Skocz do zawartości
kill

Final Fantasy XIV

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie może mi ktoś przypomnieć o co to chodzi z tymi sealsami?

Przyznam, że już nie patrze co postacie mi mówią tylko skip,skip,skip i quest za questem.

Mam te sealsy w Limsa Lominsa (takiego gościa wybrałem po jednym queście) i musiałem kupić za sealsy jakiegoś tam chocobo (sealsy zdobywa się za zabijanie przeciwników i za wypełnianie dodatkowego Hounting Log). Mam już soul crystal Paladyna. Gladiator na 32 lvl.

Gierka zajebista.

Opłacalne jest bycie kowalem? Przekroczyłem już lvl 20 (gladiator) i może mi ktoś powiedzieć jak się wrzuca coś na market board? Krok po kroku.

Kowalem mam dopiero 8 lvl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio przewijacie wszystkie questy, ja rozumiem mało znaczące poboczne zadania w stylu  przynieś widelec, znajdź 4 ziemniaki czy lutnij x liczbie potworów ale wątek główny i inne ważniejsze rozmowy związane np z Grand Company czytam od deski do deski

 

Za sealsy kupujemy mocny sprzęt i broń jak również awansujemy w naszym Grand Company, wyższy stopień odblokowuje lepszy sprzęt do kupienia. Sealsy farmimy również na FATE i levequestach ale dają je inne postacie niż standardowe leveuest

 

Tak to jest jak się nie czyta questów, retainera stworzysz po zadaniu "The Scions of the Seventh Dawn" na rynku (tam gdzie jest strefa z samymi sklepami) każdego miasta u Retainer Vocate, po utworzeniu obok tej persony jest dzwonek którym wzywasz retainera i możesz magazynować u niego niechciany sprzęt, odkładać pieniądze i wystawiać przedmioty na sprzedaż, ten sam dzwonek jest po wynajęciu pokoju gdzie ci nabija rested state

 

Nie wiem czy bycie kowalem jest opłacalne ale klasy crafterskie na początku mają ciężko, żeby awansować trzeba coś tworzyć, żeby tworzyć trzeba ładować forsę w składniki a te są drogie, tworzonego sprzętu w szczególności niskopoziomowego mało kto kupuje więc na tym nie zarobisz, zdecydowanie lepiej wychodzi się na tworzeniu lepszych wersji podstawowych składników (np przerobienie gigantoad skin + alumen na toad leather) na składniki jest znacznie większy popyt i zarobiłem na tym dość sporo kasy którą wtapiałem na inne składnik pozwalające mi nabijać kolejne levele Leatherworkera, później jest już lepiej jak dochodzą lepsze receptury i melding materii więc nie jest tak źle ale jest to dość nużący proces i potrzeba na to masę kasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu trochę mnie to znużyło bo wiadomo większość questów polega na tym, że trzeba zabić x powtorków lub zanieść jakiś raport do jakiegoś typa. Jak dotąd mam najmocniejszą zbroję jak na swój lvl. Wszystko co przeglądam na market board dla mojej klasy ma ujemne staty. Jeden cały hounting log na sealsy już zrobiłem i kupiłem tego chocobo żeby zaliczyć quest i dostać swojego chocobo. Fajna sprawa. Ciągle nim biegam i dużo szybciej docieram na miejsce. Za Twoją radą przestałem brać itemy za questy i po prostu zacząłem brać złoto. Efekt dosyć dobry. W krótkim czasie wpadło 35 tys gili. Teraz za quest dostaje około 7 tys exp, a na nowy lvl potrzebuje już 175 tys exp. Generalnie to gladiatorem gra mi się dużo lepiej jak Conjuerem. Generalnie to staram sie go wymaksować. Zrobić go na lvl 50, a potem zacznę się bawić w inne klasy.

Gra jest bardzo rozbudowana i jeszcze troche mi zajmie zanim wszystko opanuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz przewijać teksty, ale czytaj chociaż te w czarnych dymkach plus tutoriale. Tam masz wszystko wyjaśnione. Możesz tez obejrzeć tutoriale ponownie po wciśnięciu Start w głównym menu. Teraz właśnie zbieram Sealsy na swojego chocobo (2000), ale stworzyłem sobie nową postać (Conjurer) na serwerze Faerie i chyba zostawię tego Lancera/Gladiatora i zajmę się magią.

 

Wątek główny jest całkiem fajny, radzę nie przewijać dymków. To samo z questami w Gildiach i Grand Company. 

Edytowane przez MarcinX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko - czy jest jakiś sposób na szybsze levelowanie Chocobo? Mogę już używać go w walce, ale zdobywanie przez niego doświadczenia jest straaaaasznie wolne. Dopiero 3 lvl a używam go niemal cały czas. Będę go robił pod healera, ale zanim otrzyma te najlepsze spelle to mnie chyba szlag trafi.

EDIT: Jest jakieś ograniczenie odnośnie levequestów? Zrobiłem ich w ciul w ciągu kilku minut grając alchemikiem i teraz nie mogę włączyć żadnego.

Edytowane przez Castiel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie techniczne - ta zdrapka przedłużająca konto - obojętne na jakim serwerze jestem to przedłuży mi konto? Bo gdzieś widziałem na allegro, że jakaś tam zdrapka jest tylko na server europejski, a z tego co pamiętam to mam na faerie, a on europejski nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba chodzi o region z którego zaopatrzyłeś się w grę a nie serwer na którym grasz ale nie jestem co do tego w 100% pewien, chciałbym zaznaczyć że również mam jednego alta na fearie i po wykorzystaniu mojego kodu dalej mogę grać tą postacią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje itemów do craftingu lub gili. 

Mógłbym za to komuś dać kod na miesiąc PS+

Jakby ktoś był zainteresowany to pisać na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dociągnąłem gladiatora do 15 poziomu i przeskoczyłem na maraudera. Po dobiciu Marudą do 30 lv chcę warriora. Niestety w gildii nie widzę na to  questa.

Jak mam się dalej ruszyć.

 

Edit---

Nieaktualne. Już sobie poradziłem ^_^

Edytowane przez anarom1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dociągnąłem gladiatora do 15 poziomu i przeskoczyłem na maraudera. Po dobiciu Marudą do 30 lv chcę warriora. Niestety w gildii nie widzę na to  questa.

Jak mam się dalej ruszyć.

 

Edit---

Nieaktualne. Już sobie poradziłem ^_^

Z tego co pamiętam to jak robiłem Paladyna to bodajże 30 lvl trzeba było ukończyć. Czyli mieć 31.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojownika mam na 30 lv. Także na szczęście nie trzeba tyrać do 31 ;) . Po prostu nie ukończyłem poprzedniego zadania z mojej gildii.

Edytowane przez anarom1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, szukam ludzi do wspolnego grania, granie solo jest spoko ale zauwazylem ze gra ma duzy nacisk na party a dogadywanie sie z anglojezycznymi graczami do najlatwiejszych nie nalezy:P Chetnie pomoge w lvl i dungach:) Mam Paladyna na 50lv. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powoli pne się do przodu. Zająłem się już totalnie klasami crafterskimi. Głównie alchemic, weaver i letherworker. Klasy te są ze sobą połączone jakby. Gdzieś na jakiejś amerykańskiej stronie jest taki rysunek pokazujący zależności między klasami. Nawet nie wiedziałem, że levequestach dają 200% za oddanie itemu w HQ tym sposobem zdobyłem za jeden levquest 50tys EXP a co za tym idzie pół lvl.

Na razie nie pogram z nikim bo powoli zaczynam to ogarniać i finansowo się odkuwać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko mnie bierze pierwszy poważny kryzys. Przedłużyłem abonament na 2 miesiące ale obecnie chęci do gry brak, może to dlatego że nie znalazłem jeszcze FC, może to dlatego że fabuła gdzieś siadła i za dużo w wątku głównym zadań typu przynieś ziemniaka a może brak nowych rozwiązań od +30lvl

 

 

Mam White Mage'a na 37 i Monka na 38 lvl i chciałem jeszcze robić Paladyna żeby być elastycznym i mieć każdą rolę na podobnym poziomie ale prawdopodobnie pociągnę jedną klasę do 50 lvl i zobaczę czy endgame coś naprawi

Edytowane przez hitokiri pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nom, bez FC będzie ciężko. FFXIV jest na prawdę solidną grą, ale jak każde MMO przy end game bez zgranej ekipy zaczyna męczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem wersję PS3 i kupiłem PC. To dało mi 2 miesiące grania. Zostało mi jeszcze 20 dni i nie chce mi się już grać. Chyba jednak MMO nie jest dla mnie. Na razie jestem na walce z Titanem i nie bardzo wiem jaki jest sens grania dalej. Dungeony są fajne, wymagają współpracy, ale bez ekipy ani rusz, bo albo się trafi na nieogarnięte lamki takie jak ja, które są pierwszy raz na danej instancji, albo pyskatych kozaków, którzy wyzywają cie od różnych, bo nie wiesz co robić. No i brak chatu głosowego to porażka, pisanie niczym nie różni się od grania z botami, nawet jeśli mają świetne AI ;)

 

Super gierka przez pierwsze kilkanaście/kilkadziesiąt godzin. Potem zaczyna nużyć. Moim zdanie najlepiej darować sobie chwilowo opłacanie abonamentu i poczekać na pierwszy dodatek. Gdzies wyczytałem, że mają dojść nowe klasy (samurai, ninja, dark knight) i lochy na 16 osób w drużynie. Nie wyobrażam sobie jak PS3 pociągnie coś takiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się meczę Paladynem na 41 lvl. Mało questów do podbijania lvl przez co trzeba wracać na te same dungeony. Przykład - potrzebuje teraz na lvl jakieś 350 tys exp, a quest daje mi 10 i jest ich kilka/kilkanaście, fate'y dają około 20 tys, levquesty około 8. NIe ma rady. Trzeba wracać na dungeony bo jeden wypad tam to około 60 tys lub więcej. Zrobie end game i muszę kupić na końcu cały set Paladyna który wygląda zajebiście. Sporo czasu poświęciłem klasom crafterskim. Najlepiej alchemik 44 lvl, każda pozostała na lvl min 11. Mnie jeszcze znużenie nie dopadło bo non stop imam się różnych zajęć.

http://na.finalfantasyxiv.com/lodestone/character/4173809/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seta Paladyna nie musisz kupować, rób questy dla tej klasy. Te co są co 5 lvl'i i dają skill'e dla klasy. Na 50 zbierzesz za darmoszkę cały set. chyba od 40 dają już część zbroii.

Tak jak widzisz ja mam na 45 lvl wszystkie części zbroi dla Dragoon'a oprócz części na klatkę piersiową. Wszystko za darmo od osoby dającej questy dla klasy.

 

72e56046bb9c42570e0e808f188be507_777c573

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kto gra na mooglu i chce dziś cos pokombinowac z noobem zdunem "palec do budki" ;) ....

 

 

Po dwóch nocach zarwanych stwierdzam że warto było wydac na grę 130 zł i jechać póki co ten darmowy miesiąc... lvl 13 w tej chwili i nie spiesząc sie nigdzie robie wszystkie questy jak leci... Pytanko do was są gdzieś w necie tereny na którym lvlu i gdzie pojawiają się questy czy raczej cały czas szukac po omacku na zasadzie raz zajdę tam a raz tam a nóż coś nowego na mój lvl sie pojawi?? Gram lancerem jako że był to mój ulubiony job w fft ;) Póki co dobry tytuł ale słyszałem że w MMO potrafi zajść tendencja nudy - póki co jeszcze nie wiem czy chce wchodzić w abonament stały i czy next gen mi tego nie utrudni ;) ale zapwne jak bedę wchodził na stałe to wąłśnie na next genie wersję ps3kową traktujac jako rozbudowany miesięczny tutorial ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seta Paladyna nie musisz kupować, rób questy dla tej klasy. Te co są co 5 lvl'i i dają skill'e dla klasy. Na 50 zbierzesz za darmoszkę cały set. chyba od 40 dają już część zbroii.

Tak jak widzisz ja mam na 45 lvl wszystkie części zbroi dla Dragoon'a oprócz części na klatkę piersiową. Wszystko za darmo od osoby dającej questy dla klasy.

 

Aha...bo widziałem tam na YT że za jakieś tomestone'y można kupować elementy zbroi, ale jak sam je dostane to nie ma sensu inwestować.

 

Powiedzcie mi jeszcze jak to jest możliwe - ja mam levquesty 3 na 12h i max 16. Kolega ma natomiast teraz ponad 80 i może robić jeden za drugim non stop. Jak to możliwe?

Edytowane przez Castiel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za wczasu - pytanie przyszłościowe bo do 30 lvlu lancera jeszcze sporo: jak zmienic joba na marudera w tym wypadku aby ostatecznie stać się dragoonem ??  :biggrin:

Edytowane przez zdun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idziesz się zarejestrować do gildii Marauderów w Limsa Lomina/Coral Tower, nabijasz lvl do 15 i  potem nabijasz 30lvl Lancerem, dostaniesz questa co by stać się Dragoonem. Chyba nie muszę pisać oczywistego że możesz dołączyć do każdej gildii i nabijać każdą klasę

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pograłem parę dni i czas na pierwsze wrażenia pa tych około 30 godzinach jakie mam na liczniku :)

 

Tytuł niemiłosiernie wciąga - i tu nie chodzi o to że jestem jakimś fanem MMO - jest to moja pierwsza gra tego typu od lat (wcześniej miałem jedynie do czynienia z ff11 na xbox 360 ale też pograne może z tydzień ;) ). Począwszy od klimatu, przez system walki im kończąc na wykreowanym świecie.. Teraz już wiem co poprzednicy mieli na myśli pisząc o duchu starych ff... Niby mamy MMO a jednak tak rozbudowanej fabuły w jakimkolwiek ff nie było od dawien dawna...  W ff12 którego zresztą nie szanuje po 70 godzinach na liczniku miałem mniej fabularnym wstawej aniżeli tu idąc wątkiem głównym za co należą się brawa dla SE... Świat wykreowany dla potrzeb gry naprawdę robi bardzo pozytywne wrażnie - cały czas jest co robić a 3 podstawowe miasta oraz ich okolice są na tyle zróżnicowane że z chęcią się po nich biega... Wczoraj (21 lvl się kłania) zrobiłem pierwszą instancję czy jak jej tam i po raz pierwszy byłem z kimś w party - fajna sprawa i nawet dobrze mi się grało zwracając uwage na to że nien jestem fanem mmo jako takich... a samo jej ukończenie dało sporą satysfakcję. Bardzo dobrym rozwiazaniem jest to że gra została tak zrobiona że własnie singlowi fani gier rpg będą się z nia dobrze bawić - jeszcze raz napiszę wątek główny to kawał dobrego jrpga singolwego ;) graficznie jest ok, podoba mi się design świata i postaci, muzyka też in plus (motywy fajnalowe które od lat dobrze znamy)... Zdażało mi się zarywac w przeciągu tych 5 ostatnich dni jak aktywowałem nkonto i dołączyłem do świata nocki co nie jest takie proste jakby się mogło nam wydawać - dziecko, żona, prac, ale gra wciąga na tyle że kupuje energetyki i siedzę do 5 nad ranem jak mam na drugi dzień wolne.

 

Miałem sprawdzić te 30 dni i zapomnieć ale jak tak dalej pójdzie i nie złapie mnie syndrom nudy po przesiadce na ps4 (premiera tuż tuż) sprawie sobie tego fajnala własnie na ten sprzęt i wejdę na stałe w abo... te 30 dni na ps3 traktuje jako taki tutorial i miesięczną betę z przeniesieniem postaci :) tak więc miała byc 30 dniowa przygoda i mały romansik z grą a może z tego wyjść całkiem udany związek ale to już na nową generację :)

 

ps. z chęcią bym z kimś z forum pograł ktoś chętny?? Gram w godzinach 23- do upadłego ;) chyba że na drugi dzień do pracy to 23-1.00.. póki co miłe zaskoczenie oby nie monotonne z czasem :)

 

ps2. wiadomo co.ś kiedy premiera gry na ps4??

Edytowane przez zdun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdun, jak masz wersję na PS3 to na PS4 dostajesz FF XIV do pobrania za darmo. 

Na razie levelowanie idzie ci szybko, ale po 25lvl trzeba się sporo napocić. Świetne instancje dopiero przed tobą, 

Poza głównym questem masz też questy dla gildii. Tam też fabuła pokazuje pazur, tyle, że bez voice actingu.

No i warto grać inną klasą niż DPS, bo długo czeka się na dołączenie do grupy na dungeony, które, przynajmniej dla mnie, są głównym daniem w tej gierce.

 

Gram na Faerie. No i mamy trochę inne godziny aktywności więc raczej nie pomogę.

Edytowane przez MarcinX
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ale jest pewien "problem" ;) nie widaomo jak zostanie rozwiązany a mianowicie - od ps4 gram na innym koncie (zakupowym z plusem itp gdyz jak wyczytałem plus nie będzie dzielony miedzy kontami) stąd nie wiem czy gra jest podpięta pod konto SE czy usera konsoli (psn id)... Ale to nie problem zawsze można kupić raz jeszcze pudło za te 130 z darmowym miesiącem - nie zbiednieje się a ten miesiąc in plus    :P

Edytowane przez zdun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×