk pojechali po bandzie autoryzując rozdziały, które ukończyli. Od Niedzieli ukazują cyklicznie filmiki z kolejnymi chapterami Batmana, jakie przechodzą. Zdrowo ich pojeba*o! Takich spoilerów przed wypuszczeniem gry właściwej już dawno nie widziałem. Eidos powinien kogoś za jajca wytarmosić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm ja wiem czy od razu tak drastycznie do tego podchodzić ?

Faktycznie nie jest to kulturalne. Ale z drugiej strony każdy chyba ma swój rozum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pack, szkoda mi Cię zrugać bo jesteś moim kolegą, ale jako stały użytkownik tego forum powinieneś wiedzieć, że zaczynamy pisać posty po przeczytaniu ostatniego, na którym skończyliśmy 'swoje boje'. Wiedziałbyś wtedy, że na 11 stronie tego tematu już ktoś podał listę trofeów. Pozdrawiam :P

To była lista achievmentów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To była lista achievmentów...

Uuuuu, teraz to się obudzi siódma dusza :rolleyes: A trofea mogą być. Co prawda tylko jedno złotko, ale jak komuś zależy to Terminator czeka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To była lista achievmentów...

Że co?!? :ohmy: Talk0 - Do You Really want to delete this friend from Your list.... Yes. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tam filmiku między 0:25 a 0:26 widać jak część peleryny przechodzi przez ścianę. Może jest ona tak świetna, że i to potrafi  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj pobrałem demko i oto moje wrażenia :

+ jak przeciwnicy są uzbrojeni to można zapomnieć o wpadnięciu "na pałę"

+ Grafika (nie licząc tego co napiszę na jej temat w minusach)

+ Voice acting

+ framerate

+ peleryna

- Batman wygląda jak z plasteliny (u innych postaci nie rzucało mi się to tak w oczy)

- miejscami słabe tekstury (przewody wentylacyjne)

- AI przeciwników

W gwoli podsumowanie rzekłbym, że grę być może kupię aczkolwiek po ograniu demka mój entuzjazm znacznie zmalał i na grę już tak mocno nie czekam...

Edytowane przez Wronator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fakt AI przeciwników razi, ale Batman z plasteliny ? Może mam małe wymagania ale ja nic takiego nie widzę :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja przeszedlem demko wiele razy i hmmm... coraz bardziej podoba mi sie walka, malo tego uwazam ze jest rewelacyjna ^^ pomimo ze wciaz pozostaje bardzo prosta i dosc latwa do opanowania to wyprowadzenie np 14 ciosow pod rzad(tyle mi sie udalo po czym padl ostatni z grupki 4 na poczatku) daje mala satysfakcje :P no i znowu to powtorze, jest bardzo widowiskowa i brutalna :) to dokladnie to czego bysmy sie spodziewali po batmani :o lokcie, kolana, glowa, nie patyczkuje sie hehehe. co do AI. hmmm... wciaz wydaje mi sie ze skoro stoi 3 typow obok siebie (dosc blisko) to powinni uslyszec ze jeden z nich wlasnie dostal potezny cios w nerki i cos jest nie tak... biorac pod uwage to ze batman zawsze eliminowal wrogow w ten sposob (nagle znikali :P) mozna by to bylo przelknac gdyby dzialo sie to troche ciszej... ale oki nikt nie jest doskonaly. natomiast jesli chodzi to uzbrojonych panow ktorzy cie szukaja to tu jest o wiele lepiej.pomijam juz motywy komiczne, strzelanie w 'niebo' etc. chociaz nie jest tez doskonale, nie raz jest tak ze stoje sobie na skraju tego domku posrodku i nikt nie raczy mnie zauwazyc, powinni troche czesciej patrzec w gore. a nie raz kiedy zdejmuje kolesia drug to widzi to zamiast otworzyc ogien z tych 10 m musi podbiec i sie upewnic czy wielka zcarna postac ktora polozyla jego kolege to faktycznie batman :o no ale nie wiadomo jaki to poziom trudnosci jest wiec nie narzekam tak, ogoleni nie ma zle, i nie widze jakiejs wielkiej roznicy w stosunku do np MGS.

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tam filmiku między 0:25 a 0:26 widać jak część peleryny przechodzi przez ścianę. Może jest ona tak świetna, że i to potrafi  :D

Właśnie o tym pisałem wyrażając swoją opinię nt. tej gry. Tak się chwalili tą pelerynką, że myślałem, iż będzie się ładnie zginać/zaginać. (i już by był nowy tryb, czyli prasowanie peleryny na czas :ok: )

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pracowali nad animacja pelerynki a nie nad fizyka -.- która i tak jest dobra. Włączcie na PC z PhysX'em to wam galy powypadają :) iskry sie odbijaja od batmana papier wchodzi w reakcje z batmanem :D jest para ulatniająca sie z rur która tez reguje na ruchy batmana :D . Aż dziw ze nie dali Physx do wersji konsolowej ^&^

Bombowy jest motyw jak przywiazujesz typa do linki i zrzucasz go na typa pod nim xD (można odciąć line batrangiem ) Komicznie wyglada 4 wiszących typków :D

Edytowane przez BrianPL
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Specjalnie nie czytałem wątku przed ściągnięciem demka, bo zapewne bym go nie ściągnął. To zdecydowanie nie jest gra dla mnie :P Mimo iż grafika jest naprawdę przyzwoita, choć włosy robione trochę na wyrost, to taka nawalanka jest dla mnie nudna ;P

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale PsyhX jest również w Playstation 3 ^^ Przynajmniej miał być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×