Skocz do zawartości
cwir

Battlefield: Bad Company 2

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie to kompletnie nie dziwi, nie wiem czy masz jakieś doświadczenie w sieciowych fpsach, ale jeśli nie to powiem Ci, że takie sytuacje to norma - w schemat rozgrywki tego typu gier po prostu wpisuje się ta część graczy, która nie robi tego co 'powinna', a to na co ma ochotę. Fakt, to trochę irytujące i grając w BF 'samotnie' (tymbardziej, że to typowo taktyczny fps) wiele się traci, ale kiedy zbierze się ekipa (dzisiaj miałem mnóstwo frajdy z rozgrywki z kilkoma forumowiczami) i to jeszcze z hs = to jest to.

Co do lagów to gram od piątku i nie miałem z tym żadnych problemów.

Mam spore doświadczenie w FPS'ach tyle że tych na PC. Wiele lat call of duty (chociaż wiadomo że to inny typ gry, tam często jest się samotnikiem na publicach ). Z serii battlefield grałem w BF2 na PC, stąd wiem, że to poniekąd norma. Tyle, że tam z rozgarniętym commanderem naprawdę można było sporo zdziałać nawet przy mniej rozgarniętych drużynach :) Brakuje mi go w BF:BC2, czasami przydałby się ktoś kto ma podgląd na wszystkie malutkie drużyny i może im wydawać oddzielne rozkazy. 

Swoją drogą myślę, że wprowadzenie systemu z BF2, który wygranej drużynie mnoży punkty x2 zmieniłby trochę nastawienie niektórych graczy. 

--

Jakbyś zbierał jeszcze ekipe do gry, to chętnie się przyłącze 

psnid : ucantstop   

mam hs i chętnie pogram z ludzmi myślącymi podobnie, tj. że zwycięstwo drużyny liczy się bardziej niż fragi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą myślę, że wprowadzenie systemu z BF2, który wygranej drużynie mnoży punkty x2 zmieniłby trochę nastawienie niektórych graczy. 

No tak to by było coś bo teraz w ataku nie mam żadnej motywacji, żeby wygrać rundę. Żaden przeciwnik nie interesuje się skrzynkami to człowiek sobie nawet nie postrzela a plansza się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś gdzieś ciekawe momenty i to mnie zmyliło :tongue: , ale jeżeli to miał być gameplay to rozumiem. Tylko trudno uwierzyć że wciągu 2 rund nic ciekawego Ci się nie trafiło. Myślałem że można jakiś program ściągać i z niego nagrywać, a Ty jak dobrze zrozumiałem za pomocą kabelka SCART (w okablowaniu nie siedzę więc jestem zielony ;) ), w takim razie nici z mojego filmiku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak oceniacie grafikę w demie?

Ja z początku przeżyłem mały szok Nie spodobała mi się ta mgła Pustynny krajobraz był lepszy.

Aczkolwiek po małej kalibracji ustawień TV i opcji video jakoś sobie poradziłem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak oceniacie grafikę w demie?

Ja z początku przeżyłem mały szok Nie spodobała mi się ta mgła Pustynny krajobraz był lepszy.

Aczkolwiek po małej kalibracji ustawień TV i opcji video jakoś sobie poradziłem...

Nie jest to cos czego sie spodziewalem po tych hucznych trailerach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to cos czego sie spodziewalem po tych hucznych trailerach.

True, true ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest dobrze, tylko AA by się przydało większe... Graficznie podoba mi się i więcej do szczęścia nie potrzebuje bo w tej grze na grafikę po jakiś 40 min (ogólnie) gry nie zwraca się już uwagi...

Ps. Siemka Zodd, też jestem fanem Berserka ;) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś może mi wyjaśnić w miarę przejrzyście zasady dołączania do gry?

Multiplejerowo wychował mnie CoD na PC więc dla mnie oczywistą oczywistością jest możliwość wyboru serwera. A tutaj system dodaje mnie wg sobie tylko znanych zasad.

No więc co mam zrobić żeby grać ze znajomymi? Zakładać nową grę i zapraszać do niej znajomych? Przecież nikt nie siedzi z włączonym PS3 w oczekiwaniu aż łaskawie stworzę dla niego grę.

Ja wiem, że to strasznie lamerskie pytanie ale proszę o kilka słów wyjaśnienia.

w PS3 wchodzisz na opcję - zagraj z przyjaciółmi, wybierasz któregoś z nich i join session - jak jest miejsce to cie wrzuci do tej samej gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam natomiast problem z BC 2.Mianowicie zdarza mi się ( w zasadzie co gra) że w pewnym momencie znika mi broń a na ekranie widzę sam celownik.Mogę chodzić,biegać i rozdawać np.naboje,jednak nie mogę strzelać z niczego.Kiedy próbuję wyjść z gry ps3 zawiesza się na loadingu i muszę wszystko resetować :/

Ktoś ma podobny problem lub wie o co chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Od 2002 r. grałem w America's Army, później w BF 2 / BF 2142 klanowo na PC, później COD4 no i nastała era PS3 - MW2 & BC2

Co mi się nie podoba w BC2?

Gold rush w BC1 dawał większą swobodę i mapy nie były tak ściśnięte.... Jestem fanem Battlefield'a ze względu na wielkość map, intensywność rozgrywki, dobre zbalansowanie piechoty oraz pojazdów i... ten klimat!

Zobaczcie sobie na reszte map. Pozostałe też są takie wąskie, strasznie ograniczyli te mapki. Już wiem dlaczego nie ma myśliwców... A zobaczcie, na każdej jest miejsce na lotniskowiec i pas startowy :( Tego mi najbardziej brakuje!

(po kliknięciu w miniaturki, dostępna jest większa rozdzielczość zdjęcia)

PS: 8 map na start?

Panama Canal

panama-canal_sm.jpg

--------------------------------------------------

Valparaso

valparaiso-map_sm.jpg

--------------------------------------------------

Isla Inocentes

isla-inocentes-map_sm.jpg

--------------------------------------------------

Atacama Desert

atacama-desert_sm.jpg

--------------------------------------------------

Arica Harbour

africa-harbor_sm.jpg

--------------------------------------------------

White Pass

whitepass_sm.jpg

--------------------------------------------------

Laguna Presa

lagunapresa_sm.jpg

--------------------------------------------------

Port Valdez

portvaldez_sm.jpg

Zdjęcia pochodzą z planetbattlefield.gamespy.com

Niektóre mapy posiadają dodatkowe zdjęcia na dany tryb gry (Rush, Conquest) - zajrzyjcie tutaj: http://planetbattlef...o.Detail&id=310

Edytowane przez Toniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myśliwce ostatni raz pojawiły się chyba w battlefield 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myśliwce ostatni raz pojawiły się chyba w battlefield 2

Battlefield 1943

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś namiary na jakiś klan do tej gry, idzie mi całkiem całkiem i chciałbym zobaczy czy odstaje poziomem od klanowiczów :P .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ma ktoś namiary na jakiś klan do tej gry, idzie mi całkiem całkiem i chciałbym zobaczy czy odstaje poziomem od klanowiczów :P .

Hmm, a jak chcesz sprawdzic czy odstajesz ? Kierowanie sie punktami to raczej zludna miarka poziomu moim zdaniem :) bo w BFa nawet ludzie bez skilla czesto maja pierwsze miejsce, musialbys poczekac do pelnej wersji i w prywatnym meczu sie zmierzyc z kims ;)

Edytowane przez AlucardMZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi raczej o zobaczenie ich teamplay itp. Może zobaczę coś czego nie znałem i przeniosę to do swojej gry. Też się punktami nie sugeruje, choć nie ukrywam że cieszy mnie gdy mam 1st miejsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Czy nie sądzicie, że bronie mają zbyt duży odrzut? Jak wystrzelę serię z XMB/SCAR'a to 3/4 kul leci ponad przeciwnikiem mimo korekt gałką. Ciężko ogarnąć odrzut przy poruszającym celu, próbuję krótkich serii, ale przeciwnik zdąży się schować, albo skończy mi się magazynek. Wychodzi brak skilla ^_^ Zbyt dużo CoD'a pewnie, na szczęście tu mi nikt nie wskoczy na plecy po respawnie :) Może w full wersji, dalsze bronie będą miały mniejszy odrzut.

Edytowane przez szymuR93

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...Wychodzi brak skilla...

Może nie brak ale trening czyni mistrza.

Od bety odrzut rzeczywiście jest jakiś większy, zmniejszono także damage broni.Jednak szybko się można przyzwyczaić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siudak zgodzę się z tobą. W becie było lepiej, nie ma co narzekać jeszcze 3 dni i ferie więc potrenuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

damage broni nie jest zly, bo i tak o niebo lepszy niz w BC1. Chociaz ciut mocniejsze moglyby byc.

Edytowane przez snosch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do kiedy bedzie mozna fragowac w tym demie? BTW - wlasnie odrzut jest dobry , ja strzelajac seriami bez problemu zabijam no i wlasnie wg mnie idealna jest wytrzymalosc graczy! Nie giniemy od 1 kulki ale pancernikiem tez nie jestesmy! ZBALANSOWANIE jest perfekcyjne i doskonale sie bawie przy tej grze Must Have ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do kiedy bedzie mozna fragowac w tym demie? BTW - wlasnie odrzut jest dobry , ja strzelajac seriami bez problemu zabijam no i wlasnie wg mnie idealna jest wytrzymalosc graczy! Nie giniemy od 1 kulki ale pancernikiem tez nie jestesmy! ZBALANSOWANIE jest perfekcyjne i doskonale sie bawie przy tej grze Must Have ;D

Amen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzykacz, zdaje sie że ostatnio mnie nawet pare razy zabiłeś:P

przed chwilą zagrałem chyba najlepszy mój mecz do tej pory:) i nie mówie tu o pkt bo te były marne (ponad 5tys), ale o satysfakcji:D broniliśmy ostatniej bazy i ja wybronilismy:D:D zdążyłem załapać 20 medali + 9 śmiertelników co jak do tej pory jest moim rekordem:P

kurde nie przepadałem za graniem w fps'y przez sieć ale od tej gierki chyba zaczne:) chyba zakupie sobie też MAG'a :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że nie kupię MW2 i w marcu będę się nałogował w BC2. Jednak stało się inaczej, i wiecie co? Nie żałuje tego, mw2 jest szybką strzelanką, bez taktyki, tutaj fragowanie się liczy, a w BC2 mamy dużo biegania, mniej strzelania, więcej taktyki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi to odpowiada:) trzeba się wykazać czasem czymś więcej niż zdolnością szybkiego i precyzyjnego ruszania gałki:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzykacz, zdaje sie że ostatnio mnie nawet pare razy zabiłeś:P

przed chwilą zagrałem chyba najlepszy mój mecz do tej pory:) i nie mówie tu o pkt bo te były marne (ponad 5tys), ale o satysfakcji:D broniliśmy ostatniej bazy i ja wybronilismy:D:D zdążyłem załapać 20 medali + 9 śmiertelników co jak do tej pory jest moim rekordem:P

kurde nie przepadałem za graniem w fps'y przez sieć ale od tej gierki chyba zaczne:) chyba zakupie sobie też MAG'a :P

I właśnie o to chodzi. Tak naprawdę to ten niesamowity feeling panujący w grze, teren i okoliczności przyrody. Walka. Dreszcz emocji, to jest to za co kocham BF w każdej postaci. Niesamowicie oddane pole walki. Jak zatapiam się w grę, to mało mnie obchodzi score lub medale, czy inne unlocki... Interesuje mnie tylko ten czający się przede mną. Ten, który już za chwilę będzie trupem...

Obrona jak i atak ma swoje piękne strony, klasy też. Osobiście najrzadziej gram snajperem, ale to tylko dlatego, że lubię być tam gdzie się coś dzieje. I oddam każde ze swoich żyć broniąc lub atakując ze swoją drużyną... Tylko to się liczy :thumbsup:

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×