Skocz do zawartości
Padwee

FINAL FANTASY XV

Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, TRaCeGuitar napisał:

Ok pierwsze godziny za mną i mogę powiedzieć tylko tyle. Gra działa bardzo dobrze, kamera szaleje jak dzika, gra nie jest super piękna a wszyscy fani FFXII będa bardziej niż zadowoleni. 

 

 

Ff12 :38_worried: fuuuuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wuuut ? Ta gra była bardzo dobra i oferowała mega dużo. No i miała klasyczny system walki z niewielką różnicą. Czemu Ci się nie podobało ?

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, TRaCeGuitar napisał:

Wuuut ? Ta gra była bardzo dobra i oferowała mega dużo. No i miała klasyczny system walki z niewielką różnicą. Czemu Ci się nie podobało ?

 

 

Lata temu pisałem dlaczego era fajnali na ps2 była Taaaaak słaba, 12 w moim odczuciu to najsłabsze ogniwo serii lykajac swoją *hujoza takie gówna jak 13-3 oraz x-2 :24_stuck_out_tongue: (I właśnie x-2 w moich oczach miał najlepszy system walki) jestem fajnalowym betonem I kiedy słyszę że ffx jest dobry fabularnie I patrze na tidusa, walkę I resztę pokemonow nóż mi się otwiera, kiedy ktoś mówi że 12 jest mega czyli mmo bez online z niemal 0 fabuła mam ochotę utopić go w łyżce jakiegoś słodkiego gówna ;) 

 

W 12 ce jedyne co było dobre to prolog który zwiastowal epicka fabularnie przygodę (potem się rozlazlo I posralo) oraz sama kraina która została zyebana przez braki fabularne... 

 

Cóż fajnal ma być epicki , piękny ze wspaniałą fabuła co dały mi 6,7,8,9... 13 zwiastowala w trailerach podobne doznania skończyło się pamiętacie jak... 15 ka znów napalila mnie nadzieja ale jak ktoś stawia nowa część obok gówna z gościem w pielusze, jego blond przydupasem I królika z głosem jakby była walona w anal, przestraszylem sie...

 

 

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na twoim miejscu uważał, bo 12 to ulubiona część naczelnego tej strony :24_stuck_out_tongue:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, zdun napisał:

obok gówna z gościem w pielusze, jego blond przydupasem I królika z głosem jakby była walona w anal, przestraszylem sie...

 

oj to żeś pozamiatał :1_grinning::jaro:fakt że od X to to już całkiem inne finale ale to raczej normalne że cały czas nie da się tego samego klepać przez dziesiątki lat :1_grinning: idą w swoją strone i nie każdemu to się spodoba :1_grinning:  ja jednak na XV poczekam aż stanieje... teraz cały hype powędrował do Persony bo wiem że tam to będą długie godziny bez sztucznego zapychania czasu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź ty lepiej z powrotem swojego bana, a nie szkalujesz najlepszej XII i mojego Baltira.Ta część jest sto razy lepsza od

Niggercock.jpg

Edytowane przez Madrok
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XII przy VII jest jak upośledzona gra dla tych co lubią tylko na padzie do przodu trzymać  :24_stuck_out_tongue: 

 

W XII gambity były genialne reszta cieniutka i te losowo poukładane miejscówki bez ładu i składu o zerowej fabule i jednym z najgorszych ostatnich bossów nie wspominając.

 

Jak zagram w XV ( i będzie to poziom ostatniego dema) to będę fapał i fapał  jak po V VI, VII, VIII i IX :24_stuck_out_tongue:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powoli mam dosć jrpg ..... wszędzie te puste tereny .... w talesach, w SO, teraz w  FF ...

Jest teraz dobre promo na zestirię (59zł) ale jak patrzę na ten recycling i te puste mapki z kilkoma drzewkami na krzyż to mi się odechciewa brnąć w to 50h pomimo spoko mechaniki .

Wolę jednak jakąś krótszą ale treściwą gierę, gdzie mogę się zżyć z bohaterami jak LIS, until dawn czy klikawki TT .

Wydaje mi się(a nawet jestem pewien) że ten FF podzieli fanów jak nowy MGS .

Niby te ostatnie demko spoko polatałem sobie trochę i tyle ale szczerze ani go nie skończyłem ani zapewne już go 2 raz nie odpalę bo mnie do tego kompletnie nie ciągnie .

Tylko dobre story może ta grę uratować .

Przeszedłem teraz 1 bioshocka i znów zachwyciłem się klimatem i fabułą, w jrpg coraz mniej znajduję tego czego szukam w grach .

  • Like 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo światów się zachciało otwartych i pustyń po horyzont to i pusto :1_grinning: wystarczy żeby to nie był tunel jak FFXIII z dobrą fabułą i wio! zestirie bym opierdzielił... gdybym nie grał w inne talesy bo to wszystko klony :1_grinning: dobre ale klony...

 

edit: ah do tych otwartych światów to nie dość że pusto to jeszcze prowadzenie za rączkę od checkpointa do checkpointa :1_grinning:

kiedyś się szukało npc który zaskoczy i odpali się cutscenka jakaś mhmm :)

Edytowane przez Traws
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godzin temu, schranz napisał:

Ja powoli mam dosć jrpg ..... wszędzie te puste tereny .... w talesach, w SO, teraz w  FF ...

Jest teraz dobre promo na zestirię (59zł) ale jak patrzę na ten recycling i te puste mapki z kilkoma drzewkami na krzyż to mi się odechciewa brnąć w to 50h pomimo spoko mechaniki .

Wolę jednak jakąś krótszą ale treściwą gierę, gdzie mogę się zżyć z bohaterami jak LIS, until dawn czy klikawki TT .

Wydaje mi się(a nawet jestem pewien) że ten FF podzieli fanów jak nowy MGS .

Niby te ostatnie demko spoko polatałem sobie trochę i tyle ale szczerze ani go nie skończyłem ani zapewne już go 2 raz nie odpalę bo mnie do tego kompletnie nie ciągnie .

Tylko dobre story może ta grę uratować .

Przeszedłem teraz 1 bioshocka i znów zachwyciłem się klimatem i fabułą, w jrpg coraz mniej znajduję tego czego szukam w grach .

 

To w FFXV się nie zawiedziesz. Poginam po całym świecie i jest jakby to powiedzieć...naturalnie. Nie ma napchanych 300 drzewek na metr kwadratowy ale jest tego sporo i wygląda bardzo fajnie. Są miejsca gdzie czujesz się jak Kazachstanie z MGS5 ale więcej jest takich, które zachwycają roślinnością. A największe wrażenie jak do tej pory zrobiło na mnie jezioro. Akurat stałem na pewnym wzniesieniu i obserwowałem faunę i florę tego miejsca. Dobre 15-20 minut pięknych widoków. Zwierzęta w rzece które zapierały dech w piersi jak przy pierwszym wyjściu z bazy w Xenoblade Chronicles X, drzewa które bujają się kiedy coś obok nich przechodzi ( jup takie szczegóły też tam są ), człowieka który łowi ryby. Po prostu efekt WOW pełną gębą. Obecnie mam 15 godziny gry za mną...jestem na początku a odblokowany mam tylko kawałek mapy. Jakieś 40% mogę zwiedzić dowolnie jeżeli poczuję taką potrzebę i powiem Ci, że nie mogę się doczekać aż pójdę zwiedzać te zaciemnione na mojej mapie miejscówki. A co najlepsze to co widzimy na mapie to nie wszystko. Ostatnio znalazłem podziemny tunel, który nie był praktycznie zaznaczony na mapie. Plus ta gra nagradza za nieużywanie fast travel...ale o tym kiedy indziej.

Edytowane przez TRaCeGuitar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie jestem fanem jRPG, ale powiedźcie mi jak jest z tym FFXV? Bo słyszałem, że bardziej otwarte jest na Europejskiego gracza...
 ??

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@DigitalMan_PL

Jest bardziej przystępny. Nie ma tyle japonizmów co w takiej Yakuzie ale mimo wszystko coś tam z tego jest. Wyglądy potraw, stylówa głównych bohaterów i reszty. Chociaż tutaj bardziej bym powiedział, że jest różnorodnie. Niektórzy wyglądają jak uciekinierzy z Akihabary, inni jak nażelowane wersje ronaldo które właśnie uciekły z technobudy a jeszcze inni jak normalni ludzie. Co nie zmienia faktu, że sama rozgrywka jest bardzo przystępna dla europejskiego i amerykańskiego gracza. Możesz jechać od misji fabularnej do misji fabularnej prowadzony wręcz za rączkę i przejść tak grę. A możesz zagrać tak jak powinno się grać w takie gry i wykonywać wszystkie zadanai poboczne itp itd...czyli jak japoński gracz. Wsio zależy od Ciebie. 

 

Tak czy siak zaraz będę spisywał dokładne wrażenia z tej gry.

Edytowane przez TRaCeGuitar
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, DigitalMan_PL napisał:

Panowie nie jestem fanem jRPG, ale powiedźcie mi jak jest z tym FFXV? Bo słyszałem, że bardziej otwarte jest na Europejskiego gracza...
 ??

 

Nie jesteś godzien :1_grinning: 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli jak japoński gracz.

A jak gra polski gracz? Bo bardzo mnie stwierdzenie rozśmieszyło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak @DigitalMan_PL nie jestem fanem jRPG, a raczej nie tyle nie jestem fanem co po prostu nie miałem z nimi zbyt wiele do czynienia po za genialnym w moim odczuciu Okami (od którego nie mogłem się oderwać i do dziś brakuje mi podobnej gry) oraz bardzo dobrym Ni No Kuni i tak po obejrzeniu poniższego materiału, po poczytaniu na forach zajarałem się tym FFXV, jak myślicie czy ta część kultowego (podobno) "Finala" to jest coś od czego warto zacząć, czy może jednak lepiej sięgnąć po, np. FFX? Co ma niższy "próg wejścia" dla kogoś, kto po raz pierwszy spotka się z tą serią?

 

 

Edytowane przez Dilerus
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Dilerus napisał:

Podobnie jak @DigitalMan_PL nie jestem fanem jRPG, a raczej nie tyle nie jestem fanem co po prostu nie miałem z nimi zbyt wiele do czynienia po za genialnym w moim odczuciu Okami (od którego nie mogłem się oderwać i do dziś brakuje mi podobnej gry) oraz bardzo dobrym Ni No Kuni i tak po obejrzeniu poniższego materiału, po poczytaniu na forach zajarałem się tym FFXV, jak myślicie czy ta część kultowego (podobno) "Finala" to jest coś od czego warto zacząć, czy może jednak lepiej sięgnąć po, np. FFX? Co ma niższy "próg wejścia" dla kogoś, kto po raz pierwszy spotka się z tą serią?

 

 

 

Polecam 9ke , ios/android, w moich oczach najlepsza odsłona. A jak coś z niskim progiem wejścia w temat a mega klimatyczne ni no kuni. 

 

Fajnale są specyficzne I jakoś tak może ci być ciężko a na rynku za grosze znajdziesz dobrych / bardzo dobrych przedstawicieli gatunku. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dilerus ja też nie jestem fanem jrpg - uwielbiam Skyrim, a w FF15 od wczoraj bawię się wyśmienicie. Kupuj jak Cię trochę kręci. Natomiast przed zagraniem polecam obejrzeć tą pełnometrażową animację z FFXV.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zdun Ni No Kuni ograne, czekam na drugą część:) (Podobnie jak Okami, ale to chyba nie realne :38_worried:) A są jacyś inni, przystępni, warci polecenia przedstawiciele gatunku na PS4? Jestem typem gracza kanapowego, a to jedyna konsola jaką posiadam.

 

@KOMARZYSKO O co chodzi z tą animacją? No właśnie kręci mnie to co zobaczyłem na gameplay'ach z FFXV i chyba nwet dopadł mnie lekki...hype :24_stuck_out_tongue:

Edytowane przez Dilerus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można powiedzieć że to takie zajebiście długie intro wprowadzające do gry :)

 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi już się instaluje FF ... Zobaczymy co to bedzie.

Dopadł mnie mega hype głównie za sprawą Strifea, po filmikach i zapowiedziach nie zajarałem się a wręcz nabrałem wstrętu.

Dopiero po odpaleniu demka z jp się zaczęło, bo to z eu psstore szału nie robi.

Trace Ty gnieciesz już go trochę czasu, możesz powiedzieć coś na temat fabuły? Czy rusza z kopyta czy zaczyna się po 20 h :/ ?

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Dilerus napisał:

@zdun Ni No Kuni ograne, czekam na drugą część:) (Podobnie jak Okami, ale to chyba nie realne :38_worried:) A są jacyś inni, przystępni, warci polecenia przedstawiciele gatunku na PS4? Jestem typem gracza kanapowego, a to jedyna konsola jaką posiadam.

 

@KOMARZYSKO O co chodzi z tą animacją? No właśnie kręci mnie to co zobaczyłem na gameplay'ach z FFXV i chyba nwet dopadł mnie lekki...hype :24_stuck_out_tongue:

 

 

Pomysl o dragon Quest heroes wesoła action rpgowa sieczka z elementami tower defence'a, ff7 czyli klasyka nad klasykami jest w psn, child of light daje rade, no I teraz ff 15 al kosztuje 249 zł...

 

Masz gry z typu: spoko ale bez obsrywy czyli Tales of zestiria I star ocean, dobry kitajski taktyk czyli disgaea 5 , oraz perełka , postaci project setsuna.  

 

No I 2x ff czyli xhd oraz Type 0 - ten drugi jest zajebisty ale czuć że to port z psp...

40 minut temu, Struggler napisał:

Mi już się instaluje FF ... Zobaczymy co to bedzie.

Dopadł mnie mega hype głównie za sprawą Strifea, po filmikach i zapowiedziach nie zajarałem się a wręcz nabrałem wstrętu.

Dopiero po odpaleniu demka z jp się zaczęło, bo to z eu psstore szału nie robi.

Trace Ty gnieciesz już go trochę czasu, możesz powiedzieć coś na temat fabuły? Czy rusza z kopyta czy zaczyna się po 20 h :/ ?

 

 

Wszyscy już macie a w 3city najszybciej we wtorek. Cóż tym razem bez problemu owsikow I spokojnie i odczekam :) hajpa o dziwo dalej brak...

Edytowane przez zdun
zapomniana mysl
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×