Skocz do zawartości
Emir

Batman Arkham Asylum

Rekomendowane odpowiedzi

Ściągałem, grałem demo i kupię pełną wersję Batman! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu opiszę ogólnie demko + wrażenia.

No to tak. Na początku widać jak Batman wprowadza do więzienia Jockera. Filmiki nie przycinają, jak to było widać na filmikach m.in. z Polygamii, czyli coś poprawili. Same scenki są ciekawe, widać na nich pięknie wymodelowane twarze postaci, wszystko robione na silniku gry. Po filmikach mamy krótki tutorial w postaci dwóch walk z 3-4 nieuzbrojonymi przeciwnikiami. Uczymy się w nich podstawowego ataku i counter-ataku. Potem krótkie przemówienie Jockera widoczne na ekranie i jedziemy dalej. Potem jest trochę łażenia, szybka walka z dwoma oprychami i wstęp do pierwszego Boss`a. Policjant jest gnębiony przez gościa z bliznami i ogólnie chodzi o to, żeby go zajść od tyłu wspinając się po wiszących gobelinach. Pokonujemy go jednym ciosem, jednocześnie ratując policjanta przed śmiercią na krześle ekektrycznym. Potem idziemy wentylacją do następnego pomieszczenia i tu ogólnie chodzi o zabicie 3 uzbrojonych przestępców "cichym zabójstwem", zachodząc ich od tyłu (czyli wykorzystanie w praktyce, tego czego się nauczyliśmy). Następnie musimy zabić jeszcze jednego gościa, który rozmawia z Jockerem i trafiamy do dużego pomieszczenia z jakimiś 6 "złolami", którym trzeba sprawić manto, tak, aby nas nie zobaczyli. Problem w tym, że oni też są uzbrojeni, więc sprowadza się to do skopania jednego albo po cichu, albo spadając z wysokości i ponowne wspięcie się na gobelin. Po wykończeniu wszystkich pojawia się zajawka i kończy się demo. Wszystko w pięknej oprawie graficznej, bazującej na silniku Uneral. Wykonanie twarzy niektórych postaci jest trochę słabsze (wyłupiaste oczy znane choćby z inFamous), ale nie przeszkadza to w grze. Framerate raczej nie spada poniżej 25-30 kaltek na sekundę, więc jest całkiem dobrze. Na monitorach czesto pojawia się Jocker, który "instruuje" swoich podwładnych. Po raz pierwszy poczułem się bardziej jak łowca, a nie jak zabójca, co daje niesamowitą frajdę. System walki też jest wykonany bardzo pomysłowo, dzięki czemu bardzo fajnie obija się mordy przeciwnikom. Kamera w sumie nie przeszkadza, choć w trakcie walki trochę za mało pokazuje, ale za to lepiej widać wyprowadzane ciosy, także coś za coś. Przejście dema zajmuje koło 30 min. Ogólnie szykuje się hit :)

Edytowane przez Reven
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, wiec... nie bede powtarzal tego co napisali juz inni. ogolnie demko dobre, nie jest to poczatek samej gry jak jest to sugerowane, widac ze demo zostalo specjalnie stworzone zeby bylo demem :P (rozni sie chocby od tego co moglismy zobaczyc na polygami, jesli chodzi o poczatek) i dobrze. w wiekszosci przypadkow zgadzam sie z SouLem ale... walka jednak wydaje mi sie dosc uproszczona, cos w stylu AC. zgoda nie jest to moze tepe maszowanie kwadratu, jakas tam koordynacje i timing trzeba miec, ale zbyt wymagajaca tez nie jest, no moze to wina ze w demie nie stajemy na przeciw chocby 10 przeciwnikow, bo ta garstka naraz zadnym wyzwaniem dla nietoperza nie jest a jedynie pozwala sie troche zaznajomic z systemem. szkoda ze nie ma chocby jednego krotkiego chalenge roomu. ale chwila wstrzymajcie bluzgi na mnie bo nie twierdze ze walka jest zla :P jest bardzo efektowna, a to bardzo duza zaleta, a przeciez nie jest to slasher i nie ma potrzeby tworzenia jakis specjalnych kombosow etc. takze fighting super, pomimo ze malo wymagajacy (jak narazie). i jest jeszcze jedna rzecz ktora mnei drazni... a mianowicie grafika. nie chodzi o sam styl etc bo ten ejst swietny, nie wiem... po prostu jestem uprzedzony do 'unreal engine', drazni mnei to swiecenie. i jakkolwiek animacja peleryny jest ok tak jej gumowy wyglad wola o pomste do nieba :P nie ma co kupie w dniu premiery :D hehehe...

EDIT: nie wydaje sie wam ze gordon przypakowal? :o

Edytowane przez c00kiemonstah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie obczajam demko, więc niedługo podzielę się z wami moimi spostrzeżeniami. Co do Gordona to racja facet przypakował, czyżby szykował się do roli w Gears of Gotham xD ?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Demko owszem spełnia oczekiwania ale tą kamerę powinni poprawić podczas chodzenia.

Mimo to mocno zastanowię się nad zakupem :turned:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Demko krótkie jak talala xD, ale lepsze to niż nić.

Więc co do świecącej grafiki, autorzy poprawili ją, gdyż wersja w jaką grałem jakiś miesiąc temu była pod tym względem jeszcze gorsza. Tam człowiek czuł się jakby patrzył na stroboskop a tu tego nie ma. Uległa także zmianie szybkość chodzenia gacka w ciasnych pomieszczeniach/ Teraz chłopak zapierdziela jak nie wiem, a po za tym żadnych większych innowacji nie ma. Wrogowie padają jak muchy xD, cut scenek połowy nie ma więc ... czekamy na premierę xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się demo podobało... Dobra grafika i świetny klimat xD Zostawiłem 1 gostka z gunnem na jakiś czas i śmigałem po gargulcach to zaczął strzelać gdzie popadnie ze strachu heheh zauważyliście to? Ja jestem Za!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Batman kozak:D Gierka tez kozak:)

Grafika ładna, klimat świetny.

Irytuje tylko troche Al, bo na końcu jak zostało mi 2 typów, to to jednegpo podszedłem prawie od przodu i mnie nie widział, a 3 metry obok był jego ziom który na nas patrzył i nie zauważył jak jego kumpel kończy żywot...

Ale gra zostanie kupiona:D:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do unreal engine, rzygam juz nim. I rowniez chce mi sie smiac - w nim nawet matowe powierzchnie swiecą :D No i kazdy koles wyglada identycznie, kark bez szyji z przerosnietymi przedramionami. Czy to w turoku, gearsach czy teraz batmanie - kazdy koles wyglada identycznie :/ Unreal engine mozna poznac po sekundzie. Ale demko wywarlo jak najbardziej pozytywne wrazenia, zapowiada sie kawal świetnej gry.

ps. cud ze joker jest chudy :D

Edytowane przez Tomisior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się podobało to co ktoś tam wyżej napisał.

W tym dużym pomieszczeniu (ostatnia lokacja w demie) jak goście zaczęli węszyć gdzie jestem, to gdy coś się poruszyło zaczynali od razu strzelać ze strachu :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy to w turoku, gearsach czy teraz batmanie - kazdy koles wyglada identycznie :/ Unreal engine mozna poznac po sekundzie.

Niestety nie zawsze poznasz, przykładem jest Wheelman, tam twoja teoria byłaby wyssana z palca. Zresztą klimat batmana mi się podoba, "cuchnie" komiksem i to jest najważniejsze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie zawsze poznasz, przykładem jest Wheelman, tam twoja teoria byłaby wyssana z palca. Zresztą klimat batmana mi się podoba, "cuchnie" komiksem i to jest najważniejsze :D

A no patrz jaka skucha... vin diesel sam w sobie jest karkiem, bez czy z unreal engine ;)

Edytowane przez Tomisior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląd bohatera zależy od developera a nie od Enginu, zresztą porównując Milo z Marcusem albo Batmanem to on wygląda przy nich blado xD

Wracajac do batmana, wystarczy popatrzeć na Jokera, przecież to wafel ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Demko wysmienite, wszystko pieknie, grafika ładna, klimat jest extra, Joker prze kozak i gacek tez fajnie zrobiony. Troche sie zawiodlem na jego pelerynie skoro miala miec tyle animacji ale pozytywnie !

Premiera i kupno.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy pelerynie majstrowy aż ... 3 OSOBY! :D Nie wiem jak wam, ale mi się ona strasznie podoba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Demko JEST ZAJEBISTE :).

Przeszedłem je dwa razy, trochę krótkie ale trudno. Znakomity system walki, bez skradania i myślenia nie ma szans i to mi się podoba :). Grafa jest bardzo dobra (jak na te czasy :)). Jedyną rzeczą która mi się nie spodobała to że kamera jest za blisko bohatera i to trochę denerwuje wiec najlepiej cały czas biegać :).

Ocena za Demo: 9-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) pójdę, kupię i znów będę się bawił, jak w przypadku 20 innych gier. Nie ma co spekulować na temat rewolucjonizmu tego tytułu. I tak nowe, innowacyjne pomysły znudzą się po 10 minutach grania, a najbardziej wyczekiwany przez nas element w grach video nie okaże się spełnieniem naszej fantazji.

Po kilkukrotnym przejściu dema podtrzymuję swoje zdanie.

Samo demko mnie negatywnie zaskoczyło, ale nie dlatego, iż jest słabe, ale dlatego, bo cały ten poziom wydziałem na gameplayu na GOL'u, który się ukazał 3 dni temu. Tak więc zero zaskoczenia. Po prostu do przodu. A co o samej grze mam do powiedzenia?

Widać, że jest naprawdę solidnie wykonana. Grafika bardzo ładna, twarze to taki przedsmak w sam raz przed Heavy Rain (aby nie doznać szoku), ogólnie postacie wyglądają ślicznie (szczególnie ochroniarze :shok: ). Tylko ta peleryna i te moje ukochane 1000 animacji. No gdzie one są? :sad: Dźwięk super, dialogi dobrze pokazane, rozmowy przez telefon również (zauważcie jak zajebiście gacek trzyma fona w łapie!). Animacja średniawa w postoju, w biegu/walce po prostu masakra dla oczu. Pozytywna rzecz jasna. System walki o którym dosłownie przed chwilą wspomniałem wymiata. Kombosy wpadają wspaniale, liczba ich wszystkich powala, ciągle cos nowego (lepiej niż te durne slashery typu X-MEN). Do tego dochodzi możliwość kontry. Fajne w grze jest to, że można sporo pokombinować. Mamy pełne pole do popisu. Co tam będę pisał, jest dobrze, ale nie zaskakuje, jak żadna gra dzisiaj. Jak dla mnie 9+

BTW. Gdzie wy znaleźliście ten super klimat? Ja go w ogóle nei odczuwam, pod tym względem gacek wymięka przy Bioshocku.

EDIT: Acha, potwierdziło się to co przewidywałem, czyli przenikanie peleryny w ściany/ciała ofiar. Przy liczbie animacji wynoszącej 1000 powinna się ona ładnie zaginać. Pewnie to info o 1000a to był niezły FAIL.

Edytowane przez SDRaid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kilkukrotnym przejściu dema podtrzymuję swoje zdanie.

Samo demko mnie negatywnie zaskoczyło, ale nie dlatego, iż jest słabe, ale dlatego, bo cały ten poziom wydziałem na gameplayu na GOL'u, który się ukazał 3 dni temu. Tak więc zero zaskoczenia. Po prostu do przodu. A co o samej grze mam do powiedzenia?

Widać, że jest naprawdę solidnie wykonana. Grafika bardzo ładna, twarze to taki przedsmak w sam raz przed Heavy Rain (aby nie doznać szoku), ogólnie postacie wyglądają ślicznie (szczególnie ochroniarze :shok: ). Tylko ta peleryna i te moje ukochane 1000 animacji. No gdzie one są? :sad: Dźwięk super, dialogi dobrze pokazane, rozmowy przez telefon również (zauważcie jak zajebiście gacek trzyma fona w łapie!). Animacja średniawa w postoju, w biegu/walce po prostu masakra dla oczu. Pozytywna rzecz jasna. System walki o którym dosłownie przed chwilą wspomniałem wymiata. Kombosy wpadają wspaniale, liczba ich wszystkich powala, ciągle cos nowego (lepiej niż te durne slashery typu X-MEN). Do tego dochodzi możliwość kontry. Fajne w grze jest to, że można sporo pokombinować. Mamy pełne pole do popisu. Co tam będę pisał, jest dobrze, ale nie zaskakuje, jak żadna gra dzisiaj. Jak dla mnie 9+

BTW. Gdzie wy znaleźliście ten super klimat? Ja go w ogóle nei odczuwam, pod tym względem gacek wymięka przy Bioshocku.

Tak ja też wogóle nie odczuwam klimatu ale to wszystko co napisałeś naprawia to :). A do BioShocka nie ma co porównywać szczególnie jak grę się włączy na survival :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ja też wogóle nie odczuwam klimatu ale to wszystko co napisałeś naprawia to :) . A do BioShocka nie ma co porównywać szczególnie jak grę się włączy na survival :) .

Szkoda, bo oczekiwałem właśnie takiego klimatokillera jak Bioshock. Ale masz rację, reszta to nadrabia. Szkoda tylko, że tej gry nie będę tak pięknie wspominał jak Bio :shok: a

Edytowane przez SDRaid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze dlatego ze byłes zamkniety w poprostu w paru pomieszczeniach Raid, ja juz lekki klimat odczułem, z Zaszem itd, prawdziwy klimat bedzie na dworzu, tam widac cale piekno (wnioskuje z gejmpleju) ;]

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze dlatego ze byłes zamkniety w poprostu w paru pomieszczeniach Raid, ja juz lekki klimat odczułem, z Zaszem itd, prawdziwy klimat bedzie na dworzu, tam widac cale piekno (wnioskuje z gejmpleju) ;]

Tak skill, tylko ja piszę o tym co jest, a nie co będzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dierżę właśnie w dłoniach najnowszy PlayStation Official Magazine - UK, który wycenił Batmana: Arkham Asylum na 9!

Szczegóły recenzji możecie znaleźć pod tymi linkami:

Okładka

Strona 1

Strona 2 i 3

Strona 4 i 5

Bonus :P

Z kolei w nieoficjalnym magazynie PSM3, w którym to nie ma jeszcze recenzji znalazł się pełny opis po skończeniu gry. Nie mogli dać jej oceny z racji exklusivu do w/w magazynu, ale nie omieszkali nadmienić:

BELIEVE THE HYPE: Batman Game of the Year? We're playing the finished game... and it's amazing.

Nie wiem, jak reszta niezdecydowanych, ale ja już zacieram łapska :D

Roll-on 28.08.09!

:ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie spodziewałem się po Batmanie wiele, bo mi się filmiki z bety nie podobały.

Odpaliłem demo... I niestety, ale trzeba odłożyć kolejne pieniądze, bo gra będzie za-je-bi-sta. Widać, że twórcy zajęli się przede wszystkim komiksami, i to tymi najlepszymi, a nie inspiracją filmow o Mrocznym Rycerzu. Rewelacyjny klimat, w połowie horrorowaty, w połowie sensacyjny, genialna grafika (peleryna ssie i nie do końca podoba mi się bat kostium, ale akceptuję, bo to odwołanie do klasyki;) ). Martwiła mnie walka, że będzie nudna, ale widzę, że jest zajebiście płynna i zwolnienia wyglądają naprawdę smakowicie.

Batman wpisany w kalendarz i wliczony do biznesplanu na wrzesień.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja na PC zaliczy obsówę, mam nadzieje, że z konsolami tak nie będzie. Co porównywania Bioshocka do gacka to trochę inna liga, FPS nastawiony na klimat i wiczne niespodzianki to coś zupełnie innego. Autorzy chcą oddać ducha komiksu i bardzo ładnie im to wyszło. Prawdziwe skrzydła gra rozwija, gdy Batman wychodzi z budynku i pojawia się na otwartym terenie. Wtedy jest naprawdę fajnie. Upne jeszcze jeden filmik, aby zaostrzyć apetyt :) Ten trwa prawie 5min :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×